Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2016. 12. 06. 22:10
Előzmény: #11876  Törölt felhasználó
#11880
Vergődni? Az orrodig nem látsz. 46,7% most. Jegyezd meg! Ja és egy államfőre. Nem miniszterelnökre. No ott a néppárt sem fog jópofizni. Sorra fognak bukni. Sorra fognak bukni. Remélem, hogy minél előbb és akkor még nem kerül a szélsőségekre sor. A dugó már kinn van. Visszadugni nem fogod. :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 22:06
Előzmény: #11877  Phylaxa
#11879
semmivel nem támasztod alá a puffogásod

én tényeket írtam és tényekre kérdeztem rá

erre válaszolj
győzz meg
de ne kamuzz
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 22:05
Előzmény: #11875  Phylaxa
#11878
miért mondasz véleményt olyan dolgokról, amiket nem tapasztaltál meg?

éltél németországban ausztriában olaszországban?

igen vagy nem?

és válaszolj az osztrák tartományi szavazati arányokra
Phylaxa 2016. 12. 06. 22:04
Előzmény: #11873  Törölt felhasználó
#11877
Te valóban ezt nevezed változásnak? Ettől nem lesz az EU iszlám? :)

Mi van a külső határral? Özönlenek tovább? Olaszország miért nem panaszkodik? Az éj leple alatt szállítják őket Németországba?

Az idő az iszlámnak dolgozik. Ez van. Sok sikert!:)
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 22:03
Előzmény: #11874  Phylaxa
#11876
rossz vergődni igaz?

az én lemezem te fizetett?

sorold fel a tartományi szavazati arányokat és magyarázd el, miért burgenlandban és steiermarktban tarolt hofer
még niederösterreichben sem, ahol megfelezték amúgy a migrók segélyét - amről persze fogalmad sincs

magyarázd meg, szeretném olvasni

ja, és a nickem marad
Phylaxa 2016. 12. 06. 22:01
Előzmény: #11871  Törölt felhasználó
#11875
A belső határok az ellenőrizetlen tömeges muszlim invázió miatt, ami a külső határ nem létezése okán egyértelműen alakulnak sorra. Beszélj biológusokkal. Ez a természet rendje, ami szarik az ideológiákra. Nincs élő sejt, szerv, szervezet külső határ nélkül. Ez csak pár ember fejében létezik. Ideológiának hívják és akkor jóhiszemű vagyok. :)

A németek a saját gazdaságukat teszik szépen tönkre. Ha fizetnek szociális ellátást és mindenféle egyebet, akkor nagy hitelekre lesz szükségük, amit nem fognak tudni kitermelni. Ha nem, akkor pedig rendőrállam lesz. Kőkemény bűnözéssel.

Ja, még azt bírom, amikor majd a kelet-európai migránsokra próbálod majd rákenni a hülyeséget. Ne felejtsd el, hogy mi még dolgozunk, ha van mit és ezt ők is tudják. Azonkívül mi is ugyanazon törvények szerint élünk mint az EU. Vannak még itt kavarodások, de a legfontosabb, hogy azt nem fogod fel, hogy egy muszlimnak te nem fogod megmondani, hogy ne a hite szerint éljen. Ebben biztos lehetsz. Ha pedig tömegekben ereszted be őket, akkor nincs is miről beszélni. :)
Phylaxa 2016. 12. 06. 21:52
Előzmény: #11869  Törölt felhasználó
#11874
Sorra fognak bukni. Hányszor írjam még el? A népszavazások is a migráció helyretevése felé hajlanának, de azt nem mernek tartani. Te próbálod sikeresnek beállítani ezt ami folyik, de hiába is próbálod. Ahogy telik majd az idő úgy változik meg majd a véleményed, aztán nicket cserélsz. Nem nehéz ezt előre látni. :)

Én valóban azt szeretném, ha változtatnának, például megvédenék végre a külső határt és ellenőrzötten vinnék magukhoz, akit már nem kell összefogdosniuk és kitoloncolniuk. De nem teszik.

Engem nem érdekel, hogy szerinted az osztrákok azért szavaztak a változásra, mert utálják a magyarokat és elegük van belőlünk. Ez a te lemezed, pörgesd nyugodtan, senki sem fogja elhinni. Jegyezd meg: 46,7%. Ha nem változtat Bellen, akkor nem tölti ki az idejét. Szurkolj neki, hogy ne csináljon semmit! Az osztrákok már tudják. Azok is elmondták, akik még Bellen-re szavaztak most. Ez van. :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 21:39
Előzmény: #11869  Törölt felhasználó
#11873
merkel betiltja a burkát
na, megválasztják?
látod, milyen okos vagy
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 20:23
Előzmény: #11871  Törölt felhasználó
#11872
még annyit, hogy magyarország, de egész európa egyetlen esélye a minél nagyobb egység

ez 100%-ig igaz!!!
sajnos ezt egyesek nem értik meg, nekik a szétverés a káosz kell - s erre a fideszdsz politikus is rájátszanak felelőtlenül
sajnos ilyen jutott nekünk

Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 20:17
Előzmény: #11867  Phylaxa
#11871
még annyit, hogy magyarország, de egész európa egyetlen esélye a minél nagyobb egység
ebbe nem fér bele semmilyen határ

amit most a németek csinálnak az eu-sok segélyezése/munkanélküli ellátása terén eleve nem sok jóval kecsegtet

ez fogja (ha) szétverni az eu-t nem a migrók
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 20:14
Előzmény: #11868  Phylaxa
#11870
Remélhetőleg.
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 20:14
Előzmény: #11867  Phylaxa
#11869
ne viccelj
többször írtad, hogy jön az osztrák és olasz választás és a változás
kár, hogy az olasznak semmi köze nem volt a migrókhoz

most is merkelt ekézed, holott simán nyerni fog

PÉNZTÁRCA ez mozgatja a választókat
hiába linkelsz ide afgán erőszaktevőt, egy 90 milliós országban óránként van ilyen és a nagy része német nem migró

amíg hasít a német gazdaság merkel marad

a másik amit nem értesz: hoferre a magyar/szlovák ellenesség miatt szavaztak elsősorban, ez a krónikus problémájuk a migrók az akut

drukkolsz, hogy majd bekeményítenek, csak azt nem veszed észre, hogy ez ellened is szól, már, ha magyar vagy
Phylaxa 2016. 12. 06. 19:49
Előzmény: #11865  Törölt felhasználó
#11868
Próbálja menteni a CDU-ut. De ehhez változtatnia kellene. Erre nem képes. Ezért buktatja meg magával együtt.
Phylaxa 2016. 12. 06. 19:47
Előzmény: #11866  Törölt felhasználó
#11867
Én azt írtam, hogy sorra fognak bukni a jelenlegi vezetők. Meg is indokoltam, nem látják a valóságot és egy ideoógiai elképzeléshez ragaszkodnak, nem is érdekli őket más. A valóságban pedig engedik be azokat a problémákat tömegesen, ami persze a mindennapok lakosságát érinti, akik egyre inkább nem értik, miért kell ez és miért van erre szükség.

Te azt állítod, hogy a jelenlegi vezetés simán megoldja azokat a problémákat amiket okoz. Én azt mondom, hogy pontosan ebbe fognak belebukni. Még azt is állítom, hogy minél később következik ez be, annál inkább a szélek felé hajtják a szavazókat. Ezt teszed te is azzal, amit mondasz. Ez a véleményem. Most még egy normális vezetés kezébe lehetne átadni a problémák megoldását. HA a te óhajod teljesül, akkor már nem. :)

Én már leírtam, hogy felőlem maradhat mindenki aki akar a vezetésben, de akkor változtatnia kell. Márpedig te is tudod és én is, hogy nem fognak.

Mi a fenének keversz ebbe bele minket? Egész egyszerűen ugyanaz az ideológiai ökörség mozgatja a Nyugat-Európai vezetőket, mint amit próbáltak már ránk erőltetni a Szovjet rendszerben. Mi már tudjuk, hogy nem megy. Ők még nem. Csodálom pedig, mert ők finanszírozták. :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 18:51
Előzmény: #11860  Phylaxa
#11866
te írtad többször hogy majd ausztria jól megmutatja és merkelt is elzavarják
nos hofer bukott (kivéve a magyar határ melletti tartományokat, ami nyilván neked nem mond semmit, te ezt szeretnéd)
merkel simán nyerni fog
le pen simán kikap

eddig egy mínusz nálad hofer
de jön a többi

az a helyzet, hogy nyugaton nem a szocializmusban szocializálódtak és most sem abban élnek, mint magyarországon
teljesen más a gondolkodásmód
ezt nem akarod megérteni

akik most hoferre vagy merkel ellen szavaznak a pénztárcájukat féltő alulképzettek elsősorban
mindig ezek emelik fel a szélsőséget
nálunk is, kiegészülve a párttagokkal

és ez csak fokozódni fog a robotikával - na ezért akarnak állampolgári jövedelmet utalni és ezért is fog ez megvalósulni
na nem itthon persze
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 18:46
Előzmény: #11864  Phylaxa
#11865
Szerintem csak szavazatokról szól az egész. A küldetését végre kell hajtani
Phylaxa 2016. 12. 06. 18:43
Előzmény: #11862  Törölt felhasználó
#11864
Egyetértek ebben vele ebben, csakhogy nem távoznak és nem is érdekli őket semmiféle más jogrend. Ők hisznek. Az pedig egyértelműen megmondja nekik, hogyan kell élni a mindennapokat. Ez van. Amíg ezt nem látja be Merkel addig nem fog változtatni és tovább építi a problémát.
Phylaxa 2016. 12. 06. 18:40
Előzmény: #11861  _pampa
#11863
Értelmes ember és valóban gyerekszobában élt és tanult. A lényeges, hogy ennek ellenére képes átlátni, hogy valóban oda kell figyelni a valóságra. Anélkül ugyanis nem megy és bukás a vége. Ibsen Vadkacsája nagyon elszabadult a vezető rétegben. :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 18:32
Előzmény: #11861  _pampa
#11862
"Merkel arról is beszélt, hogy az elutasított menedékkérőknek távozniuk kell az országból, tiltani kell a burkaviselést és nem szabad tűrni, hogy bárki is a német jog fölé helyezze az iszlám jogrendet, a saríát."
Elég volt a migri simogatásból.
😎😃😅
_pampa 2016. 12. 05. 07:26
Előzmény: #11860  Phylaxa
#11861
Nagyon rég óta írom, hogy nem jó az irány amerre tartunk. Folyamatosan jött a bírálat...butaságot írok.....

remélem neki már hisznek!

"A világ leghíresebb tudósa szerint a valóságtól elszakadt eliteknek nagyon magukba kell szállniuk, hiszen rengeteg múlik majd azon, miként reagálnak az előttünk álló válságokra. Stephen Hawking persze pontosan tudja, hogy ennek a bizonyos elitnek ő maga az egyik díszpéldánya. „Cambridge-ben dolgozó elméleti fizikusként egy elképesztően kivételezett buborékban éltem az életemet” – írja a Guardianben, majd arra figyelmeztet mindenkit az elefántcsonttoronyból: a siránkozás semmire sem elég, meg kell érteni, mi történik körülöttünk a világban.

Hawking szerint óriási hiba lenne a Brexitet és Donald Trump megválasztását annyival elintézni és leírni, hogy a populizmus diadalt aratott. Szembe kell nézni azzal, hogy az emberek az elitről, a növekvő létbizonytalanságról és az egyre mélyebb egyenlőtlenségekről mondtak lesújtó ítéletet a szavazófülkében. Nem a választások eredménye lesz tehát igazán sorsdöntő a jövőnk szempontjából, hanem az, hogy az elit hogyan reagál rá. Képes lesz-e levonni a megfelelő következtetést, és belátni, hogy itt az elfelejtett tömegek kérnek szót, vagy elutasítással és lenézéssel válaszol.

Kihívásból ugyanis nem lesz hiány a következő évtizedekben:

A technikai fejlődés egyre több ember munkáját fogja elvenni.
A gazdasági bevándorlás soha nem látott méreteket ölt majd.
Az okostelefon korában még jobban tudatosulnak a vagyoni különbségek a szegényebb rétegekben.
Óriási problémákat okoz a túlnépesedés és a termőföldek kimerülése.
Az amúgy is parázs helyzetet pedig tovább forralja majd a klímaváltozás fokozódása, amely akár az emberiség túlélését is veszélyeztetheti.
És ez utóbbi Hawking legfőbb aggodalma. Szerinte ugyanis az emberiség történelmének legveszélyesebb pillanatában járunk, amikor már megvan a képességünk arra, hogy lakhatatlanná tegyük a bolygónkat, de arra még nem, hogy elmeneküljünk róla. Hawking persze született optimista, szerinte van jövője az emberiségnek, csak ehhez

a társadalmon belüli és a nemzetek közötti határok lebontására, nem pedig megerősítésére van szükség,
a vezetőknek be kell látniuk, hogy megbuktak a nagy problémák kezelése terén,
sokkal igazságosabban kell megosztani a javakat, hiszen rengetegen fogják elveszíteni eddigi megélhetésüket, és
tovább kell erősíteni az összefogást, mert a globális problémákat csak együtt lehet kezelni.
Hawking nagyon hisz benne, hogy mindez menni fog, de figyelmezteti a Cambridge-től Hollywoodig és Londontól a Harvardig ívelő elitet: nem szörnyülködni kell, hanem tanulni az elmúlt év történéseiből."

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek