Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#120
Inkább a törpe.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:03
Törölt hozzászólás
#119
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:03
Törölt hozzászólás
#118
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#117
Tényleg cigány exley? Nem gondoltam volna,de durva!
bassplayer 2011. 05. 17. 18:01
Előzmény: #86  watson
#116
Édesapám 49 évesen ment el a honvédségtől nyugdíjba, azóta biztonsági őrként / recepciósként dolgozik a nyugdíj mellett. Most csak annyi a bibi, hogy a fizetése kb. fele-harmadannyi, mint a nyugdíja. Szerinted fair lenne valakit a jól fizető állásából, amely eléréséhez 25 éven át mászta a ranglétra fokait, nyugdíjba küldeni, majd két év múlva elvenni tőle az egészet? Fizesse a lakás-és autóhitelt, amit nem abban a tudatban vett fel, hogy recepciósi fizetésből fogja törleszteni?

Ha szigorítják a szabályozást, tegyék. De ez az új divat, a visszamenőleges hatályú törvénykezés enyhén szólva meredek. Még egy évem van hátra a diplomáig, ha meglesz, veszem a kalapom és megyek nyugatra, ahol a magasabb életszínvonal mellett még van jogbiztonság is.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 18:00
Törölt hozzászólás
#115
commander8 2011. 05. 17. 17:57
Előzmény: #110  commander8
#114
Csak, hogy folytassam:
Az orbanizmus ebben az országban megítélésem szerint történelmi károkat okozott, már csak az elmúlt egy évben.
Kezdem azzal, amit a médiatörvénnyel okoztak, majd folytatható a szükségtelen és nyilvánvalóan erőltetett, kontár, egypárti alkotmányozással, (előtte az Alkotmánybírósági jogkörök csorbításával) és most - szintén alkotmánysértő módon - szerzett jogok einstandolásával.
Nagyokosok (watson, - téged pedig értelmesebbnek hittelek, - ellenvélemény, exley és még sorolhatnám) azt hiszitek, hogy ez az egyetlen intézkedés és megszűnnek a bajok. Azt hiszitek, hogy most megúsztátok, és jelenlegi "biztonságosnak hitt helyzetetek így is marad, ezzel a rablóbandának a szekerét tolva? Tévedtek. Egy ilyen ragadozó diktatúrának ez az intézkedéssorozata csak a felvezetés ahhoz, ami ezután jön.
Visszamenőleges hatályú törvénykezés, szerzett jogok elvétele? Ez minden joggal foglalkozó személynek szemet kell szúrnia. A jogi egyetemen az első éves hallgatót kirúgják ha az ilyet nem tanulja meg.
Ti pedig hozsannáztok ezeknek. Arra hivatkoztok, hogy nincs pénz? Akkor kérdem én, hova fogják visszavenni a nyugdíjas rendőröket? Miből fogják ismét felszerelni? Miből fogják a bérüket fizetni? Az is költségvetési tétel lesz, azzal semmit sem takarítanak meg, sőt. Tudod mi itt az igazság? Az, hogy a pénzükre fáj ezeknek a foguk. Az, hogy aztán mi történik az érintettekkel, az már nem érdekli őket. És ez a fideszes hazugság - nyugodt lehetsz abban - ki lesz terjesztve a betegekre és azokra is akik nem a rendvédelemben dolgoztak korábban. Igazi megtakarítást azzal lehet elérni.
És azt se gondoljátok, hogy ti kimaradtok a szórásból. Hiába nyaltok nekik.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 17:51
Törölt hozzászólás
#113
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 17:50
Törölt hozzászólás
#112
plumoza 2011. 05. 17. 17:42
Előzmény: #110  commander8
#111
Ha tényleg gyógyíthatatlan betegséged van az sajnálatos dolog . Ezt mindenki megérti ,és nem is az ilyen emberektől akarják teljesen elvonni a nyugdíjukat.

Én településemen 6 olyan volt rendőr van aki 160-180 ezer Ft-nyugdíjat kap . Mind a 6 40-47 év közötti. Ép egészséges emberek ,6 - ból 3-om dolgozik is mellette (biztosítási ügynök, vállalkozó, meg egyebek). Nos az ilyeneket vissza kell azonnal zavarni dolgozni és a nyugállományt teljesen el kell venni tőlük . Semmi keresni valójuk , az ingyen élők táborába ők csak élősködnek a társadalom nyakán.

Ha majd az ilyen élősködőktől meg lesz tisztítva a költségvetés talán a hozzád hasonló valósan gyógyíthatatlan betegek nyugdíjára több jut ,tisztességesen meg tudtok belőle élni. De addig még a költségvetést sok oldalról ingyenélők szívják addig itt nem lesz rend.
commander8 2011. 05. 17. 17:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
Régen írtam a fórumra, többek között annak okán is, hogy a stílus ami itt is megy lealacsonyítana arra a szintre is pl. amin te is vagy.
Mivel érintettje vagyok ennek az arcátlan változtatásnak, ezért mindent el fogok követni azért, hogy a törvényes járandóságaimat megkapjam.
Csak, hogy tudd: 30 év szolgálati viszonnyal (ebből 25 év tényleges katonai szolgálattal) és egy gyógyíthatatlan betegséggel hagytam el a pályát. Három gyerekem van, ebből kettő ma egyetemista, a harmadik általános iskolás. Ezen kívül nincs más jövedelem forrásom, - próbálkoztam a tőzsdével, de sajnos több a veszteség, mint a nyereség - ennek megfelelően csak a szolgálati nyugdíjam az amiből fenn tudom tartani a családomat. Szerencsére a feleségemnek még van munkája, és fizetése.
Az édesanyám pedig 5 éve meghalt. Te meg és a narancsos elvbarátaid úgy ahogyan vagytok bunkók vagytok. Jelzem még finoman fejeztem ki magam.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 12:26
Törölt hozzászólás
#109
apocca
apocca 2011. 05. 17. 12:21
Előzmény: #106  exley
#108
Te mindent elhiszel, ami megjelenik a médiába, ha az illik a kis világképedbe, és semmit, ha az nem illik.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 12:20
Törölt hozzászólás
#107
exley 2011. 05. 17. 12:16
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Mi az, hogy nincs Pénz? ' milliárdos házi fogorvosra van? Azt kapitalist q életbe!
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 12:14
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#105
Kivlov:

"Mert egyszerűen nincs pénz arra, hogy mindenkinek osztogassunk, ezt kéne végre felfogni a q… életbe!!!"

Én ezzel egyetértek. De lenne egy kérdésem: voltál-e a vizitdíj/tandíj ügyében népszavazni és ha igen, mire szavaztál?
exley 2011. 05. 17. 12:07
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
Amivel a fityma ne számolt: Auz álrokkantak kivétele az ellátóból a gazdaság össze omlását eredményezheti. Egy egészséges rokkant azonnal a fekete, szürke gazdaságban oldódik fel. Ezáltal már nem kell súlyos százezret fizetni az őt lerokkantó korrupt orvosnak, évente. Végül is itt is a bumerán effektus működik, hallagtolagosan a maszoptatólibsi rendszer erre áldását adta, a keresztyén konzervatív kurzus liberális kormányzója azonban felrúgta az eddig kialakult játék szabályokat.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 12:00
Előzmény: #61  parkinson
#103
Parkinson:

"Nem értem, hogy aki ezen a fórumon olvasgat, még mindig nem tudja, hogy kicsoda "pénznyelő".
Ha most ismét leírnám, azonnal törölnének örökre a fórumból és jelentkezhetnék ismét egy újabb névvel.
Remélem érthető voltam."

Na meglepsz. Írd már le. Vagy linkeld be, ha egyszer leírtad. Én is kíváncsi vsgyok.

A tudok valamit de nem mondom meg szinten a többség túljut az oviban valahol a kiscsoport és a nagycsoport között. Remélem, nem azt fogod igazolni, hogy neked még nem sikerült.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 11:39
Előzmény: #97  watson
#102
Senki nem vitatja, amit mondasz, viszont nem cáfolata az én álláspontomnak. Az igazság nagyon sokrétű , és a baj nagy . Én nem a szükséget tagadom, hanem a végrehajtók módszereit tartom tökéletesen alkalmatlannak, és életveszélyesnek. Vegyünk egy példát. Képzeld el , a rákbeteg meg a sumákolos kan izé egyszerre megy felülvizsgálatra. Az orvosnak ideje sem lesz, meg ki lesz adva , hogy x százalékot mindenképpen vissza kell rugdalni . A cél helyes, a módszer embertelen és bunkó.
exley 2011. 05. 17. 11:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#101
A kapitalizmusban érdekelt mesterqrcsqbányista alakulatok egytől eggyig vérszívó parazita élősködők. Őket kellene a szijjaslézerrel kimetszeni a társadalom testéből. Talán a hambisok megteszik. szetem inkább ezeket kellene skalpolni mint a szegény cigókat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek