Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 19:04
Előzmény: #134  commander8
#140
Te nem érted a lényeget!
Aki fogja a diplomáját, itthagyja azokat, akik lehetővé tették, hogy tanuljon és rájukhagyva az összes gondot elmenekül a problémák elől ahelyett, hogy nekilátna megoldani őket és gondoskodni a bajtársairól, az ilyeneket hívják a katonaságnál dezertőrnek és figyelmeztetés nélkül hátbalövik szökés közben! Ugye Parancsnok?!
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:03
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#139
Parkinson:

"Nem értem, hogy aki ezen a fórumon olvasgat, még mindig nem tudja, hogy kicsoda "pénznyelő".
Ha most ismét leírnám, azonnal törölnének örökre a fórumból és jelentkezhetnék ismét egy újabb névvel.
Remélem érthető voltam."

Na meglepsz. Írd már le. Vagy linkeld be, ha egyszer leírtad. Én is kíváncsi vsgyok.

A tudok valamit de nem mondom meg szinten a többség túljut az oviban valahol a kiscsoport és a nagycsoport között. Remélem, nem azt fogod igazolni, hogy neked még nem sikerült.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:01
Törölt hozzászólás
#138
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 19:00
Törölt hozzászólás
#137
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 18:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#136
Akkor behűtöm a pezsgőt most, hátha alszol rá egyet és reggel nekivágsz!

Vicc:
férj: Drágám, mit tennél ha megtudnád, hogy nyertem a lottón?
feleség: Fognám a nyeremény felét és irány Hawaii! Itthagynálak örökre!
férj: Akkor kezdhetsz csomagolni! Itt a 200 forintod, kettesem volt!
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:54
Törölt hozzászólás
#135
commander8 2011. 05. 17. 18:52
Előzmény: #124  szivacs
#134
Már megint a lényeget nem érted Szivacs. Nem azért akar elmenni innen, mert dolgoznia kell, hanem azért, mert nincs és úgy tűnik nem is várható annak a fogalomnak a megvalósulása, amit úgy hívnak, hogy jogbiztonság.
Ezzel szemben van "lesöpröm az asztalról, fogja be a száját, az elmúlt nyolc év, egypárti alkotmány, meg fideszes agit-prop".
Meg van pénzek lenyúlása, haveroknak osztogatása, emberek megfélemlítése. No ezért akar elmenni. mert ebben az országban, ha nem vagy fideszes seggnyaló, akkor ellehetetlenülsz.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:52
Törölt hozzászólás
#133
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 18:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#132
Te mikor indulsz?

(csak mert hidegen szeretem a pezsgőt!)
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:50
Törölt hozzászólás
#131
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:49
Törölt hozzászólás
#130
watson
watson 2011. 05. 17. 18:49
Előzmény: #121  commander8
#129
commander tévedsz.
Rühelem ezt az Orbáni diktatúrát, nem értek egyet a hiteltelen alkotmányozással, sem a visszamenőleges törvénykezéssel, sem a nyugdíjpénztári zsarolással, jogtalansággal, de azért mert érintett vagy még beláthatnád azt, hogy az egyenlő elbánásnak helye van. Ne legyen egyenlőbb egy katona vagy egy rendőr!
Mindenki a járulékaival arányos nyugdíjat kapjon! az pedig nem teszi lehetővé hogy 25 év után 40 évet nyugdíjas legyen valaki, még 34%-os járulékbefizetés mellett sem.

- "Egy korábban 2/3-os többséggel jóváhagyott jogszabályt visszamenőlegesen megváltoztatni .. az alapvető jogi nonszensz. "

Ugye nem gondolod, hogy egy törvény megváltoztatása ami kimondja, hogy holnaptól nem kapsz valamilyen juttatást (pl. előnyugdíjat) akkor az visszamenőleges lenne?

Persze, az nem kérdés hogy ezt emberségesen lenne csak szabad kivitelezni. Gondolok itt kellő felkészülési idő (pl. 1év) adására és megfelelő kivételkezelésre mint az x havi általános munkanélküli segély jogosultság... stb Ami viszont nem kérdés hogy menjenek vissza a korhatár alatti munkaképesek dolgozni. Beleértve fórumtársunk édesapját is aki mint leírta képes dolgozni.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:49
Törölt hozzászólás
#128
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 18:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#127
Elolvashatnád amit belinkelsz!
"Legutóbbi terve az volt, hogy nyilvánosság elé tárja a gazdasági visszásságokat Szikszó nagyvállalatai ügyében, ezekre állítólag bizonyítékai is vannak."
link
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:46
Törölt hozzászólás
#126
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:35
Törölt hozzászólás
#125
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 18:33
Előzmény: #116  bassplayer
#124
"veszem a kalapom és megyek nyugatra, ahol a magasabb életszínvonal mellett még van jogbiztonság is."
Ez ám a hozzáállás! Amíg kapni kell addig itt vagy, ahogy vissza kéne adni valamit, már mész is!
Apád nyugdíjának forrását meg teremtsék elő és fizessék be a nyugdíjat nem kapó 65 éves biztonsági őrök ugyanannyiból, mint amennyit ő is kap a nyugdíja mellett, ugye?!
És ha minden adót fizető dolgozó követve a példádat beint és kimegy melléd nyugatra, akkor kitől fogod követelni apád nyugdíját?
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:30
Törölt hozzászólás
#123
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 18:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#122
Most már értem, miért vagy ilyen: túl sokat nézegettél ilyen zazaista képeket!

Valószínűleg horrorfilmekből is többet néztél meg a kelleténél.
commander8 2011. 05. 17. 18:12
Előzmény: #111  plumoza
#121
Ha a társadalmi igazságosság,oldaláról nézed ezt a dolgot, akkor természetesen van valami abban, amit írsz. Ugyanakkor azt ne felejtsd el, hogy a társadalom szabályait soha sem az utca értékítélete írja, hanem azok akik erre fel vannak hatalmazva, vagy korában fel voltak hatalmazva. Egy korábban 2/3-os többséggel jóváhagyott jogszabályt visszamenőlegesen megváltoztatni úgy, hogy az több százezer ember, család megélhetését veszélyeztesse, az alapvető jogi nonszensz. Egy ember esetében is alkotmányellenes, hát még 30 ezer esetében.
Természetesen én sem tartom helyesnek, hogy valaki úgy kap juttatást, ahogyan leírtad. De neki akkor ez a szerencséje, mert rá akkor és ott ezek a szabályok vonatkoztak. Erről nem ő tehet, csak megfelelően élt a TÖRVÉNYES jogával, amit most TÖRVÉNYTELENÜL akarnak elvenni tőle. Te mit tennél, ha tőled törvénytelenül akarnának elvenni jogos juttatásokat?
Ami pedig az egészben mindennek a teteje. A szokásos primitív sulykolásos sajtókampányukkal - mint mondtátok - démonizálnak egy réteget, akik amíg dolgoztak tették a dolgukat, többnyire tisztességesen. Nem ezt vártuk ezektől. (Bár én igen, sajnos nem csalódtam bennük)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek