Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 11. 28. 19:47
Előzmény: #53038  algore
#53040
Mindig a fekete borsot írod, de az nem az, hanem a fekete kömény
Arról tavaly a pirula kalauz is beszámolt, érdemes rákeresni
Plusz bodza
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 28. 19:46
Előzmény: #53034  algore
#53039
na az enyém érdekes történet. abban az időben csak és kizárólag a körzeti orvos írhatta fel, ügyelet nem. péntek délután jöttek elő a tünetek, az orvosom már nem rendelt. mivel hétfő ünnepnap volt, csak az 5. nap jutottam hozzá, itthon 2 napig szedtem, aztán hívtam a mentőt, bevittek, addigra tűdőgyuszi, ott még több mint egy hétig szedették. a dobozban 40 db van, én kb. 60-70 db-ott szedtem belőle. pontosan nem tudom, mert volt egy pár nap, amikor nem szedtem be, bár adták végig.
és még vmi. igazából ott benn lettem kb. az 5. napon még rosszabbul, de nagyon, kb. 2 napig tartott. volt közöttünk egy beteg az első napokban, aki állandóan köhögött meg lihegett a szobában, (ott nem kellett maszkot se viselnünk) ő később intenzív, aztán meghalt. a 3. szobatársunk is úgy járt mint én, ugyanazok a problémák jöttek elő neki is. lehet olyan, hogy ráfertőződik erre vki? én néha azóta is ezen gondolkodom. 
algore 2021. 11. 28. 19:42
#53038
A sokszor emlegetett, megelozes, es kezeleskent is hatast mutato dolgok, amik nagyon keves mellekhatassal birnak, olcsoak, 
D vitamin, 
Tiamin (b1) 
Melatonin
NAC
Quercetin vagy mas flavonoid
Cink
(kurkuma) 
(feketebors kivonat - nigella sativa) 
Ezeknek mind komoly irodalma van a nyugati tudomanyban, covidra alkalmazva
(hatasmechanizmusok + laborvizsgalatok + randomizalt vizsgalatok covid betegeken, igen a kurkumanak es nigellanak is) 
Nagyon fontos, megelozesre ES kezelesre is jo
Szajfertotlenitovel napi 2-3x fertotleniteni
Barmelyik jo, de legjobb a cetilpiridiniumot tartalmazok (pl Crest, Dentalux) 
Orrfertotlenites ugyanez
Sima sos vizes oblites is jo, de pl magyarorszagon forgalomban van Carrevir orrspray 
Szinten komoly nyugati kutatasok vannak mellette 
Fertozes eseten ambroxol es folsav
A korabbiak melle
(ha folsav hianyos vagy, akkor elore, normalis szintre hozni) 
Ezekben semmi komoly mellekhatast mutato, draga kezeles nincs
Helix Nebula 2021. 11. 28. 19:41
Előzmény: #53034  algore
#53037
Mi számít itt a betegség első 3 napjának? A fertőzés vagy amikor először lesz lázas a beteg? Vagy ha tünet nélküli pozitív teszt lesz? 
Nekem anno a fertőzéstől eltelt 7. nap lett pozitív tesztem, és 8.nap este lázasodtam be. Addig semmi bajom nem volt. 
(tudom kitől kaptam el, ezért tudom napra pontosan). 
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 28. 19:30
Előzmény: #53033  vigkrisz
#53036
köszi
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 28. 19:29
Előzmény: #53028  Törölt felhasználó
#53035
én szedtem tavasszal, meggyógyultam, de nem biztos hogy attól. a kórházban toltak belénk egy pár dolgot. igazából főleg a mellékhatások érdekelnének, és persze az is, vajon volt-e értelme szedni, mert elég durva szer.
algore 2021. 11. 28. 19:28
Előzmény: #53022  bluefrog
#53034
Favipiravirnak valoban vannak mellekhatasai. 
Cserebe, nem teljesen hatastalan, ha AZONNAL elkezded szedni, ahogy tudod hogy beteg vagy. 
A betegseg elso 3-4 napjan szedve, van hatasa. 
Kesobb semmi. 
Azert nem latszik semmi hatasa, mert mire az ember rajon, hogy beteg, addigra szinte ki is futottal az idobol, foleg ha neki kell allni beszerezni stb
(korhazba kb 7-10 nap utan jutnak emberek, akkor mar semmi hatasa nem lesz) 
vigkrisz 2021. 11. 28. 19:25
Előzmény: #53031  bluefrog
#53033
Igen, ilyesmivel foglalkozik az az oldal
algore 2021. 11. 28. 19:24
#53032
Jovo heten jon rendes nyugati fazis 3 vizsgalat eredmenye egy covid gyogyszerrol. A sok hatasos kozul egy. 
A "logyogyszer" szintu orvosok legalabb fel eve gyogyitjak vele a betegeket, a gyogyszergyarto kis ceg arfolyama egy ev alatt 10x-ezett.
Talan utoljara irok a "logyogyszerrol" is, friss amerikai kutatas jott ki nehany napja. 
Amerika, amerikai betegek, amerikai korhaz. 
Termeszetesen hatastalannak talalta a logyogyszert. 
Ha nem ezt irjak, nem jelenhet meg a kutatas. 
Igen komoly hatast bizonyitottak be, ha az ember tudja mit kell keresni. 
Mint egy szovjet diktaturaban, a sorok kozott kell olvasni. 
Ha nyilvanvalo lenne a cenzornak, elkaszalna. 
A covid betegseg sulyossaganak elorejelzesere hasznaljak az NLR mutatot, a neutrofil-limfocita aranyt. 
Ha ez nagyobb, mint 3,1, akkor 5x akkora esellyel kerul a beteg az intenzivre es lelegeztetogepre. 
NLR-rol:
https://pbs.twimg.com/media/FFCBfTsXsAAcMpE?format=png&name=900x900
No, de haladjunk tovabb. 
Itt a logyogyszer vizsgalatanak eredmenye:
https://pbs.twimg.com/media/FFCBpVEXIAULvK_?format=png&name=900x900
Latszik, hogy mennyivel rosszabbul jart a "logyogyszeres" csoport. Tobben kerultek intenzivre, tobben kerultek lelegeztetogepre.
A cenzor orulhet. A logyogyszer hatastalan.
Hurra, publikaljuk, es vegyuk fel a penzt a Pfizertol...
Mit tettek a kutatok a fuggelekbe?
Hat ezt:
https://pbs.twimg.com/media/FFCBmzdXMAIPQb7?format=png&name=900x900
Adatsor, amibol kiszamolhato az NLR mutato.
A logyogyszer csoportban 6,8
Az elorejelzo hatarertek duplaja!
A kontroll csoportban 0,48
Azaz, a logyogyszer csoportban levo betegek sokkal sulyosabb allapotuak voltak, es a prediktiv mutato alapjan, legalabb, legalabb 5x annyian kerulnek kozuluk majd intenzivre.
A valosagban tenyleg tobben kerultek intenzivre. 2x.
A vartnal sokkal kevesebben.
Es hogy mi lett azokkal, akik intenzivre kerultek?
Hat ez:
https://pbs.twimg.com/media/FFCBqnwXMAMJ9e5?format=png&name=900x900
Ezek a sokkalta sulyosabb betegek,
sokkalta kevesebb idot toltottek az intenziven, es sokkal hamarabb lekerultek a lelegeztetogeprol.
A logyogyszerrel 3 napot voltak lelegezteton, a logyogyszer nelkul 18 napot. 
Es hogyan alakult a halalozas?
A logyogyszer csoportban 3,3% volt.
A kontroll csoportban 13,3%
Ugy hogy a logyogyszer csoport sokkal sulyosabb betegei kozul 2x annyian kerultek intenzivre. 
75% halalozas csokkenes.
Mit mondanak a tudosok a szovegben?
Nincs kimutathato kulonbseg halalozasban, nincs kulonbseg intenzivre kerulesben.
De a fuggelekben biztositottak a lehetoseget, hogy megnezhesd az NPR mutato erteket, amibol a hozzaerto latja, hogy a logyogyszer csoportban sulyosabb betegek kerultek.
Es 75%-kal kevesbe haltak, es 84%-kal kevesebb idot toltottek lelegezteton.
Vizsgalat:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jmv.27469
(Gondoljuk el a szukos egeszsegugyre gyakorolt hatasat annak, hogy sulyosabb betegek 3 napot vannak lelegezteton, vagy 18 napot) 
Ennyit a logyogyszerrol. 
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 28. 19:21
Előzmény: #53030  vigkrisz
#53031
Facebook oldalra gondolsz?
vigkrisz 2021. 11. 28. 19:16
Előzmény: #53022  bluefrog
#53030
Dobson oldalán van róla egy októberi és egy novemberi cikk is, valószínűleg hatástalan, de azért még vizsgálják, azokat nézd meg
csendben 2021. 11. 28. 19:12
Előzmény: #53028  Törölt felhasználó
#53029
A sehogy,az túlzás.Volt,akinél segített (vagy a szer,vagy a hite, értsd:placebó hatás).
Törölt felhasználó 2021. 11. 28. 19:10
Előzmény: #53025  csendben
#53028
szerintem nem erre gondolt hanem hogy vált be
álitolag sehogy
csendben 2021. 11. 28. 19:10
Előzmény: #53026  green1899white
#53027
Azt mondja már meg valaki hogy lesz nyájimmunitás,ha a covid megkerüli a természetes immunitást?
green1899white 2021. 11. 28. 19:08
#53026

De mindegy beszopták megint az emberek ..   Hiába volt ezerszer piramis játék , unokázós csalás , Nigériai átverés ezeregyedszer is ellehet adni .. 
Mint ahogy vki mondta egyik nap , túl vagyunk azon amikor higanyt ittak múmiaport szórtak magukra stb .. az emberek...
Marsra küldünk cuccokat ....   Lassan úgy mennek az űrtúristák mint ha a Gellért hegyre mennének ..
Akkor elhiszi valaki , hogy ezek a hiper szuper cégek nem tudták meddig hat ez a szar ??  Tűpontosan tudták - csak jól becumiztattak mindenkit - sőt istenként tisztelik őket mert kikavartak vmi kotyvalékot ..
És milyen gyorsan - ah - nobel díj stb - vicc ....
Azt mondja már meg valaki hogy lesz nyájimmunitás olyan vakcinától ami nem állítja meg a fertőzést ? 
És ezeket ők nem tudnák ?  Áh ....    
csendben 2021. 11. 28. 19:06
Előzmény: #53022  bluefrog
#53025
Törölt felhasználó 2021. 11. 28. 19:05
Előzmény: #53022  bluefrog
#53024
nekünk azt mondta a doktor hogy szinte hatástalan 
cserébe kicsinalja a májat 
csendben 2021. 11. 28. 19:00
Előzmény: #53016  vigkrisz
#53023
Alakul a dolg... Annyit még hozzá lehetne fűzni -ha nem lenne hazugság!-,hogy mint a legújabb vizsgálatok szerint,ha a covid bejut az agyba,akkor az immunrendszer működése is megváltozik: nem/nem jól ismeri fel az újabb variánst. Ez megmagyarázza az újrafertőződések számának növekedését (is!).
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 28. 18:55
Előzmény: #53007  algore
#53022
favipiravirről mit mondanál? hatásos? mellékhatások? biztos volt már róla szó, de csak pár napja olvasom a topikot.
green1899white 2021. 11. 28. 18:47
Előzmény: #53018  sanka
#53021
Na , most már örökké velünk lesz ? Még sem állítják meg a csoda vakcinák .. ?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek