Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 19:59
Előzmény: #5918  Törölt felhasználó
#5920
Korabban feltettem 1 kerdest ill. megemlitettem szamodra, hogy tudod-e CITIBANK mennyi energiat fogyaszt a vilagon?
Citi is virtualisan hozza letre a hiteleit, amiert a kulonbozo piaci szereploktol kamatokat, szamlavezetesi dijat (idonkent) es mas egyebb dijakat szamol fel.
Miert van a Citibanknak tobb let jogosultsaga mint a BTC-nek???
BTC-t meg nem mentettek ki az adofizetok penzebol; es nem fizetnek millios bonuszokat a vezetoknek!!!
citibank market cap-ja: 186,61BUSD a BTC-je pedig 115,31BUSD; BTC nem rendelkezik derrivativ poziciokkal, nem tartozik mas penzintezeteknek, se befektetoknek...stb.stb...
Szoval miert van tobb letjogosultsaga a Citibanknak mint a BTC-nek???
(ez pedig csak 1 abbol a tucat nagyobb bankbol ami jelenlegi penzugyi rendszer resze, arrol a tobb szaz kisebb bankrol nem irtam ami a vilagon letezik lasd peldaul OTP-t)
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 19:47
Előzmény: #5914  Törölt felhasználó
#5919
Mondhatnam hogy igazad van,de a BTC mar tobb mint 116honapja letezik.
Ha statisztikailag nezed; hogy aki az elmult 10-12honapban vasarolt az nagy valoszinuseggel vesztesegben van; akkor arra jutsz hogy kevesebb mint 10% idoben veszteseges.
Ha ehez hozza veszed, hogy valoszinuleg olyanok is vasaroltak BTC-t az elmult 12 honapban akiknek mar volt korabbrol, azoknak a bekerulesi ill. atlag aruk feljebb kerult,de elofordulhat hogy hatalmas nyeresegen ulnek.
(en is vasaroltam az elmult 4-5 honapban a korabbi BTCim melle ujabbakat); ha igy nezed az aranyt akkor meg jobb!
Barmilyen teruleten ki lehet ragadni idopontokat amikor egyes piaci szereplok veszteseget ernek el.Ez jelenleg a BTC tortenetenek kevesebb mint 10%-at teszi ki.(ez 1 teny); attol fuggetlenul hogy te mennyire probalsz a negativ dolgokra koncentralni.
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 19:26
#5918

Itt vannak az igazi nyertesei a coinláznak. A virtuális játszóterükön állítják elő a virtuális coinokat, a való világban dúsgazdaggá válva. A szekta által összedobott vagyonnal meg úgy irányítják az árfolyamot, ahogy akarják. Persze közben zabálják az áramot, főleg Kínában a szénerőműveket csúcsra járatva.
https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/itt-banyasszak-a-jovo-szuperpenzet.298606.html
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 19:15
Előzmény: #5916  Törölt felhasználó
#5917
Én azon csodálkozom, hogy adtak érte pizzát! Szerintem már ki akarták dobni, de valamit (BTC) ígértek érte, hát legyen, legalább nem kell kivinni a kukába.
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 17:56
Előzmény: #5914  Törölt felhasználó
#5916
Sőt, annyira képben voltak a korai, minden hájjal megkent bennfentes 'bitcoin-befektetők', hogy  az egyikük 2010-ben 10.000 BTC-ért vásárolt 1 db pizzát, és nagyon elégedett volt a díllel. Gondolom a többi sokkal ügyesebb volt nála és mindegyikük átlag 18-20k-nál szállt ki, most meg élvezik az édes életet a saját szigetükön.
.
hodl! :-)
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 17:53
Előzmény: #5914  Törölt felhasználó
#5915
Perszehogy tudom mi van velük. Megfinanszírozták a hatszámjegyű nyereségedet, amit dollárban gyorsan kivettél.
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 17:46
Előzmény: #5913  Törölt felhasználó
#5914
Aki 9 hónappal ezelőtt fektetett a BTC-be, azzal mi van?
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 16:16
Előzmény: #5908  upgrayeddAKS
#5913
"Nyeresre allnak" nem azt irtam hogy nyertek vagy jobbak!
Ha valaki tobb mint 1 eve rendelkezik mondjuk BTC-vel akkor a BTC-be fektetett penze; tokejenek vasarlo erteke nott szinte barmelyik fiat currency-vel szemben.
Sokan vitatkoznak azon, hogy a BTC milyen befektetesi eszkoz; ill. egyaltalan az-e; vagy csak 1 spekulacios orulet?
Nos azok szamara akik tobb mint 1 eve birtokoljak a BTC-juket, azoknak 1 olyan "befektetes" ami megorzite a penzuk, megtakaritasuk vasarlo erteket.
Persze nem csak 1 evvel ezelott hanem korabban is vasaroltak emberek BTC-t es minnel regebben megyunk vissza az idoben annal jobban megorizte a vasarlo erteket.
A legtobb tozsdei befektetes idotartama atlagosan 3-5ev, ahol mar nagy valoszinuseggel lehet pozitiv hozam-rol beszelni, mar ha valaki korultekintoen fektett be az adott rv-be vagy befektetesi eszkozbe.
Ha valaki 5 eve fektetett BTC-be (az ar ~130$ volt); az ~54-szerezte a penzenek vasarlo erteket mar ha az USD-hoz viszonyitjuk.
Nem allitom, hogy a kovetkezo 5 evben is hasonlo ertekben fog noni a BTC-be fektetett penz vasarlo erteke; de nagyon valoszinunek tartom, hogy a legtobb fiat currency-vel szemben jobban fog teljesiteni a BTC.
Terjunk erre vissza 5 ev mulva!
En meg mindig a megtakaritasaim 1 bizonyos %-at kryptokba fektetem.
Legyen szep hetveged! 
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 08:41
Előzmény: #5911  Törölt felhasználó
#5912
Elnézve a hashrate alakulását és hogy azt mindig leköveti a btc előbb vagy utóbb és belevéve h épp a napokban fogja piacra tolni az új bányász gépeit több bányász cég is, ami ugye újabb hatalmas lökés a hashnek, gigantikus emelkedés előtt állunk! 😀
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 08:37
Előzmény: #5899  Törölt felhasználó
#5911
Kicsit vicces vagy, magad írod le kb a különbséget, erre nem érted minek az a sok energia..😂
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 08:35
Előzmény: #5900  Megmondoemborke
#5910
Így van, vicces az a sztori. Ha jól tudom nagy része piacon sincs, de bármikor bedobhatják.
Törölt felhasználó 2018. 09. 22. 08:33
Előzmény: #5901  Törölt felhasználó
#5909
Bezzeg amikor arról cikkeznek h melyik nagybank vagy tőzsde akar btct forgalmazni, nem linkelgetsz..a csoda inkább az h ezek ellenére nem emelkedik. Még lehet kell egy kapitulációs fázis a bikái előtt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 09. 21. 20:08
Előzmény: #5892  Törölt felhasználó
#5908
"egyelore azonban a jelenelgi feltetelekkel nincs jobb es a kryptok nyeresre allnak a fiat currency-kel szemben." sztem ez azért erős kijelentés :)  sok gyengeségük van a fiatoknak, de azért a "csata" még messze nem dőlt el. Viszont ha "digitális arany" lesz a kriptókból ill. azok egy részéből, már az is igen durva lesz... aztán persze esetleg jöhet a fiatok leváltása, de az még messze van és nagyon nagy falat... (szerintem persze)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 09. 21. 20:03
Előzmény: #5905  Broafka_Ottokar
#5907
"A kriptopénzeknél nem érzem ugyanezt a világmegváltó hasznosságot és tempót."
Egyébként ez tök jogos is... inkább  az ERP-khez hasonlítanám a blockchaint. A vállalati szférának jó lesz + azon felhasználóknak, akik profitálnak még belőle, de az emberek döntő többsége még mindig azt sem tudja, mi is ez, és még sokáig így lesz. De a kvantumkomputerekről sem tudnak kb. semmit, mégis fontos technológiai ugrás lesz, ha majd elterjednek... ma még gagyik, drágák, stb.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 09. 21. 20:00
Előzmény: #5905  Broafka_Ottokar
#5906
Az elektronikus számítógép már létezett az 1940-es években, aztán mégis kellett neki bő 40-50 év ahhoz, hogy forradalmasítsa azt, ahogyan élünk. (De már előtte is megvolt "nyomokban".)
Broafka_Ottokar 2018. 09. 21. 19:00
Előzmény: #5904  upgrayeddAKS
#5905
Úgy értem, hogy a Windows ~10 év alatt annyira elterjedt, hogy megkerülhetetlen lett. Miért? Mert hiánypótló volt, nem lehetett nélküle élni, pontosabban nem volt érdemes. De mondhatnám az internetet, ami szintén kb. ennyi idő alatt értel el a közszolgáltatás státuszt a fejlett világban. Mert mindenkinek kellett.
A kriptopénzeknél nem érzem ugyanezt a világmegváltó hasznosságot és tempót.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 09. 21. 16:48
Előzmény: #5882  Broafka_Ottokar
#5904
Lóf...t futott be a Windows-zal 10 év alatt. A Win95-nél még nem volt akkora, mint pl. ma, pedig már akkor is több, mint 20 éves cég volt. A '80-as években volt már egy párszáz milliós IPO-ja, de a legtöbb computeren nem futott akkor még Windows. (OK, a DOS-szal valamelyest befutott, de az igazi áttörést a Windows hozta...) 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 09. 21. 16:35
Előzmény: #5902  Törölt felhasználó
#5903
Ez alapján a cikk alapján a FX piacon kereskedhető devizákból SEMMI sem alkalmas semmire :)  Gy.k.: kezdjetek el forexezni, megtudjátok, mi a tüske, stopok kiszedése, stb. (Én anélkül is tudom, mások hibáiból tanultam :) btw. pl. az opciós piacon simán lehet devizázni fenti veszélyek nélkül... )
Törölt felhasználó 2018. 09. 21. 12:03
Előzmény: #5901  Törölt felhasználó
#5902

Megtaláltam a választ!
https://variance.hu/2018/09/20/bitcoin-vegre-megerett-az-etfre/
a jövő pénze! Ezek után gondolom sokan rájöttek, mennyire érdemes spekulálni erre az izére, amit csakis a piac szabályoz.
Törölt felhasználó 2018. 09. 21. 11:38
#5901

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek