Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2011. 05. 17. 11:34
Előzmény: #97  watson
#100
Minden rendörnek van tanári diplomája, huzzanak viwssza dolgozni, mert otthon csak alkoholisták lesznek ezzel is leterhelve az eü ellátót...
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 11:33
Törölt hozzászólás
#99
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 11:27
Előzmény: #96  apocca
#98
A szintedről ítélve tényleg lehetnek itt jó nagy tuskók.
watson
watson 2011. 05. 17. 11:26
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#97
antiguru, énis látok sokmindent, nyilván fiatalabb vagyok nálad, de azért sokat megtapasztaltam már én is. Látom hogy hullanak el emberek akik a 90-es változásokat megszenvedték, látom, hogy mennyien élnek a rendszer adta lehetőségek farvizén, és látom, hogy vidéken a cigánykérdés nem fikció, és látom hogy az új generációjuk már a szüleit sem látta dolgozni.

De azt is látom, hogy aki akar az mindig tud mit dolgozni, csak nem kell a sültgalambot várni, és nem kell elvárni hogy csak adott szakmában és esetleg tulzottan elvárt körülmények között legyen a munka. (nincs ovóda - lehet vállalkozni mások gyerekeinek vigyázására, nincs házitej a supermarketekben + nem megbízható minőség - lehet vállalkozni tejkihordásra... és még sorolhatnám)

Éppen ezért nem is várom el a rendszertől, hogy nekem nyugdíjat fizessen, de a rendszer se várja el hogy én fizessek másoknak! a családom időseit majd eltartom, a rászorultakra is befizetnék vagy 2%-ot, de álljon meg a menet amikor a bér 34%-a nyugdíjjárulék!!! Húzzon csak vissza a 3millió nyugdíjasból a fele!!!
apocca
apocca 2011. 05. 17. 11:23
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#96
Nyomor, anarchia-- ez a hely valami sötét emberek gyülekezete?
Annak van igen nagy esélye, hogy a kutya nem fog emlékezni a nostradamus jóslataidra.
exley 2011. 05. 17. 11:21
Előzmény: #94  exley
#95
..különben egy kis kirekesztéstől nem kell félni...qhban kirekeszti qcsnyit és fordítva ez így megy a mai magyarországon>
exley 2011. 05. 17. 11:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
Jó fej, vagy az a lényeg.
watson
watson 2011. 05. 17. 11:18
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#93
"Sok minden szól az ELVRŐL is"

igen, és ilyen elv az egyenlő elbánás, a diszkrimináció mentesség is, nem?

hogy van az,
- hogy az egyik munkaképes elmegy 40 évesen nyugdíjba, a másik meg 62 évesen?
- hogy van az hogy az egyik 25 áév befizetett járulék után kap 40 év nyugdíjat a másik meg 40 év után 35-öt?
- hogy van az hogy az egyik munkakörben (MÁVos) ingyen jár a vonattal a másik meg 100%-ot fizet?
- hogy van az, hogy az egyik harmadáron kapja az áramot a másik meg ?
- hogy van az hogy az egyik életében nem fizetett járulékot és kap segélyt évekig, a másik meg több év munka után annyi munkakeresési támogatást a sem kap mint a segély néhány hónapig?
- hogy van az hogy az egyik havi 800 forintért kap bérlakást, a másik meg a munkabére felét költheti lakbérre?
...

Tessék végre megszüntetni a hazug és korrupt rendszereket! Tessék végre rendes fizetést adni, és abból fizetni a vonatot, áramot, lakbért, és nyugdíjat a járulékaiból!!! egyformán, mindenkinek!
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 11:17
Előzmény: #90  watson
#92
Nem tudom hány éves vagy, és mennyire tudod, hogy ez az ország midig a képtelen ökörségek országa volt. Na már most , ezeket rendbe kéne hozni, okosan , finoman , de határozott célokkal, lehetőleg ártatlanokba nem belerúgni,és főként nem jogsértő diktatórikus eszközökkel. A fent említett felsorolásból ez a társaság egy erénnyel sem rendelkezik, mint ilyen , tökéletesen alkalmatlan a dolgok jobbra fordítására. Amit most elér, az nyomor, anarchia . Emlékezz majd , mit mondtam.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 11:15
Törölt hozzászólás
#91
watson
watson 2011. 05. 17. 11:08
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#90
antiguru nemtom te min sápítozol, de nálatok hogy megy a családi kassza?

Ha kevesebb a pénz akkor is ugyanannyit szórsz mindenre? folyamatosan egyre több embert tartasz el a fogyasztásoddal (fodrász, autószerelő, szemész, fogorvos, bolti eladó...)?

Akkor azon mit kell ríni, hogy a pazarló és korrupt kormányzati politikából adódó egyre kevesebb pénzből nem lehet növekvő eltartotti réteget finanszírozni???

Igen szomorú lennék én is a helyükben, de attól hogy megígérték nekik hogy szárnyuk nő attól még az nem történt meg. Nem teremtették meg a fedezetet azokhoz az igényelt jogokhoz amit meg szeretnének kapni, vagy átmenetileg megkaptak.
A 40 éves rendőr 25évi járuléka nem teszi lehetővé, hogy 40 évig nyugdíjat kapjon. Ennyi. Lehet sipítozni és visszatakarodni dolgozni.
exley 2011. 05. 17. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#89
...te is, q-et ori is liberális.
exley 2011. 05. 17. 11:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#88
Sztem a 220 000 cigó közmunkába terelése a kényszermunka előszobálya amikor rezervátumokba terelve egy fillért sem fognak kapni, csak az élelmükrül gondoskodik a qrmány. Szegények jobbamn jártak volna a feket ruhában masírozó magyarokkal mint az ideérkező hambis rendvédelmiekkel...ha--jaj, lesz itt sírás rívás, hamarosan...azért ezt nem gondoltam volna q-et orbiról. Egy cseoppet azért én liberális vagyok.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 11:03
Törölt hozzászólás
#87
watson
watson 2011. 05. 17. 10:59
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#86
"Ebben nincs igazad. Megszerzett joga a nyugdíj és annak kifizetése!"

és ez mit is jelent??? joga a nyugdíj amíg a törvény úgy szól, aztán meg nem joga és akkor mi van??

Nekem is jogom volt még pár éve hogy 60 évesen kapom a nyugdíjat, mostmár nem jogom.

Ebben nincs semmi visszamenőleges. Menjen csak vissza dolgozni mindenki aki korhatár alatt van. Vannak nyugis munkák ha a korábbi zaklatott volt, ki mondta hogy egész életében legyen valaki tűzoltó, katona vagy vadakat terelő juhász? ;)
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 10:58
Törölt hozzászólás
#85
exley 2011. 05. 17. 10:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#84
..még valami...qh-bhan tényleg nem jótékonykodik.
exley 2011. 05. 17. 10:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#83
Akkor tudnod kell, hogy hamarosan itt vanna Gyöngyöspatán a hambisrendenntartók a qhbánn címzetes nemtes úr hívta be őket. "skalpolás" lesz, az elqrmány megrendelésére, a magyar sünök nem akarták elvégezni a piszkos munkát ezért hívtak internacionalista segítséget. KÜlönben meg mindegy, hogy liberális vagy..emlékeztetlek az amerikai fehérek népírtására a múlt század eljeén az Amerikai Egyesült Államokban és a liberálisok soha nem emelté fel a szavukat az indiánok kiírtása miatt. Kádár behívta '56 októberében az Oroszokat, Most qhb an behívta az hambisokat, nics ebben semmi, a gyerekek fajtó és etnikai hava tartizástól függetlenül jó helyen lennének a rendvédelmi erök biztonságos nyugis otthonaiban.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 10:46
Törölt hozzászólás
#82
exley 2011. 05. 17. 10:41
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#81
Meírtam neki hogy kezeleje le haátsó fertályamat, erre most névvel címmel elátott azonosított levelet küldött a kisjk@cs@csög. Persze, hogy nem fogok a buzeránsnak válaszolni...több helyről tudom, hogy ki sem merték értékelni a legutobbi közvélemény kutatást, mert mind arra szólította fel qbhán nemzetes úrat, hogy a válaszoló hátso fertályával foglakozzon.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek