Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 11:50

Az orbán rezsim a felső tízezer pártján...  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 17:42
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#80
akkor te szerinted ha elqurta xy és x évig, akkor bárki aki utána jön , azt meg kell süvegelni és doktor úrnak szólítani / de a minimum hogy imádni szükséges bármit, bárhogyan tesznek .

ha nem , akkor jöhet a komcsizás ?
user24 2010. 06. 10. 17:37
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
akkor hawaii!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 17:36
Előzmény: #73  user24
#78
Egyrészt "sokkal" több pénz nem lesz, másrészt Magyarországon az infláció jellegében évtizedek óta nem keresleti hanem költség, legfőképpen az államilag szabályozott árakból adódóan. Inflációs nyomás ebből elenyésző lehet.
user24 2010. 06. 10. 17:34
Előzmény: #76  datoja
#77
lehet, hogy félreértelek, de azt mondod, hogy nem kéne jövedelemadó?
:) ez így jól hangzik, de sztem nem sok ország van, amelyikben nincs.
meg egy kicsit olyan offshore ízű a dolog.
ezen az elven mindenki "dolgozik" valamin, hogy több pénze legyen és nem feltétlenül állít vele elő értéket, de azért keres vele.
akkor ott kezdődik, hogy kit hívunk munkásnak?
attól, hogy valaki megmondja, hogy mit tegyél és leveszik a válladról a marketing, piackutatás, adminisztráció terheit - vagyis alkalmazott vagy- attól még ugyanúgy pénzt keresel, nem?
ezen az elven a téged alkalmazó sokkal többet rohangál, tehát az egy egységre jutó munkaerő értéke sokkal nagyobb.
na mit szólsz ehhez? mikre el nem tudok jutni az szja-tól?
datoja 2010. 06. 10. 17:17
Előzmény: #73  user24
#76
Az szja-t teljesen meg kellene szüntetni,hisz az
egy erkölcstelen adó,mivel lényegében a munkást,a dolgozót bünteti azért,mert értéket termel magának,a munkahelyének,az országnak.
Aki jobban dolgozik,azt jobban, aki vacakabbul,azt kevésbé bünteti.
Ha megszűnne,az APEH dolgozók 90%-át más
munkával lehetne megbízni.
Helyette,hogy ne legyen bevételkiesés a nagykalapból:
Sajnos nem az én ötletem,de zseniálisnak tartom a környezet károsítási díj /KKD/ bevezetését,
melynek lényege:Minden termék Magyarországra szállítása plusz környezet károsítást okoz a hosszabb
szállítási út révén,mint a helyben előállítottak.Ennek kompenzálására célszerű bevezetni
a KKD-t,melyet az áfa-hoz hasonlóan a felhasználó fizet.
A rengeteg előnyét és hátrányát a hozzáértőbbek majd kivesézik.
A lényeg,hogy ez egy demokratikus,erkölcsileg indokolható díj.
A mértéke pedig lehetne pl.17%
Illetve az új szja tv.életbe léptetése helyett 16%
jancsika 2010. 06. 10. 17:16
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
Nem tudom kik a szakértők akik szerint ezek alapján értelmetlenné válna az EVA.(13,5% versus 31,5%)
Ne felejstsük el, hogy nincs járulékcsökkentés , így az SZJA mellett Egbizt (4+2) és nyugdbizt is vonandó (9,5%).

Akinek meg mindegy ez a 18%. különbség az nem szakértő....

Amúgy azon csodálkozom hogy az osztalék utáni EHO-t nem merik eltörölni(14) és ennek az SZJA-jat nem merik levinni 10%-ra. Pedig ezzel még többlet- adóbevételt is el lehetne érni. (Valljuk meg a mostani 25+14% osztalékhoz kapcsolódó kötelezettség nem túl vonzó, hiszen a cég aki eljut eddig már bőségesen kiadózta magát....

datoja 2010. 06. 10. 16:47
Előzmény: #47  datoja
#74
Magyarország gazdasága 1867-től 1914-ig
fejlődött a leggyorsabban.
Hány kórháza,hány drogambulanciája,hány allergiaközpontja,hány szervátültető,rákkezelő,stb...egészségügyi létesítménye volt?
Hány osztály volt kötelező? /elárulom:négy/.
Hány ember dolgozott az adóhivatalban,rendőrségen,minisztériumban,
megyei és városi elöljáróságon?
Mégis rohamos volt a fejlődés.
Az emberek meg egy idő után most is mind
meghalnak.
user24 2010. 06. 10. 16:45
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
szerintetek ez az szja módosítás mekkora inflációt fog okozni?
arra gondolok, hogy hirtelen sokkal több pénz lesz...
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:44
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Tisztázódott: eltörlik a szuperbruttósítást

Pontosította a korábban tett adórendszerrel kapcsolatos bejelentéseit a kormány a mai kormányszóvivői tájékoztatón. Az elhangzottak alapján jövőre biztosan megszűnik a szuperbruttósítás, azonban az adójóváírás két év alatti kivezetése körül még mindig maradtak nyitott kérdések.

A kormány eltörölné a szuperbruttót az új adórendszerből, mivel azt a rendszer felesleges bonyolításának tartja - nyilatkozta Kármán András, a Nemzetgazdasági Minisztérium adózásért felelős államtitkára a mai kormányszóvivői tájékoztatón. Ezzel eldőlt, hogy az egyetlen adókulcs a bruttó bérhez viszonyítva valóban 16%-os adóterhet jelent majd 2011-től, és nem a szuperbruttósítással a bruttó bér 27%-ával növelt összeg lesz a személyi jövedelemadó alapja.

A minimálbért illető kérdésről az államtitkár úgy nyilatkozott: lesz emelés, mint minden évben, a cél, hogy senki nettó keresete ne csökkenjen, de utalt arra, hogy az új adórendszert két év alatt vezetik be, így a hatások is hosszabb távon jelentkeznek. Kármán András hozzátette: járulékcsökkentésre egyelőre nincs lehetőség.

A minimálbéresek nettó keresetének szinten tartásához egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen mértékű minimálbér-emelésre lenne szükség. Ez ugyanis attól függ, hogy a kormány jövőre mennyi adójóváírást hagy a két év alatt kivezetésre kerülő szja rendszerben.

Az egyes szakértői vélemények szerint az egykulcsos adó mellett értelmetlenné váló eva és ekho rendszer jövőjéről a hírek szerint nem tárgyalt a kabinet.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
Már az is előrelépés, hogy megállapítják rájuk az adót. Persze komolyabb behajtási szabályokra is szükség lenne. Én úgy kezdeném, hogy közpénz lenyúlásáért és adócsalásért 30 év közmunka, ha visszafizeti / befizeti utólag, akkor csak 20 év... még jó, hogy nem én vagyok kormányon! :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:06
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#69
Pont itt a lényeg, hogy a minimál után is fizet valamennyit, míg eddig 0-t!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:04
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:03
Törölt hozzászólás
#67
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Júj, vigyázat! Itt a náci, fasiszta, rasszista, antiszemita, homofób jobboldal! Most mi lesz? :)

Riogatáshoz nagyon értetek. :(
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#65
Egykulcsos SZJA. A váltás a rászorultság megállapításában csak az én ötletem.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:57
Törölt hozzászólás
#64
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:56
Törölt hozzászólás
#63
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#62
Ezt én inkább úgy látom, hogy a nagy vezér nem a szegények ellen van, hanem a minmálbérre bejelentett "vállalkozók" ellen, akik eddig csak kihúzták magukat a közteherviselésből. Én még azt is megszűntetném, hogy az ingyen ebéd, tankönyv stb. "rászorultsági alapon" megy, vagyis bevallott jövedelem után. Persze a kamu minimálbéres milliomos vállalkozó gyereke ingyen kajál, meg mennek a mercivel a segélyért. Na itt kell a szemléletváltás, az irány kitűnő!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:51
Előzmény: #59  user24
#61
én csak annyit jóslok hogy amint a nagy tervek hatásait az emberek a saját bőrükön fogják érezni lesz itt "Orbán takarodj" asszem.
remélem végre meglesz az igazi forradalom is, az elnyomott, leszegényített megalázott emberek végre visszaveszik az országot az elnyomóktól.

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek