Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 06. 19. 15:42
Előzmény: #1478  emerald
#1480
Húúú de jó.....:DDD
Mindjárt beírom a következő megállót hátha az is ilyen gyors lessz....:))
Na jó nem vagyok telhetetlen...
eurocent 2014. 06. 19. 14:52
Előzmény: #1477  eurocent
#1479
Még egy kis kiegészítés:
AU napi és órás charton a csatorna alsó oldalán pattog. Az oszcillátor mindkét esetben esést prognosztizál, amit ki lehet használni egy kisebb bevásárláshoz.

Jól gondolom?
emerald 2014. 06. 19. 14:47
Előzmény: #1476  eurocent
#1478
Hopp aranka....:))
Teccik!
Akkor most remélem jöhet a következő megálló, hol is?!
1295....na reménykedjünk!
eurocent 2014. 06. 19. 14:40
Előzmény: #1472  pomperj
#1477
Pomperj.

Jól értelmezem, hogy:
AU árfolyama (16,35 jelenleg) a hetes charton egy kb 12USD széles emelkedő csatormában mozog az árfolyam. Most a csatorna alsó oldaláról próbál elrugaszkodni. Első ellenállás 18-19 körül lehet, idővel elérheti a 21-22-es szintet.

OGC (Kisvuk ajánlotta) egy meredeken növekvő ám szűkülő csatornán emelkedik. Jelenleg a csatorna felső oldalát érintette, árfolyama 3,16, esés következhet kb 2,7-2,9-ig
eurocent 2014. 06. 19. 14:11
Előzmény: #1475  Törölt felhasználó
#1476
Nézegetem az SLW chartot. Húzogatom vonalakat és nekem úgy tűnik, hogy a napokban:
a) csinál egy vissza-tesztet kb 21-ig, majd oldalazás jön egy szűkülő csatornában majd emelkedés következik akár 25-26-ig (ezt valószínűsítem)
b) a jelenlegi 23,61 szintről megy tovább 25-26-ig
Vélemény?
Törölt felhasználó 2014. 06. 19. 12:51
Előzmény: #1472  pomperj
#1475
Kivancsi leszek mennyi idonek kell eltelnie mire ujra a media a szajara veszi az aranyat es ezustot....

Mikor fognak hangzatos cimek megjelenni a portfolio-n, origo-n,invesztor-on, vagy a marketwatch-on....

UBS commodity index mar reg ota emelkedik, arrol meg talan mar aprilis, majus kornyeken beszelhetunk, mert en februar ota figyelem....
Törölt felhasználó 2014. 06. 19. 11:44
Előzmény: #1473  Törölt felhasználó
#1474
Bocs lehagytam a linket....:

link
Törölt felhasználó 2014. 06. 19. 11:43
Előzmény: #1471  emerald
#1473
Szia,

30pip es a koltseg 1,6pip.....
(ez 1 MT4-es platform hiba 30pip Dax=3000pip)
hol volt a stop????
;)
az elkepzeles nem rossz ha fed hirre csinaltad, FX-en is mukodik, persze kicsit volatilisebnek tunik, regebbi idokben 100pip le/fel lehetet az elmozdulas a fobb parokon, de mintha mostanaban lecsokkent volna a volatilitas....

kiules ill. ules fontos dolog.....
(de stop nelkul nagyon veszelyes lehet, foleg CFD szamlan.....)

banyaszokkal kapcsolatban, ha sikerulne a kovetkezo 1-2 honapba ujabb csucsot csinalni mondjuk 1390-1400 akkor 1 fo trendfordulonak lehetunk tanui....
azzal pedig menni kell....(na ott kell majd nyugodtan ulni es a batrabbak vehetnek a poziciokhoz)...

link

ez a ceg eleg jol mutatja a sector erejet....nevezhetnenk szektor vezetonek is.....
ha pedig 1 ceg kepes ujabb csucsra menni csokkeno aranyarak mellett....
hm...
talan erdemes lehet figyelni!!!

En eppen 7 ujabb banyasz ceget figyelek es gyujtom roluk az infot....
mert szeretnem folytatni a banyaszokban valo reszesedesemet ha folytatodik az emelkedes az arany piacan.....

Ne haragudj nem emlekszem, hogy mennyire jo az angolod,de gondolom nem lehet tul rossz....???

Ajanlanek erre a honapra 1 konyvet:

The Universal Priciples of Succesful Trading

ebbol is a 8.fejezetet
kb 81.oldaltol-142.oldalig

legyen ez az ajandekom szamodra....:
(nem biztos, hogy elsore tetszeni fog,de minnel tovabb fogsz kereskedni annal nagyobb erteket fogsz ennek tulajdonitani)szoval tekintsd ezt 1 little Gem-nek....
(lehet, hogy tobbre mesz vele mint az en dicsiretemmel,de minnel tovabb kepes vagy a piacon eletben maradni annal buszkebb leszek rad!!!)
;)

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2014. 06. 19. 11:41
Előzmény: #1470  eurocent
#1472
A femek aremelkedese mar tart par honapja, es bizony van fundamentalis alapja.

Az USA inflacio emelkedik, a legutolso jelentesek mar vilagosan mutatjak az iranyt.
Ezert (is) van, hogy FED igyekszik a tapert kivezetni oktoberig, annak erdekeben, hogy ha muszaj, akkor novembertol mar EMELHESSEN kamatot; kulonben kicsuszik a kezukbol a folyamat.
Miert? A hatalmas penznyomtatas inflacios kovetkezmenye a nyakukban szakad: az USA allamadossaganak fenntartasa magas kamatok miatt sokba kerul majd, es annak finanszirozasahoz a kenyszeru adoemeles majd recessziot okoz.

A kamat emelesrol mar allandoan beszel a FED report, szepen adagoljak. A sok extreme-optimista meg azt olvassa ki, hogy minden OK, es azt hiszi hogy 6 honap sok ido, addig vidam marad a vilag, addig meg vadabbul kell tancolni; a FED hangszoroibol a zene meg szol, bar naprol napra halkabban;-)

(Az EURO orszagokban meg a deflacios trend van ervenyben, dehat a nyersanyagokat USD-ben aruljak.)

Am addig, bizony az inflacio kuszik-megy elore. AL, Zink, Olaj, GLD, SLV emelkedik, meg a banyaszok.
Ez a topic errol szol.

Good luck.
emerald 2014. 06. 19. 10:14
Előzmény: #1469  Törölt felhasználó
#1471
Szia kisvuk!
Á nem!
Ezt olyan extra fed csapdosónapi akcióra vettem.
Máskor sose...!!!!

Tudod próbálkozom a kiüléssel..;) elég nehéz, de gyakorlom.
Ez bányászoknál már egész jól működik.

De egész pontosan h daxban 0,8dax pont a spread-em amit nem terhel egyéb költség.
Tehát 5perccel fed előtt mindkét irányban vettem egy mini tételt aminek 15 dax pontra volt beállítva a target.
Azért ennyire nagyon kevés, még a 10ponton is gondolkodtam ám, h biztosan bezáruljon mindkét irány. Hiszen van h eggyik irányba csak pici tüske van, másik irányba viszont óriási.

Teljesült is kb 20 másodperc alatt mindkét irány.
Ez hozott összesen 30dax pontot, ami 3000pip!
Tehát költség:160pip
Nyereség: 2840pip

Naa, had kapjak már dicséretet..;) ne fukarkodj vele...:DDD
eurocent 2014. 06. 19. 10:10
Előzmény: #1468  eurocent
#1470
Elfelejtettem megkérdezni, hogy a megfigyelésemnek van valami "fundamentális" alapja? Azaz miért pont a "Basic Materials" szereplői ugrottan nagyot?
A válaszokat előre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2014. 06. 19. 09:44
Előzmény: #1460  emerald
#1469
Szia Emerald,

olvastam valamelyik topikban, hogy 15pipeknel zarsz......
nem az en dolgom,de velemenyem szerint ez hosszabb tavon ez nem fog mukodni,mert a tranzakcios koltsegeken elveszted az elonyt......
Ha 1pip a spreaded, (altalaban a szolgaltatok nem szimetrikus arazast alkalmaznak attol fuggoen, hogy milyen ajanlatok vannk be) tehat a valosgtol inkabb 1,5-2pip amire lehet szamitni)....

az elonyod a piacon max 10-15%, rovid tavon ez inkabb 10 mint 15%...., vagy meg kevesebb....
15pipnel 10%= 1,5pip ami 6,6%-os koltseg...

talalti aranyod 54% folott kell, hogy legyen......

Velemenyem szerint ez nagyon a hatarokon mozog....szoval en ovatosabb lennek ezzel......bar a te penzed.....

Legyen szep napod!
eurocent 2014. 06. 19. 09:08
Előzmény: #1466  emerald
#1468
Még egy megfigyelés. Figyelem néhány szektor részvényeit. Ma kielemeztem, hogyan viselkedtek FED tájékoztató előtt és azt követően.
Végkövetkeztetés: FED tájékoztató után rövid időn belül a "Basic Materials" szereplői emelkedtek a legtöbbet 3-10%.
eurocent 2014. 06. 19. 09:02
Előzmény: #1466  emerald
#1467
Pár hete figyelem a "Basic Materials
" kategóriát. Már-már törvényszerűen a nyitást követően van egy kisebb, nagyobb leszúrás. Fordulópontkor, vásárlás előtt érdemes lehet ezt kihasználni.
emerald 2014. 06. 19. 07:58
Előzmény: #1465  pomperj
#1466
Hát sok minden érik, egyre jobban, egészséges korrekciókat sem látunk az indexekben, nagy baj ez....
Én nem az "összeomlást" hiányolom, csak pl:a kitörés visszatesztjét.
De a tréder aki nem akarja pénzét veszteni, egyenlőre mennie kell a longos birka csapattal.

Arannyal kapcsolatban:
Szépen visszapattant az emelkedés korrekciójából, én egyre esélyesebbnek látom az 1280-85 szint áttörését.
Érdekes volt bányászok esésel nyitottak de azonnal emelkedni kezdtek, és 1,5-3,5% plusszban várták a bejelentést.
Kb ugyanitt zártak is.
A multkoriban írtad h bányászok most oldalaznak, hát igen az elmult pár napban voltak 1,5-4%-os esések amit rendre meg is vettek!
Én ezt aranyra vissza fordítva nagyon pozitívnak értékelem.
pomperj
pomperj 2014. 06. 18. 09:18
Előzmény: #1463  Törölt felhasználó
#1465
1)Ugy nez ki a papirforma, hogy a FED megint csokkenti a QE stimulust 10B USD-val havonta. Ma este kiderul, a piac ezt arazza.

Most raadasul az is jo oknak latszik ezt tenni, amit itt es mashol is tagadnak, nevezetesen: bizony, emelkedik az inflacio.
Egyreszt jol jelzi ezt a tenyt az, hogy a bond kamatok masznak felfele, (az aruk meg esik!) es muszaj kifele menekulni belole. Pocsekul megy a bond alapoknak.
Mellette viszont jol latszo teny az is, hogy az USA reszvenyekbe valo atmenekules is keves joval kecsegtet.

Marad az arany, a nyersanyag, es az EM piacok.

2)Az USD meg erosodik. Keves erdek tartja a penzt EUROban vagy JPYban, a CHF meg egyebkent is eszementul tulertekelt megint. Ideje van a USD chartokat nezegetni.

Ez persze idorol idore orrba vagja a GLD emelkedest, most is eppen ilyen idoszak van.
Szoval, az olajosok (mert az olyan anyag, ami elfogy tehat mindig talal vevot) tovabbra is erdekes alternativa.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 06. 18. 09:04
Előzmény: #1462  eurocent
#1464
Szia,
Nem ismerem. Elso ranezesre alul ertekelt, nagy momentummal emelkedik, kicsi offshore olajfuro ceg, a hires texasi Bragg csaladbol a CEO.
Szoval, igen jo investment is lehet.

Ha kisebb kockazatot akarsz, maradj a 20szor ekkora, nemzetkozi meretu offshore olajfuro RIG ESV DO ATW WTF stb. korben. Ezek most hosszu tavra is jonak neznek ki.
Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 06. 17. 14:45
Előzmény: #1456  pomperj
#1463
Ugy nezem ma korraban kezdtek a JP Morq es az aranyfiuk....
kivancsi vagyok meddig tudjak ezt meg jatszani, legrosszabb esetben kimentik oket megint az adofizetok penzebol......
;)
(persze csak 1 dologra kell vigyazni, hogy az adofizetoknel legyen eleg penz, mert mint tudjuk a naked shortoknal elmeletileg a veszteseg hatalmas lehet.......)
sok sikert, mert a piac sosem valtozik csak a zsebek...
;)

Csunya vege lehet meg ennek........
eurocent 2014. 06. 17. 14:16
Előzmény: #1456  pomperj
#1462
Pomperj.

Erről az olajfúró cégről mi a véleményed?: Vantage Drilling Company (VTG)
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 17. 11:12
Előzmény: #1458  emerald
#1461
Tudom. Voltam már nála szemináriumon még tavaly.
Többek közt pont az ő előadásai győztek meg róla, hogy a technikai elemzés számít egyedül, nem a hírek.

Pechemre most pont olyan időszakot élünk, amikor ez nem igaz, mert most csak a jegybankok piacmanipulációja számít...

Ezzel most rosszul jártunk:)
Ha lett volna szabad zsém, kis összeggel belépek.
sp shortot meg sokkal jobb lett volna tegnap zárni, frász törje ki...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók