Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ktamask csütörtök, 14:41
#269200

Nasdaq futi közel 21000.
Mondjuk nem értem.
Powell már 15x beáraztatta a kamatcsökkentést, mire rakétáztunk nem értem.
Majd jól rárepülnek még a magas kamatokra, "kihasnzálják, hogy még magas, aztán 1x csak jön majd a dollár erő.
ktamask csütörtök, 14:39
#269199
DAX 18580
ktamask csütörtök, 14:33
#269198

Bontinak szomorú napja lesz, ha még tartja.
USA INfla nemhogy +, hanem még negatív is.
Erős csökkenés.
Powell papa mosolyoghat...
ktamask csütörtök, 14:20
Előzmény: #269195  dexter-atya
#269197

Kösz B......+:D
Ezt a listát az apácák küldték?:D
remélem izzad a hónaljuk ebben a nagy melegben!
ludmilla8 csütörtök, 13:52
#269196
Signál privát szolgáltatót keresek DAx kereskedésre. Ha sikeres vagy valóban, ne fogd vissza magad. Kérek egy kapcsolatot . és a részleteket megbeszéljük
dexter-atya
dexter-atya csütörtök, 10:15
#269195
feketemelos
feketemelos csütörtök, 09:39
#269194
már volt 100X ez a 4 éves videó sacc 70% használható
https://www.youtube.com/watch?v=H9tGmEpUFIM
ktamask csütörtök, 09:29
Előzmény: #269190  ktamask
#269193
csdobos beshortoltad???:
feketemelos
feketemelos csütörtök, 09:19
Előzmény: #269179  bonti
#269192
nos egy amcsi  sikeres befektető , tréder mondta , hogy a befektetők ill tréderek sokkal több pénz vesztenek a korrekciók tippelgetésével , mint magával a korrekcióvalegy erős napos long trendben jóval neccesebb shortolni  ( főleg bevadult amcsi mellett) a daxot …… lehet azaz lehet , de ha igen akkor kezelni kell a kockázatot mert a támaszokról pattanhat fordulhat és akkor nem szabad tátott szájjal besétálni a faxerőbe várva a csodát , mert nagyon meg lehet szívni (stop , hedge) 
" Spekizésböl megélni valódi munka, amihez rengeteg tanulás és több év tapasztalatra van szükség. Türelmet, fegyelmet, kitartást igényel és épp ezért roppant kevesen jutnak el addíg. Magad felé legyél kritikus, ne másokra .
 " A titán belevág. Könyveket olvas, tanfolyamokat látogat, mentorokat keres. Kialakít egy stratégiát, backtesztel, kereskedik. Aztán megint olvas, tanfolyamokat látogat… és így tovább. Szisztematikusan bővíti a tudását, átrágja magát a kudarcokon, feláll a nagyobb buktákból. A piac meg szelektál. Kiszórja a gyengéket. Vagy egy nagy buktával, vagy egy évekig tartó eredménytelen kereskedéssel. Nincs az az ember, aki évekig ölné az intenzív munkát, pénzt, energiát abba a tevékenységbe, ahol nem igazán sikeres. Ezt a piac az arcodba tolja. Évről évre, hónapról, hónapra, napról napra. Ez az egyik legkellemetlenebb ebben a szakmában, az állandó, kíméletlen visszacsatolás. Minden egyes döntésedről kiderül, hogy jó vagy rossz. Egy ideig, főleg az út elején, még különböző magyarázatokkal mentegetheted magad, rosszak a piaci körülmények, irracionálisak a befektetők, de a nap végén csak a számlád állása számít. " 
feketemelos
feketemelos csütörtök, 09:15
Előzmény: #269189  csdobos
#269191
nos én az admiralsnál (is) vagyok ott szenzitív piacmozgató adatoknál zömmel nem tapasztaltam leállást , ami nem azt jelenti , hogy 2-3 havonta 5-30 percre valamiféle műszaki hiba nincs ….a hosszú távú tréderek mivel nincs a tréddel teendő nagyságrendekkel  nyereségesebbek , kivétel azonban van talán 1%(sem) a tutI lóvét keresőkből , mert az egy külön szakma féleség amire mentálisan a zöm teljesen alkalmatlan ….
nem azért mert a fejváll szutykot meg a gyertyákat , trendvonalakat nem tudja megtanulni divergenciával , hanem szigorúan mentálisan amiről pár ezer  könyvecskét videót karcolgattak már ….a maradék 1% (sem)re   alapultak a tökefinanszírózó cégek (pl FTMO Challange prágai székhelyű cég) már ha van rá igény
ktamask csütörtök, 08:54
#269190
DAX 18500 körül nyithat.
csdobos csütörtök, 06:36
Előzmény: #269186  ktamask
#269189
Annyi múlik,hogy ha szar adat lesz,az ilyen XTB,Amiral meg hasonszőrűek nem lesznek elérhetők 14.30-tól 15-ig kb.
Aztán majd -3%-nál esetleg beszállhatsz..Aztán másnap meg felrántják,mert jön egy jó gyorsjelentés az SP-ből..
Ezért vallom azt,hogy a hosszútávú,arányos nyereség-kockázat pozíciók hatékonyabbak,mint a ki-be ugrálósak..
csdobos csütörtök, 06:30
Előzmény: #269184  ktamask
#269188
OTP az más tészta..
Az duplázott tavaly,9 hónap alatt. És amíg belenyúlogat a kormány,addig mindig lesz vátatlan veszélyforrás..
csdobos csütörtök, 06:28
Előzmény: #269185  bonti
#269187
Nem azt mondtam,hogy holnap longba kell lépni,hanem tartani kellett volna az 1-2 éve megvett longokat..
ktamask szerda, 23:22
Előzmény: #269185  bonti
#269186
Holnap 14:30kor jön USA infla adat, ha szar lesz...
Én kivárnám. Ezen már nem múlik semmi.
bonti
bonti szerda, 22:45
Előzmény: #269183  csdobos
#269185
Gyanítom, ha holnap longba lépek, akkor borulás lesz. :)
ktamask szerda, 22:40
Előzmény: #269183  csdobos
#269184
OTP- T eladtad, az nem megy sehova.
Az jó döntés volt
csdobos szerda, 22:16
Előzmény: #269180  tibcsi5
#269183
Kár,hogy nincs már itt a fórumon Daxlis Gyuszi,Ő helyre tenne minket,az örök long birodalmában shortolókat..Volt már ilyen hegymenet többször a tőzsdék történetében,ugye a csúcson venni merész dolognak tűnik,de aztán mindig jönnek új csúcsok..
Igazából a medvepiac elmúltával,(2022 november),
Végig tartani kellett volna a longokat,főleg nasinál,mert nem csak az első évben van erőteljes emelkedés,hanem a másodikban is...sőt...
Sokszor évekig kell várni a következő medvepiacra..
Ezt itt szerintem mindnyájan tudjuk,mégis trédelgetünk össze-vissza...
ktamask szerda, 22:12
#269182

5,633.50+56.49(+1.01%)
S&P ~ annyit emelkedett, mint Nasdaq, ez is ritka.
ktamask szerda, 22:11
#269181
DAX: +40 pontban fejezte be (futi alapján) a napot.
18420 volt záráskor, ha 18460-al indítana, kb. a napos dojik szintjén lenne
https://www.investing.com/indices/germany-30-chart
Sajnos kinéz egy újabb 18 630-nak...mondom ezt úgy,h  shortolnám már:D.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek