bassplayer

Regisztráció: 2021-01-15 08:29:28

Hozzászólások száma: 314

Utolsó hozzászólás: 2012-05-05 08:57


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 4
Népszerűség: 4


utolsó 20 hozzászólás

Orbán: az állami mobilcég megjelenése a mélybe ránthatja az árakat 2012. 05. 05. 08:57
#59
link

Eléggé kurta a magyar lista, túl kevés szereplő van a piacon ahhoz, hogy érvényesüljön a verseny. Szvsz újabb szereplők belépését kellett volna ösztönözni, nem pedig egy újabb állami pénznyelőt teremteni.
Jön az elektro-autó, ki kell terjeszteni rá is az emisszió-kvótarendszert 2011. 06. 17. 22:54
#59
link

egy katalógus
Jön az elektro-autó, ki kell terjeszteni rá is az emisszió-kvótarendszert 2011. 06. 17. 22:52
#58
link

3. oldalon van egy grafikon villanymotorok hatásfokáról (különböző szabványok szerint)
Jön az elektro-autó, ki kell terjeszteni rá is az emisszió-kvótarendszert 2011. 06. 17. 22:27
#57
Nyilván a visszanyerés a vezetési stílustól függ, pontos értékén felesleges vitatkozni. Két szélső eset van:
- autópályán megyek állandó sebességgel, 0% visszanyeréssel
- gyorsítok-fékezek folyamatosan, maximális az energiavisszanyerés

Az meg, hogy a százalékokat hogyan számoljuk (ugyanannyi energiával x százalékkal többet mentem, vagy ugyanannyi utat y százalékkal kevesebb energiával tettem meg), szerintem eléggé másodlagos ebben a kérdésben...
Jön az elektro-autó, ki kell terjeszteni rá is az emisszió-kvótarendszert 2011. 06. 15. 13:37
#23
A 22%-os energiavisszanyerést úgy kell értelmezni, hogy teszem azt van 100 km-re elegendő töltés az akksiban, akkor energiavisszanyeréssel a hatótávolság 122 km-re nő. Nincs itt szó semmilyen perpetuum mobiléről.

Ha megnézel egy villanymotort, láthatod az oldalán a hűtőbordákat. Egy villanymotornak a jobb hatásfok miatt ennyi hűtés is elég, ellenben a belső égésű motorok javarészt vízhűtést igényelnek, de legalábbis menetszelet (kétütemű motorok), különben túlmelegednek.
Jön az elektro-autó, ki kell terjeszteni rá is az emisszió-kvótarendszert 2011. 06. 15. 10:11
#18
És akkor még nem említettem, hogy minden emisszió koncentráltan az erőműben keletkezik, ahol sokkal könnyebb kezelni. A mai erőműveknek gyakorlatilag szén-dioxid-kibocsátásuk van csak, ugyanez egy polikondenzált aromás karcinogén vegyületek egész spektrumát a városba pöfögő dízelről nem mondható el.
Jön az elektro-autó, ki kell terjeszteni rá is az emisszió-kvótarendszert 2011. 06. 15. 10:02
#17
link

Például.

Egy villanymotor hatásfoka ennél jóval magasabb, jellemzően 90% körüli.
Jön az elektro-autó, ki kell terjeszteni rá is az emisszió-kvótarendszert 2011. 06. 14. 18:02
#4
Ha egy robbanómotor 30% körüli hatásfokkal bír, egy erőmű pedig 55%-kal akkor mi a gond??
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 13:56
Mióta megszerezted a képzettséged, azóta sokminden változott. És nem csak a politikai berendezkedést tekintve, hanem a fejekben is. A XXI. században, európai polgárként a fiatalok szabadabbnak érzik magukat, mint valaha. Már nem "kemény munkából megélni", hanem "kemény munkából minél jobban élni" akarnak. És teljesen jogosan bántaná a szabadságérzésüket, hogy EU állampolgárként, amikor személyi nélkül utazhatnak keresztül-kasul Európában, valaki megmondaná nekik, hogy márpedig te itt fogsz dolgozni. Én megértem a Te korosztályod ilyenfajta álláspontját, mert más volt akkoriban az emberek értékrendje. Mi, mai fiatalok egy szerencsésebb korban kezdhetünk neki a karrierünknek, a mi gyermekeinknek valószínűleg még jobb életük lesz. Hasonlóan, szüleidnek, nagyszüleidnek valószínűleg nehezebb élete volt, mint Neked.

Nem vagyok rezes, sem vasas. Mérnök leszek úgy 1 év múlva, ha minden igaz. A magánszférás kérdésem arra vonatkozott: csak az orvosokat büntetnéd röghöz kötéssel vagy engem is? Csak magyar cégénél dolgozhatnék? Vagy csak itthon? És ha kiküldenek?

Szerintem a fiatal orvosok szabadságának korlátozása és megsarcolása helyett inkább egy olyan működőképes egészségügyet kellene kialakítani, ahová akár keletről (mert nekik mi is "nyugat" vagyunk) is van kedve idejönni az embereknek dolgozni. Röviden, hogy egy élhető szakma legyen, ne akarjanak annyian lelépni, és többen akarjanak jönni.
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 13:18
Ha jól értem, azt mondod, hogy fizesse ki mindenki a saját költségtérítéses képzését, vagy pedig vállalja, hogy itthon fog dolgozni diploma után? Csak orvosokra vonatkozna ez vagy másokra is kiterjesztenéd? Ha igen, a magánszférára hogyan? Ha nem, nem lenne kicsit diszkrimanatív és szabadságérzetet sértő? Vállalná szerződésben valaki szerinted, hogy a itthon marad "tutira" és kap annyit az államtól amennyit kap, annak tudatában, hogy úgysem ágálhat ellene édemben? Nem lenne ez szerinted maga a teljes kiszolgáltatottság?
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 12:50
Ha még ingyenes sem lenne a diplomájuk akkor még nagyobb lehetne a szájuk... Ha meg már ki kell fizetni így is, úgy is akkor inkább nyugati bérből törlesztenek, nyilván. Ha meg a kivándórlóktól hajtanád csak be, az egy plusz sarc lenne de a szabad munkaerőpiac folyamatait ezzel nem tudnád érdemben befolyásolni. 12 milló nem egy nagy összeg a kinti béreket látván. Nincs más szvsz, meg kell őket becsülni itthon.

Az utolsó mondatod nem értem, hogy jön ide.
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 12:30
Akkor most mi a különbség a két megoldás között? A költségtérítéses most fizet, az "államilag finanszírozott" meg később? Kamatostul hajtanád be rajtuk? Kiterjesztenéd a többi szakma képviselőire? Szerinted nem lenne ez még nagyobb motiváció arra, hogy nyugatra vándoroljanak a friss diplomások?

Mint már mondtam, lehet, hogy zsarolás, amit csinálnak, de amit az állam csinál (dolgozz kevesebbért, mint egy szórólaposztó, mert úgysem tudsz máshova elmenni, meg egyébként is kötelez a hippokratészi esküd), az ennél sokkal súlyosabb és sokkal régebbre nyúlik vissza.
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 11:48
#90
Egyébként, ha már itt tartunk: te visszafizetnéd a diplomád árát (az utólagos törvénykezés amúgyis kezd divatba jönni errefelé, miért is ne)?

Mert a máséval verni a csalánt, azt könnyű, elhiszem.
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 11:42
#89
Vannak olyan dolgok, amikből nem feltétlenül kell nyereséget, de még nullszaldót sem látnia az államnak. Ilyen a közösségi közlekedés, az egészségügy, az oktatás. Nincs mese, ebbe bele kell invesztálnia. Ha nyereséges szintig emelnék a BKV árait, senkinek nem lenne rá pénze megfizetni. Ha mindenki maga fizetné az egésszégügyi költségeit, szintén sokan bajban lennének. Az oktatás is hasonló ilyen szempontból. Ha egy orvos nyakába sóznád a 12+ milliós képzési költségét (kamatokkal együtt?), mikorra fizetné vissza? Ezekre szvsz áldozni kell a közösből, nem kérdés. A kérdés az, hogy milyen hatékonysággal tudjuk ezt megtenni?
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 11:25
#85
Hmm. Van benne igazság, tény.

De ki az aki ma Magyarországon nekiesik a főnökének? Ha nincs kiépítve egy olyan rendszer, ahol anonim módon lehet bejelentéseket tenni? Mert egyébként egy ilyen, felettessel való szembeszállás nagy valószínűséggel karrier értelemben vett öngyilkossággal ér fel (és ez bármilyen szervezetre, vállalatra vonatkozik, nem csak az egészségügyre). Szóval alulról nemigen támadható a rendszer, felülről már lehetne róla beszélni szvsz.
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 11:13
#81
Szerinted nem mindenki a maga szerencséjének kovácsa?

Hogy az ő adójából fizetik másnak diplomáját, ez erős sarkítás. Ennyi erővel én azt mondom, hogy a szülei SZJA-jából fizetik, így mindjárt igazságosabban hangzik a dolog.

Persze, nem ártana egy kis reform a felsőoktatásban, és a piaci igényeknek megfelelően átformálni az egyes képzések létszámkereteinek arányát. De a visszafizettetést alapvetően egy 129. fajta adónemnek tekinteném a 128 után (csak mondtam egy számot). Nyugaton fizetős az oktatás, rendben van, csak nézd meg, hogy ott hogyan és mennyiből élnek az emberek.
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 10:50
#76
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Aki ennyit keres, és nem a közszférában dolgozik, annak valószínűleg nincs szakmája, vagy nem versenyképes szakmát választott, vagy nem versenyképes a szakmájában. Utóbbi két esetben magára vethet, és az sok esetben előbbiben is.

Ilyenkor vagy ki kell találni valami okosat (vállalkozás), vagy el kell fogadni, hogy egy érettségivel a középszer ennyit ér ma.
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 10:29
#74
Aki ma 90k-ból kezdi az életét, az nem tanult 6 évet egyetemen, nincs diplomája. Vagy ha igen, akkor valami nem klappol. Vagy rezidens, aki bármilyen jól is tanult, bármilyen jól dolgozik, ennyit kap.

Így szvsz semmilyen munkát nem lehet igazán motiváltan végezni, ha nincs a jövedelemben teljesítménnyel arányos tényező. És akkor a másik faktort (verseny) nem is említettem. Ha hiány van orvosból, bárki fog gyógyítani aki elvégzi az egyetemet, függetlenül attól, hogy valóban jó-e vagy sem. Ez pedig (nincs motiváció a valóban kimagasló teljesítmény elérésére, illetve nincs versenytárs, akivel szemben meg kell állni a helyünk) egyik szakma fejlődését sem szolgálná, így az egészségügyét sem. Szvsz a fizetéseket meg kell emelni, ki kell találni egy rendszert a teljesítmény honorálására.

A paraszolvenciát pedig meg kell szüntetni. Egy 20 évesnek az legyen pályaválasztáskor a motiváció, hogy majd 30 év múlva feketén szénné keresi magát?
Fizessék később képzésüket az orvosok, képezzünk több orvost 2011. 06. 10. 09:30
#66
Én személy szerint együttérzek a rezidensekkel. Egészen egyszerűen ennyi pénzből nem lehet életet kezdeni, még itthon sem. Ennyiből vegetálni lehet maximum, de lakást, autót venni aligha. És lehet mondani, hogy mások is kevés pénzért dolgoznak, de szerintem nem szabad elfelejteni, hogy a magánszféra az más. Ott, ha valaki kevesli a fizetését, akkor válthat munkhelyet. Ha nem tud jobbat találni, akkor beletörődik, hogy ennyit ér a tudása a munkaerőpiacon. A rezidens minden kórházban ugyanannyit kap, ha jól tévedek. Magánpraxis kezdéséhez meg megint csak kell egy jó adag induló tőke.

Szerintem mindig, de főleg ebben a fiatal korban, ahol mi vagyunk (a rezidensek, vagy akár én) szükséges, hogy legyen egy pozitív jövőképünk, illetve egy olyan tudatunk, hogy ha többet dolgozunk, akkor jobb lesz, ha még többet vagy még jobban, akkor pedig még jobb. Az itthon 90 ezerért tengődés nem ilyen perspektíva szvsz.

Ha a rezidensek bérigénye zsarolás, akkor az eddigi kormányok hozzáállását (dolgozz csak ennyiért, mert úgysem tudsz többért elhelyezkedni) minek nevezzük?

Szerintem a diploma árának esetleges visszafizettetése senkit nem fog visszatartani a külföldre meneteltől. Olyan bérezések mellett, amit az előbb leírtak, nem tart tovább 2-3 évnél összegyűjteni az árát, aztán onnan kezdve lehet sokkal jobb körülmények között dolgozni és élni.
A családi gazdaságok fejlesztése a cél 2011. 05. 19. 02:21
#68
1. Bennem az ellen tiltakozik valami, hogy csak azért menjünk vissza a középkorba, mert egyvalaki azt mondta, hogy. Egy olyan korban, amikor az alma leesésének okának felismerése volt a legnagyobb tudományos eredmény. Ennél ma már kicsivel jobbak vagyunk, nem gondolod?

2. Szerintem nem lesz gond, a tudomány meg fogja találni a választ az üvegházhatású gázok kibocsátására (alternatív, gazdaságilag rentábilis energiaforrások, szén-dioxid csapdázása a földben). Amúgy meg évtizedeken belül elfogy a fosszilis tüzelőanyag, aztán már nem is lesz mit kibocsátani.

Amúgy meg a középkorba senki nem akar visszamenni, még akkor sem, ha valaki azt mondja nekik, hogy különben 50 év múlva mindenkinek vége.

3. Linket kérek. Mert ez szerintem úgy hülyeség, ahogy van.

friss hírek További hírek