Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 19. 02:24
#1720
Törölt felhasználó 2017. 05. 19. 01:52
#1719
In May 2017, Litecoin became the first of the top-5 (by market cap) cryptocurrencies to adopt Segregated Witness.[10] Later in May of the same year, the first Lightning Network transaction was completed through litecoin, transferring 0.00000001 LTC from Zurich to San Francisco in under one second. azert ez nem olyan rossz!!!
Törölt felhasználó 2017. 05. 19. 01:25
#1718
"Csillogo szemmel figyeli"...;)LTC 1000$-os arnal fogom csillogo szemmel figyelniBTC-t pedig 100000$-os arnal fogom csillogo szemmel figyelni...addig ez csak 1 lehetoseg a sok kozul...;)bar az LTC-re lehet hogy kevesebb mint 5 evet kell varnom...
Törölt felhasználó 2017. 05. 19. 01:14
Előzmény: #1715  kukker
#1717
Senki nem mondta hogy dolcsira, eurora, aussie-ra fogja valtani...(valthatod ha akarod de nem kotelezo, felhasznalhatod termekek szolgaltatasok vasarlasara is)...Raadasul mint korabban ebben a topikban targyaltuk kulonbozo orszagokban kulonbozo torvenyek vannak ill. lesznek a kovetkezo evekben.....amire ezzel ki akarok lukadni, hogy egyes helyeken ha vettel BTC-t mondjuk 1000$-ert (es az ar 250$ volt) szoval elmeletileg kaptal 4BTC....majd 1 nap ugy dontesz hogy eladod, mondjuk az ar 2500$ ekkor akkor elmeletileg kerestel 9000$-t....egyes orszagokban ilyen esetben arfolyam nyereseg adot kell fizetned....(mint ezt korabban targyaltuk ebben a topikban)...Ha viszont mondjuk vasarolsz mondjuk ugyanennyi penzert 1 kereskedonel BTC-vel es a kereskedo ill. 1 szolgaltato valtja at szamara a BTC-t akkor nem kell nyereseg adot fizetned... Egy masik peldanal maradva (amit mar jelenleg meg tudok tenni):A 2015.marciusaban vasarolt BTC-m (akkor kozel 250-280$ volt) ill. kozel 400AUD...Ha az atlagos villanyszamla es broadband szamla negyedeves dijat nezed az kozel ugyanennyi volt...Akkor eppen 1BTC-vel tudtam harom havi szamlat kiegyenliteni (aram es internet)...jelenleg nem kell 1 BTC-t fizetnem hanem csak 0,151-et....(mert a BTC ara novekedett ill. a vasarlo erteke)....az hogy a szolgaltato AUD-ban fejezi ki a szolgaltatas dijat nem jelenti azt hogy nekem abban kell a penzemet tartani....Ezt pedig ugyanolyan automatikus megbizassal tudom rendezni, mintha a bankomnak adnek ki egy megbizast...
kukker 2017. 05. 19. 00:41
Előzmény: #1715  kukker
#1716
"Miközben csillogva figyeli," ahhh, már fél 1-kor kicsit nehezen megy a fogalmazás - van mire fogni :) - ez természetesen helyesen a "csillogó szemmel figyeli" kifejezés akart lenni...
kukker 2017. 05. 19. 00:39
Előzmény: #1714  Törölt felhasználó
#1715
"Utolag konnyu okosnak lenni, elore meglatni a lehetoseget az egeszen mas dolog..." Ez teljesen jogos, korrekt, és én személy szerint ezen meglátásaidért - mint ahogy Pomperj esetében - meghajolok a logikádért és következtetéseidért. Számomra ebben a BTC-témában ami piszkálja a csőröm - persze meglehet, nem jól látom, de ez van - hogy akinek BTC-je van, az kőkeményen osztja, hogy ez mekkora jó pénz vagy mekkora jó pénz lesz és hogy a többi pénz mellette - dolcsi például - mekkora sz@r dolog már Miközben csillogva figyeli, hogy mennyi dolcsija lesz majd, ahogy emelkedik az árfolyam és de jó lesz majd ennyi dolcsi a számlán, ha átváltom. Szóval ez az ellentmondás is kicsit érdekes így.
Törölt felhasználó 2017. 05. 19. 00:23
Előzmény: #1712  pitcairn2
#1714
En 280$-nal kezdtem a vasarlast...LTC-nel (litecoin-nal) meg 4,5-5$ kozott; 10$-nal meg raduplaztam...Ez pedig jelenleg 28$...Elofordulhat-e hogy az LTC egy nap 1000$ lesz; ill. ki tudod zarni ennek a lehetoseget miutan lattad mi tortent a BTC-vel???1000$-nal az egyik resze a poziciomnak 200/1 hozam kockazatot jelent, a masik fele a pozinak pedig 100/1-hez.... Masnak is meg volt a lehetosege hogy 5$-on vegyen es arra is hogy 10$-on vasaroljon...Jelenleg arra van lehetoseg hogy 28-29$-on vasarold... Ne feledd sokan vasaroltak 200$ ill. 100$ kozott aranyat is...ugy is konnyu nagy legenynek lenni...;)Utolag konnyu okosnak lenni, elore meglatni a lehetoseget az egeszen mas dolog...
kukker 2017. 05. 19. 00:12
Előzmény: #1706  Törölt felhasználó
#1713
"én is azt írtam, hogy véges a mennyisége és elaprózzák ....jusson mindenkinek, annak is akinek csak 5 dollárja van." Jusson mindenkinek, adunk annak is, aki csak 5 dollárt tud adni érte. Nos. Ha ez egy szuper dolog, és ez lenne a csúcs money - BTC - miért is akarnék én elfogadni, vagy ki is akarna elfogadni egy töredék részéért is bármilyen más pénzeszközt? Hiszen mindenkinek kell majd belőle, ergo mindenki ezt akarja használni -így a többi pénznemet illetve a papírpénzt kizárhatjuk az igényekből és a birtoklásból és a rendszerből - akkor ki fogja eladni a BTC-jét olyan dologért, amit már - a fikció szerint - már senki nem akar használni és birtokolni, azaz a papírpénzért, dollárért? Mert ugye ez úgy van hirdetve, hogy nincs semmilyen hatósági szabályozása, algoritmus állítja elő, nincs jegybank, csak közösség (meg még minden más előny a mostani rendszerhez képest.) Mert mondjuk Euróra való átállásnál ott vannak a jegybankok, akik ezt levezetik. Hogyan is lesz ez a Nagy Közös Kriptovaluta használatnál? Ki fogja odaadni a BTC-jét a többi nem BTC-vel rendelkezőnek, aki olyan pénzzel akar majd fizetni, ami nem lesz érték senkinek? Hogy zajlik ennek az - elképzelt és vizionált- átállása ilyen esetben, ha erre mennek itt a várakozások? Hogyan ad a közösség és miért, ha a kapott pénznem nem fog semmit számítani számára? Vagy mégis jó lesz érte az az 5 dolcsi is? Mert jó az a valós papírpénz, azért csak az az igazi?... Ha közös pénz lesz és a többi eltűnik, jelentőségét veszti, akkor megszűnik a közösség, kőkeményen globális és közös hatósági felügyelet lesz. Ha marad így minden, ahogy van, akkor a mostani állapot, le meg fel mozgások hektikusan és spekulációs cél és eszköz.
pitcairn2 2017. 05. 18. 23:42
Előzmény: #1710  Törölt felhasználó
#1712
"a hardcore BTC-sek " ők kb néhány centnél vagy néhány dollárnál vásároltak be ergo még egy 96-97%-os zuhanás után is masszívan pluszban lennének... így könnyű nagy legénynek lenni
pitcairn2 2017. 05. 18. 23:40
Előzmény: #1710  Törölt felhasználó
#1711
"Nalunk is lehet mar szamlakat, kozuzemi szamla, telefon es internet szamlat is BTC-vel fizetni" az egy dolog, hogy lehet és az egy egészen más dolog, hogy a kutya se csinálja... és ez a lényeg ezt az izét nem használják pénzként
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 23:35
Előzmény: #1705  pitcairn2
#1710
Ha mar a hardcore gold bug-okrol irsz, megemlitenem, hogy a hardcore BTC-sek mindenuket ebben tartjak es csak idonkent valtanak 1 kis zsebpenzt fiat currency-re...Nalunk is lehet mar szamlakat, kozuzemi szamla, telefon es internet szamlat is BTC-vel fizetni...Nem hiszem hogy tobb mint 5 evre lenne szukseg es a bevasarlast is el lehet majd intezni BTC-vel....(online megrendeles es fizetes)...
pitcairn2 2017. 05. 18. 23:03
Előzmény: #1708  Törölt felhasználó
#1709
úgy emlékszem a jelenleg forgalomban lévő bitcoin-ok döntő többségét (valami 70% rémlik) még 4 USD előállítási ár alatt gründolták össze... és ezeken belül több millió olyan van ahol csak centekről vagy jóformán semmilyen ráfordításról se lehet beszélni
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 21:47
Előzmény: #1705  pitcairn2
#1708
azt nem tudom, hogy mikor vált át zuhanórepülésbe, de aki úgy bányászgatta össze, villanyfogyasztásért ,még a kezdetek kezdetén, nem bukik rajra, itt azok szívnának, akik utoljára szálltak be, azok meg megint csak nem fogják realizálni a veszteségüket. Szerintem ezért tartja magát. Akkor lesz gond, ha a gazdaság...tőzsde zuhanni kezd és a spekulánsok keze megremeg. Nekem az a véleményem , ha nem spekuláció miatt vennék, az ára nem mozogna. Fizetőeszközként nincs értéke. Erzsébet utalványt is szinte mindenhol elfogadják, mégsem kapkodnak érte a spekik :-)
pitcairn2 2017. 05. 18. 21:47
Előzmény: #1706  Törölt felhasználó
#1707
nem is beszélve arról, hogy a számítástechnikai termékek ára zuhanórepülésben van míg a bitcoin-é szupernovaként nő... nemesfémellenes akció ez nem több ezért öntik el ezzel a propagandával a nemesfémre specializált honlapokat az lehet, hogy a hardcore goldbug-ok és a silverbugok nem fognak ilyet venni, de legalább cukkolják őket ezzel az izével, miközben lefelé manipulálják a nemesfémárakat:) ügyes húzás el kell ismerni
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 21:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#1706
én is azt írtam, hogy véges a mennyisége és elaprózzák ....jusson mindenkinek, annak is akinek csak 5 dollárja van. Már régóta nézegetem a fejlődését, lehet korábban kezdtem, mint az itt fórumozók, de mindig pénzlenyúlást láttam mögötte. A zsarolóvírust meg úgy értem, hogy a számítógépen nyitott pénztárcát valaki blokkolja, nem férsz hozzá, de ehhez tényleg nem értek, lehet az ép eszű gondolkodás már elavult ennél a rendszernél. Ráadásul az is igaz, hogy arannyal sem lehet fizetni......a sarki fűszeresnél.... ahogy BTC- vel sem. A Microsofttal, meg az excellel azért nevetséges az összehasonlítás, mert az excel egy termék amit folyamatosan fejlesztenek és nem csillagászati azt ára. Itt meg a terméknek csillagászati az ára, a fejlesztő cég meg nincs sehol. Mindegy, azt elismerem, hogy nem piramisjáték, mert annak más a (definíciója)meghatározása. Nevezzük inkább tulipánhagymának. Most ez a divat, tizesével jelennek meg kriptonpénzek és mind rallyba kezd . Ez van. Virtuális való világ.
pitcairn2 2017. 05. 18. 20:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#1705
vagy csak a pénz klasszikus definíciója alapján mond véleményt... mellesleg ti se a heti bevásárlást intézitek a bitcoin-jaitokkal, innentől kezdve mulatságos, hogy a "pénz" volta mellett kardoskodtok:) klasszikus spekulatív termék ez ha zuhanórepülésbe megy át akkor tömegével fognak menekülni a pozícióikból a boldog tulajdonosok...
-pny 2017. 05. 18. 20:39
Törölt hozzászólás
#1704
pitcairn2 2017. 05. 18. 20:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#1703
ez hót biztos, hogy sohasem lesz pénz persze ettől még szárnyalhat szépen akárcsak a tulipánhagymák:)
-pny 2017. 05. 18. 19:59
Törölt hozzászólás
#1702
-pny 2017. 05. 18. 19:59
Törölt hozzászólás
#1701

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók