Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 24. 07:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#4520
Reménykedni lehet, de akkor lenne hiteles, ha nem ülne egy csomó bitcoinon, hanem a kávéját ezzel fizetné. Ez egy olyan pap, aki vizet prédikál, bort iszik. Persze, hogy felénekli az árfolyamot, hiszen érdeke a szárnyalás.
Amúgy az a szép, mikor jlyenekkel jönnek, hogy valaki valamit megjósolt és végülis bevált. Itt olyan "szakemberekről" beszélünk, akik 100 részvénybe befektetnek és ami bejön nekik, azt hírdetik milyen csodát tettek. Merem állítani, hogy jópár befektetésénél meg bukott, csak azt nem szellőzteti.
Én 2008 óta számtalan jóslatot hallottam, hogy már végleg összedől a gazdaság, aztán itt talicskázzák a pénzt, akik ezt hírdették és nem a shortoláson keresték meg.
A kriptók árfolyammanipulálása nagyon egyszerű, csak el kell kezdeni felvásárolni, amit magad adsz el. Ehhez persze jó nagy tőke kell, nem én leszek az, aki megteszi.
Számomra inkább az a furcsa, hogy egyátalán van a piacon bitcoin, hiszen eddig aki sokat vett, az mindenki ül rajta, aki meg keveset, az is.
Szerintem a mozgások éppen ennek a spekulációnak tudhatóak be, hogy amit elad, azt azonnal visszaveszi, akár egy-két %-os veszteséggel is, ami később bőségesen megtérül.
andare 2018. 04. 23. 19:06
Törölt hozzászólás
#4519
Törölt felhasználó 2018. 04. 23. 15:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#4518
Attól, hogy rárepültek a szokásos "elemek", nem jelenti azt, hogy nem lesz jelentős szerepük.
Törölt felhasználó 2018. 04. 23. 15:38
Előzmény: #4515  inlo
#4517
Forkolódni fog 32 MB-ra. Semmi értelme kb, de le volt verve az ára nagyon, lehet hogy hatalmas raly előtt áll még most is. Kiderül.
Törölt felhasználó 2018. 04. 23. 15:36
Előzmény: #4502  tomi140
#4516
Azóta felment a bányászat nehézsége, minél többen bányásszák a minél nagyobb árfolyam miatt, annál több erőforrást kell belenyomnod, hogy ugyanannyi BTC-t kitermelj. Most lehet vesztséges pár emiatt, de nyilván nyomatják tovább amíg tehetik, várva a bika piacot. Ha meg már nem bírják likviditással a bányák, felfüggesztik magukat a gyengébbek, csak az olcsó árammal üzemelők maradnak, vagy a legnagyobb tőkével bírók, a bányászat nehézsége csökken és újra beléphetnek a gyengébbek. Ez önszabályozó piac lényegében, ha jól tudom 2 hetente állítódik a nehezség.Hát nekem teljesen alap hogy a bitcoint el fogják ásni mert régi. ??? Ez nem mostanában lesz, a BTC is fejlődik, gyorsul, olcsóbbak lesznek a tranzakciók, még okos szerződésre is képes, sokáig ez lesz a number 1 ha kevesebbet tud akkor is, a digitális arany szerepét simán betöltheti közép távon.
inlo 2018. 04. 23. 08:46
#4515
bch az kemény, valakik pumpálják fel rendesen. 1 hét alatt kb duplájára nőtt.
Törölt felhasználó 2018. 04. 23. 08:28
Törölt hozzászólás
#4514
Törölt felhasználó 2018. 04. 23. 07:16
Előzmény: #4510  Suyen85
#4513
Hasonlót már írtál április elején, aztán jött a "pofáraesés". A robotokat átprogramozták- a pakisztáni rabszolga máshogy nyomogatja a vétel-eladás gombokat.
Egyszer olvastam, hogy a bitcoin cash kezelhetőbb, mint a BTC,  ennek ellenére a szakértők egy szemétnek titulálták. Most viszont mintha erőre kapna, vagy a szülőatyja pumpálja megint?
A tether számomra továbbra is gyanús, a forgalom napi szinten meghaladja a kapitalizációt. Igaz, több ilyen kripto van, csak ott nem forog akár 3 milliárd dollár értékben.-ha hinni lehet a  https://coinmarketcap.com/ ; nak.
Suyen85
Suyen85 2018. 04. 21. 13:26
Előzmény: #4511  inlo
#4512
Az tuti, csak kérdés az, hogy mikor?
inlo 2018. 04. 21. 13:10
Előzmény: #4510  Suyen85
#4511
Lesz még 7k alatt is megint.
Suyen85
Suyen85 2018. 04. 21. 12:17
Előzmény: #4509  inlo
#4510
sztem még a hétvégén vissza megy 9000-e és onnan érdemes shortot nyitni mert akkor jön az igazi zakó.
inlo 2018. 04. 21. 11:50
#4509
Amúgy meg indul a korrekció lefelé nagy lépésekben, és bárki bármit mond a btc-re az altcoinok köszönő viszonyban nincsenek vele sajnos. A btc esik 2%-ot a többi meg vagy 10%-ot, kb ekkora reláció van köztük, minimum 3-4x-res.
inlo 2018. 04. 21. 11:30
Előzmény: #4507  Törölt felhasználó
#4508
A coinmarket az egy hulladék oldal, a legalja, akkor fáziskéséssel vannak rajta az árak hogy hihetetlen.
Azt se értem hogy ezeket a %-kokat a nap melyik időszakában nullázzák le, mert eget verő baromság van rajta most is.
coinmarket= ripple +2,36% az valójában már rég -7,4%, bch +13,63% valójában meg már -1,7%.. stb.
Törölt felhasználó 2018. 04. 21. 08:30
Előzmény: #4506  Törölt felhasználó
#4507
Még szeretném valamilyen szakértőtől megkérdezni, hogy a
https://coinmarketcap.com/
-on összehasonlítva a kapitalizációt és a 24h forgalmat több kriptónál egy nap alatt megfordul az egész kapitalizáció, sőt van ahol még magasabb is a forgalom. Vagy ez csak optikai csalódás.
Példa a tether, ahol összesen
2 282 326 382 a kapitalizáció
2 287 140 814 darab van és
3 281 760 000 forgalom volt
tehát volt olyan, hogy egy nap alatt 2 szer is eladtak? De vajon mit vettek belőle?
Sok szakértő szerint a tether a legnagyobb átverés, de éppen a stabilitása miatt az egyetlen kripto, amit használhatna a pénzügyi rendszer. A többi csak a spekulánsok játékszere. Igaz nem merültem bele, de ha ingyen és gyorsan lehet utalgatni, ez lehetne a jövő pénze.
Valaki összedobhatna egy EURT-t, RUBT-t meg többi állam fizetőeszközének elektronikus mását és az összes pénznek álcázott számítógépes jel mehetne a kukába.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 22:12
Előzmény: #4501  Törölt felhasználó
#4506
Ahogy a kriptók újra emelkednek, a bitcoin veszít a dominanciájából. Meglepően elindult a bitcoin cash, de a gold is. Úgy látszik itt a jóidő, megjött a kriptospekulánsok kedve is, egy kis zsebpénzt keresni.
Az emelkedéssel visszajön a bátorság is, nem szeretnének kimaradni a piramisépítők táborából. Most a tapasztaltabbak már időben kiugorhatnak egy zuhanás elején.
Soros is ott áll a sarkon, először fel kell tolni, hogy jó short pozíciót vehessen fel.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 19:27
Előzmény: #4504  tomi140
#4505
Éppen ma mondták, hogy ahol drága az áram, nem éri meg a bitcoin bányászata, ezért költözködnek olyan helyre, ahol olcsó. Így egy bitcoin "előállítási" ára 1800 dollár körül van. Ehhez jönnek a bányászgépek, terem meg esetleg a karbantartó fizetése, amit összerakva a mostani árfolyam fele. Minél többen bányásznak, annál nehezebb hozzájutni, mivel egy adott mennyiség termelődik, amit szétosztanak.
A nagy pénz most az olyan altcoinokban van, amelyek még olcsóak és jól fel lehet tolni az árát.Például a verge egy év alatt így teljesített, szép vagyont összekalapozva gazdájának.
https://coinmarketcap.com/currencies/verge/
Aki rendelkezik bitcoinnal, csakis azt fogja szajkózni, hogy 20-50-100 ezer lesz, hiszen ki vágná maga alatt a fát? Ugyanis meg kell győzni valakit, hogy hajlandó legyen minél többet fizetni érte.
A nevetséges az, hogy senki nem a bitcoinnal való fizetés előnyeit  reklámozzák, hanem az árfolyamnyereséget.
tomi140
tomi140 2018. 04. 20. 10:05
#4504
aztán meg az ember belefut ilyen cikkekbe és elképzeli hogy tényleg 20.000 vagy még több lesz :D
https://www.portfolio.hu/befektetes/befektetesi-alapok/25-000-ot-keresett-tavaly-most-20-ezer-dollaros-bitcoinra-szamit-a-guru.282996.html?i=282996
tomi140
tomi140 2018. 04. 20. 10:00
Előzmény: #4502  tomi140
#4503
azt meg látni előre hogy mikor dől be végleg, vagy kiülni a mínuszt, hát mindkettő szomorú jövőkép.
tomi140
tomi140 2018. 04. 20. 09:59
#4502

ezt a cikket segíthetne valaki megérteni. abban a tekintetben, hogy nekem ne mondja senki hogy a bitcoin bányászat
https://www.portfolio.hu/gazdasag/buknak-a-nagy-bitcoin-banyaszok-ha-nem-dragul-gyorsan-8600-dollar-fole-az-arfolyam.282978.html
Ne mondja nekem senki hogy a bitcoin bányászat 2017 decemberéig (amikor először volt 8600 dollár az árfolyam) veszteséges volt :)))))) vagy én nem értek valamit, vagy ez totál sántít :D
más: sajnos az a meglátásom ha bedől a bitcoin, akkor bedől a cryptopiac minden altcoinnal együtt. Ami technikailag egyenlő az emberi hülyeséggel. hiszen be fog dőlni a bitcoin hiszen az a legrégebbi crypto, a legkezdetlegesebb, hiába elterjedt. Csak erősen vakarni fogom a fejem, hogy amikor bedől, miért kell mindenkinek minden egyéb altcoinját is eladnia és bedöntenie az egészet. Mert hogy ez lesz az garantált, csak sajnálom az emberi butaságot.... nyilván fejlődött már a bitcoin óta a többi altcoin. Hát nekem teljesen alap hogy a bitcoint el fogják ásni mert régi. Csak szomorú vagyok hogy vele temetik majd a többit is, aztán évek is eltelhetnek mire újra jövedelmezők lesznek azok a cryptok amik a bedőlés után fennmaradnak :(
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 07:20
Előzmény: #4496  Törölt felhasználó
#4501
Nekem most úgy tűnik, hogy a bitcoin cash nagyon összekapta magát.
Egy kicsit olyan az érzésem, hogy a bitcoin kezd lemaradni a versenyben az altcoinok mellett. Igaz az esésnél is jobban zuhantak.
Gondolom majd valaki kioktat, hogy a bitcoin megérett, már komoly befektetők meglátták a hasznosságát és ezért stabilizálódott az árfolyam.
Kedves Gyula, nagyon ott gyúródik a 8200-as szintnél, lehet igazad van, el kell érni, hogy aztán bedöntsék újra.
Mondjuk az is lehet, hogy újabb pumpát indítanak, hátha elég jobban meglökni, hogy a kicsik újra vérszemet kapjanak. Senki sem ellenőrzi, hogy egy cégen belül adják -veszik , felverve az árat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek