"Bnet a valóságban a Cig 40%-os tulajdonosa." nem mennél el újságírónak ezekkel az okosságokkal? :) Gondolom shorton vagy ha nem akkor nem is értem az egészet!
Még kis adalék a jutalékhoz, visszaírásokhoz, meg egyebekhez.
Tehát.
A Cig Pannónia UL termékét a Signumot elsősorban a Bnet teríti, aki magáról ugyan azt állítja, hogy független pénzügyi tanácsadó cég, hát ez annyiban igaz, hogy az állítása csak a tényektől független, a Bnet a valóságban a Cig 40%-os tulajdonosa.
A Bnet legalább 140-150%-os jutalékot nyúz le attól a cégtől, akinek a termékét teríti, cserébe azt a kényszerképzetet ültetik el a megrendelőben, hogy ők minőségi ügyfeleket és ezáltal minőségi portfóliót hoznak. Ennek okán a Bnet nem fizet vissza a felvett jutalékából egy forintot sem a megrendelőjének (pl. Uniqa vagy Aviva), viszont ő keményen visszaírja a saját ügynökétől 2 éven belüli visszavásárlás vagy, ha az ügyfél egyszerűen nem fizeti tovább és odahagyja az egészet. A Bnet cserébe persze viszonylag nagy összegű folyamatos díjat szed be, legkisebb időegység a fél éves díj, de inkább az 1 évet preferálják. Most abba nem merülök bele, hogyan szedik rá az ügyfeleket, aki azt hiszi, hogy befektet 2 évre, majd kiderül a második év végén, amikor jön a számlaértesítő, hogy hol a következő éves díj?
Ezen kívül nagy csapás készül a whole life UL cuccokra, mint pl. a Cig Signumja, ami nem rossz, ameddig a céges pénzből magánpénzt lehetett konvertálni. Ha ennek a lehetőségnek vége és lezárják ezt a kiskaput, a Cig úgy ahogy van lehúzatja a rolót. Már félig lehúzta.
Csalódást keltő gyorsjelentés a CIG Pannóniától
2012.08.16 17:45
A csütörtöki tőzsdezárást követően közzétette második negyedéves gyorsjelentését a CIG Pannónia. Az életbiztosító IFRS szerint 4,549 milliárd forint díjbevételt ért el, és 1,321 milliárd forint nettó veszteséget szenvedett el a március végétől június végéig terjedő időszakban.
A biztosító második negyedéves teljesítményére vonatkozóan egyedül a KBC tett közzé becslést, mégpedig a meghatározóbb életbiztosítási üzletágra vonatkozóan, magyar számviteli szabályok szerint. A becsléseket és a tény számokat az alábbi táblázat tartalmazza. Ebből kiderül: a biztosító magyar számviteli szabályok szerinti 4,07 milliárd forintos díjbevétele 12%-kal elmarad a várttól, vesztesége pedig (1,261 milliárd adózás után) csaknem két és félszerese a becslésnek. Egyedül az igazgatási költségek alakultak jobban a vártnál.
Ma rendkívüli közgyűlést tart a CIG, amelyen várakozásunk szerint jóváhagyják az kamatozó részvények kibocsátását. Zárás után teszik közzé a második negyedéves gyorsjelentést is, ez várakozásunk szerint éves bázison csökkenő veszteséget tükröz majd, hiszen a biztosítási portfólió növekvő díjbevételei már fedezetet nyújtottak a új szerzések költségeire is. A nagy kérdést a nem-életbiztosító növekedési dinamikája jelenti majd.
CIG Pannónia: csütörtökön közgyűlés, gyorsjelentés is lesz
A korábbi menetrend szerint ma zárul a jegyzési időszak a CIG forint és euró alapú kamatozó részvényeire vonatkozóan. Csütörtökön kerül sor a rendkívüli közgyűlésre, amelyen várakozásunk szerint jóváhagyják az új értékpapírok kibocsátását. Szintén holnap, de zárás után teszik közzé a második negyedéves gyorsjelentést is, ez várakozásunk szerint éves bázison csökkenő veszteséget tükröz majd, hiszen a biztosítási portfólió növekvő díjbevételei már fedezetet nyújtottak a új szerzések költségeire is. A nagy kérdést a nem-életbiztosító növekedési dinamikája jelenti majd.
CIG Pannónia