Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2009. 09. 19. 19:00
Előzmény: #2699  pampa
#2700
Ez a képmutatás netovábbja. Aki elvégez egy sulit az csak reménykedhet abban, hogy kap állást. De hogy még ha egy év után kiderül, hogy nem megy és még egy évig a munakadónak foglalkoztatnia kell...... Gratulálok! Ebből is csak jó nagy pénzlenyúlás lesz. A valósághoz semmi köze.
pampa 2009. 09. 19. 18:37
Előzmény: #2698  pampa
#2699
Olvasom a cikket és nem értek több mindent.
Először ezt a pozitív diszkriminációt. Miért is lehet?
A másik az,hogy hogyan választják ki a jelentkezők közül,hogy ki a roma?

Szerintem megint kényes területre tévedt ezzel a programmal a kormány.
Felvesznek posztokra embereket és nem az a szempont,hogy nagytudású hanem csak az ,hogy roma származású legyen.

A programban résztvevők kiválasztására nyílt pályázatot ír ki a KSzK. A roma fiatalok tájékoztatása a pályázati lehetőségről célzottan, azaz a már meglévő adatbázisokra - elsősorban a Magyarországi Cigányokért Közalapítvány és a Romaversitas programjaira - építve, másrészt a KSZK csatornáin keresztül - államigazgatási szerveknél, munkaügyi központoknál, felsőoktatási intézményekben való meghirdetés útján - történik - tette hozzá. A kormányszóvivő tájékoztatása szerint a projekt összköltsége 100 millió forint, amely magában foglalja egyebek mellett a résztvevők vizsgára való felkészítését, a vizsgáztatás költségét, a tanfolyamhoz és vizsgához kapcsolódó utazás, szállás és ellátás költségeit. A pályakezdők első éves fizetésére 1 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre, az új munkahelynek további egy évig továbbfoglalkoztatási kötelezettsége van.link
pampa 2009. 09. 17. 16:32
Előzmény: #2697  pampa
#2698
Nagyon "rálovagolt " valaki erre a hírre.

"Az aláírók a dokumentumban leszögezték, hogy terhességük alatt nem szedtek olyan készítményt, gyógyszert, amely a magzat értelmi fejlődésére negatív hatással lenne. Kijelentették továbbá, hogy terhességük alatt egyszer sem bántalmazták a magzatukat sem gumikalapáccsal, sem más eszközzel, "sőt puszta kézzel sem".

Csak nehogy lemenjen valami szlsőséges társaság és elkezdje fotózni a közterületen dohányzó kismamákat.
Mert bizony a bíróság előtt az nagyon kellemetlen lenne.
pampa 2009. 09. 17. 09:48
Előzmény: #2696  watson
#2697
Még jó,hogy a minap kifejtették,javul a közbiztonság....

A megyei hírportál összefoglalója szerint az utóbbi 24 órában, fényes nappal is rengeteg lopás és rablás történt. történt olyan, hogy csákánnyal estek az ház ajtajának, ahonnan mindösszesen egy CB-rádiót és egy nadrágot tudtak elvinni.

KECSKEMÉT Szerdára virradóra betörtek egy kecskeméti Hús és Hentesáru üzletbe. Az üzletből 150 kiló füstölt húsárut (kolbász, szalámi, szalonna), 60 kiló sertéshúst, 60 kiló birkahúst és 30 kiló marhahúst loptak el, körülbelül 400 ezer forint értékben.

JAKABSZÁLLÁS A hét elején valamikor betörték az ablakát egy jakabszállási tanyának és onnan műanyag ládákat, műszaki cikkeket, festményt, fűnyírót, és barkácsgépeket vitt el a tolvaj, körülbelül 412 ezer forint értékben.

LAJOSMIZSE Augusztus 29. és a tegnapi nap között Lajosmizsén az úgynevezett Szarkási részen lévő erdős területről valaki kivágott 16 köbméter akácfát és ellopta, a fa értéke úgy 272 ezer forint értékben.

KECSKEMÉT Ismeretlen tettes szerdán délután egy kecskeméti áruház raktárudvarába égő seprűt dobott, melynek következtében egy raklapnyi járólap csomagolása elégett. A rongálással okozott kár 667 ezer forint.

CSÁVOLY Szerdán egy csávolyi étterem parkolójában lezártan álló, KTR-193 rendszámú Suzuki Swift gépkocsit ellopták. Az autó értéke úgy 2 millió 500 ezer forint.

BAJA Szerdán délután Baja külterületén (Baja és Érsekcsanád között, Bajától úgy 1 kilométerre), egy szőlőterület mellett lévő nyitott gépkocsiból ruhaneműket loptak el. Az okozott kár körülbelül 300 ezer forint.

KELEBIA Ismeretlen tettes szerdán egy kelebiai lakóházba a nyitott ajtón keresztül bement, majd a nappali szekrényéből 800 ezer forint névértékű zálogjegyet, a szekrény tetejéről körülbelül 500 ezer forint készpénzt, továbbá egy perselyből úgy 30 ezer forint aprópénzt vitt el.

KALOCSA Egy 48 éves kalocsai nő tett feljelentést ismeretlen tettesek ellen (1 nő és egy férfi ellen), akik szerdán délelőtt házvásárlás ürügyén megjelentek a házánál, a figyelmét elterelték és ellopták a táskájában lévő pénztárcáját, melyben 200 ezer forint volt.

A kalocsai rendőrkapitányság csoportosan elkövetett rablás gyanúja miatt nyomoz egy 17 éves miskei férfi feljelentése alapján egy 21, egy 16, és egy 14 éves kalocsai lakos ellen, akik kedden délután a kalocsai buszpályaudvaron elvették a feljelentő 15 ezer forint értékű mobiltelefonját úgy, hogy ezért lefogták, illetve többször mellkason ütötték. Az elkövetőket a rendőrség elfogta.

FÜLÖPJAKAB Betörtek szerdára virradóra egy fülöpjakabi háznál lévő asztalos műhelybe, és onnan szerszámgépeket loptak el, 315 ezer forint értékben.

KISKUNFÉLEGYHÁZA Betörtek szerdán délelőtt egy kiskunfélegyházi lakásba is, és onnan arany ékszereket, valamint 5 ezer forint készpénzt vittek el, összesen 405 ezer forint értékben.

Szeptember 15. és 16. között betörő járt egy Kiskunfélegyháza, Selymesben lévő tanyában. A garázs bejáratát takaró redőnyt lefeszítették, és a garázsból szerszámgépeket, szeszesitalokat,
valamint permetszereket vittek el. Azután betörtek a lakóépületbe is, és onnan egy láncfűrészt , és egy fűkaszát vittek el. A lopással okozott kár 300 ezer forint.

KECSKEMÉT-KADAFALVA A rendőrség őrizetbe vett egy 50 éves és egy 53 éves román állampolgárt. A férfiak a rendelkezésre álló adatok alapján megalapozottan gyanúsíthatóak azzal, hogy szerdán délelőtt bemásztak egy Kecskemét-kadafalvai családi ház udvarára, az ott talált csákánnyal betörték a ház bejárati ajtaját, majd onnan elloptak egy Motorola típusú CB-rádiót, illetve egy férfinadrágot, összesen körülbelül 15 ezer forint értékben.

Őrizetbe került egy 40 éves mezőberényi férfi is, aki ellen a Szolnoki Rendőrkapitányság, valamint a Békési Városi Bíróság elfogató parancsot bocsátott ki - írta a Baon.hu.
watson
watson 2009. 09. 17. 06:01
Előzmény: #2687  Törölt felhasználó
#2696
Ez van amikor a rendőrség csak akkor lép ha már megtörtént a baj...
a baj pedig ha már visszafordíthatatlan akkor a semmittevésük bűnpártolás.

Sztojka tücsök familya vasazásából és bodzásából már elég!

Szűnjön meg minden segély! Legyen börtön adó! Börtönbe a Sztojkákkal!
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 23:45
#2695
Szavazás
Az örök (?) kérdés: Mi legyen a magyarságot terrorizáló feketelábúakkal?
Csendőrség és munkatáborok felállítása, szociális kártya és a munkáért segély program bevezetése
7709 / 57,9%
Amíg a Zsindex magyar hazafiakra való lövetésre biztathat, addig: lángszórós "tisztítótűz", napalmos "takarítás"
2889 / 21,7%
A magyarok is bűnöznek, így nincs jogunk elítélni a romákat, és lesz@rom az arányokat (az erőszakos bűncselekményekét is)
797 / 5,9%
Először az "ők is ugyanolyan emberek" szövegekkel a bűnözőkkel kollaboráló jogvédőket, szociológusokat, újságírókat kell elkapni, őket a kutya sem védi
1374 / 10,3%
Türelmesnek kell lennünk, alig 600 éve jöttek, újabb 600 alatt majd beilleszkednek
542 / 4%
összesen 13311 voks

link
mondoka 2009. 09. 16. 22:13
Előzmény: #2693  Törölt felhasználó
#2694
Métely...
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 21:46
#2693
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 20:40
Előzmény: #2691  ujonc
#2692
Pedig meghallgattam volna a véleményed, az érveid annál is inkább, mert te nem a személyeskedő fórumozók közé tartozol. De midegy.
ujonc 2009. 09. 16. 20:29
Előzmény: #2689  Törölt felhasználó
#2691
Nézd Pénznyelő!

Az érveim nem fogytak el. Viszont rájöttem, értelmetlen veled vitáznom. A nézeteink annyira távol állnak egymástól, hogy hozzászólásaid kapcsán tömérdek kérdés merült fel bennem. Ezek a privát szférádról szólnak, amit nem ismerek. Azonban ahogy a hozzászólásaidból következtettem, ezt nem kívánod megosztani a fórumozókkal. Így hagylak, hogy "érvelgess" a többi fórumozóval (ha van kedvük hozzá). Ide azt írhatsz le amit akarsz, az élet meg úgy is alakítja majd a jövőt. De ne hidd, hogy amit a saját bőrömön tapasztalok, a te beírásaid révén majd másképp gondolom.
További jó szórakozást!
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 20:15
Előzmény: #2687  Törölt felhasználó
#2690
a média alig-alig közli ezt a bizonyítékát a cigánybűnözésnek, ha dakotát vertek volna agyon már jönnének a megélhetési fajvédők
kettős mérce...
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 20:11
Előzmény: #2688  ujonc
#2689
Érv ebben se volt, tehát mégiscsak elfogytak...:)
ujonc 2009. 09. 16. 19:11
Előzmény: #2660  Törölt felhasználó
#2688
"És ne próbálj olyat belelátni a szövegembe, ami nem volt szándékomban és pláne ne tegyél utána úgy, mintha az benne lett volna."
Ez lenne a válaszom. A fejedelmi többest nem tudom hova rakni. Egyébként a gyerekért mentem az óvodába. (Okoska!)
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 16:46
#2687
""Ez a Sztojka már volt börtönben, itt már jó néhány embert kórházba jutatott. Olyan volt, mint aki törvényen felül áll. Ha cigit akart, elvette valakiét, de gyakran járt be boltokba, levette polcról ami kellett neki és kisétált. Szólni senki sem mert neki"- mesélte az egyik törzsvásárló, és hozzá tette, a rokonság miatt most is fél mindenki így ne is várjuk, hogy bárki is nyilatkozzon.

Mint kiderült a gyilkosság is éppen akkor történt amikor Sztojka Csaba, és társa betértek a kisboltba, és egy olyan italt követeltek, amit az eladó nem tartott. Ez után szidalmazni kezdték, és azzal fenyegették, hogy ha még egyszer nem kapnak valamit amit keresnek "jaj lesz".

Egy vendég az eladó védelmére kelt, de hamar megbánta, hiszen hatalmas ütéseket kapott lovagiasságáért. Ezt a férfit próbálta védeni az éppen betoppanó M. László vesztére.

Az első rúgás az arcán érte, amitől azonnal elájult egy után a földön fekve még több tucatszor rúgták meg védtelen arcát. Végül leállt a légzése, és a kórházban meghalt.

"Én ismertem az urat aki meghalt. Jó kedélyű rendes ember volt. Köszönésben nem lehetett megelőzni. Amikor láttam a bolt előtt feküdni elsírtam magam. Remélem elfogják azt az elvetemült gyilkost"- dühöngte Magdolna, aki akkor ért a helyszínre amikor a támadok éppen kereket oldottak.

Az asszony szerint a támadók ittasak lehettek, mert ahogy a szemtanúktól hallotta a boltba is csak utánpótlásért mentek.

A körözött Sztojka Csaba 34 éves, 165-170 centiméter magas, zömök testalkatú. Haja rövid, fekete színű. A rendőrség kéri, hogy ha valaki felismeri azonnal hívja a hatóságot. Nem próbálja elfogni, mert veszélyes lehet, az sem kizárt, hogy fegyvere van.
"
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 09:59
Előzmény: #2684  pampa
#2686
"„A gyerekek elkezdtek sikoltozni, a férfi pedig lökdösött, köpködött és szidott, egyszer a mellkasomon meg is ütött" - emlékezett a bántalmazott buszsofőr. A támadó eztán azt követelte, hogy nyissák ki neki az ajtót, a sofőr a forgalmas úton azonban ezt nem tehette meg. A férfi ezért nekiesett az első ajtónak, kitörte az üvegét és elhajította a keretet.

A rendőrjárőr szerencsére időben érkezett, és bilincsben vitte el a garázda utast. A család többi tagja azonban nem távozott el a helyszínről, inkább többször megfenyegették a sofőrt, hogy meggyilkolják.
"
újabb bizonyíték arra, hogy a romák egy része nem való civilizált közegbe
Dél Afrikában létezett egy jól működő rendszer úgy hívták apardheid "Az apartheid a faji elkülönítés (szegregáció) politikája, amelyet a Dél-afrikai Unióban illetve utódállamában, a Dél-afrikai Köztársaságban 1994-ig alkalmaztak"
Törölt felhasználó 2009. 09. 16. 09:23
Előzmény: #2683  pampa
#2685
"Ez is megélhetési vandalizmus? Van rá magyarázat,hogy miért bántották a mentősöket hiszen őket odahívták segíteni.
Kedves liberálisok lehet megmagyarázni."

Én simán nyílvántartásba venném a balhés címeket, és legközelebb nem küldenék oda mentőt... akár cigány, akár nem az elkövető, de az tény, hogy az emberi hülyeség határtalan, de valahogy mégis kordában lehetne tartani, ha lennének következmények is a tetteknek!
pampa 2009. 09. 16. 08:47
Előzmény: #2683  pampa
#2684
Ne még egy....
Mikor tesz már végre érezhető lépést az ilyen cselekedetek ellen a kormány?
A földön ülő gárdisták ellen egészen határozottan és keményen felléptek,tehát alkalmasak rá.Mikor társul ez akarással is?

Ismét buszvezetőt bántalmaztak Szegeden - írja a Délmagyarország. A szegedi 8-as járatra tegnap este szállt föl a népes roma család: férfi, két nő, négy gyermek. „Elkezdtek hangoskodni, én pedig hátraszóltam, teljesen nyugodt hangon megkértem őket, hagyják ezt abba. Épphogy kikanyarodtam a megállóból, és megálltam a lámpánál, mert pirosat kaptunk" - mesélte el a lapnak a neve elhallgatását kérő sofőr.

A sofőr közölte az utasokkal, hogy a fehér kártya, amit egyikük fölmutatott, és amit az önkormányzattól kaptak, csak egy személynek biztosít ingyenes utazást. A család férfitagjának ez nem tetszett, mert odament a fülkéhez, kiabálni kezdett, majd leköpte a buszvezetőt, aki beszólt a diszpécsernek, hogy rendőri intézkedést kér. Erre elszabadult a pokol.

„A gyerekek elkezdtek sikoltozni, a férfi pedig lökdösött, köpködött és szidott, egyszer a mellkasomon meg is ütött" - emlékezett a bántalmazott buszsofőr. A támadó eztán azt követelte, hogy nyissák ki neki az ajtót, a sofőr a forgalmas úton azonban ezt nem tehette meg. A férfi ezért nekiesett az első ajtónak, kitörte az üvegét és elhajította a keretet.

A rendőrjárőr szerencsére időben érkezett, és bilincsben vitte el a garázda utast. A család többi tagja azonban nem távozott el a helyszínről, inkább többször megfenyegették a sofőrt, hogy meggyilkolják.

A közlekedési vállalat munkatársai felmérték a buszban keletkezett kárt: körülbelül kétszázezer forintba kerül majd az ajtó megjavíttatása. A buszvezető azt mondja, harminc éve vezet, és sok mindent látott már, de ilyesmi még nem fordult elő vele.
pampa 2009. 09. 16. 08:41
Előzmény: #2681  Phylaxa
#2683
Támadtak a cigányok: ki akarta tépni a mentő ülését a helyéről
itthon@hetivalasz.hu
2009.09.15
Mint arról a Heti Válasz is beszámolt: mentőkre támadtak a mulatozó romák vasárnap. Az elkövetők megszólaltak, de nem adtak használható magyarázatot a történtekre.
Hétfőn megírtuk, hogy népes társaság támadt egy sérült férfi miatt riasztott mentőkre Sümegen. A vérző férfit nem sikerült a kiérkezőknek ellátniuk, mivel a sérült azonnal rájuk támadt. De megrugdosták a sofőrt is, és rúgták, verték a megkülönböztető jelzést viselő járművet is - mesélték a mentősök.

A Napló megkereste az érintett családot. Mint elmondták: búcsúi összejövetelt tartottak, ahol mindenki jól érezte magát, ettek, ittak, amikor az egyik férfi családtag váratlanul belecsapott ököllel a bejárati ajtó erős üvegablakába. Látva a sérülést, többen megijedtek és mentőt hívtak a csontig hatoló vágás miatt erősen vérző rokonukhoz.

A mentőautó valóban pár percen belül a helyszínre ért, azonban nem tudták ellátni a sérültet, mivel ehhez az illető nem járult hozzá, sőt, inkább támadásba lendült. A helyszínen lévő rokonok elmondása szerint többen próbálták megfékezni a magából teljesen kikelt férfit, de nem igazán bírtak vele.

Közben egy másik családtag beült a járműbe és az ülést akarta kiemelni a helyéről. A megtámadottak értesítették a központot, illetve rendőri segítséget kértek, és az ilyenkor bevált szokás alapján két utcával odébb várakoztak. Szerintük, miközben állást váltottak a szolgálati járművel, a család autóval elszállította a helyszínről a sérültet. Azt már csak zárójelben jegyezték meg, hogy sajnos nem ez az első, és vélhetően nem is az utolsó eset, hogy fizikai támadás érte a mentőszolgálatot.

Váradi Piroska, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a Naplónak elmondta, hogy közfeladatot ellátó személy elleni erőszak ügyében nyomoznak, és ezért állították elő az alkoholos befolyásoltság alatt lévő személyt még vasárnap este. A elfogott férfit a sérülés ellátása után kihallgatták, majd elengedték.

Ez is megélhetési vandalizmus? Van rá magyarázat,hogy miért bántották a mentősöket hiszen őket odahívták segíteni.
Kedves liberálisok lehet megmagyarázni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 19:42
Előzmény: #2675  Törölt felhasználó
#2682
Ha füled van meghallod, ha akarod megérted. Ha nem, minek koptassam a billentyűzetet?
Phylaxa 2009. 09. 15. 18:33
Előzmény: #2680  TrendMan
#2681
"Ittas roma fiatalokból álló csoport halálra rugdosott egy középkorú cseh kamionsofőrt Aradon. Cseh internetes lapok beszámolójából kiderül, hogy a verekedést a 20 főből álló csapat provokálta ki.

Az incidens Aradon, a magyar határhoz közeli vendéglő parkolóhelyen történt. A Magyar Hírlap Online úgy tudja, hogy a romák azért kezdték provokálni a cseh férfit, mert arra kérte őket, hogy kapcsolja le a hangos zenét. Ezután, ahogy felállt, a túlerőben lévők kiszorították az épület elé, ahol addig rugdosták, amíg már nem tudott felállni és fekve maradt.

A férfi a helyszínen belehalt sérüléseibe. A segítségére siető szintén három, szintén cseh kamionos is súlyos sérüléseket szenvedett. A rendőrség négy, a támadással gyanúsított 19 és 27 év közötti férfit vett őrizetbe."
TrendMan 2009. 09. 15. 16:40
Előzmény: #2663  zotya32
#2680
Igen, itt előjönnek a farbával, nem úgy mint az egybéként sokszor bulvárszagú Index.
Érdekes.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 16:37
Előzmény: #2676  Törölt felhasználó
#2679
szegíny elnyomott cigány lehet biztos
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 16:07
Előzmény: #2676  Törölt felhasználó
#2678
Sejtjük!
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 16:05
Előzmény: #2676  Törölt felhasználó
#2677
Nem kell sokat írogatni.Tömören lényegre törően.:-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 16:03
Előzmény: #2675  Törölt felhasználó
#2676
Nem írok ide sokat, csak annyit h a tavaly nyáron ellopott papírjaim ügyében megyek "kötelező jelleggel" a markóba október 9.-én.

Részletezzem milyen rasszt gyanusítottak meg, vagy rájöttök magatoktól is???
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:59
Előzmény: #2674  Törölt felhasználó
#2675
Nem lepődtem meg, hogy nem tudsz konkrétan és korrektül válaszolni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:52
Előzmény: #2673  Törölt felhasználó
#2674
Ne kapd fel a vized, hiszen egyszer mindannyian megmérettetünk majd. Te is, én is. És jön a jutalom, vagy nem... Aki jó ember, annak nincs miért parázni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:47
Előzmény: #2671  Törölt felhasználó
#2673
Kérdeztem, választ várok. Szóval mire írtad konkrétan, amit írtál? MIt tettem, amit nem helyeselsz?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:45
Előzmény: #2665  Törölt felhasználó
#2672
Én az LMP-re fogok legközelebb, mert nekem piszokul szimpi, ahogy a leszboszi (divatzsidó) Lang Györgyi hitelesen kiáll az elnyomott cigányok jogaiért. Tök állat, ahogy ez a beszédhibás, hústorony "celeb" a sakálmédia kereszttüzében össze-vissza dadog. Olyan szép liberális...
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:42
Előzmény: #2667  Törölt felhasználó
#2671
Az a rossz, aki a rosszra gondol.
Lehet a jutalmad a Nirvana is, ha minden cselekedeted klappol. A jutalom a lényeg. Ki-ki érdemei szerint. Majd a Sors el/bírál. Mindenkit.
pampa 2009. 09. 15. 15:39
Előzmény: #2668  zotya32
#2670
Tisztelt fórumos jogászok!
Amennyiben egy benzines üveget dobok be egy ablakon akkor miért gyilkossági kisérlet a vád?
Miért nem rongálás,garázdaság,közveszély okozás?

Mert ebben az esetben sem értem:

A rendőrségnél jelenleg vizsgálják a bizonyítékokat, ennek eddigi eredménye az, hogy az egyik gyanúsított fényképét és nevét közzétették. „Halált okozó testi sértés miatt körözik az elkövetőt, aminek a büntetési tétele lényegesen alacsonyabb, mintha gyilkosság lenne a vád” – mondta Nemesi Csaba.

Miért nem társ tettesként aljas indokból elkövetett gyilkosság?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:37
Előzmény: #2664  Törölt felhasználó
#2669
Lapozz vissza, legalább 8-10-szer leírtam már ide. Most az EU-n MDF.
zotya32 2009. 09. 15. 15:36
Előzmény: #2664  Törölt felhasználó
#2668
én a CMÖ-re fogok :)))
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:35
Előzmény: #2662  Törölt felhasználó
#2667
Miért is kell "megérdemelt jutalmat" kapnom? Mi az, amit elkövettem?
1. Hogy vitázom? - nincs jogom hozzá?
2. Hogy érvekkel teszem? - személyeskedjek inkább?
3. Hogy szembesítem a vitaparneremet azzal, hogy korábban vagy általában egy másik, ezzel analóg ügyhöz másképpen állt hozzá? - nem hasonlítgathatok, nem emlékezhetek?

Mégis mit tettem? Konkrétan. Írd le.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:34
Előzmény: #2665  Törölt felhasználó
#2666
:-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:34
Előzmény: #2664  Törölt felhasználó
#2665
Már bocsi de ez magánügy ,én sem kérdeztem, hogy Te kire szavazoltálfogsz.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:32
Előzmény: #2658  Törölt felhasználó
#2664
Te tudod, hogy ki, melyik pártra szavaz?
Te melyikre szavaztál, szavazol vagy szavazni fogsz? Elárulod?
zotya32 2009. 09. 15. 15:28
Előzmény: #2623  TrendMan
#2663
ja, értem; ez az index-es verzió a pol.korrekt kiadás
én ezt olvastam:
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:26
Előzmény: #2661  Törölt felhasználó
#2662
Remélem majd valahol, valakitől megkapod mindezért a jól megérdemelt jutalmad.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:25
Előzmény: #2660  Törölt felhasználó
#2661
A kettős mérce elleni harc állhatatos bajnoka. Gratulálok elévülhetetlen érdemeidhez.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:11
Előzmény: #2657  ujonc
#2660
"Na jó akkor most befejezem egy időre."
Elfogytak az érvek...
Egyébként megértelek, azt a fajta kettős mércét, amit itt a szemünk láttára sikerült az előző néhány hozzászólásoddal produkálnod csak pampa tudná überelni:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:09
Előzmény: #2657  ujonc
#2659
"Ugyan akkor a Magyar Gárdában talált bűnözői múltú emberek miatt úgy állítod be a szervezetet, mintha bűnözők gyülekezete lenne."
NEM. Egy szóval nem állítottam ilyet, mégcsak nem is sugalltam és szándékomban sem állt. Én nem szoktam néhány egyedi esetből egész csoportra vonakozó állításokat megfogalmazni. Ez nem az én hozzáállásom. Csakhogy a Gárda magát hívja a szegény, bűncselekményektől rettegő emberek védőjének, saját maga definiálta azt, hogy ők azért vannak, hogy rend legyen, stb. stb. Ehhez képest döbbenetes (és az is ahogy erre reagáltok), hogy sokszorosan és erőszakos cselekményekért is bűntetett előéletűek vannak nemcsak a tagok, hanem a vezetők között is. Szerinted ez rendben van?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:05
Előzmény: #2652  Phylaxa
#2658
Phylaxa, ki keverte? Újonc leírta, hogy a tüntetéses garázdaság nem számít, csak a szórakozásból buszmegálló szétverés (mind a kettő vagyon elleni). Én meg erre kérdeztem rá, hogy ugyan milyen alapon különbözi egy szimpla buszmegálló szétverés egy tüntetésen elkövetett buszmegálló szétveréstől? Semmiben. Hacsak nem abban, hogy a tüntetésen (az elmúlt évekéiben) arra a pártra szavaznak, amira ő is. De ettől még a bűncselekmény ugyanaz, hiába méri kettős mércével.
ujonc 2009. 09. 15. 15:03
Előzmény: #2649  Törölt felhasználó
#2657
Na jó akkor most befejezem egy időre.
Érdekes tőled leírva látni a kettős mércét.
Itt szapulod a topicozókat, hogy az általuk belinkelt (nem kis mennyiségű) cigányok által elkövetett bűncselekményekért miért az etnikumot bántják.
Ugyan akkor a Magyar Gárdában talált bűnözői múltú emberek miatt úgy állítod be a szervezetet, mintha bűnözők gyülekezete lenne. Persze tudom te ezt sem írtad.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:03
Előzmény: #2654  ujonc
#2656
"2.Valóban nem állítottál semmit, viszont a kis találós kérdéseddel sugallni akartál valamit. Nevezetesen, hogy az általad felsorolt bűncselekmények nem köthetők a cigánysághoz."
Nem, nem ez volt a célom. És ne próbálj olyat belelátni a szövegembe, ami nem volt szándékomban és pláne ne tegyél utána úgy, mintha az benne lett volna.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:00
Előzmény: #2651  ujonc
#2655
"Ezzel az információval önmagában semmit nem tudok kezdeni, ismernem kéne a részleteket"
Érdekes, amikor roma bűncselekményekről van szó, akkor elég egy noname weblap egyik fórumhozzászólásából idézni, senki nem kíváncsi a részletekre. Az elkövetők származásának konkrét ismeret nélkül is azonnal megy ebben a topicban a cigányozás. Most meg milyen diplomatikus vagy, " ismernem kéne a részleteket", mondod. Az egyik esetben nem kellenek a részletek, elég a félinformáció, a mendemonda, sőt a sejtés ill. előítélet is. A másik esetben nagyon konkrét infók kellenek és még az sem elég. Hát igen. Ilyen a kettős mérce. Pont ezt hívják annak.
ujonc 2009. 09. 15. 14:59
Előzmény: #2647  Törölt felhasználó
#2654
1. Bocs, de nem ismerjük egymást. Honnan tudnám neked milyen adatok állnak rendelkezésedre?
2.Valóban nem állítottál semmit, viszont a kis találós kérdéseddel sugallni akartál valamit. Nevezetesen, hogy az általad felsorolt bűncselekmények nem köthetők a cigánysághoz.
TrendMan 2009. 09. 15. 14:59
#2653
Egyébként mi újság a bőrfejűekkel?
Phylaxa 2009. 09. 15. 14:58
Előzmény: #2649  Törölt felhasználó
#2652
Azért az ember ellen elkövetett bűncselekményeket ne keverd a vagyon ellenivel! Mikor érzed szarabbul magad? Ha látod, hogy betörnek egy kirakatot vagy ha 3-an belédkötnek? És akkor még elég finom voltam.
ujonc 2009. 09. 15. 14:56
Előzmény: #2646  Törölt felhasználó
#2651
Nem!
Ezzel az információval önmagában semmit nem tudok kezdeni, ismernem kéne a részleteket (ezt azt hiszem te is így szoktad). A rendőrség előttem már elásta magát.
A szemérem elleni erőszak (azt hiszem ezt is írtad) viszont kivétel ezek alól. Nem olvasok minden topicot, bocs.
A te beírásodat pont olvastam.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:55
Előzmény: #2649  Törölt felhasználó
#2650
Ti akik ennyire megengedőek vagytok a tüntetések során megvalósított bűncselekményekkel, kíváncsi lennék mit szólnátok, ha egy roma felvonuláson (vagy mondjuk szoci tüntetésen 1-2 év múlva) vernék szét az MTV székházat, ha roma felvonuláson gyújtanának fel rendőrautókat és ártatlan civilek kocsijait, ha romafelvonuláson vernék szét Budapest belvárosát, stb. Az se lenne garázdaság, újonc, azt is "vegyem ki belőle"?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:52
Előzmény: #2645  ujonc
#2649
Ez meg egy elvi kérdés:
"Na most ez a "garázdaság" stb. dolgot hagyd ki szerintem. Persze csak akkor, ha ezek az esetek, tüntetések alatt történtek. Amennyiben csak úgy szórakozásból törtek mondjuk buszmegálló üveget vagy hasonlót, nyugodtan ide veheted"

Miért is nem számít a tüntetéses garázdaság? Csak úgy szórakozásból kirakatot betörni és tüntetésen ugyanezt megtenni között ugyan mi a franc a különbség? Kettős mérce?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:51
Előzmény: #2646  Törölt felhasználó
#2648
8:28 -as hír .
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:50
Előzmény: #2645  ujonc
#2647
Amit kérsz tőlem, annak több okból sem tudok eleget tenni:
1. nem állnak rendelkezésre adatok, ezt te is tudod;
2. viszont szükségtelen is az egész, mert nem állítottam semmi olyat, amit nekem kellene bizonyítanom.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:48
Előzmény: #2645  ujonc
#2646
Ja értem, azt tudod véleményezni, hogy kétszer írtam be, amit beírtam (mert ez a topic a helye és korábban máshol írtam). A benne szereplőkkel semmi bajod nnincs. Ahogy az nem zavar, ha pl. Zoli 4-5 topicba bemásolja ugyanazt a linket.
ujonc 2009. 09. 15. 14:46
Előzmény: #2643  Törölt felhasználó
#2645
Ezt azért nem gondoltam volna!
Mármint, hogy már bedobott dolgot újból elsütsz. Mindegy. Tehát, akkor számszerűsítenél? csak tudod az összehasonlítás kedvéért.
Szeretném, ha bizonyítanád ezek a bűncselekmények TÖBBSÉGÉBEN nem a cigányságra jellemzők!
Na most ez a "garázdaság" stb. dolgot hagyd ki szerintem. Persze csak akkor, ha ezek az esetek, tüntetések alatt történtek. Amennyiben csak úgy szórakozásból törtek mondjuk buszmegálló üveget vagy hasonlót, nyugodtan ide veheted. Tudom lesz ilyen, de még így is nagyon kell kaparnod és hidd el nem fog összejönni a már említett statisztikai bizonyításod.
ujonc 2009. 09. 15. 14:40
Előzmény: #2640  TrendMan
#2644
Nem!
Ez nem kérdés!
Ez az etnikum nem a semmiből termett itt. Itt voltak harminc éve is! Érdekes ilyen problémák nem voltak. A beskatulyázásról meg annyit, tegyenek ellene ők maguk is valamit, hogy a róluk kialakult kép változzon. Vessék ki társadalmukból a deviáns elemeket. Ne az legyen az általános, hogy roma összefogás címszó alatt rejtegetik a bűnözőket maguk között a rendőrség elől (például).
A tehetség önmagában pedig kevés. Kell oda még a szorgalom és az akarat is. Állítom attól, hogy valaki roma még nincs hátrányban. Tanulmányait befejezve ugyan úgy el tud menni az országból külföldre dolgozni mint a magyar.
A harmadik kérdésedre szeretném, ha te tennél valami javaslatot.
Én nem tudom te hol élsz, de itt mostanában a többség a lemaradó!
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:38
Előzmény: #2637  ujonc
#2643
Ujonc:
"Vigyázz ezzel a kérdéssel, mert lehet rosszul jösz ki belőle!"
Köszönöm az őszinte aggódásodat, de szükségtelen. A felsorolt bűncselekményeket Gárda tagok, vezetők követték el (5, 8 és 10-szeres (!!!) elítélt is van közöttük).
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:36
Előzmény: #2638  pampa
#2642
Mire nem válaszoltam pampa? Nem szokásom nem válaszolni, de nyilván előfodrulhatott, hogy elkerülte a figyelmemet valami. Szóval, konkrétan mire nem válaszoltam?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:34
Előzmény: #2634  Törölt felhasználó
#2641
Elárulom a választ: a felsorolt bűncselekmények a büntetett előéletű Gárda tagok bűncslajtsroma. Bizony-bizony, akik védeni akarnak bűnözőktől.
TrendMan 2009. 09. 15. 14:28
Előzmény: #2639  ujonc
#2640
Nem!
Az igazi kérdés az, hogyan tud magyar és roma egymás mellett élni, hogyan kerülhetők el a túlkapások, a beskatulyázás?
Hogyan kerülhető el, hogy egy tehetséges roma sokkal nehezebben tudjon érvényesülni, mint egy ugyanolyan tehetséges magyar?
Hogyan érhetjük el, hogy a jövőben ne legyen csoportos roma garázdaság?
Hogyan lehet a 'lemaradókat' úgy segíteni, hogy a többség érdeke ne sérüljön?
ujonc 2009. 09. 15. 14:15
Előzmény: #2635  TrendMan
#2639
Szevasz!

Nem az a kérdé, hogy te hova sorolod a cigányokat, hanem, hogy ők hova sorolják magukat!
Azon kijelentések, hogy "Öld meg a magyart" ill. "fogd be a pofád fehér g..i" nem arra sejtetnek következtetni, hogy magyarnak vallanák magukat.
És félreértés ne essék akik ezt a témát feszegetik nem azok az emberek ellen vannak akiknek kicsivel pigmentáltabb a bőre. Sokkal inkább ezen etnikum azon tagjai ellen akik deviáns magatartásukkal keserítik meg az életüket.
pampa 2009. 09. 15. 14:14
Előzmény: #2634  Törölt felhasználó
#2638
Miért vársz választ? Te sem válaszolsz. Ez is kettős mérce! :)))
ujonc 2009. 09. 15. 14:10
Előzmény: #2624  Törölt felhasználó
#2637
Pénznyelő!

Vigyázz ezzel a kérdéssel, mert lehet rosszul jösz ki belőle!
Gondolom valahol találtál valamit amit most nagyon be szeretnél dobni.
Te a számok rabja vagy, szereted a statisztikákat.
K.b. tízszer annyi esetet kéne belinkelned magyar elkövetőkről, mint cigányokról, hogy érvényesüljön a statisztikád. És ezzel csak azt bizonyítanád, hogy nem követnek el a cigányok több ilyen jellegű bűncselekményt, mint a magyarok.
Gondolod menne? :-)
Nagyon szedd össze magad ehhez!
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:04
Előzmény: #2634  Törölt felhasználó
#2636
9.
2007. december 8.: a mátészalkai Luca Bisztró tulajdonosa zárórakor már nem akart kiszolgálni egy részeg cigány férfit, aki ezért telefonon odahívta barátait. A baseballütőkkel érkező banda leütötte a kocsmárost, vasvillát döftek bele, majd szétverték az ivót és a tulajdonos autóját is.
Ez a 9. De lesz még !!!
Sorszámozz Te is!!
TrendMan 2009. 09. 15. 14:00
Előzmény: #2626  Törölt felhasználó
#2635
Igazad van, ténylegesen a magyar cigányság egy magyar etnikum a magyar nemzeten belül, a román romaság meg egy román etnikum a román nemzeten belül etc.
Ha ezt tovább fokoznánk addig, hogy ki minek érzi magát és ez hogyan bef. a nemzeti/etnikai hovatartozását, akkor tényleg túlkomplikálnánk a dolgot.

Pénznyelő:
Én arra asszociálok, hogy a csoportos garázdaság és a lopássorozat igen, roma túlsúlyos műfaj.
A többi általad említett bűncselekmény nem.

De az asszociációkkal is óvatosan kell bánni, mert nagyon sokszor előitéleten, prekoncepción alapulnak.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 13:58
Előzmény: #2624  Törölt felhasználó
#2634
Nem válaszol senki a találós kérdésemre?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 13:43
Előzmény: #2632  Törölt felhasználó
#2633
jav: ...jelenlegi korrupt roma politikai elit...
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 13:42
#2632
A cigányság valós politikai érdekképviseletének megteremtéséért, a jelenlegi roma politikai vezetés azonnali távozásáért tartott demonstrációt kb. 150 ember részvételével a Megújult Magyarországi Roma Összefogás Párt hétfőn Bp-en a Képviselői Irodaház előtt. Szajkó Béla, a roma politikai tömörülés vezetője azt mondta: " a nyolcosztályos analfabéta romapolitikai vezetés" helyett roma értelmiségieknek kell vezetnie a cigányságot. Ezért azonnali távozásra szólította fel Teleki László MSZP-s ogy képviselőt, Farkas Flórián fideszes honatyát, a Lungo Drom elnökét és Kolompár Orbánt, az OCÖ vezetőjét. A megmozdulás szervezője szerint a "jelenlegi korrupt politikai elit" nem a cigányságot képviseli....
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 13:28
Előzmény: #2630  Törölt felhasználó
#2631
A "vezetőin" keresztül átvert és orránál vezetett cigányság csak egy pajzs, amit ez a fehérgalléros bűnözőcsoport maga előtt tol/tart. A probléma gyökere nem a cigányság, hanem azok, akik kihasználják a többség ellen őket.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 13:23
Előzmény: #2629  Phylaxa
#2630
Egy ország, ahol az egészségünkön, a gyermekeink oktatásán vagy pl. az étkeztetésükön spórol a "piszkosul jól működő" szagértő kormány. Fehérgalléros bűnözőelit tartja kezében ezt az egész országot, szőröstül-bőröstül.
Phylaxa 2009. 09. 15. 13:18
Előzmény: #2627  Törölt felhasználó
#2629
A menza most kb. 6K egy hónapra.....most fogják piaci alapon megháromszorozni, az 18K. Két gyermek az 36K. Csak a segélyből élők járnak majd menzára. Miért mennének el? Majd hülyék lennének. Kíváncsi vagyok mikor kezdi el a lakosság cigánynak vallani magát. Szépen mennek a dolgok a nagy semmi irányába,
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 12:54
Előzmény: #2625  TrendMan
#2628
Trend:
"Azért ezt ugye te sem gondolod komolyan."
??? Nem értelek. Mit nem gonsdolok komolyan? Nem állítottam semmit, feltettem egy kérdést. Várom a választ, ki mire asszociál a leírt bűncselekmények kapcsán.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 12:32
Előzmény: #2626  Törölt felhasználó
#2627
Mert ha az kb. 1 milka cigány nem érzi magyarnak magát, lehet el/kivándorolni ahova akarnak, illetve ahol egyáltalán fogadják őket.
Tessék lehet menni, el lehet indulni...
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 12:27
Előzmény: #2625  TrendMan
#2626
Miért, a Mo.-on élő cigány/ság az milyen náció, nem magyar?
TrendMan 2009. 09. 15. 12:02
Előzmény: #2624  Törölt felhasználó
#2625
Azért ezt ugye te sem gondolod komolyan.
Ezek többségében vastagon benne vannak magyarok is, csakúgy mint minden más náció.

Mondjuk, ha leszűkítjük garázdaságra, meg lopássorozatra, akkor talán helytálló.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 11:24
Előzmény: #2623  TrendMan
#2624
"Én nem mondtam, hogy ezek romák voltak.
Erről nincs hír, csak a sztori olyan tipikusnak tűnik."

Találós kérdés mindenkinek:

"súlyos testi sértés, garázdaság, rongálás", "erőszakos közösülés, szemérem elleni erőszakos fajtalanság", "különös visszaesőként elkövetett lopássorozat és rablás"

Milyen bűncselekmények ezek, vajon ki, vagy kik lehet(nek) az elkövető(k)?
TrendMan 2009. 09. 15. 11:07
Előzmény: #2622  zotya32
#2623
Én nem mondtam, hogy ezek romák voltak.
Erről nincs hír, csak a sztori olyan tipikusnak tűnik.
Lehet, hogy átlag roma(n) fiatalok részegedtek le....
zotya32 2009. 09. 15. 10:57
Előzmény: #2621  TrendMan
#2622
most akkor a cigányokat nem kedvelőkkel van a baj, vagy a romákokkal? emberek ezek egyáltalán?
TrendMan 2009. 09. 15. 10:07
Előzmény: #2620  Törölt felhasználó
#2621
Ez a történet olyan ismerősnek tűnik nekem, nem tudom miért --->

link
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 09:56
Előzmény: #2618  Törölt felhasználó
#2620
Szervusztok!
Nagyon sok mindent meg kellene vizsgálni a segélyezési rendszer körül (is). Rend a lelke mindennek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 09:44
Előzmény: #2618  Törölt felhasználó
#2619
Adjon az Isten!
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 09:35
Előzmény: #2617  Törölt felhasználó
#2618
Jó reggelt!
Jóóó reeeegggelt Muuutyisztán!
Azt is meg lehetne vizsgálni , hogy hány ujjatlan roma él Magyarországon.(rokkant)
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 09:18
Előzmény: #2616  pampa
#2617
Éppen tegnap hallottam, hogy több száz cigány rágalmazás miatt feljelenti az edelényi fityeszes polgármestert/ogy-i képviselőt. Amiért kimerte mondani azt, ami a valóság; amit más is tud, de nem mer róla beszélni. Természetesen zorbánék nem állnak ki mellette (mint ahogy Ékes Ilona mellett sem álltak ki a ratyivonaglás kapcsán). Remélem egyre többen rá fognak döbbenni, hogy ki hova tartozik, mit akar és merre halad ez az egész folyamat.
pampa 2009. 09. 15. 08:43
Előzmény: #2614  Törölt felhasználó
#2616
NO COMMENT!

Feljelentik a bírót és az ügyészt

A Népszabadság úgy tudja, egy neve elhallgatását kérő magánszemély feljelentést tett a katonai ügyészségen a sajókazai gyerekügyben. "Feljelentem a sajókazai ügyben eljáró ügyészt és bírót többrendbeli, bűnszervezet tagjaként elkövetett, kiskorú személy veszélyeztetésének bűntettében" - idézi a lap a magánszemélyt, akinek véleménye szerint ugyanis lenne más - ennél kevésbé drákói - módja annak, hogy a családot megbüntessék, ugyanakkor a csecsemőt ne szakítsák el tőlük, ami álláspontja szerint kimeríti a kiskorú veszélyeztetését a bíróság részéről.link
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 17:17
Előzmény: #2597  Törölt felhasználó
#2615
Csabesz:
"Érdekes volt hallanai egy cigány származású ember szájából, hogy ez senki másnak nem lehet az érdeke, mint a zs....nak."
Könnyű a gondjainkat, problémáinkat mindig valaki másra fogni. Iskolapéldája az általad leírt történet ennek.

"Ő is antiszemita, vagy esetleg rasszista lenne?!"
1. Miért ne lehetne?
2. Nem gondolom egyébként, hogy komolyan az lenne. Magyarországon az emberek döntő része nem antiszemita, meg nem rasszista. Szerencsére ez csak egy szűk csoport. Viszont felelősségelhárító, irigy, stb. ezért könnyebb mindig mást okolni, mintsem saját hibáimat belátni és tanulni belőle.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 16:26
Előzmény: #2613  Törölt felhasználó
#2614
kénye-kedve
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 16:25
Előzmény: #2611  zotya32
#2613
A sün jellemzője, hogy csoportosan, talpig bogárpáncélban, vízágyúval a háta mögött bátor és állhatatos harcos. Kedvence a szódásszifon-méretű gázpalack, amellyel oda-oda fúj kedve-kénye szerint. A buzikkal szimbiózist alkot. Allergiás a náci-fasiszta-hungarista-homofób életformára.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 16:21
Előzmény: #2611  zotya32
#2612
a test összetörése és a kínzás csak a tüntetőknek és hazafiaknak jár
zotya32 2009. 09. 14. 16:17
Előzmény: #2593  matgab
#2611
Az ilyen Sztojka-féle cigányokat, mikor elfogják a rendőrök, miért nem törik el kezét, lábát, térdét, könyökét? kiverném az összes fogát a tetvedéknek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:56
Előzmény: #2609  Törölt felhasználó
#2610
:-))))))))
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:55
Előzmény: #2608  Törölt felhasználó
#2609
De ki a helyi súgó? Meg hol a súgólyuk?
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:50
Előzmény: #2605  Törölt felhasználó
#2608
Be ne akadjanak a függöny zsinórba.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:49
Előzmény: #2604  Törölt felhasználó
#2607
Nyilván elkezdem tanulmányozni a IDF tictac-ját. :(
(Csak, hogy ne érjen teljesen váratlanul...)
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:47
Előzmény: #2605  Törölt felhasználó
#2606
+z
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:47
Előzmény: #2603  Törölt felhasználó
#2605
Főpróba kipipálva. Jöhet a ősbemutató. Függönyt fel!
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:47
Előzmény: #2602  Törölt felhasználó
#2604
A 2 v több frontos tictac ritkán sikeres.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:44
Előzmény: #2602  Törölt felhasználó
#2603
Előgyakorlat .
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:43
Előzmény: #2600  Törölt felhasználó
#2602
Hiszen voltak itt már Bp. utcáin magyarul nem beszélő/értő, azonosító nélküli, viperával, hokipuskával rohamozó (ál)rendőrök.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 15:43
Előzmény: #2600  Törölt felhasználó
#2601
Hali .

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek