Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2016. 07. 04. 22:15
Előzmény: #1079  zotyó
#1080
hát az elég gáz ha már a CNBC-n kezdik el ezt reklámozni:)
zotyó 2016. 07. 04. 22:09
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1079
A CNBC optimista cikkéből idéz a Portfolio mai írása:

"Trump hozhatja el a Bitcoin szárnyalását

A Bitcoinnal történő tranzakciók volumene megháromszorozódhat, ahogy egyre nagyobb esély van arra, hogy Donald Trump elnök lesz - írja a CNBC egy piaci tanulmányra hivatkozva.

A Juniper Research tanulmánya azt írja, hogy nemcsak a tranzakciók száma, de a Bitcoin árfolyama is elszállhat az elnökválasztás miatt. A tanácsadócég szerint Trump elnökké választását nagyon nagy eséllyel hatalmas piaci hullámvasút követi majd, vagyis tökéletes környezet lesz ahhoz, hogy a kriptopénz szárnyaljon, legalább addig, amíg stabilizálódnak a hagyományos devizák.

A tanulmány szerint az év végig 92 milliárd dollárnyi Bitcoin-tranzakció születhet, míg 2015-ben ez az érték mindössze 27 milliárd dollár volt.

Trump mellett a Brexit és Kína helyzete is jelentős lökést adhat a kriptopénz népszerűségének. Emellett várhatóan a "bányászható" Bitcoinok száma is feleződik egy a rendszerben bekövetkezett változás miatt, a kínálat csökkenése pedig jó eséllyel az ár emelkedését fogja eredményezni.

Június közepén többéves magaslatokba emelkedett a kriptopénz árfolyama, 760 dollárt ért egy Bitcoin, ma 677 dollárt ér a digitális deviza. Idén eddig 56 százalékot emelkedett a Bitcoin árfolyama."
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 23:42
Előzmény: #1077  zotyó
#1078
link

a mai GBP mozgas utan a BTC volatilitasa nem is olyan extrem...
:)
es lesznek am meg meglepetesek a fiat currency-knel...
EUR es JPY is sorra kerulhet elobb-utobb...
zotyó 2016. 06. 24. 23:01
Előzmény: #1076  zotyó
#1077
Ma minden hírt elhomályosított a Brexit, de a Bitcoin szempontjából talán fontosabb lehet, hogy működik a Segregated Witness, amely így tovább javítja a hálózat hatékonyságát:
link
Üdv:
zotyó 2016. 06. 22. 22:50
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1076
Szia!
A Litecoinnal kapcsolatban felszínesek az ismereteim, én úgy szoktam gondolni rá, hogy ha a bitcoin a digitális arany, akkor az LTC a digitális ezüst. Ha gubanc lenne valamikor a bitcoinnal, akkor különösen nyerő lenne, tehát kockázatcsökkentésre tényleg jó lehet.
Más... Érdekes volt a hétfői, budapesti előadás az Ethereumról (azért a bitcoin is szóba került), az egész beszélgetés meghallgatható itt:
link
A hang minősége nem túl jó, de azt ígérik, hogy néhány napon belül kijavítják.
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 04:34
Előzmény: #1071  zotyó
#1075
Szia,

kivancsi lennek a velemenyedre az LTC-vel kapcsolatban...???
az elmult 2 napos BTC korrekcioban en elkezdtem kisebb mennyiseget venni litecoin-bol....(mert abban meg gyorsabb ill. nagyobb volt a korrekcio).
(2-3 even belul elkepzelhetonek tartom hogy 8-10 szerezi az erteket); azt azert hozza teszem hogy maximalisan 10%-at a BTC-nek szanom erre....
(viszont itt is limitalva van a kinalat; csak eppen 84millioban) es 2,5 percenkent vannak a blockok, raadasul nehany banyasz BTC banyaszat mellett LTC is tud banyaszni...
Tisztaban vagyok vele hogy sokkal kevesbe ismert es elfogadott, de ra szantam nehany orat erre es Kinaban majdnem hasonlo erdeklodes van iranta...
(tokem 0,1%-at megeri kockaztatni erre)

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 13:24
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1074
2000$/12h (max.)
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 04:05
#1073
We want everyone to get a piece of the bitcoin love! Due to unexpected increase in demand, purchases are temporarily limited to $2,000 every 12 hours per customer.
;)))
Törölt felhasználó 2016. 06. 18. 00:42
Előzmény: #1071  zotyó
#1072
talan ugyanazok a kerdesek foglalkoztatnak bennunket...
egyebkent a blogomra keszultem irni hogy meddig mehet az arfolyam es hol erdemes adni...,de mivel meg kell kuzdenem a magyar karakterekkel az angol nyelvu billentyuzeten es csaladi esemenyek is hatraltattak, hogy befejezem igy nem keszult el csak reszben...
(szerintem ha elerjuk a mindenkori csucsot ill. kozel lesz julius 10.-e utan 2-3 napon belul behalhat a kitores, egy masik elmelet szerint pedig 10000 reminbi kozeleben)....

honapokkal ezelott olvastam 1 elmeletet a BTC arfolyamaval kapcsolatban es az arrol szolt hogy az arfolyam az esetek 70-80%-ban az atlag alatt van...; ha ezen az uton indulunk el es feltetelezuk hogy az arfolyam ujbol kepes lesz 65-80%-os korrekciora akkor az ar a jelenlegi csucs es 1300$ plusz-minusz 200$ lenne, de ez is csak 1 lehetoseg...
aztan majd meglatjuk mit hoz az elet...
zotyó 2016. 06. 17. 23:44
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1071
"Szia,

ha csak minden 2. hetvegen huzzak meg 8-10%-al akkor is konyeden elmehetunk julius 10-ig a jelenlegi csucsig... "

Hűha, ez érdekes! Néhány órával később, mint ahogy leírtad fenti jóslatod, megjelent egy írás az Alapblogon, hasonló várakozással. Legyen igazatok! :)

"Kitörés után a bitcoin
2016. június 17. péntek | 09:16 | Fizikus

Ahogyan azt április végén Kitörés előtt a bitcoin? című írásomban jeleztem, valószínűnek tűnt, hogy a decentralizált pénz ára hamarosan nagyobb emelkedésnek indul. Érvelésem központi eleme az új bitcoinok keletkezési ütemének júliusban várható feleződése volt. Május végén tankönyvszerűen történt meg a kitörés, azóta pedig néhány hét alatt 60%-kal emelkedett.

A következő kérdés ilyenkor az szokott lenni, hogy meddig megy. Az őszinte válaszom pedig az, hogy fogalmam sincs. Ebben a szakmában azonban nagy hagyománya van a komoly formába bújtatott tippelgetésnek, és most kivételesen én sem tudok ellenállni a kísértésnek. Gyenge viszonyítási pontok pedig mint mindig, most is adódnak.

Az egyik az, amit a fentebb hivatkozott írásomban is jeleztem: a keletkezési ütem feleződése alapesetben az ár duplázódását implikálja. Eszerint 1000 dollár környékére kellene hamarosan megérkezzünk. Az ráadásul egy szép kerek szám, ami Nyugdíjas kolléga halálcsillag elmélete szerint szereti magához vonzani a piacot. Azonban ez meglehetősen közel van a bitcoin történelmi maximumához, 1160 dollárhoz. És ha már úgyis lendületben vagyunk, akkor azt azért meg kéne nézni közelről is.

Viszonyítási pontként ugyanakkor nem csak árszintet, hanem időpontot is használhatunk. Ha van egy előre jól meghatározható időpontban várható, széles körben ismert piacbefolyásoló esemény, akkor gyakran azt láthatjuk, hogy a trendek éppen addig tartanak. A bitcoin esetében ilyen időpontnak számít a feleződés napja, ami július 10-én várható. Ha akkor 1160 dolláron állna a bitcoin, akkor az az érvek egymást erősítő szuperpozícióját jelentené, és biztosan eladnék.

Mindezek mellett pedig továbbra se feledkezzünk el arról, hogy a bitcoin még mindig egy kísérleti fázisú eszköz, ami nem működik tökéletesen, és aminek az ára valamilyen jogi vagy technológiai kockázat aktiválódása esetén bármelyik pillanatban lenullázódhat."
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 06. 17. 12:39
Előzmény: #1069  zotyó
#1070
koszi!!!
zotyó 2016. 06. 17. 08:36
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
Át tudod utalni a saját pénztárcádba.
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 06. 16. 23:57
Előzmény: #1067  zotyó
#1068
Szia,

ha csak minden 2. hetvegen huzzak meg 8-10%-al akkor is konyeden elmehetunk julius 10-ig a jelenlegi csucsig...

El is felejtettem megkerdezni ha a bitstampen vasarolsz BTC-t azt at tudod utalni sajat penztarcaba, vagy csak kereskedni lehet naluk BTC-t....
(nem hasznaltam meg bitstamp-et)???

Legyen szep hetveged!
zotyó 2016. 06. 16. 14:51
Előzmény: #1066  Törölt felhasználó
#1067
Ethereum váltóhelyek:
link
Az Ethereumról lesz előadás jún. 20-án, az előadók:
Nagy Dániel, Ethereum fejlesztő
Trón Viktor, Ethereum fejlesztő
Helyszín:
Mosaik
Bp.,Pannónia utca 32.
További részletek:
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 06. 16. 13:33
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1066
Köszi a válaszokat, ethereumra valaki tud hasonló megbízható, jó tőzsdét?
Törölt felhasználó 2016. 06. 16. 10:47
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1065
BTC kereskedese 1 erdekes dolog a volatilitas miatt, es a buy and hold strategia eleg jol mukodott az elmult 1-1,5 evben...

Sok sikert hozza!
zotyó 2016. 06. 16. 10:35
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1064
A világon amúgy számos váltóhely létezik:
link
Üdv:
zotyó 2016. 06. 16. 10:33
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1063
Egy megbízható magyar váltóhely:
link
Ők üzemeltetnek az Anker közben egy bitcoin automatát is:
link
Európában talán a legelfogadottabb BTC tőzsde a Bitstamp, itt euroért és dollárért is vehetsz:
link
Néhány hete lehetőség van a Bitstamp-en hitelkártyáról is venni bitcoint, Magyarországról is:
link
Egy régebbi cikk ami hasznos lehet:
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 06. 16. 10:29
Előzmény: #1061  Törölt felhasználó
#1062
Igazabol ATM-bol nem akarok felvenni, nem hasznalni akarom hanem kereskedni vele mint egy devizaval...
Törölt felhasználó 2016. 06. 16. 07:16
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
Szia,

Mo-on nem tudom hol dolgoznak a legkisebb koltseggel, BTC ATM-ek szerintem tobb helyen lehetnek de azoknal atlagosan 5-8% koltseg is lehet a vasarlasnal....

Kerdezd ill. vard meg zotyo valaszat o biztos tudja hol erdemes ill. melyik cegnel jarsz a legjobban...

Sok sikert!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek