Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hjanek
hjanek 2011. 03. 19. 12:12
Előzmény: #9619  Törölt felhasználó
#9620
érdekes más gondolatait olvasni," még egy nagy dobás" következő giga esésből profitálni, és ha nem most lesz?
A dax brutál amit művelt, 4 napig réssel le nyitás aztán megragadt az alján, de én várom a rések betöltését.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:55
#9619
Nem semmi ez a Nyilasi (arról ne beszéljünk, h mennyire profátlan dolog az, h a blogjával rábírta az embereket, h egy rakat pénzt odaadjanak neki kezelésre, azután pedig szarik rájuk, és befejezi a blogolást, ezáltal pedig követhetetlenné válik a gondolkodása, ténykedése). Az elmúlt év arra volt jó, hogy a megelőző 2-3 éves munkájának az eredményét leamortizálja. Tehát 3-4 évet elköltött az életéből a semmire. Hatalmas kudarc. Lehet, hogy borzasztóan jó, mégis elbukott. Ha most fordul a kocka, akkor persze mesés eredményeket érhet majd el, Snp 400-nál már 15szörözni fog, de nagyon fontos látni, hogy semmiképpen sem szabad senkinek abba a hitbe ringatnia magát, hogy meg tud élni ebből.

Egyetlen esetben szabad erre időt pocsékolni, akkor ha életcélod lesz a tőzsde. Ez azt jelenti, hogy a köv. 40 évben minden nap ezzel (is) fogsz foglalkozni. Hiszen ha e hónapban bejön egy milliócska (az érték most mindegy), akkor a jövő hónapban kimegy kettő. Aztán visszajön 2,5, majd megint elmegy 3. Aztán lehet, hogy egy évig kell kaparnod, és megint bejön 3. Viszont utána elmegy 1. Ott leszel nullán, és elment 3-4 év az életedből. A napizók eleve csak ágyútölteléknek jók, ledarálódnak, ki egy év alatt, ki 8 év alatt.
A legjobb példa talán "milegyen" lehet. Sokan (a könnyen befolyásolhatók, vagy felszínes rálátásúak) azt hitték, hogy azért voltak egy darabig jó tradjei, mert "értett" a dologhoz, miközben csakis a szerencsének köszönhette folytatólagos sikereit is. Nagyon sokszor tett be olyan ábrákat, amiktől égnek állt a hajam, akkora tévedések voltak benne, és ő azok alapján nyitott-zárt, tehát fortuna mellé állt, de ez a legveszélyesebb, amikor a tévedéseidről hiszed azt, hogy azok a valóság elemei. A Buxon elbukott, a forexen lehet, h nyomja még, nem tudom, de csak a szerencsén áll, h esetleg egy-két év múlva ott is elbukjon, vagy akár kitartson neki egy évtizedig is. De erre építeni?
Így az én koncepcióm az volt, hogy kihasználtam a gigaemelkedéseket (utoljára pl. tavaly márciusban borzasztó könnyű volt a duplázás, hiszen minden párhuzamosan ment mindennel, "nem lehetett tévedni", megvolt a mázli faktor is), és le akartam lépni, de sajnos tavaly vissza kellett szállnom a játékba (mindegy miért), és azóta értékelhetetlen a teljesítményem, hiába láttam sokszor pontosan a hullámokkal, hogy egészen pontosan mi fog történni. Így nekem is elveszett egy évem, még az utolsó nagy fogást várom, és utána mindeképpen lépek (ha bejön, ha nem). Aki nem akarja elfecsérelni az életét, az szerintem próbáljon meg profitálni a következő gigaesésekből, aztán próbálja meg élni az életét.

Vagy legyen ez az egész életének a célja, és alakítson ki nagyon fegyelmezett stratégiát. Ezzel talán össze tudja majd hozni az egész 40 éves időtávon leátlagolva az évi 10-20%-ot, de persze lesznek hosszú évek, amikor eredménytelen lesz. Elvileg aki talpon marad, és nem bukik el, az az egész életére leátlagolva 10-15% hozamra számíthat ebből, nem többre. Extrém szerencsés esetben mondjuk 20-25%-ra. 100 milliós tőkénél esetleg megfontolható, hogy érdemes-e erre a pályára állni. Viszont ennyivel már sokkal érdekesebb vállalkozásokat is össze lehet hozni, amiben valódi életet lehet élni, nem monitor előtt rohadni.
Itt ránézésre senkiről sem tudnám elképzelni, hogy van értelme ezzel foglalkoznia (magamról sem, hiszen nekem biztosan nem ez az életcélom). Szarvas bár nagyon próbálkozik, de akkor is 50% esélyt látok nála, hogy sikeres lesz-e. Ehhez persze az kell, hogy tényleg rátegye az életét. Ahogy pár hete olvasgattam a forex topikot, szinte semelyik elképzelése sem jött be, így a pár hónapos duplázás helyett szerintem az kellene, h legyen az első cél, hogy 4-5 évig megmaradjon a tőke (legalábbis ha valaki tényleg ezt választja hivatásául). Ez talán elérhető. Az évi 3-4xezéseket meg el kell felejteni. Erről könnyű belátni, hogy téves illúzió. Érdekelt volna egy olyan progi, ami nagy valószínűségű elliott setupokat vadászik, de nincs értelme, hiszen ezen a vonalon is sok sok évet kell befektetni, és nincs biztosítva semmilyen eredmény, míg a való világban, ha valamibe beleteszel ennyi időt, biztosan döbbenetes eredményeket fogsz elérni.
Monológ vége.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:55
#9618
Azért az vitathatatlan, hogy már fél éve épült egy 3szög az usdjpy-ben, ami azt vetítette előre, hogy ezekben a hónapokban történni fog valami, ami okozni fog benne egy ilyen leszúrást. Megint felmerül a kérdés: az egész jövőnk kódolva van az eddig leírt hullámokban?

Rövid távon többféle lehetőség van (lehet akár, h a japók egy taktussal hamarabb indítják a tőkepiac kollektív tervét), de hosszabb távon szerencsére adott az irány. Buxnak első körben meg kell látogatnia a 16k-t.
Mi 1991-től kezdtük az életünket, teljesen jogos koncepció, hogy lefuttattunk egy impulzust ami 2007-ben a többi index-szel együtt tetőzött. Onnan viszont elindult a 2-es hullámunk. Ez abból a szempontból jó, h ha a világ indexeiben (régebbi korukból kifolyólag) egy nagyon magas szintű, hosszú korrekció is jön, össze tudunk szinkronizálódni, hiszen a 2-esünk akár az egész emelkedést is visszaadhatja, nem jelentene problémát.

Alap szinten minimálisan két elvárásunk van ettől a hullámtól. Bele kell karcolnia a 3-as - 4-es közötti területbe. Ezt már megtette ugyan, de a másik elvárás, hogy az egész 5.-et vissza kell adnia, és egyébként is optimálisabb cél lenne a 4. hullám alja. Így a célterületet felrajzoltam, de ha két pontos értéket kellene mondani, akkor az előbbiek alapján 6600 ill. 3700. A hónapos macd már nagyon szeretne kereszteződni, ha kap egy kis lökést, akkor szépen megindulunk majd.
Kb. úgy, mint a Dax tette. Egyébként elképesztően sajnálom azokat a szegény ördögöket, akik ott kereskednek, hiszen minimum 7-8 havi munkájuk vált kámforrá az összeomlásban, a legtöbben valószínűleg földönfutóvá váltak.
Ábrám második részében egy kicsit utópisztikus területekre tévedek, és csak a szórakoztatás kedvéért feltettem a következő 100 év várható mozgását is :D. Azért mentsétek el a képet, ha bejön, 2050-ben majd visszatérünk rá!
Íme a projekcióm: link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 18. 21:49
Előzmény: #9597  Törölt felhasználó
#9617
Még nem változott. Ha megnézed, jó érzéke van a piacnak, hogy bizonytalanságban tartsa a befektetőket: felfelé gyakorlatilag megcsinálta a jelzett elvárható kötelező korrekciót az elsődleges célár közelében (~6790), de tiszteletben tartotta a short első szükséges feltételét is és nem ment be a délután jelzett 6630 alá -> így bármi lehet még belőle.

Hozzáteszem, hogy ha 6630 alá zár hétfőn h1-en, utána várható, hogy ismét fölé jön (ez lenne a jó), de a short set-up feltétele, hogy már nem mehet a mai csúcs fölé (~6717 - 6742-ig lenne ildomos maximum vissza fölmenni).
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 20:56
#9616
Ezen az oldalon kb 3 hozzászólás volt ami a topikhoz kapcsolódik.Mondjuk van jó oldala is,legalább gyorsan végig lehet olvasni. Jó 7végét! ((
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 19:27
Előzmény: #9614  Törölt felhasználó
#9615
off
Möbius ok, madrid ok... (az a fizetős oldal azért túl lőtt a célon)
de nem értem, hogy a többi az a pár elmbeteg lásd alább, minek írogatnak ide főleg otp-be, egymást pocskondiázzák és totál értelmetlen amit itt a fórumon működnek... szóval azt nem értem ki lehet annyira abnormális, hogy sorra hozza létre a különféle nickeket teljesen irreleváns dolgok írkálására egy tőzsde/részvény topikba.
on
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 19:07
Előzmény: #9612  Törölt felhasználó
#9614
Sorry véletlenül elküldtem még1szer.

Möbius jó srác volt, még fizetős oldalt is üzemeltetett.
2 éve adott egy jó tippet, bár akkor minden long volt.
2500ról longoltam a TVK-t néhány nap altt összejött 300 pont.
Régi szép emlékek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 19:03
Előzmény: #9609  Törölt felhasználó
#9613
Jézusom 2 éve még volt Porti Mőbi és Madrid, elképzelni sem tudom hányszor tiltották már ki őket.
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 19:02
Előzmény: #9610  Törölt felhasználó
#9612
Kik Ezek? tudja valaki? és mit keresnek itt? kamaszodó suhancok, akik itt élik ki magukat? vagy szimplán elmebetegek és két gyógyszerezés között ide a porfolióra is írogatnak?
Tudja valaki kik ezek?
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:58
Előzmény: #9609  Törölt felhasználó
#9611
te szerencsétlen látszik hogy
nulla vagy a tőzsdéhez

nézz már meg egy nikkei indexet ugy 30 évre
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:55
Előzmény: #9609  Törölt felhasználó
#9610
Jézusom 2 éve még volt Porti Mőbi és Madrid, elképzelni sem tudom hányszor tiltották már ki őket.
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:46
Előzmény: #9605  Sarpac
#9609
ahogy a 30as válságban, akkor sem lett világvége... sőt mennyit is emelkedett azóta a tőzsde?
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:44
Előzmény: #9607  Törölt felhasználó
#9608
madrid pánikol!!

Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:43
Előzmény: #9605  Sarpac
#9607
na megjöttél riogatni?

Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:43
Előzmény: #9605  Sarpac
#9606
így van

Sarpac
Sarpac 2011. 03. 18. 18:41
Előzmény: #9593  Törölt felhasználó
#9605
Világszinten egyedül Kínában van növekedés a többi többet adósodik el GDP arányosan mint amit megtermel, élen USA-val!
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:28
Előzmény: #9601  Törölt felhasználó
#9604
idegbeteg, ma is buktál a shortokon? úgy kell neked, ki be ugrálgatsz és még te hívod magad befektetőnek? mennyivel játszol 100.000 vagy plus500as demószámla?

"ha lenne nő aki elviselne"

ennek mi köze a tőzsdéhez? aki szájalni szokott, az te vagy
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:28
Előzmény: #9601  Törölt felhasználó
#9603
madridmiomukiuplaci.............

nincs nője

HOT!
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:28
Előzmény: #9598  Törölt felhasználó
#9602
:DD

madrid márcsak ilyen nick mögé bújva
keménykedik
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 18:24
Előzmény: #9599  Törölt felhasználó
#9601
a szerencsétlen selejtes impotens nyámnyiláknak meg az örök szájalás és ugatás.. ha lenne nő aki elviselne, mondanám menj haza és inkább otthon bizonyíts ne nekem... de neked sem kivel nem lenne, sem mivel.. (max a billentyűzeted tudnád tologatni...mert az ilyen hülyéknek adtak az üzletben sajnos...) így a dolog értelmét veszíti..

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek