Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 20:26
Előzmény: #9659  alexkidd
#9660
már eleve ott hibádzik a dolog, hogy leírják, "a nagy részét likvidálniuk kell"

vagyis több mint 440 milliárd dollárt...

amikor a katasztrófa költségeit kb 200 milliárd dollárra teszik...

kérdés, hogy a Japánoknak megéri e az, hogy újabb válságot indítsanak el, amivel saját magukat is rosszabb helyzetbe hoznák a mostaninál...

Csak halkan jegyezém meg, hogy a földregés után főcímként jelent meg a marketwatchon, hogy a japánok nem fognak eladni amerikai kötvényt!

Az meg külön vicc volt, amikor drága Zsoltiszeg leírta, hogy a nikkei 1500-2000re is leeshet..

kutyakomédia

egy kis múlt az okosoknak:
link
alexkidd 2011. 03. 20. 20:10
Előzmény: #9654  Törölt felhasználó
#9659
Ez megint hülyeség!
Mi az hogy kell???
Belelátsz a japán gazdaság motorjába és a pontos gazdasági helyzetükbe?
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 19:39
Előzmény: #9655  Törölt felhasználó
#9658
csak nehogy a bugyikádba legyen pukk...

USA csődbe fog menni? Ne röhögtesd ki magad! Ha ez így lenne, akkor már az összes befektető menekítné a pénzét az USA-ból! Nem bulvárlapokat kell olvasgatni!

"A válasz egyszerű, ismét a FED fog vásárlóként megjelenni.
Az elmúlt hetekben felmerült a kérdés a piaci szereplőkben, hogy vajon a QE program mikor ér véget. Lesz-e harmadik felvonás a QE2 júniusi zárását követően? A válasz az, hogy muszáj lesz folytatni, mert különben összeomlik a rendszer."

Ez meg jelent valamit!

"882 milliárd dollárnyi T-Bond van a kezükben és valószínűleg ennek nagy részét likvidálni kell"

Ez meg már megint egy jó nagy hazugság!

Ahogy a Fukushima-i erőműről is azt mondták, hogy pár óra és jön a katasztrófa, ahhoz képest meg már lassan kezd helyreállni a rendszer, fokozatosan javul a helyzet!
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 19:36
Előzmény: #9655  Törölt felhasználó
#9657
Szia!

Segítenél tovább gondolni az amerikai összeomlás után mi lenne?
Lehasal az SnP akár lemenne 400ig és utána?
Az emberek akkor is enni akarnak majd tehát indulna ismét a rally.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 18:25
Előzmény: #9652  Moony
#9656
nem írtad tényleg, én csak azt próbáltam röviden leírni annélkül h ismételném Cashier-t h miért értek egyet a monológjával...
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 17:51
Előzmény: #9654  Törölt felhasználó
#9655
"Tudják, hogy ha az amerikai kormány nem tud gigantikus pénzeket kölcsönvenni szuper alacsony kamatláb mellett, akkor csődbe megy. "

ez a másik.. a nagy pukk bekódolva..
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 17:50
#9654
link

A lényegi rész: "Sokáig azt gondolhattuk, hogy Kína lesz az, aki egyszercsak elkezdi önteni a piacra az amerikai állampapírokat, de most úgy néz ki, hogy Japántól várható ugyanez. Most Japán a második legnagyobb külföldi hitelezője az USA-nak. 882 milliárd dollárnyi T-Bond van a kezükben és valószínűleg ennek nagy részét likvidálni kell (!!!!!!!), hogy újjáépíthessék országukat. "

durva...
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 13:02
Előzmény: #9626  yossarian78
#9653
a stratégidád jobb mint az övé, csak azt a hibát követed el, mint amit én is néha.. ha realizálsz mondjuk 20% bukót, akkot az annyira letaglóz, hogy képtelen vagy felismerni, hogy rövidtávon a döntésed jó volt, hisz a rövidtávú irányt felismerted.... és "elfelejted" vagy bátortalan leszel az alja körül visszavenni.. ha nem is 90-n de 100 és 130 között.. ilyet már én is csináltam és ilyen megvilágításban a mamád stratégiája jónak bizonyult, mégha a keg esetében azt is mondom, hogy ott spec mázlija is volt.. mivel kegről van szó, ott lehetett volna sírás is a vége..:P
Moony 2011. 03. 20. 12:33
Előzmény: #9649  Törölt felhasználó
#9652
Én nem írtam, hogy nem okozhat függőséget.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:43
Előzmény: #9650  Törölt felhasználó
#9651
többen hivatkoztatok már az ismerősök történeteire.
Szerencsére az ismeretségi körömbwen egy tőzsés sincs, így legalább nem befolyásol senki a döntéseimben.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:25
Előzmény: #9649  Törölt felhasználó
#9650
még valami: nagyon kitalálták ezt a netbrokeres kereskedést, nem véletlenül, nagyon résen kell lenni és sztem aki tőkeáttéttel kereskedik, meg napizik annak előbb-útóbb game over, de nem csak a pénzét veszti el, hanem saját magát is, én ismerek ilyet személyesen.
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 11:17
Előzmény: #9645  Moony
#9649
felhívta a figyelmet h a tőzsde bődületesen ki tudja csinálni az embert minden téren, és h van jóval értelmesebb élet, mint lesni, főleg a bétet, én munkámból adódóan sokat foglalkoztam a szenvedélybetegség lélektanával, a tőszde simán tud ugyanolyan függőséget okozni, mint bármely más, most nincs időm, de ha lesz szívesen kifejtem, még egy dolog a netbroki: legalább annyi kárt okoz, mint hasznot h mindig láthatod az árfolyamot, és ezáltal akár függőséget is!!!
Törölt felhasználó 2011. 03. 20. 10:06
Előzmény: #9644  Törölt felhasználó
#9648
Mindig úgy beszéltek a Buxról, mint egy légbőlkapott valamiről.
Valóban a Bux sávban mozog, de a fő komponensei az OTP kivételével szélsőségesen vannak árazva.
Kis csúsztatással azt mondhatom, hogy jelenleg a Richter 3szor több profitot termel részvényenként mint a Mol, ennek ellenére a Richterben hetes charton az utolsó 6 gyertya piros (fekete).
Richter részvények esetében (Budacash) írd és mond 15%-al kevesebb profittal prognosztizál a tavalyihoz képest egy 2010 októberében megjelent elemzés szerint.
Ráadásúl a Richter jelenlegi árfolyam mellett 2% osztalékot fizethet, ezzel szemben a Mol nem fizet egy petákot sem már évek óta.
A Telekomról ne is beszéljünk, remélem az Európai bizottság megmogyorózza a kormányt a jogtalan távközlési adó miatt.
Tegyük hozzá , hogy az igéretekkel ellentétben nem akarják csökkenteni a társasági adót sem és megemelték az osztalékadót is, ami az utóbbi esetében további 1,8 milliárddal csökkenti a DT bevételeit.
OTP-ben is beárazódott a válságadó,jövőre már emelkedhet az árfolyama.
Moony 2011. 03. 20. 09:46
Előzmény: #9646  hjanek
#9647
Dax, amcsik lefelé mehetnek hét elején, de aztán jöhet egy nagyobb felpatt szerintem.
Buxról nem tudok nyilatkozni.
hjanek
hjanek 2011. 03. 20. 09:30
Előzmény: #9645  Moony
#9646
Vajon a Libiai támadás milyen hatással lesz az indexekre?
sajnos long szempontból nem túl bíztató.
Moony 2011. 03. 19. 22:52
Előzmény: #9643  Törölt felhasználó
#9645
Érdekes, mert én egyáltalán értek egyet Cashier írásával. Inkább azt az aktuális csalódottságot vélem kihallani belőle, ami abból következhet, hogy 1 hete még meggyőződése volt minden szinten, hogy hatalmas up lesz, ehelyett minden esett.
Most pedig már a giga down a téma.
És szerintem igenis el lehet érni bőven banki kamat feletti profitot.
Azt meg végképp nem értem, hogy miért írta, hogy szarvasvadasznak ad 50%ot arra, hogy sikeres tréder legyen, meg hogy minden utóbbi írásával mellélőtt, mikor én szinte csak jót olvastam tőle.
És biztos vagyok benne, hogy évek múlva is profitot fog termelni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 22:51
Előzmény: #9643  Törölt felhasználó
#9644
Talán a Bux javaslatom az lenne, hogy a lehető legkevesebb kereskedésre törekedni. Ritkán vannak egyértelmű helyzetek.Most egyértelmű sávozás van, 80 % long kitöréssel. Az állam, ill pénztárak egyértelműen védenek egyenlőre az eséstől. Nem engedik egy szint alá a részvényeket . Ezzel a kormány jó gazdaságpolitikáját akarják fenntartani a periféria számára. Jöhet világháború , atomrobbanás, cunami, a megálmodott szinteket védik a részvények esetében. Ennek ellenére csak a sávok egyértelmű szélén tartom helyesnek a beszállást.
2008-ban gyurcsányék a shortra játszottak , most a Fidesz a mindenáron Longra játszik.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 22:30
Előzmény: #9642  Hathor
#9643
Nagyon jókat írtok, ez lenne a topik értelme, Cashier a momológod minden szavával egyetértek, el is mentettem:)
yossarian78: nekem is hasonló a stratégiám, bár inkább a feleségedéhez:)
azt kéne csinálnod, mint a feleséged:):)
Hathor
Hathor 2011. 03. 19. 21:54
Előzmény: #9641  hjanek
#9642
telefonrol valaszolok gyorsan. Azert a savot mindig utolag latjuk, eves sav ide vagy oda, sosem tudtuk igazann, hogy oldalazunk. Volt ebben egy 26.ks felugras, abbol le 20k fole, majd fel 23.kra, majd megint 20k.fole, akkor 1112valtas,uj KT-val, majd kitores gyanus volt megint mert kileptunk leszorito fole, de onnan megint behaltunk. Ezen folyamatok kozben ahogy mondod folyamatosan csucsra ment, amig mi estunk minden politikai okossagra, manyupra, kulonadokra. Szoval ez a 3000es sav is utolag szep. Most a kozepen vagyunk, mozgoatlagok kozepette. Minden masodik nap fordulunk, kicsit agyrem szerintem.
hjanek
hjanek 2011. 03. 19. 20:32
Előzmény: #9635  Hathor
#9641
Azért 3000 pontos oldalazás nem olyan kevés. Szerintem inkább az zavart (engem legalább is) hogy totál ellene mentünk a többi indexnek. Én túlságosan figyelembe vettem a dax-ot.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek