Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Én az önreflexiót hiányolom a megnyilvánulásaiból, s sajnos sokan követik, de majd megtanulja mindenki a maga kárán, hogy más ötlete pont annyit ér, mint a sajátja... :-)))
Két dogot kell figyelembe venni, az egyik az internet szabadsága, ahol az ember ismeretlenül azt ír , amit akar. Sokan kihasználják a saját javukra, reklám, álreklám formájában, sohasem lehet tudni, mi célból teszik ezt és nem is lehet számonkérni. A másik a tőzsde világa, ahol mindenki keresni szeretne és általában ehhez meg van a stratégiája, hogyan lehet ezt maximalizálni. Csakhogy az utóbbi időben megváltozott a tőzsde, szinte teljesen a spekuláció felé mozdult el, és az internet egy óriási közönséget csalogatott erre a színtérre. Ez már olyan, mintha a piacon csak kofák lennének, adnák, vennék az árut, egymás között. Ez persze feszültségeket okoz, főleg ha egyik okosabbnak tartja magát a másiknál. Számtalan újonc osztja az eszet, akik nyerőben ülnek és királynak érzik magukat. Nem is fogják fel, hogy ez egy művien fenntartott dolog, központi bankok garantálják az áremelkedést, amint meginog, máris vásárlással megtámasztva az árfolyamot. Jókor, jó helyen és nagy szerencsével szálltak be és nem is tudatosítják, hogy ez nem tarthat örökké. Nagy bátorsággal és büszkeséggel "gazdagodnak" és mivel sokan vannak, ezzel is segítve a szárnyalás irányát, a virtuális térben. Amit viszont még nem tapasztaltak meg, az a lejtmenet. A kisgyerek is örömmel játszik a tűzzel, míg meg nem égeti magát. Csak nehogy halálraégjenek. Nem lesz az immunrendszerük felkészítve a válság vírusára és potyogni fognak, mint a legyek. Elvégre ez egy zárt renszer és az egyik fizeti meg a másik nyereségét. Soha nem mondtam, hogy nem lehet ezzel jól keresni, csak egy kis alázat és szerénység is elkelne.
már bocs, de lehetetlen komolyan venni az olyan személyt, akinek napi szinten (többször is) 10-15 piacról ill. kb. ugyanennyi instrumentumról van “updételt prognózisa“.
Ázsia: mérsékelt optimizmus
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019