Csütörtök reggel sajtótájékoztatót tart az Emberi Erõforrások Minisztériuma és a Nemzetgazdasági Minisztérium. A téma a kormány egyik családpolitikai intézkedése. Döntött a kormány a harmadik vagy további gyermeket
"nem tudom de nem is érdekel"
pedig érdekelhetne mivel akkor teremtették meg a mai osztogatás anyagi alapjait
a siker receptjét nem a mai hanem az akkori rendszerben fogod megtalálni
nem tudom miről beszélsz
legalább 30 éve ez a rendszer előtte nem tudom de nem is érdekel
25 éve magasabb volt az életszínvonal ausztriában
és akkor?
mit szeretnél ezzel?
az osztrák és a német csoda alatt, hogy álltak ezekkel a remek segílyekkel? :)
ja hogy sehogy?
most akkor mi a jobb a gazdasági csoda vagy a segghülye alamizsna a páriáknak?!
számtalan jóléti állam alkalmaz alapjövedelmet amit szoc segélynek hív
kedvenc ausztriámban ez ma kb 800-900 euró
mégsincs óriáis munkanélküliség
mert az emberek jól akarnak élni nem vegetálni
az alapjövedelem, szoc segély arra kell, hogy ne szakadjanak le és legyen esélyük előrelépni
szegénységben erre nincs esély
ennyi
az hogy vminek nem lesz realitása még nem jelenti, hogy nem próbálják ki...
pl. lásd a mostani venezuelai szocialista káoszt...
annak se volt realitása mégis kipróbálták...
és hosszan lehet még hasonlókat sorolni...
Én nem szeretem az ilyen ha... akkor... "abszolutizmusokat" a társadalomtudományokban (mert nem reálisak szerintem: az összefüggések sztochasztikusak és nem determinisztikusak). Így én inkább annyit mondanék: a svájci példa, ami leginkább áll: az összefogásból + versenyből + szisztematikus építkezésből... na az való ide Mo.-ra. Náluk eleve van 4-féle nyelv, 2-féle eltérő kultúra (latin (majdnem mediterrán) + germán), aztán mégis milyen jól kijönnek egymással meg a világgal. Jól lavíroznak, kimaradnak a sok "szarból", stb. Ha lenne nekik jelmondatuk, kb. az lenne: azért van agyunk, hogy használjuk is! :)
"Mivel mindenki más szerszámával veri a csalánt," igazából nem is ez illene ide, hanem kb. az, hogy egyik szereplőnek sincs ráhatása az "eladója" áraira, azaz nem tud válogatni, nem tud az "olcsóbbhoz menni"
De az amcsi eü. nem az állami "lába" miatt drága, sőt az pont olcsóbbá tenné. Hanem amiatt, mert a cégek úgyis kifizetik az alkalmazottaik után a biztosítóknak a biztosítást, azok meg kifizetik a durván megemelt szolgáltatások árát. Mivel mindenki más szerszámával veri a csalánt, nincs motiváció az árak letörésére, amit a kórházak "felkurbliztak". Szóval ez egy tipikus term.monopólium, persze megspékelve azzal, hogy a kórházak szándékosan áttekinthetetlen árazást alkalmaznak, és így lehet az, hogy nem is olyan távol levő kórházak árai közt többszörös különbségek vannak. Tömören fogalmazva: nekem mindegy, milyen címkét ragasztasz rá, de én ezt "vadkapitalistának" nevezem, amiben kialakultak a term.monopóliumok is, amik képesek a versenyt erősen torzítani, korlátozni, sőt néha "kikapcsolni", mint szélesgabika a gravitációt :)
minél közelebb kerül az adott társadalmi rendszer az "igazságos", "progresszív" szocializmushoz, annál inkább válik általánossá a nyomor és a mély-szegénység...
"Például az amcsi eü. erősen "vadkapitalista" jellegű, "
én inkább a fasiszta jelzőt használnám...
100 Years of US Medical Fascismlink
valódi vad-kapitalista rendszerben nem lenne állami egészségügy és nem lenne részletes szabályozás sem...
Csupán azért, mert magasabb az állami újraelosztás a mai modern nyugati jóléti államokban, mint anno a vadkapitalizmusban volt, még nem jelenti azt, hogy szocialisták lennének. Például az amcsi eü. erősen "vadkapitalista" jellegű, mert ha nincs jó "insurance policy"-d, akkor hamar hazavág egy-egy komolyabb műtét (és az árak is a "vadkapitalizmusban" alakultak ki, amik drágává tették az eü.-i szolgáltatásokat). Lásd még: természetes monopóliumok. (Ha a sikeresebb cég felvásárolja a konkurenciát, akkor kiiktatja a versenyt hosszabb távon.) Másszóval: manapság verseny van a fogyasztókért Európában, ergo minden piacbarát attitűdje ellenére is az USA az, ahol inkább torzulnak a versenyfeltételek (ami persze kedvez a nagyvállalati profitoknak, és részben ezért akkora az USA (tőke)piaca, amekkora...)
Döntött a kormány a gyerekesek hiteltartozásának csökkentésérõl
Ugrás a cikkhez