Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2015. 01. 01. 23:18
Előzmény: #5518  emerald
#5520
Keresgélés közben találtam: Emerald Oil (EOX)
Paraméterei alapján jónak néz ki:)
felcsorgok
felcsorgok 2015. 01. 01. 19:21
Előzmény: #5515  pomperj
#5519
Köszi szépen a segítséget, és az információkat.
emerald 2015. 01. 01. 18:59
Előzmény: #5514  pomperj
#5518
Nekem s&p500-al kapcsolatban kapcsolatban lenne kérdésem elliott alapon.

Ugye nem értük el Primery III-at, mert egy kibővült harmadik hullámban vagyunk. Egy fórumtársam jópofa hasonlata szerint ha
2014-hullámvasút volt, 2015-16-ciklon lesz(mármint a vidamparki nagy ciklon hullámaira gondolt)
Azaz 2015-16 ban várhatóan bejárja a primery III-IV-V-ik hullámot.
Ha lehetséges én szeretném ezeket a nagy mozgásokat lekereskedni.
Ezekben akkora mozgás van ha a felét megfogom akárcsak
néhány micropozival, nem vágynék semmi egyébre.
Mi a véleményed, jól gondolom, vagy teljesen rosszul?!

Aranyban örülök h emelkedést vársz, mert én is tervezem h erre spekizek...:)
pomperj
pomperj 2015. 01. 01. 18:24
Előzmény: #5516  Törölt felhasználó
#5517
2015Q1re nem.
A funda elemzes EU bankokra semmi jot nem iger (talan ING kivetel),
es Raf tele keletEur zurokkel. Emelllett a hullams-truktura legjobb esetben is 3ofC, legalabb meg egy eses kell.
Törölt felhasználó 2015. 01. 01. 17:55
Előzmény: #5515  pomperj
#5516
Megengedsz egy kérdést? A bécsi börzén szereplő Raiffeisen Bank Ag részvényről mit gondolsz?

2014-ben volt 32 euró is, most 12... Látsz ebben potenciált?

Köszi előre is!
pomperj
pomperj 2015. 01. 01. 17:45
Előzmény: #5513  felcsorgok
#5515
1)CVC az USA legnagyobb kabelTV cege, 9,5Mrd adossaggal. Felvasaroltak rengeteg kicsit. A Dolan-csalade, ok allnak penzzel mogotte, a toke miatt nem kell aggodnod;-)
Egyebkent a top100-ban van 2015re. Varhatoan +10% arbevetel, es +20% Earnings forecast.
Ha valami biztos uzlet, ez az.

2)AZO a legnagyobb autoalkatresz retailer, 5500 uzlettel. Expandalnak Brazil, Mex piacokra. Csak 4.3Mrd adossaggal, stabilan no a ceg, 5 eve kb.15%/ev, jovore 10Mrd arbev varhato. Szinten a "JO" kategoriaban van.

Nem tudom, milyen selection alapjan talaltad, de szerintem jo iranyban keresgelsz.

Good luck.
pomperj
pomperj 2015. 01. 01. 17:19
Előzmény: #5512  emerald
#5514
2015 kilatasarol talan korai irni, megis: rizikos evre szamitok, keves jo lehetoseggel.

1)A Dow Jones Global Index, DJW +2% korul zarta 2014 evet. A megelozo evet +16%-al.
Tehat a globalis tozsdek emelkedese atlagban jelentosen lassult. DJW 2014 Juliuban volt topon, azota inkabb lefele tart: Elliott 1-2 hullamnak latszik az utolso 5 honap, es ujra lefordult.

A volatilitas emelkedett, az indikatorok lent vannak. Ha ez a trend januarban megerosodik, es leszakadna a support ala, akkor 2015 a kinlodas eve lesz inkabb. A Globalis DOW chartja 2015 elejen negativnak nez ki.

2)A masik oldalon viszont, 2014 ket legerosebb indexe India BSE (INDY) es Kina CIS300 (ASHR) voltak. Es a kilatasok is ott a legjobbak 2015 evre.

India szerintem secularis bull piacban van, a leg-uzletbaratibb kormany es miniszterelnok, raadasul az indiai kamatok 2015ben 1-2%al csokkenni fognak. Rovid tavon oldalazo korrekcio van BSE Indexben, am annak melypontjan jo vetel lesz a 10 legnagyobb India ceg, a bankokkal (IBN) es high-tech sectorral (CTSH) az elen.

Kina tobbi indexe (pl. FXI) nem annyira fenyesen teljesitett mint ASHR. De meg mindig 50%al lejjebb vannak, mint 2007 evben voltak (!), oriasi az emelkedesi potencial es raadasul kitoreskent ertelmezheto az utolso honap.
Ha ChiNext es HongKong Index is megindul felfele (amire jo az esely), es a kinai kormany ugyanilyen jol menedzsel, akkor a kinai high-tech cegektol csodat lathatunk 2015 evben.

A tobbi regio ovatosabb bull kilatasu. Azsia Svajca, Japan folytatja a monetaris elenkitest, aminek elso haszonelvezoi a bankok (MFG MTU NMR) lehetnek. Amint a Yen-NIKKEI szembemozgas gyengul, ott erdemes lesz vasarolni auto es electronika sectorban is. A tobbi regio kozott nekem Taiwan latszik erosebbnek, TSM es Foxconn-al az elen.

3)Az USA piacatol semmi jot nem varok tovabbra sem: kinlodas lesz, vagy rosszabb.
A volatilitas October ota nott, es tovabbra is novekedhet. SPY 6 eve emelkedik, de ebbol 4 ev a FED sorozatos QE elenkitesenek hatasa, es ettol eleve vaskosan tulertekelt. A lazitasnak vege volt oktoberben, es azonnal zuhant is egy nagyot. Azota a vissza-lendules inkabb az ujabb likviditas es maniakusan pozitiv hangulat eredmenye, bar a gazdasag egeszsegesebb es sokkal jobbak a fo szamok, mint az EU-ban.

SP500 tele van divergenciaval (lasd McDee munkaja itt): a large-caps sokkal jobban teljesitett mint a small es midcaps, a piacot a defenziv sectorok emeltek vissza, mint az utility, heathcare es fogyasztasi cikkek.

Ha a FED a kamatokat valoban Aprilisban emelni kezdi, ahogy igerte, akkor tokeigenyes sectorok bajban lesznek, viszont a financials sectornak jot tehet.

4)Az EU piacai gyengen teljesitettek 2014ben. Az ECB eddigi QE programjai nem sok eredmenyt hoztak, az uj ECB igeretektol se varok mast. Ujra felbukkant a regi gorog problema, es lefele nyomja EU Indexeket az orosz embargo es az ukran instabilitas is.

KeletEUropa egyenesen katasztrofa-sujtotta terulet. Moszkva Indexe ATL allapotu, de 2015 enyhules lehet, akar latvanyos Gazprom es TRF rallyval. A magyar kilatasok semmit nem latszanak javulni.

5)Brazilia feluletesen latszik, csak optimistanak nem: es megis, itt fordulat varhato contrarian szemmel. Tele van pozitiv divergenciaval, es Elliott hullamstrukturaja a zigzag vegenel formazodik: EBR CIG PBR nagy rallyra kepes.

6)Az olaj sector-recovery nagy lehetoseg. Persze annak megfeleloen rizikos: de a kis es orias olajtermelok (BP, RDSA, TOT) , sot az olajservice cegek (RIG NE DO) is szepen teljesithetnek az ev masodik felere.

7)A klasszikus Small Dogs of the Dow strategia iden T, VZ GE, KO, PFE, tehat defenziv iranyultsagu. MACD optimalassal boven a dividend strategia konnyeden tulteljesitheti a fo indexeket.

8)A nyersanyagok ara sokeves melyponton van. A lefele meno trendjuk nyom lefele mindent, es eltarthat egy ideig.

Az arany 2015ben az aljat megcsinalja, vagy mar keszen is van: az arany kereslet szerintem erosebb lesz iden Azsiaban, a GLD szivos maszasa felfele 1400 iranyaba nem volna meglepetes.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 01. 01. 16:42
#5513
Sziasztok,

Egy off topic kérdésem lenne(akit zavar, az nyugodtan ugorja át a hozzászólásomat), hátha valaki tudja rá a választ, mert eddig sajnos nem kaptam rá sehonnan.

Találtam két amerikai vállalatot, amelyeknek masszívan negatív a saját tőkéje már évek óta:

link

link

Egyszerűen nem értem, hogy hogy képesek így hosszú távon egyáltalán működni? Ráadásul még a kötelezettségeik is folyamatosan nőnek.

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy ez miért van így, és hogy miért jó nekik, egyáltalán ki az aki hajlandó befektetni ezekbe a cégekbe?

Köszi.
emerald 2015. 01. 01. 14:51
Előzmény: #5511  emerald
#5512
Beregisztráltam, meg is találtam a portfoliod: JP portfolio2015 de nem tudtam megnézni.

Ki kell ismernem magam ezen honlapon, egyenlőre nem megy.
emerald 2015. 01. 01. 14:21
Előzmény: #5500  pomperj
#5511
Én a 0717-es számot választom. Tehát regisztrálok magellán0717-el, de valószínű lesz kérdésem.

emerald 2015. 01. 01. 12:11
Előzmény: #5508  McDee
#5510
Persze értem, köszi így már világos.
recluse82
recluse82 2015. 01. 01. 11:21
Előzmény: #5508  McDee
#5509
egyre kisebb esesekkel beéri sp500
McDee 2015. 01. 01. 10:59
Előzmény: #5507  emerald
#5508
Konklúziókkal/kinyilatkoztatásokkal óvatos lennék. Tudod, bennem rendre több a kétely, mint a bizonyosság.
Mindenesetre Larry Wiliams szerint a short fázis zárás jelzése, ha az indikátor eléri a 30-as szintet. Napi charton most éppen ide ért. Az oszcillátor eredeti leírása szerint ilyenkor zárni kell a short pozíciókat, de szó nincs long nyitásról. Pozíció nyitáshoz ki kell elégíteni egy sor feltételt. link
emerald 2015. 01. 01. 10:23
Előzmény: #5506  McDee
#5507
Szia,
Konclúzió....?!
Ha jól értem akkor további esés várható...?

BUÉK!
Minden kedves fórumtársnak!
McDee 2015. 01. 01. 07:24
Előzmény: #5505  McDee
#5506
McDee 2015. 01. 01. 07:18
#5505
A közelmúltban felhoztam egyik hozzászólásomban az ultimate oszcillátort, amely ismételten jól teljesített az év végi mozgások előrejelzését illetően. Jól működik rövidebb - pl. 60 perces - időtávon is, ami a belépési pont optimalizálásában nagy segítség lehet.
link
Ugyanezt egyelőre sajnos nem látom emelkedő trendek előrejelzésére.
McDee 2015. 01. 01. 07:00
#5504
VIX által leképezett opciók implicit relatív volatilitását összehasonlítva kiderül, hogy az elmúlt 15 évben a jelenleginél mindössze 2x (2007 és 2008-ban) volt magasabb ez a mutató. Az utóbbi 5 évet tekintve sikerült beállítani a 2011-es csúcsot. A különbség első nekifutásra abban (is) felfedezhető, hogy 2011-ben csökkenő trend volt felfedezhető, míg most emelkedő irányt láthatunk.
Ez gyanúm szerint már túlmutat a tax loss hatáson.
link
Törölt felhasználó 2014. 12. 31. 14:23
Előzmény: #5500  pomperj
#5503
Megneztem en is.

Szerintem szuper, ennel jobbat nem is kivanhatnank, valoszinuleg tudja, amit kell: azaz
1) adminisztralja a tradeket anelkul, hogy azokat utolag modositani, atirni lehetne; es
2) realtime megjeleniti a versenyzok allasat.

Ez remek platform arra, hogy versenyezzunk.

DE: Nekem ugy tunik, hogy ebben a programban NEM LEHET mas versenyzok portfoliojat megnezni (mert kulonben mindenki csak masolna az eltanulokat, es elveszne a lenyeg), es igy ebbol tanulni nem lehet.

Valoszinuleg senki nem fog azzal veszodni, hogy egy demo platformon daytradezzen, hanem itt csak havi "longterm" tradek lesznek. Ezeket egy-egy mondatban lehetne kommentalni egy masik topicban (pl. "ma vettem eztaztamazt ilyenolyan aron". Ezeket a kijelenteseket kesobb a szamlakivonat segitsegevel lehet ellenorizni). Emerald, ha van ilyen ambiciod, akkor az uj evben a versenyfelhivast bemasolva nyithatsz ennek egy uj topicot (en magam megcsinalnam, de nekem mar van "sajatom").

Leregisztraltam a "magellan9999" felhasznaloi nevet, es megneztem a pomperj challanget. A challange neve helyesen -- ha jol latom -- "JP portfolio2015". Nekem ugy tunik, hogy a te versenyedben csak a londoni tozsden lehet versenyezni, es 10.000.000USD az indulo toke. Ezeket az "edit your challanges" menuben at kellene allitanod. Szerintem te veletlenul a US Dollar Challange szabalyait irtad ide be (bal folso sarokban lehet valasztani, hogy melyik challangeben szereplo portfoliodat menedzseled).

Nekem nem sikerult egyetlen challangebol sem kihatralnom, jol gondolja meg mindenki, mibe ugrik bele :-).
Törölt felhasználó 2014. 12. 31. 12:24
Törölt hozzászólás
#5502
Törölt felhasználó 2014. 12. 31. 12:10
Előzmény: #5500  pomperj
#5501
Szia,

megneztem, nem rossz ill. en nem tudok jobbat....
ami tetszik, hogy lehet akar tobb evre is versenyezni es eleg sok ceg rajta van...ill. tobb piacon is mutatja az arat ugyanannak a cegnek....

Az tetszik, hogy lehet kulon versenyt csinalni 1 csoportnak....
Szerintem celszeru volna a Magellanxxx...
xxx-helyebe mindenkinek a portfolios nevet beirni, igy aki versenyzik az ezen a forumon is kellene hogy modorolja magat es nyilvan tisztulna ez a forum is a karomkodasoktol...
;)

Magellan uj forum itt a portfolion jo, oda feldobhatnad a (verseny felteteleket, dijakat ill. hogy mettol meddig lehet jelentkezni.....)
szerintem csinaljuk tobb evre es eves szinten legyen a vacsi ill. az uveg pia a dij.....bar ez csak az en otletem, erdemes volna megkerdezni masok velemenyet is errol....

szerintem ezzel par ev alatt mindenki sokat fejlodne...

Egyebkent Boldog egeszsegben es sikerekben gazdag uj evet kivanok mindenkinek!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók