Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 10:18
Előzmény: #5599  Törölt felhasználó
#5600
Köszi, ez nagyon hasznos.
Akkor még van egy kis tér lefelé, térben és időben...:-)))
Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 10:07
Előzmény: #5595  Törölt felhasználó
#5599
link

“This makes any rapid recovery of oil prices unlikely, especially as additional supply looks set to reach the market from northern Iraq and Libya,” wrote Carsten Fritsch, commodity strategist at Commerzbank in Frankfurt.

...

Binky Chadha, chief global strategist at Deutsche Bank, argues that the strong dollar is the primary factor in oil’s decline. After all, oil supplies have been building for a long time. It’s hard to believe that investors just “suddenly woke up” to the oil glut at midyear, he said.

Oil’s plunge started not long after the dollar rally began to accelerate, Chada notes, observing that it usually takes a rallying dollar a year and a half to cover the ground it’s gained in the last five months, Chadha told reporters earlier this month, which might make finding a bottom in oil “a function of where the dollar stalls.”

"
pomperj
pomperj 2015. 01. 06. 09:52
Előzmény: #5590  Törölt felhasználó
#5598
Kosz, egyetertunk a szintekben. Megint megprobalok egy micro poziciot.

1)Olajban az arab egyetertes mar repedezik. Az obolbeli, dominans ingatlanos cegek mar most nem tudjak fizetni a tartozasuk.
Az obol-bankokban mar allami toke-emelesre kenyszerultek, egyelore a leggyengebb 2 banknal. De, a tobbi is jon hamarosan, hogy ne doljon be az egesz miskulancia, ahhoz sokat kell betenni maris.

Egyre tobb arab igazgatosagi ulesen kovetelik az olaj kitermeles drasztikus csokkenteset.
A nagytekintetu emir talan kitarthat meg 1-2 honapig. De ha kozben a nyugati piacokon a portfolio inveszticiojuk is megroggyan (lasd SPY tegnap), meg a testverek is fenik a jatagant a helyere palyazva (ideje hogy szegeny oreg Abdullah tavozzon),

akkor mar nem tart sokaig az olajfelesleg mesterseges fenntartasa.

Eleg lesz egy hetre leallni egy kis tuz miatt. Es ha kell, hat Putin segit nekik: mint olvasom, a magyaroknak mar jon is.

Tovabbra is az a velemenyem, hogy az eses 85%-a mennyisegben megvan, idoben pedig a felenel tul vagyunk (nov. vege volt a fele), lasd a chart a blogban.

2)Az iden kimaradt a Santa rally(!), most inkabb Santa-beomlasnak nez ki.
4 nap alatt -4% eses elegge ritka. Tegnap bezarta a 2012 szintnel a gap-et, innen egy kis visszalendules osszejohet.
Am, a momentum olyan elkepesztoen eros, hogy a masik alternative is benne van.

3)Az arany-ezust rally szuletesi kinokban van, de tegnap zaras elott mar kisebb lenduletbe jott. De legalabbis kemenyen tartja magat. Plane ha beleszamitjuk az USD erosodesenek orkanereju ellenszelet: lehet, hogy a latvanyos emelkedessel megvarja az USD fordulatot.

4)Aki latja a 95% -os Dollar bull tulsulyt, es a chartot, aligha tudja elkepzelni, hogy ez a vad erosodes megfordulhatna barmitol.

Most nekem ugy tunik, extended 5th hullamban van, annak (3.) subwave-jeben. 1.18 regioban mar a 2005 evi (!), 10 evvel ezelotti ! ) szintek ellenallasat teszteli. Mindez 6 honap alatt jott ossze; a deflacio teljes ereje most sujt le a piacokra, es messze nincs vege. Az olaj csak a kanari a banyaban.

Ha az EUR/USD struktura elkepzelesem jo, akkor innen meg 0.075 szamithato mozgas van benne, azaz 1.11 range-ig is jonak latszik az Elliott modellje.

Ha ilyen brutalis USD erosodesre 1.399-nel senki nem szamitott; szoval, akkor most sem szamit senki egy 1.3 szintre valo visszakorrekciora se.

5)DAX CAC Indexek megint vizeses-formaban zuhannak. Csak most (elteroen a megelozotol, az oktoberitol) mar nem (iii), hanem (3) meretaranyban. Szoval, nagy meglepetes alakulhat.

6)A Magyar BUX/OTP proxy Fund-ok is bukoforduloban vannak, raadasul azok is egy nagysagrenddel nagyobb hullamban.
Nem tanacsolnam senkinek a sullyedo hajokat viz-alatti poziciobol megtartani probalni.

Ha leszakadnak az OTP proxik, amihez csak 1-2% tovabbi eses kell ESR es RNE-ben, akkor a duplazigzag (c) hullama lefele mostantol megmutatja a brutalis erejet.

Good luck.
Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 09:51
Előzmény: #5596  Törölt felhasználó
#5597
Köszi. Hosszútávú opció nem az én világom, certi sem.

Ha 20 és 40 közé gondolod valahol, akkor szerintem egyszerűbb egy olaj ETF, valahol nagyon lent, pl. 3-assal kezdve. Nem hinném, hogy 30-as olaj long egy éven belül ne lenne jó valamire?

Reméljük Putyinnak lesz még ideje kedveseket mondani :-))
Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 09:37
Előzmény: #5593  Törölt felhasználó
#5596
Szia!

Szerintem lehet tankolni a leaps-okat, CFD-ben és certiben halál, a fordulatra utaló jel eddig elég volt 4H-n. Most szerintem valamilyen alakzatot D1-en kell majd keresgélni. Ezen termékekben most nem érdemes egyik irányban sem pozit felvenni, vagy ha kötél idegeid vannak és nem érdekel ha stoppolódsz kb 20-40 között, akkor meg lehet csípni egy jó beszállót, de ettől óva intelek.
Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 09:30
Előzmény: #5594  Törölt felhasználó
#5595
A jelenlegi helyzet rohadt nagy bukta mindenkinek, de ettől még olaj zuhan, mint a kő...
Viszont ugye tudjuk, hogy nulla nem lesz, tehát csak lesz egy pont, ahol fordul...
Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 09:20
Előzmény: #5593  Törölt felhasználó
#5594
hagyd az olajat,amíg putyin nem enyűl,nem fog érdemben emelkedni,egy barátibb hangvételű megnyilatkozás után viszont erőteljeset mehet,majd akkor szerintem
a jelenlegi helyzet nem érdeke egyik félnek sem hosszú távon,szóval türelem
Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 09:11
Előzmény: #5590  Törölt felhasználó
#5593
Szia Xautista,

érdekelne a véleményed olajról, 1-3 hónapos időtávban. Többek szerint már nem lehet messze az alja, de fordulatra utaló jel semmi, csak massziv esés.

Előre is kösz,

Törölt felhasználó 2015. 01. 06. 09:04
Előzmény: #5591  kimpaa
#5592
Szia!

Nem erre a certire értettem, még mindig a tl27 óriási ferdítésén kattogok.

2.8 egy jó beszálló lehet olyan pénzzel ami nem fáj, ha elmegy mert a tüske ugye lejjebb mehet havison 2.5-ig is leszúrhat :S
kimpaa
kimpaa 2015. 01. 05. 22:32
Előzmény: #5590  Törölt felhasználó
#5591
Mi van 2.7-nél hogy lejjebb nem várod? A certi kiütése 2.78-nál van. Hm. A tökéletes vagy pedig a fölösleges beszálló 2.8-nál, de jó lenne tudni.
A certi azért értéktelenedett el mert vészesen közelít a kiütéshez. Most nincs benne manipuláció.
Törölt felhasználó 2015. 01. 05. 20:53
Előzmény: #5586  pomperj
#5590
Szia!

Olvastalak a gáz topikban, olaj sajnos megy 50 alá ahogy gondoltam már pár hete. A nagyfiúk rengeteg opciót vettek amivel csak az 50 alatti árfolyamon nyerhetnek.

Gáz : A mostani esést letradeltem és most ütött a csúszó, a mai csúcstól 9%-ot esett.... brutális, kár hogy szűkebbre húztam, de beláttam most nem olyan időket élünk, hogy hosszútávra beleássuk magunkat valamibe...főleg nem egy ilyen volatilis termékbe ETF-ben halál.... a certi is elértéktelenedett,(amit viszont nem értek) mind1.

Jöhet a 2.7-es szint ami alá semmi esetre sem várom persze havison egy 2.5-ös szőrös tüske belefér , de a havi zárást 3, környékére várom, itt rosszabb esetben oldalazás, de ez nem olyan termék ami ott oldalazni fog, azt inkább elképzeltem ami ma történt(ezért tradeltem le 3.2ig föl majd le az előző alj közelébe , itt a bátrabbaknak long, Én azért nem lépek be.

Nekem Long Entry hosszabb távra D1-en a 20-as mozgó fölött lesz, valahol a visszatesztbe.

Az tisztán látszik, hogy ha nem lenne olaj a gáz az ment volna simán 8 fölé....

KI tudja addig lehet a 20-as mozgó is lejjebb kerül így az Entry lehetne hosszabb távra 3 környékén. Persze egy chart alakzat is sokat dobhat rajta, meglátjuk, most elég bizonytalan vagyok :)
Törölt felhasználó 2015. 01. 05. 11:49
#5589
CME group implements 400 wide gold circuit breakers
Törölt felhasználó 2015. 01. 05. 11:47
Előzmény: #5583  szarvasvadasz
#5588
Szia szarvasvadasz,

koszi mindket linket es a chartokat....(a legtobbszor lehet komoly erteket talalni a hsz-ban)

elolvastam az elemzest amit az elliotosok csinaltak az aranyra es dodo-ra, nehany dologban nem ertek egyet,de ez most mindegy...
amivel egyetertek:
1050-1130-as ar sajnos barmikor benne lehet, sot meg picit lejjebb is,de 1130 alatt egyre kisebb az esely es egyre rovidebb ideig....es ez is csak esely nem biztos

nyilvan kicsit mashogy nezne ki az elemzes, EUR,RUB-ben, esetleg forintban, persze ez ugyanazon valosagnak 1 mas szemszogbol valo megkozelitese....

en tovabbra is 1500-1550fole varom ev vegere,de attertem, jelenleg mar AUD-ban nezem....(probalom egyszerusiteni az en modelemet)....en AUD-al fizetek a boltban

en nem vagyok gold bug, nekem kvantitiv analizis kezdte dobalni tavaly az aranybanyaszattal foglalkozo cegeket vetelre,de ugy ahogy megprobalok elolvasni minden ertelmes hsz-t elliotosat es mas fajta megkozeliteseket...
szamomra arany es ezust meg mindig a legjobb hozam/kockazatot tartalmazo kereskedes ill. befektetes a piacon.....(de ez sem tuti,mint barmelyik kereskedes itt is vannak stoppok,ha pedig tevedek en nem fogom attadni a feleloseget...)
persze vannnak egyeb erdekes dolgok is a piacon,de ez itt az arany-ezust forum....

link

Nehany eleg komoly elemzonek erdekes velemenyei vannak az aranyrol a skala pedig szeles...

hallottam mar 600$-os ar elorejelzest 2015-re es hallottam mar 50000$-osat is nehany even belul....

aztan meglatjuk mit hoz az elet...

bar vannak erdekes dolgok:
CME group implements $400 wide gold circuit breakers
(memorandum S-7258)
illetve dec.-ben majdnem 10 napot kellett varnom, hogy leszallitsak az ezustot.....

Draghi pedig elszolta picit magat, amikor az eszkozvasarlasokrol kerdeztek az ujsagirok....
ugyanis azt mondta, hogy megvizsgaltak a legtobb asset class-t es meg nem dontottek, hogy melyikbol milyen mertekben fognak vasarolni, kivetel az arany (ha jol ertettem abban nem terveznek vasarlasokat)....
Draghirol tudni kell, hogy amikor az olasz jegybankban tevekenykedett, o allt ki legjobban az olasz arany tartalekok mellett ill. hogy ne ertekesitsek.....
Nyilvan most az ECB erdekeit kell kepviselnie es kommunikalnia....
;)

Legyen szep heted!

McDee 2015. 01. 05. 05:42
Előzmény: #5586  pomperj
#5587
Talán rosszul gondoltam. Abból indultam ki, hogy P/BV=2-höz 2% fölötti hozam tartozik, míg 5-höz 1% alatti, ha az egyenesre illesztjük a pontokat.
Így aztán nagyobb éves osztalékhozam alacsonyabb p/bv-vel párosul, ami nekem logikusnak tűnik. Persze ennek egészséges mértékéről fogalmam sincs.

Teljesen dőre elgondolás ez?
pomperj
pomperj 2015. 01. 04. 21:42
Előzmény: #5575  McDee
#5586
Ha ez jo lenne, akkor p/bv=2 es p/bv=5 szintnel a ket vonalra eso pont eseten, azonos lenne a kovetkezo ev hozameselye.
Ez tartalmilag nyilvan nem lehet ertelmes.

Egyebkent, 1945 elott a p/bv tartomany 0.8-2 kozotti volt, es a div. 5-8%.
Szoval, sokkal nagyobb volt akkoriban a reszvenytol elvart hozam. A rizikonak nagyobb volt az ara, es negforditva: manapsag a rizikovallalasi keszseg sokkal nagyobb mint 60-100 eve volt.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 01. 04. 21:23
#5585
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 21:16
Előzmény: #5565  McDee
#5584
talán azt is hasznos volna megnézni, hogy 1991-1999 között hogyan alakult az SnP P2BV-je...

link

:))

erős a gyanúm, hogy (egyelőre) csak apránként lopakodva, de végül mégiscsak hasonlóan hurráoptimista mederbe terelődnek majd a dolgok mint akkoriban... ezen a sodrásirányon még 1 vagy 2 enyhébben mínuszos (esés[SnP]<10%) év sem fog egykönnyen változtatni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 01. 04. 21:13
#5583
Gold, dollar...

link

BÚÉK.
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 21:12
Előzmény: #5578  recluse82
#5582
nincs tuti csak nagy ill. nagyobb valoszinuseg...
semmi sem tuti, ha az lenne nem kellene stop, sot kereskedni se kellene, csak 1 kereskedesre betolna az ember a penzt es kesz,de ez a mese...
a valosag egeszen mas...
Yen short pedig nem ma kezdodott es nem is tegnap vagy tavaly.....
kerdes, hogy ki mit vett az eladott Yenbol, valaki aranyat, valaki indiket van aki USD....
Törölt felhasználó 2015. 01. 04. 20:41
Törölt hozzászólás
#5581

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók