Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 18:10
Előzmény: #9639  Hathor
#9640
A bux határidős instrumentum kis- és közepes büfik játszótere.
Folyamatos kamattartalom manipulálás mellett nehezen kereskedhető.
Egy indexkövető instrumentum kicsit jobb lenne.
A MNYP-ak kivonulásával látványosan visszaesett a forgalom és így nagyon nehéz TA alapján kereskedni.
Hathor
Hathor 2011. 03. 19. 17:53
Előzmény: #9637  Törölt felhasználó
#9639
Sajnos én is hatival buktam be a veszteséget. Két évig csak részvényeztem,akkor nullában tudtam tartani magam a még a 30%os buktás soros nap után is, tavaly egész évben csak határidőztem, de az alább felrakott oldalazás kikészített több száz kontival. Sajnos itt ebben a sávban nem működik az a nagy mennyiséggel nyitott stratégia, így ki kell várnom az időmet most már a beszállóra sávon kívül.
Részvényeinkben exleyhez hasonlóan én sem hiszek, de együttes elmozdulásunkban hiszek index szinten, így maradt csak határidő nálam, de nem a mostani időszakban, amelyik rangeben veszítettem.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 17:29
Előzmény: #9636  Hathor
#9638
Azért kockázatos a kereskedési stratégiám, mert tőkém kétszeresével ülök most is részvényekben és még ugyanennyit tolok majd bele a telekomba, ha megindul.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 17:27
Előzmény: #9636  Hathor
#9637
A határidős kereskedésben értem el eddig a legnagyobb buktáimat, az elmúlt egy évben már részvényekkel alig hoztam össze bukót.
Annyire hektikus a határidős kereskedés, hogy 4-5 kontinál többet nem vagyok hajlandó kockáztatni rajta.
Jövőre itthagyom Én is a magyar piacot, 2 hónap demozás után úgy tűnik a Dax és az SnP lényegesen könnyebben kereskedhető, mint ez az illikvid magyar tőzsde.
Hathor
Hathor 2011. 03. 19. 16:37
Előzmény: #9634  Törölt felhasználó
#9636
Nincs semmi baj a kereskedési stratégiáddal. Jól csinálod jelenleg, téged igazol. Csak azt mondom a jelenlegi nyeremények könnyen elpárolognak majd a későbbiekben bárkinél, és többnyire ez jellemző a régi tradereknél is. Sokan eltüntek körülöttünk, Te is tudod. Találkoztam tegnap egy tapasztalt rókával, aki idézte soros gyuri bát, hogy a tőzsde nem a napi emberek játszótere. Vagy szabad fordításban, pont mi játszunk, a nagyok keresnek.

Nálam biztos sikeresebb vagy, mert én veszteséges vagyok 3év után.
Azt is el kell mondanom, hogy mindaddig nullás trader voltam, amíg nem játszottam tőke áttéttel, határidővel. azóta van mit visszahozni, amit napi traddel nem fogok tudni visszahozni, így más stratégiát kell kidolgoznom. Ebben van az is, hogy irány nélküli piacon nem csinálok semmit most. Aki tud rajta a napokban keresni annak gratulálok.

szerintem a hazai tőzsdén nagyon nehéz pénzt keresni. Ennek ellenpéldája Te vagy meg pár ember. Nem tudni mekkora pakkokat mozgatsz. Más a kereskedés 1-5, 5-10kontival, más 1-200zal, vagy egy-két ezerrel. Talán pár kontikkal, pár papírral jobban forog az ember. Összetett egy kereskedési stratégia, sok mindentől függ. Neked bejön, ezt kell folytatni, mert sikert értél el, akkor jó saját magad pénztárcájához a stratégiád (most.. ezt zárójelbe teszem).
Hathor
Hathor 2011. 03. 19. 16:24
Előzmény: #9633  Hathor
#9635
szép lehet az ember, de okos nem nagyon, amíg oldalazunk, de azon belül is forgunk naponta, 3naponta.

Másfél éves oldalazás:

link

Fölötte, alatta lesz érdekes, ha forgalom is jön hozzá majd, addig mehet benne a daytrader csihi puhi.

Mozgóátlagok is egyben kisimulva egyenes oldalazásban, pár naponta csapunk alá fölé, de így is szerencsétlenül beragadt az egész a sáv közepére, hogy véletlenül se legyen irány.

A népen napos bux chart.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 16:16
Előzmény: #9633  Hathor
#9634
Szia!

Tehát a visszajelzések alapján kockázatos a kereskedési stratégiám.
Hathor
Hathor 2011. 03. 19. 16:08
Előzmény: #9632  Törölt felhasználó
#9633
Yo napokat!

Érdekes dolgok mennek itt a fórumon néha, nézve a tegnap estét a porti utánzattal. Porti nem fog maga fantázia nevével írogatni baromságokat, így kár neki válaszolgatni (szerintem.

yossarian78: A gondolatmenet a tőzsdei szabályokról nem rossz. A kiseggeléssel nem értek egyet, lehet azt másképpen is kezelni, ha már igazi trader az ember.

Pepe: Veled sem értek egyet én sem a 40-50%-okkal. Két éve kereskedsz, majd rájössz idővel, esetleg amikor majd befejezed a pályát bármilyen kiégés, bukás után (nem kívánom senkinek, neked sem, de sok régi tradert ismerek akik sikeres traderekből bukott emberek lettek). a bukás szerintem elkerülhetetlen.

Exley: A hazai tőzsdét tényleg rendesen szétqrták, én is így látom, de az írásod így magában alaptalan szerintem.

Vannak avriációk még.
Én is inkább DAX, S&P, Eur/Usd, nyersanyag piacban látok fantáziát. Itthoni tőzsdében a sávban semmi fantázia nincs. Van aki keres benne, én nem kereskedem most, ebben a csiki csukiban benne. Irányt nem látok, és rengeteg veszélyes irányváltozási tényező van most a hírekben, CDS-ekben, háborúkban, környezeti katasztrófákban, makro adatokban, támasz ellenállási szintekben, sávban, deviza párok rángatozásában.

Ezt a 23Ks szintet sokszor megjártuk már oda vissza a másfél évben, akinek van gyomra hozzá csinálja.

Számomra 19.700alatti bux, 25.000fölötti szint lesz érdekes. Lehet nem lesz fél éven belül, de az elkövetkezendő 10évben biztos leszünk máshol is, és itt jön be Yossarian egyik pontja..

Jövő hét végén EU csúcs találkozó, amire érdemes lesz figyelni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 14:24
Előzmény: #9630  alexkidd
#9632
Az érzelem mentes számlámon:) ebben az évben 24%-os nyerőben vagyok és még nem telt el 3 hónap. A day trades számlámon 3% plusz van. Szerintem 40% nem sok egy évre, csak lustaságból nem vezetem nyilvános fórumon a tradejeimet, akkor láthatnád Te is.
Nyári időszakban az osztalékpapírok kapnak nagyobb figyelmet ezekbe fektetek majd be (Richter, Zwack). Pontosabban ezekbe a papírokba már befektettem, de még messze nincs mga teljes pakk.
Elkezdtem kacsingatni a TPSA és a Telefonica felé is, az idő majd eldönti melyikbe érdemes befektetni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 14:19
Előzmény: #9630  alexkidd
#9631
Hello!

10% ért nem kockáztatnék 1 percig sem!
Ideális havi 5% reális,fölötte már jó!
alexkidd 2011. 03. 19. 13:58
Előzmény: #9628  Törölt felhasználó
#9630
Pepe!
Most vitába szállnék veled. Szerintem nem lehet 30-50%-ot összehozni, csak ha az ember ész nélkül csinálja áttéttel. De annak előbb-utóbb megvan a következménye is:(
Lásd én példám, de Villac-ot is kérdezheted erről. 10-20%-nak van realitása.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 13:22
Előzmény: #9626  yossarian78
#9629
Pont ez a lényeg, Én néhány napnál tovább a tradjeim 70%-ból kiszállok.
Mert Én a játék öröméért tőzsdézem (jelenleg). Tavaly 42x tradem volt, a könyvelőm fogta is afejét mennyi pénzt termeltem a brokiknak.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 13:19
Előzmény: #9619  Törölt felhasználó
#9628
Már két éve kereskedem a magyar tőzsdén és még nem vesztettem el a tőkémet:)
Nekem már ez is siker a sok kompromisszum miatt.
Szerintem minden tradernek specializálódni kell vlamilyen irányba, ha sikeres zeretne lenni.
Például ilyen a Telekom osztalék rally, ami az elmúlt két évemben biztos pont volt.
Vadásztól is próbáltam már megtudakolni az elmúlt években milyen eredményeket ért el százalékosan, eddig nem kaptam választ.
Én most úgy gondolom, hogy kellő önfegyelemmel, munka mellett a magyar piacon 30-50%-ot könnyedén össze lehet hozni évente.
yossarian78
yossarian78 2011. 03. 19. 13:18
Előzmény: #9626  yossarian78
#9627
4 év alatt kitanultam a TA-t és elég tapasztalatot is szereztem, de az idegi részét lehet soha nem fogom tudni elsajátítani.
yossarian78
yossarian78 2011. 03. 19. 13:15
Előzmény: #9624  Törölt felhasználó
#9626
Anya párhuzamosan tőzsdézik velem.
A belépési és a kilépési pontot én javaslom neki.
Kettőnk között annyi a különbség, hogy ő soha nem realizált még bukót, én meg jó néhányszor. Ha őt követtem volna már legalább tripláztam volna. :(
Az idegi része a legnehezebb. 180 körül vetettem vele keg-et (felrúgva az előbb említett alapszabályok egyikét), majd amikor esett tovább, mondtam neki, hogy adja el, (én eladtam az enyémet), de csak nevetett és kikapcsolta a gépet. 90 környékén fordult, majd 270 körül eladta. A -20% helyett így +50%-ot ért el.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 13:12
Előzmény: #9623  exley
#9625
Iszonyatosan rosszúl látod a dolgokat!
Nincs realitása annak amit írsz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 12:51
Előzmény: #9622  yossarian78
#9624
hmmm...érdekes stratégia... anyát azért használod, hogy kizárd az érzelmet? Úgy értem, ha nem tud semmit, csak azt, hogy itt vegyél, ott add el, akkor a te félelmeid nem fognak befolyásolni a (rossz) döntéshozatalban... jól gondolom?
exley 2011. 03. 19. 12:50
Előzmény: #9619  Törölt felhasználó
#9623
A cha-nee, her-nady, ciges felügyelő a legutobbi jöveveény, egyszerűen szét amortizálta a magyar gazdaságot, ne tévesszen meg a mostnra a kidurranás elött álló bux lufi...eddig tartott...felületes szemlálőnek egyáltalán nem tünik fel, hogy cha-nee egy pisszenéését sem lehetett hallani a manyup bekebelézésée ellen, ugyanis, ha valakit súlyosan éríntett ez az elvonás akkor őt nagyon. A mol-ról nem is írok egyetértek nyilásival úgy fog a bux két legerősebb papírja lesiklani mint a bóbok az alpesi v ersenyeken, a jó isten kegyelmezzen Magyarosrszágnak.
yossarian78
yossarian78 2011. 03. 19. 12:35
Előzmény: #9619  Törölt felhasználó
#9622
4 év tőzsdézésem tapasztalata röviden:
- Olcsón vegyél, drágán adj el! Várd ki a jó lehetőséget (ez a legnehezebb!
- Csak fundamentálisan jó cég papírjait vedd meg.
- Ne használj tőkeáttételt vagy csak minimális mértékben!
- Egyszerű stratégiád legyen (én a sajátomat különböző meredekségű trendvonalakra építettem), amit szigorúan betartasz (ez még a mai napig sem megy)!
- A stratégiád lehetőleg nagyobb léptékű grafikont igényeljen!
- NE REALIZÁLJ JELENTŐSEBB BUKÓT! Ha olcsón vettél jó papírt, az előbb-utóbb nyerőbe fordul! Az asszony egyszerű buy and hold stratégiával évi 50-80% profitot csinál, úgy hogy én mondom meg neki mikor mit vegyen és adjon el (persze nem bukóban). ő a példaképem a tőzsdén:-)
hjanek
hjanek 2011. 03. 19. 12:13
Előzmény: #9619  Törölt felhasználó
#9621
A múltkor még a fel-ben hittél, átálltál shortba? A réses nyitás nem jött be, ezért fordítottál?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek