Topiknyitó: feel 2019. 05. 06. 16:37

AutoWallis Nyrt+topic  

Moderalt topic csak szolok :-)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
feel
feel 2019. 12. 07. 15:42
Előzmény: #15139  feel
#15140
A Wallis Rt. befektetései széles skálán mozognak. Várható-e esetleg a leánycégek közül valamelyiknek a tőzsdei bevezetése?
A Wallis Rt. tőzsdei bevezetése abszolút prioritást élvez, azt ugyanakkor nem zárjuk ki, hogy az egyes tagvállalataink közül is azok, amelyek elérik az ehhez szükséges kritikus méretet, a tőzsdére mehessenek. Itt gondolok például az ingatlancégünk, a Wing Rt. fejődésére, amely önmagában is egy holding. Az ingatlancégünk mellett potenciális jelölt lehet még az autós cégünk, a Webigen és a Vilati is. Tehát az általunk definiált 5 stratégiai tevékenység közül bármelyik, hiszen az 5-ből az egyik, a Graboplast már tőzsdén van. Itt az a cél, hogy a tőzsdei szereplését megerősítsük, és fölébresszük a részvényt a Csipkerózsika-álmából
feel
feel 2019. 12. 07. 15:35
Előzmény: #15137  NyeretlenKeteves
#15139
Szerintem elhibazott strategia ez reszukrol anno Bajnai ezt maskeppen latta.
A Wallis - most függetlenül a Graboplasttól is - foglalkozik a tőzsde gondolatával már jó ideje, s nem csak befektetési terepként. A tőzsde a Wallis számára mint megjelenési terep is egy érdekes lehetőség. Azt gondolom, hogy ha lényegesen kedvezőbb tőzsdei kondíciók lesznek, akkor a Wallis Rt. számára mindenképpen stratégiai célkitűzés, hogy 3 éven belül tőzsdei céggé váljon.
Lehet, hogy többek számára meglepően hangzik, hogy a Wallis Rt. maga is tőzsdére készül. De mi úgy gondoljuk, ma már nagyon kevés olyan cég maradt Magyarországon a privatizáció vége felé, ahol Magyarországon maradtak a döntési kompetenciák. Néhány tőzsdei cég van ilyen, és nagyon kevés nagyobb magánvállalkozás. Viszont azt látjuk, hogy a nemzetközi tőkepiacon azért van jó néhány olyan cég, amelyik ugyan tőzsdei szemüveggel szokatlan módon diverzifikált befektetési portfólióval rendelkező holding, de egy-egy adott ország gazdaságának egy fontos és gyorsan növekvő szeletét fogja át. Ilyen például a svéd Investor csoport, amely a Wallenberg családbefektetési cége, vagy létezik Portugáliában is ehhez hasonló jellegű csoport a Sonac, ami szintén tőzsdén van maga is, ugyanúgy, mint az Investor. De több ilyen cég van például Törökországban is. Elmondható, hogy általában Európa fejlődő gazdaságaiban alakultak ki olyan konglomerátumok, amelyek egy adott országnak a leggyorsabban növekvő közép- vagy nagyvállalati részéhez való hozzáférést biztosítják a tőzsdén keresztül a befektetőknek. Annyiból jelentenek talán többet, mintha az egyes cégekbe vásárol be valaki, hogy aktív tulajdonosként sokkal hatékonyabban képesek kezelni azokat a kockázatokat, ami egy-egy cégben a fejlődés különböző szakaszaiban megjelennek. És a Wallisnak is ez lehet majd az a releváns hozzáadott értéke, ami miatt a tőzsdei befektetők esetleg érdeklődnek iránta.
marslako2
marslako2 2019. 12. 07. 15:25
Előzmény: #15137  NyeretlenKeteves
#15138
Láttam tegnap ott álltál 102őn 30.000db vétellel:-)) de nem kaptál:-))
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 12. 07. 15:03
Előzmény: #15136  feel
#15137
Erről már sokat beszéltünk régebben is. Ismered a véleményem ami azóta sem változott.  Nem hozzák be ide a felsorolt cégek egyikét sem. Ez egy autós cég.  Persze ha szeretném feldumálni akkor azt mondanám, hogy már holnap hozzák de úgysem hinné el senki sem csak kedves bátyám :-)) Viszont az összes cégükből valóban csinálhatnának egy olyan erőt ami már szemmel is látszódna a tőzsdén de szerintem ez egyelőre nem esedékes. 
feel
feel 2019. 12. 07. 14:54
Előzmény: #15133  NyeretlenKeteves
#15136
Van naluk egy ketto adu asz es mivel mint emlitettem a reszvenyek jelentos resze Veres urnal van konnyen ugorhat a listan elore nehany helyet,ha az lesz az erdekuk.
Eleg lenne csak egy kis valtoztatas a strategiaban :-) Ott van Graboplast-Praktiker-Wing egysegben az ero :-)jonne egy bejelentes,hogy behoznak valamelyiket ide,gondolom nem kis arfolyamemelkedessel jarna.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 12. 07. 14:51
Előzmény: #15130  feel
#15135
"Tőkeemelésként történő visszajuttatás". Ezért írtam végül, hogy akkor a 30 naposon fog megtörténni ha egyátalán. A 180 napos itt nem játszik. De ez még nagyon messze van, április-május. Addig talán lesz még benne 15-20% -os mozgás is, hogy úgy tűnjön mintha kereskedés lenne itt kérem:- ) 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 12. 07. 14:47
Előzmény: #15132  feel
#15134
Fejből tudom idézni :-) ezért húztam alá imént kétszer is, hogy h͇a͇ ͇s͇z͇ü͇k͇s͇é͇g͇ ͇v͇a͇n͇ ͇r͇á͇ ! Ha nincs szükség akkor nem forgatja vissza de ettől még osztalékot fizetnek. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 12. 07. 14:44
Előzmény: #15124  Törölt felhasználó
#15133
Abból indulok ki, hogy többségében olyan felnőtt emberek tőzsdéznek akik esetleg még számolni is tudnak így helyén tudják kezelni az 500 netán a 2000 forintos(talán erre az összegre még senki sem vetemedett) előrejelzéseket is.  Más papírokban is írnak az aktuális árfolyamnál 10x nagyobb árfolyam tippeket is , sőt! Egyébként az elmúlt években nem egyszer fordult elő, hogy több mint százszorozott egy részvény. EST, OPUS, KONZUM. Tehát semmi sem lehetetlen :-)) Természetesen ahhoz nem kevés évnek kell még eltelnie(jelenlegi tudásunk szerint), hogy az AW 500 forintot érjen fundásan . De ki tudja!? :-))
feel
feel 2019. 12. 07. 14:43
Előzmény: #15128  NyeretlenKeteves
#15132
Emellett mostantól számítanak intézményi befektetőkre is, ehhez 2-3 hónapos roadshow-ra indulnak, beszélgetnek a lehetséges befektetőkkel.
 Az AutoWallis Nyrt. tulajdonosa, a Wallis Asset Management Zrt. pedig – többek között – azzal támogatja a célok elérését, hogy a vállalat eredményeinek egy részét ebben az öt évben visszaforgatja a cégbe.
.........................
Frissítés: Az AutoWallis részéről cikkünk megjelenése után egy kiegészítést kértek, miszerint az eredmény egy részét valóban visszaforgatják, „amennyiben a növekedéshez erre szükség van”.
marslako2
marslako2 2019. 12. 07. 14:41
Előzmény: #15124  Törölt felhasználó
#15131
Előtte a fotex volt 1200is onnan eset 50ftra, majd ment fel 550ig:-))
feel
feel 2019. 12. 07. 14:38
Előzmény: #15125  NyeretlenKeteves
#15130
Ez a moderalt arfolyam es ilyen szinten tartasa valoszinuleg erdekukben all.Lehet azert is amire te gondolsz vagy van itt meg nehany masik opcio is.
"A növekedést az AutoWallis több módon kívánja finanszírozni. A vállalat a működésből származó eredmény egy részének visszaforgatása mellett kötvénykibocsátásra, valamint tőkebevonásra is épít, melyben az intézményi befektetőkre is számít. Az akvizíciók történhetnek apporttal, de finanszírozhatóak zártkörű tőkeemeléssel, nyilvános részvénykibocsátással, vagy akár az AutoWallis fő tulajdonosának, a Wallis Asset Management-nek (WAM) kifizetett osztalék tőkeemelésként történő visszajuttatásával. Ezen szándékáról a fő tulajdonos biztosította a társaságot, jelezve, hogy a stratégiát támogatja, irányító részesedését hosszú távon meg kívánja tartani, célja ugyanakkor a 30 százalék feletti közkézhányad megteremtése, melyet az értékteremtő felvásárlásokhoz kapcsolódó tőkeemelések révén kíván elérni"
marslako2
marslako2 2019. 12. 07. 14:35
Előzmény: #15127  feel
#15129
Én már az elejétől ide várom a Graboplastot kizárt dolognak tartom hogy veres úr bohócot csinálna magából, és külön hozná be.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 12. 07. 14:34
Előzmény: #15123  HoStrucc
#15128
Majd veszel, veszünk sokat (még többet) miután Veres úr megkapta a részvényeket :-) Belátható időn belül csak lesz valami akvi amit részvényben fizetnek ki mert akkor előtte illene ezt az árfolyamnak is megneszelnie :-) MRP-re elkülönítettek majdnem 20 milla részvényt.. valami azt súgja, hogy azt pótolni fogják. 
feel
feel 2019. 12. 07. 14:31
Előzmény: #15122  marslako2
#15127
A Holding temat mar kitargyaltuk,legutobb Veres ur a BET50 konferencian azt mondta,hogy a Graboplastot ujra a tozsdere hozzak.
Nem tudom mi az elkepzelesuk ez ugyben.
HoStrucc
HoStrucc 2019. 12. 07. 14:31
Előzmény: #15122  marslako2
#15126
Alteot nem hozzák be ide. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 12. 07. 14:31
Előzmény: #15120  feel
#15125
Szerinted ha Veres úr visszatolja a ráeső osztalékot a cégbe és ezért részvényt kap(mint ahogy kommunikálták) akkor a 30 napos átlagár a mérvadó? Az előző napi zárót az felejtsük el mert az ugyanott lenne gondolom elvégre nagyon okos és ügyes gyerek az árfolyam :-) 
Törölt felhasználó 2019. 12. 07. 14:30
Előzmény: #15119  marslako2
#15124
A különbség az,hogy itt 200 -on tömtek ki mindenkit és úgy néz ki 100-on megnyugodott. Ugyanúgy feleződött mint a Fotex. Egyébként 500 forintos célárakat beírkálni több mint megtévesztő. 
HoStrucc
HoStrucc 2019. 12. 07. 14:30
Előzmény: #15121  NyeretlenKeteves
#15123
Igazad van, nem rugozom tovább Marsi celaran. Valahogy csak fel lehet szállni 100 és 800 között ;) 
Osztalék lehet, nyilván ha akarnak maguknak úgy is fizetni akkor lesz. 
Egy papírban sem hiszek - osztalék szempontból pláne - de ettől még kereskedni igen, fogok eztán is :) 
Szerintem 2020ban a wallis is közte lesz ;) 
marslako2
marslako2 2019. 12. 07. 14:27
Előzmény: #15120  feel
#15122

Én elfogadom azt amit csinálnak, mert tudom hogy ők is pénzt akarnak, ez a papír népszerű az  autók miatt, ezért ide fognak ők is koncentrálni, előbb utóbb még az alteó is itt lesz a wallisba,
szerencsére tudom tartani a részvényt, és megvárom azt az időszakot amikor ők is pénzt akarnak, de nagy pénzt várok!
Miközben nem kell félnem  mint egyes cégekben, mert itt van funda és még több pénz:-))
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 12. 07. 14:24
Előzmény: #15116  HoStrucc
#15121
Azt sem értem miért lovagolsz ezen az 500 forintos kérdésen ennyit. Ennyire zavar? Kb mindenki tudja, legfőképp kedves bátyám, hogy nem gondolja komolyan. Azt szerettem volna még mondani, hogy szerencsés ember vagy mert azon papírok többségénél amikben benne vagy nem kell olyan földi hívságokkal foglalkozni, hogy fizetnek-e osztalékot vagy sem:-)) Mielőtt! Ez csak félig volt gonoszkodás részemről mert megértem, hogy azon papírokkal is kereskedsz. Teljesen mindegy, hogy blue-ban, osztalék papírban vagy egy olyan papírban keresel pénzt ami valójában semmit sem ér mivel a boltban nem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz! :-) 

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek