"az Európai Unió, a biztosítókra vonatkozó Szolvencia II. rendszer új tőkekövetelményeit az életbiztosítási piacon csak hét éves bevezetési szakasz után alkalmazza"
Azért szégyenletes, hogy a tisztelt tuti más által nem pénzelt!?.......... elemzők hol vannak amikor pozitív hír után esetleg felfelé kellene korrigálni a célárat.
(=/-) Díjbevétel várakozásunkat 25,7 milliárd forintra csökkentettük (éves 8,3 százalékos visszaesésre számítunk), miután az első negyedévben kiábrándító új értékesítés (-75 százalék éves alapon) és eseti díjbevétel adatokról (-80 százalék éves alapon) számolt be a biztosító. A következő években viszont újra növekedhet a díjbevétel és arra számítunk, hogy a kockázati életbiztosítások értékesítése egyre nő a unit-linked biztosítások mellett. Úgy gondoljuk, hogy a díjbevétel csökkenését már beárazta a piac az utóbbi időszak jelentős részvényár csökkenése folyamán (20 százalékot esett a papír a negyedéves jelentést követő napokban).
(+) Az új biztosítási adó egyértelműen kedvez a CIG-nek, mivel az életbiztosításokkal szemben a nem-élet termékeket sújtja az új adó. A korábbi becslésekhez képest a CIG élet üzletága évi 94 millió forintot takaríthat meg 2013-2015 között.
(=/-) Négy milliárd forintos tőkeemelést tervez a biztosító, hogy felkészüljön a Szolvencia II tőkekövetelményeire. Olyan kamatozó részvényt szeretne kibocsátani a menedzsment, amely 7-9 százalék kamatot fizetne 5 éven keresztül, majd egy előre meghatározott képlet alapján átalakulna törzsrészvénnyé (legalább 40 százalékos diszkont áron). Úgy gondoljuk, hogy a tőkebevonásnak hígító hatása van, azonban ezt már beárazta a piac (33 százalékot esett a részvényárfolyam a tervek bejelentése óta).
(=) Az összehasonlítás nem mérvadó. Ugyan a nagy kompozit biztosítókhoz képest prémium árazása van a CIG-nek, a lengyel PZU-hoz képest diszkonton lehet megvásárolni a részvényt. Nem szerencsés azonban az összehasonlítás, mivel a CIG még a biztosítási életszakasz kezdeti stádiumában van, a biztosítási portfólió kiépítése még veszteségeket okoz szemben a tőzsdén forgó érett biztosítók profitabilis működésével.
(=) Tartást ajánlunk 295 forintos fair érték mellett. Az eladási ajánlásunk óta 44 százalékot esett a CIG Pannónia árfolyama és úgy véljük, most már a legtöbb negatívum szerepel a jelenlegi árazásban.
pont ugyanezt a tré dumán nyomták amikor beszerveztek ebbe a kiváló dologba, amikor olvastam inkább nem mondom el mit gondoltam mert leolvadnak a szerverek
Nem kell az osztalékra várniuk, a tulajok már eladtak annyi 0 meg 280 Ft-os részvényt, h nem lesz már gondjuk az életben. 60 milliárdos kapitalizáció lecsökkent 15-re. A bevezetés óta öntik a népre.
Görény dolog volt ezt engedni 938-as bevezetéssel, ha kikötik, h ez alatt nem adhat el senki, akkor nem itt állna az árfolyam.
nekem ne mond, fő is a fejünk rendesen, de a kálváriánkat már régebben leírtam itt, hátha tanul belőle valaki
egyedül abban bízunk, hogy a befektetési egységeink hozamot termelnek, legalább annyit hogy a cig jóllakjon és ne a tőkénket szívja, az nekünk már elég is lenne, de ez eltelt 2,5 év alatt kb. stagnálnak, gyakorlatilag az összes választható alap a nullán tekereg vagy inkább zuhan
Nem feltétlenül kell palimadarakat találnia.
Előállhat innovatív új termékekkel is amivel visszanyerheti a bizalmat.
Mondjuk én becsapva érezném magam mint meglévő ügyfelük akkor, ha olyan termékkel állnának elő, ami bizonyos évek eltelte után jóváírásokkal operálna. Úgy tudom ilyen termékekkel más biztosító(k) már előálltak.
Na az kiverné nálam a biztosítékot!
igazából már ez a lépés is kb. annyi, mint halottnak a csók, mert a kezdeti bef. egységekből vonja le a CIG a maga x %-át, ezért is gondolom azt, hogy még a 20%-os standard bef. alap kezelői sikerdíj (a hedge fundokra jellemző) sem sok a biztosítókhoz képest, amelyek 20%-ot (vagy többet) ált. a befektetett tőkéből csippentenek le, nem a hozamból...
ill. vannak nem UL-ek is, azok legalább kedvezőek ktg.-szempontjából a UL vackokhoz képest, de ha "jól ismerem" a CIG termékeit, akkor ott nincs is ilyen, legalábbis nem ez a slágertermék
mondjuk ez azt is jelenti, hogy bár az ügyfélnek nagy átverés a CIG, lehet ez még jövedelmező cég is, ha sikeresen talál elég palimadarat (reméljük, nem fog, és a fityisz sem talál már ilyeneket...)
"Az arfolyamrol annyit, hogy konstansan tartom magam ahhoz, hogy a biztositok alul vannak arazva. Ld. ismet Allianz."
Ismét azt hangsúlyoznám, hogy amennyiben a bennfenntesek valóban bíznának a cig jövőjében, úgy ezen az áron nem néhány milliócskáért vennének részvényeket, hanem a százszorosáért - mert mert bőven van annyi forrásuk rá...
Így csupán Téged és a hozzád hasonlókat lehet etetni azzal, hogy lám, még ők is vásárolják a részvényeket...
Ettől függetlenül pedig nem lehetetlen, hogy a cig árfolyama még lesz a jelenleginél - akár lényegesen - magasabb, csak véleményem szerint nem valószínű...
"Egyrészt a nyereségesség nem csupán a már meglévő pénzeszközeiken (ügyfelek meglévő befektetésein) múlik, hanem azon, hogy ezek az ügyfelek valóban fognak-e és ugyanannyit fognak-e befizetni a jövőben, mint az első egy-két-három évben..."
a mi esetünkben azonnal amint lehetőségünk nyílik (3.év után) levesszük az összeget a minimumra (évi 250e)
Abbol kiindulni, hogy az ugyfelek jelentos resze felmondja a biztositasat, szerintem kevesbe megfontolt.
Ad 1) Meg kell nezni a jelenlegi visszamondasi tendenciakat - a piaci atlag alatt vannak.
Ad 2) a unit-linked biztositas nem most kerult bevezetesre a magyar piacra, s erdemes megnezni, hogy a tobbi biztosito (pl. Ing) mennyit profitalt-profial ezekbol.
A nyereseghez: a nem-eletbiztosito is jobban teljesit a vartnal, konzekvensen nem annyira rosszak a folyamatok.
Az arfolyamrol annyit, hogy konstansan tartom magam ahhoz, hogy a biztositok alul vannak arazva. Ld. ismet Allianz.
"Tekintettel arra, hogy az üzletszerzőknek csupán az első két éves befizetésre van szükségük ahhoz, hogy a jutalékukat megtarthassák, a jövőbeni befizetésekre alapozott nyereségrész lutri."
Én ezt másképp tudom, létezik később is jutalék visszaírás.
Elméletileg a teljes szerződéses időtartam alatt rendelkezésre kell állnia az üzletkötő biztosítási szakembernek, ha a szerződés megszűnik akkor visszavonnak tőle jutalékot nem ?
Persze, hogy ez hány évig él ki tudja.
De talán jelent egy kis biztonságot a biztosító szemszögéből.
"A tőke elégetése engem is aggaszt.
Szerintem sem lesz elég a nyereségességig a meglévő pénzeszközük. "
Egyrészt a nyereségesség nem csupán a már meglévő pénzeszközeiken (ügyfelek meglévő befektetésein) múlik, hanem azon, hogy ezek az ügyfelek valóban fognak-e és ugyanannyit fognak-e befizetni a jövőben, mint az első egy-két-három évben...
Tekintettel arra, hogy az üzletszerzőknek csupán az első két éves befizetésre van szükségük ahhoz, hogy a jutalékukat megtarthassák, a jövőbeni befizetésekre alapozott nyereségrész lutri.
Amennyiben pedig az ügyfelek az első két éves díjukat visszavásárolják, akkor a meglévő tőke is elvész, ha pedig benthagyják (díjmentesítik) elolvadni, a cig csupán az előre kifizetett jutalékot tudja levonni/visszakapni sok-sok év alatt az ügyfélpénzek elolvasztásával.
Egyszóval, ha a növekedés nem fenntartható, sőt, még csökkenés is lesz, a cig jövőbeni nyereségessége aligha fog bekövetkezni.
A tőke elégetése engem is aggaszt.
Szerintem sem lesz elég a nyereségességig a meglévő pénzeszközük.
De ezt a CIG vezetése is tudja, mert olvastam, hogy zárt részvénykibocsátást terveznek valami kamatozó részvénnyel.
Érdekes, hogy miért nem lépik már meg ezt ezzel is nyugtatva ( remélhetőleg) a meglévő befektetőiket.
Például engem :)
A BKV-tól érkező pénz szerintem a teljes díjbevételük tükrében lepkefing.
Szerintem sincs érdemi hatása ennek az állítólagos Fidesz közeliségnek.
Ha jól tudom Járai meg pár hónapja beszólt a Fidesznek, nem is értem miért téma ez itt még.
"A CIG nyerte a BKV tenderét - az Equilor azonban óvatos"
érdekes részletek:
"A BKV Zrt. „Befektetési egységekhez kötött élethosszig tartó életbiztosítás” tárgyban, legfeljebb a BKV teljes munkavállalói létszámára, mintegy 12 000 főre vonatkozóan hirdetménnyel induló, gyorsított tárgyalásos közbeszerzési eljárást írt ki 2010. november 30-án. Az eredményesnek számító eljárás keretében a BKV Zrt. elbírálta az érvényes ajánlatokat és a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-t hirdette ki nyertesként - áll a közleményben."
A gyorsított eljárásról csak annyi adalék, hogy anno egyik pénteken kijött a tenderfelhívás, hétfőn pedig el nyerték a tendert... :)
"A Pannónia 2010 végén nagyjából 26 000 darab unit-linked biztosítással rendelkezett, ehhez képest mind a bruttó díjbevételben, mind a szerződésszámban jelentős bővüléssel lehet kalkulálni - kommentálja a bejelentést az Equilor."
A piacról szerzett 26 ezerhez hozzácsaptak az adófizetők pénzéből még 12 ezret. Azért ez nem elhanyagolható mértékű állami támogatás...
CIG Pannónia