Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 05. 23. 14:20
Előzmény: #1114  Törölt felhasználó
#1120
"Nem tudom jol lattam a hirekbe, de mintha europa unios zaszlokat egettek volna mo-on....??? "

No látod ez a baj! Ezt nem azért teszik az emberek mert hirtelen kipattant az agyukból! Hanem azért mert a kormány az uniót szidja, okolja mindenért mint valami mumust! Évek óta!!!
Szerinted ez jó??!

Csak azért kérdem mert tudom h Te nagyon örültél a választási eredményeknek!
Elárulom hogy Goapsy, Lulo, Bagum, és jómagam. Nagyon nem örültünk a választási eredményeknek!

De nem hibáztatlak, mert nem élsz itt. Sőt sokan akik itt élnek azok se látnak tisztán!

De nem bántásnak szántam csak a véleményem nyilvánítottam ki!
Ha Neked más azt is eltudom fogadni, tiszteletben fogom tartani!

Good luck!
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 14:14
Előzmény: #1118  emerald
#1119
koszi a valaszt, nagyra ertekelem

"nem volt megfelelő politikai párt, vagy vezető akire szavazhattam volna"
ezt sokan igy latjak....
emerald 2014. 05. 23. 14:04
Előzmény: #1114  Törölt felhasználó
#1118
Szia Kisvuk!
Az a baj hogy olyan eszközöket használ a jelenlegi vezetés amit a rákosi rendszerben használtak. Mindezt nem feltételezésekből gondolom, hanem a környezetemben tapasztaltam. Akinek ez megfelel az örül, nagy tömegeket nem érint, nem látják, viszont nem vagyok vak. Talán rosszul fogalmaztam, túl sok információ jut el hozzám, bár ne tudnám amit tudok! Biztos jobban érezném magam...

Nézd ez nem politikai fórum, nem szeretném itt kifejteni bővebben.
De más politikai fórumokon elolvashatod a véleményem.

A kérdésedre válaszolva:
Jelenleg az én liberális beállítottságomnak nem volt megfelelő politikai párt, vagy vezető akire szavazhattam volna!
Ez persze nem jelenti azt hogy a jelenlegi vezetés elfogadható lenne!
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 13:56
Előzmény: #1116  Törölt felhasználó
#1117
jah és az a min.elvárás,hogy akit kritizálsz okkal,ok nélkűl,vagy meggyőződésből,vagy véleményt alkotsz róla akár emberileg,akár szakmailag,legalább halvány fogalmad legyen róla,hogy mit hogyan és miért csinál!!!
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 13:50
Előzmény: #1113  Törölt felhasználó
#1116
kössz-ebből sajnos még annyi sem igaz,amennyire általában igazad szokott lenni,szóval ha már próbálsz kioktatni,akkor tedd azt tények alapján és ne a feltételezéseidre hagyatkozva,ok!?

mindenkit óvodásnak nézel,mindaközben lehet,hogy neked nem sikerűlt még átlépni a kiscsoportból a középsőbe!

"ez csak az én szerény véleményem"
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 13:28
Előzmény: #1109  pomperj
#1115
Ja mi megengedhetjuk, hogy meg 1 darabbig, hogy magasabb kamatokat fizessunk ellentetben a legtobb nyugati orszaggal...

Bar kivancsi lennek, hogy Europai orszagokban, mit szolnanak az emberek ha azt mondanak nekik, hogy 70eves kor elott nem tamogatja az allam a nyugdijukat (ugy is mondhatnank, hogy nem kapnak nyugdijat 70 eves kor elott).....

Itt ezt bejelentettek 16 evre elore....,mert a kormany tervez nem csak a kovetkezo koltsegvetesig....

Viszont a rossz hirem, hogy Europaban se fognak 70 eves kor alatt nyugdijat fizetni az embereknek 2030 utan, csak errol meg az emberek nem tudnak....

a shorttal kapcsolatban en nem igazan szeretek shortolni amikor a likviditas beszukul, konnyu beszorulni... ill. konyu a nap veget kicsit meghuzni meg az indexeken is...
szerintem sokkal jobbak lesznek az eselyek szeptember- oktober kozott....

Nem tudom jol lattam a hirekbe, de mintha europa unios zaszlokat egettek volna mo-on....???
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 13:16
Előzmény: #1110  emerald
#1114
Szia Emerald,

megkerdezhetem te kit tartanal megfelelobbnek a magyar kormany elen....
ill. ki lenne jobb miniszterelnok velemenyed szerint????
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 13:11
Előzmény: #1111  goapsy1
#1113
Ne haragudj goapsy1,de hogy lulo-tol tanulok valamit arra eleg pici az esely, 3-5szor akkora eselye van hogy toled tanulok valamit, mint tole...
de tudod, hogy nekem csak 40-45%-ban van igazam...
;)
Nem szeretnem Lulo kereskedeset jellemezni,de azert amit a kereskedes mennyisegerol vall ill. a valloszinuseg szamitas szerintem nem az erossege, ebbol meg csak 1 kovetkezik, hogy a kockazatokat nem megfeleloen meri fel....
(annak pedig elobb utobb szomoru vege lesz,de ez nem az en problemam....)
ez csak az en szemelyes velemenyem es nekem az esetek tobbsegeben nincs igazam....
(de megtanultam ezzel elni....)
;)

a kereskedesben az az egyik legnehezebb, hogy akkor is lehet penzt keresni ideig oraig ha h@lyeseget csinal az ember....
Talan Birger mondta hogy aki nem alakit ki elonyt maganak a piacon az nem jelenti, hogy egybol veszteni fog, de hosszutavon biztos, hogy minden penzet elvesziti.....

Lulo-nak jelenleg szerintem 1-etlen miatt van sikere a piacon, hogy az emelkedo trend meg tart, bar az sem fog orokke es akkor jonnek majd a nehez idok....

Nem azokbol lesznek jo kereskedok akik gyorsan tudnak profitot elerni, hanem akik kepesek tulelni a nehez idoszakokat......

En is kereskedtem ugy, hogy 1 poziciom volt csak....
Olyan is volt, hogy vettem 1 reszvenyt nyitasban es zarasban mar 900000ft plusz volt rajta, csak az elso nap....
kicsivel tobb miknt 2,5M pluszot csinaltam csak azon a kereskedesen
(ez volt az elso sajat kereskedesem, emlekbe meg elraktam a broker visszaigazolasokat, mert akkor meg ez levelbe jott....:)
.....
Mostmar nem tudsz olyan lehetoseget mutatni a piacon, ahova betennem a tokem tobb mint 5% ill. ahol a stoppom a tokem tobb mint 1%-at kockaztatna.....
sokkal inkabb 0.6-0.8% kockazat...

Szoval a jo vesztesekbol lesznek a jo kereskedok akiknek a piac ha olyanja van fizetget nevezzuk (osztalekot, vagy hozamnak)....
a tobbieknek csak kolcsonadja a penzt es kamatostul behatja rajtuk...

Egy jo tanacs ezek utan az ugynevezheto "haszontalan informaciok" utan...

City index (ne hasznald oket.....)
FXCM (ne hasznald oket)

Ugy hallom IG hamarosan megy Mo-ra ok itt eleg jok, ha CFD szolgaltatot akarsz hasznalni.....(bar az angol branch-rol mar nem hallok annyi jot!!!)

Szerintem erdemes 1 jo brokercegnel szamlat nyitni....

goapsy1
goapsy1 2014. 05. 23. 12:23
Előzmény: #1109  pomperj
#1112
Asszem a te blogodon láttam (ugye a tied a pomperj simplesite?) egy nagyon jó kis ábrát bár hete, amin kb 6 hetes periódusokban be voltak jelölgetve az esések időpontjai, és az alapján máj 20-ra volt várható az újabb eső szakasz, mind a kisebb, mind a nagyobb periódus szerint sp-ben.

Fel nem figyeltem volna erre a jelenségre, de nagyon jó kis megfigyelés volt, és még simán bejöhet, ha a közeljövőben esni kezd. Adja az ég...

goapsy1
goapsy1 2014. 05. 23. 12:20
Előzmény: #1108  Törölt felhasználó
#1111
Na hát szóval ne veszekedjetek, mire jó az?:)
Azzal, h ő is jól kereskedik, meg te is, csak tanulhattok egymástól.
Ha meg néha kiosztjátok egymást, az belefér. :DDDD

Az 1850 speciel nekem kéne, nem neki :PPPPP
emerald 2014. 05. 23. 09:06
Előzmény: #1109  pomperj
#1110
Szia!
Én is várok egy kis korrekciót spy-ban....:)
Ukrán választások hétvégén, hétfőn usa zárva, russel is esett van esély h követi a többi index.

Arany....hú rájöttem tanulnom kell még a türelem gyakorlását...:)

" Gondolod, hogy a sok ostoba magyar, aki EU ellenes partokra szavaz majd vasarnap, felmeri a kovetkezmenyeket? A magyarok a budos eletbe nem kaptak sehonnan annyi jot, mint az EU-tol, megis sikerult sokeves hazugsaggal, propagandaval elerni, hogy EU ellen vannak; ki erti az eszementseg ilyen fokat?? "

Na ez jó kérdés, én sem értem! Sőt csak avval tudom összehasonlítani h hitlernek is bedőlt egy csomó ember, amikorra rádöbbentek hogy tévedtek addigra már nagyon késő volt.

Sajnos az emberek többsége bedől a hangzatos szónoklatoknak, a józan önálló gondolkodást mellőzve. Könnyű őket irányítani.
Szomorú, de sajnos rájöttem én mint egyén többet mint hogy nem szavaztam a jelenlegi kormányra nem tehetek....:(

Good luck!

pomperj
pomperj 2014. 05. 23. 08:47
Előzmény: #1106  Törölt felhasználó
#1109
1)"szerintem a legtobb allampapirpiacon lufi van"
Szerintem is.
Am, eppen az ausztral mintha Toprol fordulna le eppen, a kamat meg felfele latszik indulni. Az ilyesmi jot tesz a deviza arfolyamanak.
De a treasury papirok se eppen olcsok.

2)Egyebkent nagyon nezegetem SPY-ra a shortot; most akar a (4) hullam (b) subwave csucsa fele lehetunk, es innen azert van egy kis esesi esely.

3)Az arany meg egyszeruen beallt 1294 szintre. Egyszeruen megallt, itt van az egyensuly.
Es varja, hogy egy jo nagy lokes onnan kibillentse. Valami tortenni fog a hetvegen.
Mit szolnal pl. ha a sok euro-szkeptikus szetszavazna a EU-t? A hollandok es angolok se akarjak szetverni, pedig ol netto befizetok. Gondolod, hogy a sok ostoba magyar, aki EU ellenes partokra szavaz majd vasarnap, felmeri a kovetkezmenyeket? A magyarok a budos eletbe nem kaptak sehonnan annyi jot, mint az EU-tol, megis sikerult sokeves hazugsaggal, propagandaval elerni, hogy EU ellen vannak; ki erti az eszementseg ilyen fokat??

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 05:06
Előzmény: #1107  goapsy1
#1108
Szia goapsy1!

En nem haragszom ra, csak nem latom ertelmet kommunikalni vele.......
(de nehogy elmond, hogy nem haragszom ra!!!)
meg akkor sem ha neha nem igazan tetszik a stilusa,de gondolom sok embernek meg nem tetszik az enyem...
ettol kerek a vilag....
Rendes toled, hogy igy le tisztaztad a dolgokat koztunk....
bar van 1 olyan erzesem, hogy ma az S&P500 nem lesz 1850, de meg 1885 sem, talan 1902...
nekem mar ilyen remalmaim vannak, de szerintem 1900-nal nem , hogy engem nem erdemel meg hanem valoszinunek tartom teged se...
;)
Ha viszont megiscsak 1850 lenne az S&P500 majus. 23.-an akkor igerem leirom ezerszer a forumon, hogy:
"Lulo es a fibo-ja a legjobb dolog a vilagon es koszonom a mindenhatonak, hogy az eletembe hozta a vilagossagot!!!"

Legyen szep napod!
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 23. 00:15
Előzmény: #1106  Törölt felhasználó
#1107
Szevasz Kisvuk!

Lulo üzeni a dax topikból, h kibékültetek. Innentől csakis észérvekkel kommunikál, igény szerint szebbítő-jobbító javaslatokat hoz, sőt még csajokat is beszervez, ha kéred.
Mert mostantól örök haverok vagytok, kivéve ha nem lesz hnap 1850 az sp, mert ha azt Lulo hnap nem intézi el nekem, akkor nem érdemel meg téged.

Na, most hogy már ezt is tudod, megyek is aludni.

Esküszöm, párkapcsolati szakembernek kellett volna mennem. :O
Törölt felhasználó 2014. 05. 22. 22:43
Előzmény: #1105  pomperj
#1106
Szia,
szerintem a legtobb allampapirpiacon lufi van, azt nem tudom, hogy a magyar hogy all, de az amerikai, japan,nemet,svajci,angol, kanadai es meg sorolhatnam ott 1 olyan bubble van amilyet a vilag nem latott meg...
es ebbol elobb utobb hatalmas problema lesz, mert nem kell mindnek eleg csak 1 nagyobb orszagnak bedolni es mint a domino magaval rantja a tobbit.....

a japanok 23:59-ig perceben vannak, de a franciak is jo esellyel indulnak a kovetkezo problema kitoresi helyenek....
igazan adni kene az osszeset....
de en mar csak maradok az arany, ezust ill. aranybanyaimnal, mert nem szeretek a kormany ellen fogadni, ok konyen es eleg gyakran valtoztatnak a szabalyokon....
pomperj
pomperj 2014. 05. 22. 10:40
Előzmény: #1104  Törölt felhasználó
#1105
Kosz;-)
A befektetok risk-vallalasi hajlandosaganak lassu csokkenese, amit a debt-piac mutat a junk/treasury hozamok kulonbozote (vagy hanyadosa) mutat, nos, az egyedul ad nemi iranymutatast.

Amikor a spread hanyados eleri a 0.9 tartomanyt, az akkor van, amikor az emberek nem erzik mekkora a kockazat egy junk bond es egy USA treasury bond kozott a biztonsagot illetoen.

Nos, olyankor az arany sem keresett aru.
Es forditva: amikor rajonnek az adossag minosegenek kockazatara, akkor arany is jo investment alternativanak latszik rogton.

Mostanaban mintha a kritikus support szinten, 0.83-nel lenne debt-risk hajlandosag, es lassan csokkeno trendu.
Itt a chart:
link

Ha attor lefele a HYG/TLT, akkor azert arany is megindul fel...altalaban igy van.
Nekem ez talan jobb lenne; de ha arany meg esne, alighanem boldogan veszek meg.
Törölt felhasználó 2014. 05. 21. 22:46
Előzmény: #1103  pomperj
#1104
Ezt nehez lett volna szebben megfogalmazni....
Teljesen 1-et ertek pomperj.....
ezuston szerettem volna 1 nagyobb pakkot venni,de lehet, hogy neki kene allnom es szep lassan osszegyujtogetni, mert az ezuston is beszukult am az ar....
kozben az AUD esik szoval mostmar azzal is kalkulalnom kell...
Lehet hogy ma elkezdem 4 ora mulva nyitnak Perth-be aztan elkezdem lassacskan ossze gyujteni kilonkent....
mert 500ounces ezust lett volna a cel aug.14 elott.....
de csak nem akar az ar esni....
szoval marad az emelkedest vegig venni....
ha elkezdene esni akkor varnek meg vele....es megvennem 1szere a pakkot augusztus elejen...
pomperj
pomperj 2014. 05. 21. 21:49
Előzmény: #1102  emerald
#1103
ARany ara beszorult 1287-1302 koze;
ebbol nagyon eros kitores lesz valamerre.
A beszorulas 2 het ota alakult ki, azota egyre kisebb a mozgas amplitudoja.

Raadasul igazabol csak talalgatni lehet, nem latok se olyan fundamentumot, se olyan TA format, ami nemi alapot adna az irany kifurkeszesere. Valami meglepo fog tortenni?

Ha leszakad 1280 ala, akkor legalabb 1230-40 savig leesik; ha meg felfele indul, akkor 1380 elott aligha all meg.
Az ilyen "szelcsend", ahogy Geothe olyan szepen fogalmazta, "meere-stille furchterlich".


emerald 2014. 05. 21. 16:17
Előzmény: #1101  Kraccer
#1102
Jó érzés a sikerélmény....:) néha még a pénznél is nagyobb öröm!
Ha meg velünk is megosztod az elemzésed, nos még segítesz is!
Kraccer 2014. 05. 21. 12:53
Előzmény: #1100  Törölt felhasználó
#1101
Hétfői kép...

link

:)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek