Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 01. 16. 22:48
Előzmény: #8554  pomperj
#8559
A végére volt egy kicsi felhúzás, az indexeket meg CFD-ben a 38,2%-os korrekciós fiboig felhúzták. Nehogy már jobb legyen az ember hangulata. Egyelőre nyitva hagytam a shortokat fedező pozik nélkül. Igen veszélyes játék, remélem holnap tovább fog esni a piac. 
Boole 2018. 01. 16. 22:16
Előzmény: #8556  Törölt felhasználó
#8558
Én drukkolok neked.
Boole 2018. 01. 16. 22:16
Előzmény: #8554  pomperj
#8557
https://www.reuters.com/article/us-apple-wirelesscharging/apple-acquires-new-zealand-wireless-charging-company-idUSKBN1CU0X7
Az Apple a WATT-ot már nem fogja megvásárolni. Hát ez nem olyan jó hír rövidre. 
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 21:37
Előzmény: #8551  Boole
#8556
Mivel en nem irkalok tragar hangvetelu leveleket, emaileket es mar jo par eve a piacon vagyok sikerult megismernem ill. kapcsolatba kerulnom jo nehany kereskedovel....ezek kozott pedig jo nehany erdekes szemelyiseggel; pl. veled is; vagy pomperj-jel akivel meg nem talalkoztam de valtottunk mar nehany emailt...
(a kereskedok tobbsege, legalabbis akiket en ismerek mind szivesen megosztjak a velemenyuket a hasonlo erdeklodesu emberekkel, mind addig amig a velemeny kulnbsegeket kulturalt korulmenyek kozott lehet megvitatni)...talan itt kezdodik a szerenyseg, az alazat a piaccal szemben.
Na ezek kozott az emberek kozott vannak olyanok akik mar majdnem 5 evtizede csak ebbol elnek.Mivel az idom jelentos reszet arra forditom, hogy kulonbozo velemenyeket vizsgalok meg a hetveget azzal toltottem, hogy megvizsgaltam a krypto portfoliomat.
Januar 14-en 17h-kor irtam a variance-on hogy valoszinuleg nem az a kerdes hogy essunk-e vagy sem hanem talan a helyes kerdes talan az lenne, hogy meddig???
A pontos szamot meg nem tudom,de elhoztam megint 1 kis penzt a krakentol (illetve a JP Morgan-el kezelt szamlajukrol).
Nem adtam el az osszes BTC-met de jelentosen csokkentettem a krypto portfoliomat, korabban volt amikor 25-szor akkora mennyiseggel rendelkeztem.
Mint irtam tegnap (nalunk mar 17.-e van) shortoltam nehany dolgot es eletemben eloszor shortoltam kryptokat is; ez alol kivetelt kepez BTC-t mert a legerosebb instrumentet egy eszkoz osztalyban nem szoktam naked shortolni; viszont miveljelentosen lecsokkentettem reszesedesem, viszont maradt meg 1 pici azt a pozit mas kryptok shortjaval fedezem....
Tudod van shortom BCH,LTC,ETH-ban; mint ahogy dax es nasdaq100-ban.
Szeretnek vasarolni BTC-t akcios aron;de mint te is tudod elkapni valaminek az aljat az 1 kulon muveszet...es hullo keseket nem probalunk elkapni igy argus szemekkel figyelem a BTC arfolyamat, mert szeretnek belole majd vasarolni....hogy mikor lehet hogy jovo heten, honapban esetleg evben; 5000$ alatt gyujtogetnem szivesen,de egyelore nem vagyok meggyozodve hogy leesik-e addig.Sot a 10K-s szint is erdekes lehet, az altcoinok talan utmutatast adnak ill. azok shortjai...
Boole 2018. 01. 16. 21:09
Előzmény: #8554  pomperj
#8555
Milyen szépen csinálták. A DOW-hoz képest a cfd futures a tetején csak 30 ponttal szaladt túl, lefelé pedig kb. 100-al tolták le. A fedező stopjaimat is kiszedték. 
pomperj
pomperj 2018. 01. 16. 20:53
Előzmény: #8553  Boole
#8554

A volatilitas felfutasa jol jelzett a penteki zaras idejen. Ma eddig szep kimerulesi gap-up + outside-down day, es igen jo kis impulziv formacio. Igen, lehet hogy ez az. Azert varjuk meg a zarast. Es mielott short, varjuk ki a heten az elso 3 tiszta jelet.

http://keptarhely.eu/view.php?file=20180116v00nwfyb2.jpeg
Boole 2018. 01. 16. 20:16
Előzmény: #8552  Boole
#8553
Ennyi lett volna a teteje?
Boole 2018. 01. 16. 15:12
Előzmény: #8549  Törölt felhasználó
#8552
A Nasdaqban általam figyelt 6 papír mind vastag pluszban fog kezdeni.
Boole 2018. 01. 16. 15:08
Előzmény: #8549  Törölt felhasználó
#8551
Te is szabadulnál a bitcoinodtól? A portfolio már veled is beszélt, mert azt írják, hogy mindenki...
Boole 2018. 01. 16. 14:55
Előzmény: #8549  Törölt felhasználó
#8550
Azt hallottam, hogy az idén érdeklődés hiányában elmarad a short lehetősége:)
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 13:16
Előzmény: #8541  Boole
#8549
Gyorsan nyitottam nehany shortot, csak nehogy berozsdasodjanak az izuleteim....
Szoval nehany perce nyitottam shortot: DAX,NASDAQ100, EUR/USD, BCH, ETH, LTC-ben...
Nezegetem meg a Junk bond piacot, kulonosen erdekelnek az europai high yield bondok...mert ott lehetnek erdekes dolgok....
kiegyezo 2018. 01. 16. 12:52
Előzmény: #8538  pomperj
#8548
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 12:46
Előzmény: #8539  pomperj
#8547
Nekem nagyon ugy tunik, hogy nagyon bele trafaltal megint.
En ugy gondoltam hogy a bond piac leszakadasa es a tovabbi eszkozosztalyok szakadasa kozott jo nehany het ill. honapokra lesz szukseg....;de ahogy elnezem a krypto piacot, a bond piacot es az ezustot...nekem nagyon ugy tunik, hogy a likviditas sokkal de sokkal gyorsabban eltunt ill. tunik el a piacrol mint azt legtobben gondoljak...
Likviditas hianyaban pedig rendkivul begyorsulhat a likvidalas, az pedig komoly eseshez, szakadashoz vezethet...
pitcairn2 2018. 01. 16. 10:11
Előzmény: #8541  Boole
#8546
az intézményieket is nagyon jól lehet használni, ha mindjárt reprodukálod őket azt firtatva, hogy hol akarnak rászedni:)
goapsy1
goapsy1 2018. 01. 16. 10:08
Előzmény: #8543  pomperj
#8545
" De ilyen kozvetlen a lokalis csucsok elott szokott lenni, amikor egyre idegesebbek a befektetok"
    
Egy exponenciális emelkedés csúcsközelében, mikor réssel ugrál napok óta minden index, és minden időtávon órás fölött egész a haviig (!) röpködnek a 90-es rsi-k, nem csoda. Én is nyugtalan lennék, még akkor is, ha amúgy éves távlatban még sokáig bikapiacot várnék.
Még a slozira is úgy ugranék ki, fél kézzel a sell gombon, ahogy a westernben a párbaj előtti feszült csendben várakoznak a szereplők, ujjal a ravaszon :))
pitcairn2 2018. 01. 16. 09:56
Előzmény: #8543  pomperj
#8544
"Most vettem eszre, hogy SPY furan viselkedik: nagyon megy fel, es kozben a volatilitas emelkedik. Az ilyesmi abszolut nem szokasos"
pontosítsunk úgy, hogy az utóbbi években nem volt szokásos, de pl. 95 és 99 között lazán ment a rali nagyobb vola mellett:)
http://schrts.co/teg9VS
pomperj
pomperj 2018. 01. 16. 09:24
Előzmény: #8542  lngnl
#8543

Jo kerdes;-)A 2008-as zuhanasban 2 ceg volt, ami nemcsak tartotta magat, hanem emelkedett  is: Colgate (CL) es Kimberly Clark (KMB). Nincs garancia, hogy most is igy lesz;-)  Egyebkent meg pesze a szokasos defenzivek:  ennivalo,  patika, gyogyszer, Wc papir.
.
Most vettem eszre, hogy SPY furan viselkedik: nagyon megy fel, es kozben a volatilitas emelkedik. Az ilyesmi abszolut nem szokasos. De ilyen kozvetlen a lokalis csucsok elott szokott lenni, amikor egyre idegesebbek a befektetok, es nem nyugtatja meg oket az emelkedes. Itt a chart:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180116v00nrjnq2.jpeg
lngnl 2018. 01. 16. 07:18
Előzmény: #8539  pomperj
#8542
Egy kerdes, en is ugy gondolom hogy jon egy nagyobb eses hamarosan. A kerdesem az hogy milyen szektorokat fog szerintetek erinteni? Probalnam a portfoliomat ennek megfeleloen alakitani, az olajos cegek ugye most vannak bullban, nasdaq vezeto reszvenyek erosen tulertekeltek, legitarsasagokat, bankokat, es a elektromos autoiparral kapcsoaltos banyaszok, felvezeto gyartok, elelmiszeripar, es retailal kapcsoaltban nem nagyon tudok dulore jutni. Ti mit gondoltok?
Boole 2018. 01. 16. 07:14
Előzmény: #8539  pomperj
#8541
A saját verzióknak mindig jobban örülők, mert az intézményieket több okból sem szeretem. SP500-ben sem várom 2850 felé. Ha jelentősen e felé menne, akkor meg még mindig nem short.  

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek