Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mezga_geza 2020. 02. 24. 22:08
Törölt hozzászólás
#1780
csilla23
csilla23 2020. 02. 24. 21:09
Előzmény: #1777  gambadoro
#1779
Nem. :-(
Ja, a KEOP-os CT-kről is lehetne mesélni egysmást...
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 24. 21:04
Előzmény: #1775  harlem
#1778
Örülök hogy hozzájárulhattam, amennyiben ez fontos  :)
gambadoro 2020. 02. 24. 20:55
Előzmény: #1773  csilla23
#1777

avemarra gondolsz
az kicsit más volt :)
de nem ezen lett krva gazdag
egyrészt a plasztikai sebészetből amiben tényleg jó
másrészt a milliárdos eszközvásárlásokból ha értesz német multik
Törölt felhasználó 2020. 02. 24. 20:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#1776
Ez - bocsáss meg - hülyeség. Ha te fogalmazhatsz így, szerintem én is.
A kínaiak simán megtehetnék, hogy nem vírustenyészetet esznek, meg úgy egyébként is adhatnának jobban a higiéniára, ez nem lehetőség, hanem igény kérdése. De felőlem vírustenyészetet is ehetnének, ha nem szabadítanák a világra 10 évente valamelyiket közülük. De mivel ez elkerülhetetlen, nekem is közöm van hozzá itt, Magyarországon, hogy mit esznek és milyen állatokat tartanak a kínaiak, amíg az engem is veszélyeztet.
harlem
harlem 2020. 02. 24. 20:48
Előzmény: #940  gombócból_is_sok
#1775
Mégsem fest úgy
Köszi mindenkinek, H az elmúlt 1 hétben közel megdupláztuk a hozzászólás számot!!!
babyboy 2020. 02. 24. 20:37
#1774
"Ebben a pillanatban 433 betegünk van, 18 gyógyultunk, és három halottunk. Most, Dél-Korea, Kína után a második legfertőzöttebb a korona vírus járványt illetően, mert Japán nem számolja a cruise eseteit. Deguban, a szekta az elsődleges beteg forrás,(ma 100 új beteg) azt követi szintén Deguban, egy nagy kórház, (ma 95 új beteg) aminek a ravatalozójában látogatást tett egy olyan ember, aki akkor még nem tudta, hogy beteg. Az első halott; férfi, 64 éves, a második; nő, 53 éves, a harmadik; férfi, 40 éves. A tegnap bezárt, 13 futballpálya méretű E-mart bevásárlóközpont egy alkalmazottja lett beteg, emiatt tegnap fertőtlenítés, és biztonsági szünet okán bezárták. Ennek ellenére, ma újabb 13 alkalmazott betegedett meg, mind pozitív lett a vírus teszten. Ez a komplexum, Szöul felett, északon található, semmi köze Deguhoz. Tehát, a vírus rendkívül fertőző, egy ember, adott esetben, nagyon rövid idő alatt, 15 másikat is megfertőz a mi adataink szerint. Már nálunk, Szedzsong városban is van egy beteg, ő Deguban járt, huszonéves. Az ország teljes területén van már beteg, mindez 24 óra alatt. A 28.beteg volt az első, akinél nem tudták megtalálni a fertőzés forrását, attól kezdve rakéta sebességel nőtt, és nő a betegek száma. Két beteg van életveszélyes állapotban jelenleg. Már nem szabad náthával orvoshoz menni, a megadott telefonszámot kell hívni minden esetben. Sok szakember attól tart, hogy a krónikus betegek nem fognak elmenni kontrollra, vagy felíratni a gyógyszereiket, mert félnek a betegségtől, emiatt más egészségügyi ágazatban is súlyosbodhat a helyzet. A gazdaság is komoly károkat szenved, itt az emberek reakciója igen gyors, éttermek, shopping mall - ok, millió szórakozó, és sport központ látogatottsága esett vissza. Ilyen helyeken, mint ahol mi lakunk, ahol még alig van beteg, csak a felére, de természetesen Deguban szinte teljesen. A friss statisztika szerint a boltok, éttermek, bevásárló, szórakozó, és szabadidő központok 90%-a szenved forgalom visszaesést, és 47% az eddigi forgalmának a felét sem képes bonyolítani. Közben Kína bejelentette, hogy megvan az első beteg, aki egyszer már elkapta, meggyógyult, és most elkapta másodszor is a vírust (!) . A koreaiak pedig a vírust vizeletben is(!) kimutatták, így már nemigen találni módot, ahogy ne terjedne. Egyébként a vírus teszt KIT - ek közül, a koreait tartják a legjobbnak az egész világon, csupán ezen a héten került kereskedelmi forgalomban, és máris. Az ipar is szenved, Kína nem tudja a rendeléseket kielégíteni, a Hyundai, és a Kia hol elindul, hol leáll, most éppen áll mind a kettő. Ma, Kína egyébként ismét változtatott a számain, illetve a számolás módján, de itt már nem is foglalkoznak vele, sajnos lett/lesz miből következtetéseket levonni önállóan is. A televízió képernyő jobb felső sarkában fut folyamatosan a számadat sor, betegek, gyógyultak, halottak, stb. Majd vált, és megyékre, illetve városokra bontva írja. Ez minden csatornán így van, ahol adnak híreket. Kint voltam ma, már egyetlen egy embert sem láttam maszk nélkül, itt felelőtlenségnek tartják még egy közönséges nátha esetén is, nemhogy ilyenkor.. Mutatták, hogy Iránban, Libanonban is gyorsan terjed a betegség. Itt persze rendkívül fejlett az egészségügyi ellátás vidéken is, sejthető, hogy emiatt kevesebben vesztik majd életüket, de azért elgondolkodtató, hogy például a hadseregnek vannak betegei, vagy, hogy vajon azok az olajbárók uralta közel-keleti országok, ahol az egyszeri ember nem jut megfelelő ellátáshoz, ott mi lesz? Korea a legsúlyosabb járvány helyzet bevezetését fontolgatja, vélhetőleg a betegszám függvényében erről hétfőn fognak dönteni. Érdekes, hogy a 40 éves férfi náthás lett, kezelték egy hétig, ő kimpói(김포시) , az közvetlen Szöul alatt van, elvégezték a tesztet, ma délutánra lett meg, hogy pozitív. Holtan találták a saját lakásában a hozzátartozói. Előbb halt meg, mint ahogy kézhez kapta volna, hogy fertőzött. Addig semmi komoly, rendkívül tünete nem volt, csak egy nátha, a tesztet is csak elővigyázatosságból végezték el. A tegnapi, 53 éves hölgy állapota is nagyon hirtelen romlott, úgy tűnik, ennek a betegségnek van egy ilyen tendenciája (is). Természetesen ilyen rövid idő alatt nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de most úgy tűnik, hogy nem az idős, és gyenge emberek halnak bele, vagy legalábbis nem elsősorban ők, nem is igazán ők kapják el. Erre utaló félhivatalos hírek egyébként korábban Kínából is érkeztek.
A koreai óriásvállalatok is bajban vannak, az egyik félvezető gyártó giga üzemben le kellett állítani a gyártást, mert egy alkalmazott beteg lett. Fertőtlenítés, jó esetben rövid biztonsági szünet, és újra indul, egész a következő megbetegedésig. Csakhogy, ott egy óra szünet is örült pénzt jelent, itt pedig a legjobb esetben is napokról van szó. Tovább most nem érdemes menni, hogy mi van ha a hatalmas koreai nehézipar nem kap alapanyagot a közel - keletről, és a többi, jelenleg az orrunk előtt lévő probléma megoldása épp elég jelentős feladat. Szekta problémánk a deguin kívül is van. Szöulban tegnap minden tömegrendezvényt betiltott a főpolgármester, ám ennek ellenére, a konzervatív ellenzék támogatta protestáns, hát minek nevezzem, "szekta szerű" protestáns egyház, ma is megtartotta a szokásos szombati tüntetését, amin ők folyamatosan Mun Dzse In elnök lemondását követelik, és ki tudja miért, amerikai zászlókat is lobogtatnak. Mivel ez itt Korea, a 20.század helyi történelmének fényében, nem lehet rendőrökkel feloszlatni, még egy illegális rendezvényt sem, úgyhogy fogta magát Szöul polgármestere, és odament. Elkérte a mikrofont, és bemondta, hogy menjenek haza, mert járvány van, veszélyt jelentenek másokra is. Mit lehet tenni, szépen elódalogtak. Mondjuk ezek az emberek kétség kívül tisztelik a tekintélyt, és amúgy sem tagjai a tudományos akadémiának, a polgármester meg tekintélyes figura. A pap viszont, jó mérges lett, és kihírdette, hogy akkor következő szombaton óriás rendezvény lesz, és pont úgy fogalmazott, mint annak idején Orbán, hogy mindenki hozzon magával még egy embert. Meglátjuk mi lesz. A gyülekezési, vallás, szólás, és sajtószabadság ebben az országban érinthetetlen alap jog, ezért az, hogy egy templomban ki és mit tanít, az illető magánügye, illetve azoké, akik tőle akarnak tanulni. Amíg törvénybe ütköző cselekedetet nem követnek el, olyan ceremóniákat tartanak, amilyen nekik jól esik.
Ez volt a mai nap koronavírus helyzetjelentés. 2020 02 22. 24:00, Szedzsong város, Dél-Korea"Eugenia S. Lee
csilla23
csilla23 2020. 02. 24. 20:29
Előzmény: #1771  gambadoro
#1773
Viszont daganatos betegek kísérleti gyógyszerein szedte meg magát (többek között). Előbbiről meg néhány exkollégám elhunyt szerette tudna beszélni, de már nem tud.
Délután két órát szunyókál, nyolc után az atyaúristen se hívhatja fel, a helyre meg, amióta átvette, és vezeteti a kupi a leggyengébb kifejezés. Ja, és láncdohányos. Alkalmatlan. Magánvélemény.
mezga_geza 2020. 02. 24. 20:28
Törölt hozzászólás
#1772
gambadoro 2020. 02. 24. 20:11
Előzmény: #1770  berlini
#1771

kásler nem onkológus valójában
hanem kiváló fej-nyaksebész
plasztikai
berlini
berlini 2020. 02. 24. 20:10
Előzmény: #1769  gambadoro
#1770
Még Onkológiai Intézeti főigazgató korában vele dolgozó állitását ismételtem.
Ha ő nem diagnosztizált helyesen, akkor én sem irtam le jól a kórképét.
gambadoro 2020. 02. 24. 19:59
Előzmény: #1768  berlini
#1769

kásler nem demens
szimplán őrült
világ életében történésznek készült nem vicc, ezeket a dolgait teljesen komolyan gondolja
berlini
berlini 2020. 02. 24. 19:41
Előzmény: #1764  gambadoro
#1768
Szűz Mária oltalmára most van igazán szükség.
Az egészségügy állapota nálunk Mohács óta lejtőn van.
Azért kellett az utóbbi időben egy dilis papot és utánna egy demenciás volt orvost miniszternek kinevezni, mert ők voltak az egyedüli jelöltek, akik regnálásuk alatt nem tudták észrevenni, hogy hülyét csinálnak magukból.
berlini
berlini 2020. 02. 24. 19:38
Előzmény: #1758  gombócból_is_sok
#1767
Bevallom én még leragadtam a (volt) szaros sertés bélbe töltött férges mindenféle hulladék sertés hús, zsir stb. dolgoknál. Annak ellenére, hogy tudom, az egészet azért darálják le apróra, hogy ne tűnjön fel hogy mi minden van benne.
De csak azt ne gondoljuk, hogy a csabaiba nem kerül rendszeresen pár csótány. Igy annak ize, ha kipróbálnánk bizonyára ismerős lenne.
De én már egy megmagyarázhatattlanul konzervativ ember vagyok.
Kipróbáltam rákot, osztrigát, de egyik sem érte meg.
gambadoro 2020. 02. 24. 19:08
Előzmény: #1765  Törölt felhasználó
#1766

az meg a másik!
ma a 157 után "csak" 72 új fertőzött van, 99 tünetmentes, 21 intenzíven
tehát messze nem duplázódott
de persze lehet csak vihar előtti csend is
Törölt felhasználó 2020. 02. 24. 19:05
Előzmény: #1764  gambadoro
#1765
Na meg a Kárpát-medencei gének. :)
gambadoro 2020. 02. 24. 19:03
Előzmény: #1763  Törölt felhasználó
#1764

én az olaszokról írtam
a járványnak van azért néhány kritériuma
ez egy kifutó vírusnak tűnik márciusra megoldódhat
persze az is lehet, hogy berobban az esetszám
mindenesetre az olaszoknak gratulálni kell eddig
mondjuk minket véd Szűz Mária! Kásler majd megmondja
Törölt felhasználó 2020. 02. 24. 18:56
Előzmény: #1762  gambadoro
#1763
Naponta jelentenek új megbetegedéseket a világ egyre több országából. Nem értem az optimizmusodat.
gambadoro 2020. 02. 24. 18:49
Előzmény: #1761  gambadoro
#1762

ha nem lángol fel egy új gócpont máshol, akkor úgy tűnik kezd lecsengeni
megerősítik, hogy mindegyik áldozat számos betegségben szenvedett - jelzem, Magyarországon naponta többen halnak meg a kórházban tüdőgyulladásban (öregek)
azt mondják, hogy a fokozatos javulás felé haladhatnak
10 százaléka fertőzött a tesztelteknek
gambadoro 2020. 02. 24. 18:47
#1761
  • 18:42Patologie pregresse per i decessi da CoronavirusNel pomeriggio è morta una persona di 75 anni di Castiglione d'Adda, che aveva diverse patologie e si conferma che tutti i deceduti” positivi al Coronavirus “avevano patologie pregresse”. Lo ha detto il capo della
    Protezione civile, Angelo Borrelli.



  • 18:22In terapia intensiva il 10% dei lombardi positivi al Coronavirus“In terapia intensiva c’è il 10% delle persone positive al Coronavirus” sul territorio lombardo. Lo ha detto l'assessore lombardo al Welfare, Giulio Gallera, aggiungendo che “soprattutto sono uomini sopra ai 65 anni. “Ssono stati processati 1.500 tamponi in Regione - ha aggiunto gallera - e ci sono 172 casi positivi, il 70% uomini e il 30% donne.“Sono moderatamente fiducioso che andremo verso un miglioramento graduale», ha detto il governatore della Lombardia Attilio Fontana

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók