Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lhebamy 2015. 01. 29. 17:59
Előzmény: #5995  emerald
#6000
Ha létezik némi összefüggés az aud-dal,akkor abban jó eséllyel a mai nap volt az 5/5 hullám szerintem. Tehát innen jó eséllyel egy darabig felfelé vezethet az út,az audban és goldban egyaránt.
buyandhold 2015. 01. 29. 17:58
Előzmény: #5997  emerald
#5999
engem erdekelne, ha nem gond...
mind rovid tavu fizikai arany tanacsok, mind hosszu tavuak! nagyon megkoszonnem. mehet privatba is, vagy ide a forumba is , ha publikus.
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 17:53
Törölt hozzászólás
#5998
emerald 2015. 01. 29. 17:47
Előzmény: #5990  Törölt felhasználó
#5997
Megkérdezhetem h napi szinten foglalkozol fizikai arany adás-vétellel?!
Mert ha igen akkor mondanék pár dolgot mire figyelj.
Ha pedig a hosszabb távó befektetéseidet szeretnéd menedzselni akkor megint másra kéne összpontosíts.

Persze csak ha érdekel
emerald 2015. 01. 29. 17:44
Előzmény: #5994  buyandhold
#5996
Ne temesd az aranyat.....;)
Az való igaz h nagyon nehéz 20-30dollár árfolyam változásokat lekereskedni benne.

Várd ki a következő lehetőséget.
Most azt kell tenni h nem kell tenni semmit...:))

Az elliott elemzés avagy hullám elmélet nem jósda. A legnagyobb értéke a nyitottság a lehetőségek megváltozására. Nem lehet egy gondolatba(irányba) "beleszeretni" avagy beleragadni...:)

emerald 2015. 01. 29. 17:35
Előzmény: #5984  pomperj
#5995
Arany:
Igen, valószínű korrekciós fázisban van. Jól látszik bányászok jan 21 csúcspontja, majd onnan lefordultak. Bányászokkal érdemes kivárni, igazad volt abban amit a múltkor írtál ott kinéz egy nagyobb korrekció. Bár IMG 3,4-ről 2,5-re esett, GDX pedig 23-ról 21-re, tehát ha arany fordulna akár itt is lehet fordulat. Aranyat megpróbálom longra 1250-60 környékén, bár szinte most is ott van, de még kivárok, meg képernyő előtt sem voltam amikor ma aljat ütött.
Egy biztos ugyan én nem tudom az alhullámokat beszámozni, de hosszabb távon mindenképp hiszem hogy bull. Ezt a múltkor berakott Caldaro hetes grafikon miatt is gondolom.

Az én "teóriáim"
1) most korrigál majd megyünk tovább fel, ami kitarthat február-márciusig.
2)ha lefele veszi az irányt és akár csak esik inen folyamatosan akkor el tudok képzelni egy dupla aljat nyárra majd onnan fel 1400-de inkább 1500-ig. Mindenképp tovább mint az 1430-as csúcs volt.
Ezt azért feltételezem mert így lehetne az esést eladni a longosoknak a már elhitetett trendben. Vagy ha tovább menne akkora viszont már elmúlt a jó beszálló lehetősége.

Előbbi verzióban jobban hiszek, ami kell érdekcsoportoknak annak az ára nem feltétlen felmegy.-márpedig igen komoly érdekek fűződnek a fizikai arany beszerzéshez ezt tudjuk.
buyandhold 2015. 01. 29. 17:32
Előzmény: #5978  pomperj
#5994
hat ez ugy nez ki nagyon nem jott be:

Arany, ezust: felfele, 1430 iranyaban

ma gyakorlatilag osszeomlott az arany, ezust arfolyam. utobbi 6% minusz, szabadesesben...

persze senki nem tudja elore, csak ilyenek ezek a joslatok, vagy bejonnek vagy nem....
emerald 2015. 01. 29. 16:54
Előzmény: #5984  pomperj
#5993
OFF
Elnézést kell kérjek h Kisvuk miattam tűnt el egy hónapra, én pedig eközben hanyogolom a fórumot. Tudod (írtam privátban) vannak egészségügyi gondjaim. Mivel sokkal fáradékonyabb voltam mint normal esetben, sajnos a másik munkám a háztartásom és a férjem is elhanyagoltam. A héten ezeket igyekeztem pótolni a tőzsde és fórum rovására.
Persze tudom mindenkinek vannak problémai.

Igérem ha visszajön Vuki majd kibékülök vele, hogy újra jó hangulatú és kellemes legyen a fórum Mindenki számára...;)

Látod sokan szeretnek, és értékelik az írásaid. Többek közt én is-hiszen tudod....:-)
ON

Mindjárt összekapom magam és írok egy jó kis elemzést!

SteveBux 2015. 01. 29. 16:48
Előzmény: #5991  Törölt felhasználó
#5992
Üdvözletem!

Ezer éve szóltam már hozzá bármihez is itt a fórumon, de ez az a topic amit nagyon érdeklődve olvasok, mert valahol összecseng az én véleményemmel is.
Bevallom én nem hullámelméklet vagy ilyen szempontból figyelem, hanem a gazdasági események mondatják velem, hogy hamarosan borulni kell a bilinek.
a sok ingyenpénznek egyszer lesz inflációs hatása.
úgyis a gazdagokhoz jut a nyomtatott pénz nem a szegényekhez. és a gazdagok nem indítják be a gazdaságot. nem teremtenek munkahelyet.
nem vesznek 50 autót csak 3-at.

Ezért figyelem különösen ezt a topicot mert talán az arany és az ezüst még mindig megbízható és értékálló befektetés hosszú távon.
és amikor az infláció elindul igazán akkor látszódni is fog.
Bár forintban már most is látszódik.

mondjuk nem értem hogy a CHF-HUF-al most mi van
gondolom manipula a háttérben.

Véleményem szerint ez az egyik olyan topic aminek van értelme ezen a fórumon.

egyébként én 1260-ig gondoltam visszahullanai az aranyat.
de inkább az ezüstöt figyelem. :)

Üdv:
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 13:59
Előzmény: #5984  pomperj
#5991
Szia János!

Csatlakozni szeretnék az előttem szóló kollégákhoz: fájlalnám,ha eltűnnének a beírásaid.Számomra igen érdekesek és hasznosak.
Tudod, a fórumba írás is egy önkifejezési eszköz. Nem mindenki egy Puskin,ezért nem biztos hogy veszi a fáradtságot és időt hogy kommenteljen. Azért bizton állíthatom,sokan olvassák.
Kérlek, ha van időd és kedved, továbbra is írj. Cserébe és is aktívabb leszek, remélem anélkül,hogy kiderülne mennyire nem értek hozzá :)

Üdv,Imo
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 12:51
Előzmény: #5984  pomperj
#5990
Szia Pomperj! Mivel nem igazán értek a témához ezért én sem szoktam hozzászólni érdemben de nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaidat én fizikai arany témában vagyok érdekelt és nekem is tudtál segíteni már párszor és csatlakozván az előttem szólóhoz magam is tudtam már segíteni másnak is köszönhetően Neked.Sőt akinek segítettem Ő már többet profitált ebből az aranybizniszből mint jómagam de jó helyre ment és örülök neki ha segíthettem olyanon akinek nagyon sokat számított ez a segítség.A magam részéről nagyon örülnék ha továbbra is olvashatnám soraidat,gondolataidat.Már tanultam is belőle pár dolgot.Ha jól meggondolom miattad olvasom ezt a topikot továbbá Emerald miatt akinek szintén itt köszönöm meg,hogy beindította ezt a topikot és egyengeti :) és az Ő nyíladozó szakértelmét is szeretem olvasni és örömmel látom a fejlődését is.Meg persze kissé irigykedve is :)

Köszönettel és tisztelettel
kurkuma 2015. 01. 29. 09:57
Előzmény: #5984  pomperj
#5989
Szia János!

Én a magam részéről sajnálom, mert mindig szívesen olvasom a bejegyzéseid, sokszor leírtam már, nagyon hasznosnak, érdekesnek tartom. Más kérdés, hogy a magam részéről olyan szinten nem látom át a piaci mozgásokat, hogy érdemben hozzászóljak, hülyeségeket nem szeretnék firkálni. Mindenesetre, szerencsére ott a honlapod, de amennyiben van időd, s kedved, én örülnék ha a továbbiakban is kifejtenéd meglátásaid, szerintem elég sokan csak "csendben" olvastuk.
Én a magam részéről nagyon köszönöm az elmúlt bő másfél évben megírt hozzászólásaid (innentől olvasom rendszeresen) különböző témákban, nekem nagyon nagy segítséget nyújtott, jelentősen megkönnyítette az életem! Talán az valamelyeset jó érzéssel tölt el, hogy az írásaid révén megszerzett profit egy részéből, jómagam is igyekszem segíteni más embereknek, közvetve így, nekik is segítettél.

Köszönettel:
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 09:22
Előzmény: #5987  McDee
#5988
Nekem az volna az otletem, hogy 3Ds bar charttal kellene a korrelacios matrixot abrazolni. Tehat van egy (x,y) ket dimenzios grided, es innen az oszlopok jonnek fel/le a harmadik dimenzioban aszerint, hogy a korrelacio pozitiv vagy negativ. Es ilyen 3Ds bar chartot kellene rajzolni minden idosorra, majd azokat osszefuzni egy animaciova.

Valami ilyesmire gondolok, mint a "Young vs. old" animacio itt: link csak 3D-ben.

Ez egy naiv elkepzeles, lehet nem kivitelezheto. Jo sok ilyen korrelacios matrix kellene, hogy szepen latszodjon az idofejlodes. En nem probalkoztam (meg) vele.

Ha KisVuk visszater diadalittasan az egyhonapos onkentes szamuzetese utan, akkor esetleg ujra eledhet a topic.
McDee 2015. 01. 29. 08:59
Előzmény: #5980  pomperj
#5987
Készítettem egy ábrát, ami inkább dinamikus, de eléggé hiányos. Nem tudom ugyanis vizualizálni a korrelációs mátrixot az idő függvényében. Kellene hozzá még egy dimenzió.
Így aztán az ábrán rögzítettem egy változó, mégpedig SPY az, amihez a többi eszközosztályt viszonyítom. A SPY értéke következésképpen mindig 1
link
A vonalak csillapítása érdekében 20D rolling korrelációra MA(5) rolling simítást tettem.

Van ennek így értelme? Látsz fejlesztési lehetőséget?
eurocent 2015. 01. 29. 08:58
Előzmény: #5981  eurocent
#5986
Brent 2014.06.16-i esés előtti 115,69 csúcspontjától számított 61,8%-os korrekció esetén 115,69-61,8%=44,19 célértéket kapok. Jelenleg a Brent 48,5, tehát még eshet 4USD-t.
Ugyanez a számítás WTI-re 107,52-61,8%=41,07. Jelenleg Brent, tehát még eshet 44,39-41,07=3,32USD-t.
Jó a számításom, vagy tévúton járok?
tberki 2015. 01. 29. 06:55
Előzmény: #5984  pomperj
#5985
Szia Janos,
Blogban megadott emailre irtam, ha azt nem olvasod kerlek dobj egy levelet brekyxxx(kukac)freemail.hu-ra
pomperj
pomperj 2015. 01. 29. 03:06
Előzmény: #5983  recluse82
#5984
1)A FED ulese nulla esemeny. Senki nem vart semmit, nem is kapott.

Viszont Bill Gross a CNBC-ben azt mondta, hogy a bond piac ugy viselkednik, mintha egy Juniusi +025% emeles arazasara keszulne: es ha valaki, hat Bill tudhatja, hogy mit kell nezni ehhez.

“Meg ilyen alacsony inflacio mellett is a FED-nek muszaj elismernie, hogy zero procent financing nem tarthato, mert eltorzitja a kapitalizmust.”

2)Az SPY viszont 4 napja lower low, lower high csucspontokat rajzolgat.

A Januari 1992 (i) melypont utan, az (ii) flat fel-korrekcios csucs eppen az ECB napon volt. Es oszinten szolva nem meglepo, hogy a piac kedvetlen: miutan az utolso kozponti bank, az ECB is beadta a derekat es zero kamatra ad korlatlanul penzt, nos, innenn mar semmifele ujabb drog a piac feldobashoz nem lehetseges, es nem varhato.

A NASDAQ Indexben van egy ronda GAP, Jan.26-rol. Ha ez egy breakaway gap (es nem tudom mi mas lehetne??), akkor napokon belul csufos kovetkezmenyei lesznek, mert ez egy (iii) hullam leg-elejenek bizonyulhat.

Az is szepen egybevag a szkepticizmusommal, hogy ez a vegso behodolas eppen a wave (2) csuccsal esik egybe. Innen vaskosan lefele meno utak allnak elottunk. Csak nehogy igazam legyen.

Mindenesetre, a Magellan2015 pozicioimhoz holnapra megveszem a shortot.

3)Arany-ezust tovabbra is (iv) wave oldalazasban van. Amint kesz, onnan egy szep emelkedes 1325 kornyekere meg benne van. Aztan elhuzodo korrekcionak volna helye a hullamstruktura szerint.

Vegul: ez a forum valahogy es valamiert kihalt. Eltuntek a job hozzaszolasok is. (Az OTP-forumben is viszajottek az egysoros fiuk tobbsegnek, oda sincs kedvem irni, bar nahany kituno beiras neha akad meg).
Nem lesz kedvem soka egyedul irogatni. Inkabb belulok este a jacussiba, es nezem a csillagokat.

Good luck.
recluse82
recluse82 2015. 01. 27. 22:54
Előzmény: #5982  pomperj
#5983
amirol mar megirtak hogy nagyobb volt a fustje mint a langja, sztem apple kihuzza a szarbol a piacot
pomperj
pomperj 2015. 01. 27. 22:14
Előzmény: #5978  pomperj
#5982
Csendben megjegyzem, a januar honapban 6 db Hindenburg Omen volt. Eddig.
A mai leszakadasban a 60 M ember a keleti-parti hovihar miatt volt ideges, es az meg nem eleg...
de ha idegesek maradnak, akkor nagy SPY eses is kinezhet.
eurocent 2015. 01. 27. 20:41
Előzmény: #5978  pomperj
#5981
Brent hetes: link
Brent napos: link
A napos charton jelölt MACD pozitív divergenciára utal? (mivel MACD vadul emelkedik, árfolyam viszont még nem) Eddig tartott az A hullám, le. Most jönne a B, fel 65-70-ig?
...
“If I reduce, what happens to my market share? The price will go up, and the Russians, the Brazilians, U.S. shale oil producers will take my share.” - mondta anno Ali Al-Naimi, írja a WealthDealy.
A Szaudiak már a kínaiakkal is tárgyalnak olajszállításról, tehát komolyan gondolják a piaci részesedésük megtartását.

USA-ban a kisebb olajos cégek már készülődnek bedobni a törölközőt, de ez még nem tömeges jelenség a cikk írója szerint. A Szaudiaknak érdemes lenne most hagyni emelkedni az olaj árát?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók