Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 22:12
Előzmény: #5538  kimpaa
#5540
ebbe a Henry Hub gázba hol lehet belevenni? ETF vagy direktben melyik szolgáltatónál? köszi!
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 22:08
Törölt hozzászólás
#5539
kimpaa
kimpaa 2015. 01. 03. 21:57
Előzmény: #5536  pomperj
#5538
Az olaj mellett figyeled a gázt is? A Henry hub féle gáz többéves mélypontra esett (2.82 dollár)

link

Látsz még benne teret lefelé?
Az investing.com-n lévő elemzés szerint most ér kb véget a bear trend 10 dollárról s indulhat a felfele ciklus.
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 21:38
Előzmény: #5532  Törölt felhasználó
#5537
eppen ez a problema, emberek millioit es meg alapkezeloket is olyan helyzetbe hozott, hogy a megszokottol elteroen olyan eszkozok es penzugyi termekekfele nezenek amik kivul esnek a befektetesi horintjukon....
pl. 2-2,5 evvel ezelott itt au-ban is megjelentek kulonbozo nyugdijalapok (meg Kanadabol is), mert egyre nehezebb a regi osszetetelu portfoliokkal megfelelo hozamokat elerni, most arrol nem beszelunk, hogy a hozamok evszazados ill. korabban ismeretlen tartomanyban vannak....
csak vegig kell nezni mikor is volt utoljara a francia, olasz stb....allampapirok ilyen szinten (hozamokrol beszelunk gyengebbek es Tgyuszi kedveert)....
es igen nehany alapkezelo talalt ertekalapu befektetest...(lasd Bega tobbsegi tulajdonszerzese...stb.)...,de a tobbseg az alapkezelok kozul is sajnos egyre kockazatosabb termekekbe fekteti az emberek megtakaritasait, esetleg nyugdijait...

Azon se szabadna elsiklani, hogy peldaul itt jelenleg csak az epitoipar es lakasertekesitesek mennek csak, persze a 40 eve nem latott alacsony piaci kamatok miatt...
mar a tartos fogyasztasi cikkeket ill. elelmiszer eladassal foglalkozo cegeknel is csokken a bevetel...
lasd Coles, nem ujabb boltokat nyitnak, hanem biztositasi uzletagfele kacsingatnak (a diszkont szegmensben es aztan azt probaljak ertekesiteni a biztosito cegeknek)....
szoval akar hiszuk akar nem a novekedesnek is vannak hatarai....

es a tozsdei indexek es a penzugyi szfera sem tud tul sokaig a realis gazdasagi novekedes tobbszorosevel novekedni, 1-2 ev neha 3-5ig lehet jatszani...stb.stb..,de elobb utobb szembe kell nezni a valosaggal, es ha mar a defensive szektorba se lehet menekulni, akkor elobb-utobb jon a fekete leves....

Szoval ha esetleg nem az euforia szakaszaban lennek akkor sem tul nagy batorsag kijelenteni, hogy tulzott optimizmussal azert vigyazni kell....
senki nem mondja hogy holnap fog minden beszakadni,de a kockazatok egyre jobban nonek, szoval ovatosan azokkal a longokkal...
lehet azert talalni 1-2 nyersanyagtermelessel, feldolgozassal foglalkozo ceget akik kepesek tulelni a kovetkezo nehez idoszakot.....,de szerintem nem most kell neki allni a reszvenyvasarlasnak esetleg novelni a reszveny kitettseget, hanem eppen most ha valaki eddig nem tette meg itt az ideje csokkenteni a portfolio kockazatat es aki nem akar arany, ezust es nyersanyagok fele fordulni annak nem art parszor atgondolni, hogy mibe is erdemes most novelni a befekteteseit.....

persze lehet, hogy europaban jobb a helyzet, bar nekem egyelore ez nemm latszik,pomperj pedig szepen leirta mi a helyzet US-ban...
pomperj
pomperj 2015. 01. 03. 19:20
Előzmény: #5533  emerald
#5536
Sokan ragjuk itt az olaj kilatasat, hiszen oriasi a hatasa.

Van egy egyszeru otletem. Vegy 3 olajorszag indexet. Eleg hasonloak lesznek az utolso 6 honapban.
Russia Index, TRF, RTS
Saudi Index, TASI
Abu Dhabi Index, ADSMI

Rajzol be mindre az emelkedesi szakasz hullamait.
Hasznald a jo oreg Elliott korrekcios szabalyt.

Nagyjabol minden fontos kijon belole: mikor lesz vege, mennyi van meg lefele.
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 17:56
Előzmény: #5526  Törölt felhasználó
#5535
Így van Neki is megmondják, hogy mit csináljon, mint itt mindenkinek az EU-ban
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 14:40
Törölt hozzászólás
#5534
emerald 2015. 01. 03. 14:15
Előzmény: #5527  pomperj
#5533
"A World Index 7 honapja volt topon. SPY a 3 vezeto Elliott-gurunal haromfele szamozasu, es csak egyik bull (de ugy, hogy extended complex korrekcionak szamolja evek ota!). "

Ezzel az én kérdésemre is válaszoltál,.
Sajnos akkor nem lesz oly egyszerű mint azt reméltem az indexek kereskedése.
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 13:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#5532
akkor te tedd a pénzed a Kincstárba 1%-os kamatra
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 13:28
Törölt hozzászólás
#5531
Cosinusrider 2015. 01. 03. 13:21
Előzmény: #5528  Törölt felhasználó
#5530
Azért vár mindenki bull-t, mert 5 éve bull van. Azért nem vár senki bear-t, mert semmi ok nem látszik rá.
A probléma sosem szól előre, sosem jön jókor.
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 12:03
Törölt hozzászólás
#5529
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 11:44
Előzmény: #5527  pomperj
#5528
azért vár mindenki BULL-t, mert az USA vállalatai nyereségesek. Európában jön az ECB pénzpumpa, oti 5k lesz hamarosan. Ez az én véleményem.
pomperj
pomperj 2015. 01. 03. 11:36
Előzmény: #5525  McDee
#5527
Most legy ovatos.
Az ev eleje a vezeto indexeknel egesz mas formaknak latszik iden, mint szokott lenni:

1)Az EU indexek, mint DAX, FTSE, CAC Junius ota head-and-shoulders forma. Nalam a (2) csucsa is megvan, es (3) johet lefele.
Es bizony a jobb vall leszakadasa elotti (par het) fazisban levonek latszik. En nem vennek EU-ban most semmit, meg Moszkvaban sem (pedig ott fogok 2015ben).

2)Az SPY tartja fenn a World Indexet. Az ugyan rohej, hogy SPY adja a felet (mert messze nem annyi a tenyleges sulya), Azsia meg alig szamit benne.

A hitel deflacio mar atment a nyersanyagokba, lasd olaj+gaz, vas es uran: ereje teljeben, es felimertek, es persze nincs vege.
Es elkezdett atterjedni a fogyasztasi cikkekbe is, meg azokat eloallito sectorokba.

A World Index 7 honapja volt topon. SPY a 3 vezeto Elliott-gurunal haromfele szamozasu, es csak egyik bull (de ugy, hogy extended complex korrekcionak szamolja evek ota!).

A hangulat extremen bull. MINDEN elemzes bull evet var 2015re, egyetlen bear sincs....SENKI... nincs mit magyarazni rajta.

Nezd meg a Barrons cimlapjat.
link
Mindent elmond helyettem.

Good luck.
Törölt felhasználó 2015. 01. 03. 09:00
Előzmény: #5522  Törölt felhasználó
#5526
Szia Xautista,

ne mergelodj hagyd a francba az EUR/USD....
Egyelore a csorda szellem uralkodik, meg tovabbra is eszi a piac a meset a kamatemelesrol vagy legalabbis a tobbseget nem erdekli amig az algok es JPmorq es az Golman-es sracok szepen elmenedzselik azt a 300trillio $ folotti derivativ pakot.....

(nyilvan az erosodo $ jot tesz az amcsi cegek exportjanak, sot a csokkeno olajar meg jot tesz, az olajos cegeknek ill. a penzugyi cegeknek akik a kotveny kibocsatas es mas modon nyakig benne vannak az egeszben)....

Lesznek mozgasok boven, a kamatemelesekrol meg hamar kiderulhet am, hogy mese az egesz, esetleg lesz 1-2, tul magasra nem mehetnek mert nem csak az amerikai koltsegvetes nem birja ki, de a FED-nel felhalmozott kotveny portfolionak sem tenne jot, foleg ugy hogy talan mar ok is 90szeres tokeattetellel benne vannak.....

Szoval hagyjuk meg Helenkenek es a jegybankaroknak az illuziot es egyelore mosolyoghatnak,de mar nem sokaig, mert amikor a piac ugy dont, hogy nem kivancsi a mesere tobbet, hanem egy ujabb stimulust akar, na akkor Helenke sem fog sokaig hezitalni, szepen elinditja az ujabb QE-t....

es akkor elerkezhetunk a vegso felvonashoz, ha az osszes komolyabb kozponti bank egyszerre krealja a penzt, mert ott mar a verseny majd arrol szol ki birja gyorsabban, ami feler egy currency war-ral....(azt meg nem biztos, hogy az US fogja megnyerni)

Szoval tul nagy erosodesre ne szamits, se olajban,se gazban, EUR,GBP,AUD,CAD,NOK, arany, ezustben sem amig etetik a nepet, varjuk meg szepen Fisher es Plossert amig elhagyjak a klubbot, aztan tavasszal elobb-utobb kiderul hogy meg se novekszik az US gazdasag annyira amenyire gondoljak, es barhol felutheti magat 1 blackswan, ha a gorogoknel peldaul a valasztasok utan vegre ugy dontenenek, hogy elhagyjak az Eurot stb.stb....

Szoval egyelore likviditas es bizalom is van,de nem lesz ez igy orokke, aztan majd Helenke probalgathatja a kommunikaciojat a piac fele ha eppen all a bal, mert a sikert nem nehez menedszelni,de 1 kis nyomas alatt mindenki mas hogy viselkedik....
McDee 2015. 01. 03. 07:24
Előzmény: #5442  pomperj
#5525
Én mindenképpen jól jártam taxloss tréd javaslatoddal (a 26-n eladott pozícióm tegnap 10%-kal alacsonyabban zárt).

Ez eddig rendben van. A másik lábát viszont nem értem. Több helyen is azt írják, hogy a pénzmosás törvény szerint 30 napon belül visszavásárolt értékpapírra nem érvényesíthető az adómegtakarítás.
link
Azt értem én, hogy szintetikus long/short stock opciókból összerakható, vagy ETF-fel (nyilván megkötésekkel) is pótolható az egyedi papír, de ezek a tranzakciók nem feltétlenül gyakorolnak (kimutatható) hatást az alaptermék árfolyamára. Ezen kívül kérdéses, hogy ilyen mutatványokat mennyire tömegesen hajlandók a népek végrehajtani.

Talán más, közelítően ekvivalens (az eredetivel erősen korreláló) papírba szállnak át ilyenkor?
felcsorgok
felcsorgok 2015. 01. 02. 20:57
Előzmény: #5523  McDee
#5524
Én 70-től lefele vásárolgatok. A következő vételem olajból 50 alatt lesz, ha lemegy addig.
McDee 2015. 01. 02. 20:11
#5523
Nem állítom, hogy megtalálta az alját, viszont azt gondolom, hogy a mostani szint körül (50-52$) felpattanás következik. Nyilván nem ma és talán nem is hétfőn, de az olajban érdekelteknek érdemes lesz figyelgetni.
Úgy vélem, hogy a 40$ olajár még várat magára.
Törölt felhasználó 2015. 01. 02. 19:59
#5522
Oroszok nem nagyon engedik elszállni , de vicc ez a chart is
pomperj
pomperj 2015. 01. 02. 19:04
Előzmény: #5517  pomperj
#5521
1)Megnyitottam uj topic-ot a trading verseny szamara, magellan neven.

2)Erdemes ennyi visszatekintest megnezni 2014 evre: a 2014 evi top performing piacok:

China CSI300 54%
Pakistan 40%
India 29%
Sri Lanka 27%
Philippines 24
Quatar 23%
Indonesia 23%
Laos 21%
Bahrein 20%
Egypt 20%
Thailand 19%
Turkey 18%
Dubai 18%
Kenia 17%
USA 14%
NewZealand 13%
Vietnam 11%
Slovenia 9%
AbuDhabi 9%
Denmark 9%

Azsia regioi elkepeszto folennyel verte meg az osszes tobbi piacot: Az elso 13 csak Azsiai orszag.

Azt gondolom, 2015 vegen nagyon hasonlo lesz a helyzet.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek