Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2014. 11. 20. 14:37
Előzmény: #4312  Törölt felhasználó
#4320
Reménykedek erősödésében. Kis tétellel benne vagyok RSX-n keresztül. Ráférne a javulás...
Év eleje óta 40%-t gyengült dezsővel szemben. Szerintem a kockázatok - elsősorban UA - már beárazódtak. Innen esélyesnek látom a javulást. A magas alapkamat majd csak megteszi a hatását.

Emlékeim szerint szó volt itt korábban az orosz jegybank arany vásárlásáról az aranyárral összefüggésben. Én úgy látom, hogy ők kényszerből vásárolnak aranyat,
- mert amikor devizatartalékukat erőltetett tempóval füstölik el, nem az aranykészlet növelése az elsődleges
- jelen körülmények között aranybányászaik értékesítési lehetőségei beszűkültek a nemzetközi piacon. A pozitív cash flow-t pedig csak fenn kellene tartaniuk, így aztán a jegybankjuk átveszi tőlük az aranyat nyilván rubelelszámolásban. Az USD-ben számított ár pedig ki tudja, mennyi lesz? Ha csökken az embargós nyomás az oroszokon, jegybankjuk esetleg vissza akarja tölteni a devizakészletet és nettó aranyeladóként jelenhet meg a piacon, ami nem támogatná különösebben az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 14:16
Előzmény: #4316  pomperj
#4319
koszi pomperj...
meg neztem a TRF-t is bar nekem tobb likviditasra lenne szuksegem ebben, azert koszi.....
figyelgetni fogom es ranezek a jovoben parszor...
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 14:11
Előzmény: #4314  tberki
#4318
koszi,

csak sajat szamlaimon vettem bele a Rubelbe, (mondhatjuk ugy is hogy van 3 short poziciom USD/RUB-ben kulonbozo szamlakon az is csak mini pozik....
szoval nincs igazan kockazat...., ha holnap veszitene a rubel az ertekebol 10,20 akar 30%-ot akkor se bannam, de remelem sikerul neki kicsit vissza korrigalni.....
ami igazan vonzo benne az a kamatkulonbozet, szeretnek a 3 kereskedesbol kihozni 1 kockazat nelkuli carry trade-t....
persze a kamatkulonbozet nem fog orokke ekkora maradni....
de hol talalsz ma 8-9,5%-os hozamot, tokeattetel nelkul.....

a vilagnak meg szerintem nincs vege, business like usual...
;)

link

remelem hamarosan paran ramozdulnak az alapkezelok kozul....
tberki 2014. 11. 20. 14:01
Előzmény: #4316  pomperj
#4317
gazpromot neztem. p/bv meg p/e alapon tok jo (meg mivel a koltseg nagy hanyada rubelben van eladas meg dollarban... gondolom az elmult par honap nem lett tul veszteseges az "olcso" olaj ellenere sem.

Amit nem tudok: gazprom mekkora termelese megy sajat piacra ahol rubel alapu elszamolas van?
pomperj
pomperj 2014. 11. 20. 13:54
Előzmény: #4313  Törölt felhasználó
#4316
USD/RBL tan a honap legjobb shortja innen.
Es persze, OGZPY (=Gazprom) se lesz rossz, meg TRF (templeton) se a long side-on.
pomperj
pomperj 2014. 11. 20. 13:49
Előzmény: #4302  tberki
#4315
Egyet is ertek veled, itt en se lepnek be GLDbe. Viszont nem is adom el.

Egyelore ugy tunik nekem, megy a (iv) hullam, lathatoan 1180-1200 kozott oscillalva, akarcsak EUR/USD 1.250-1.257 kozott.
Es amikor kitor, ott sokan lesnek mind a kettore, Buystop-al, es par ora alatt felnyomjak majd (v) topjara.
Amikor azutan, az egesz struktua visszakorigal 1180 korulre, na ott leszek ujra vevo.
tberki 2014. 11. 20. 13:48
Előzmény: #4312  Törölt felhasználó
#4314
szia Kisvuk, ugyan nem nekem de a rubelt en is nezegetem, bar meg nem mertem venni. Sot nem csak a rubelt hanem orosz cegeket is elkezdtem nezegetni.

En varnek meg a vetellel ameg nincs valami "hivatalos" vege az ukran baromsagnak. usa rajatszik, es az alacsony olaj fekteti az oroszokat. Allitolag Oroszorszagban elkezdtek korlatozni a cegek/maganszemelyek valutafelvetelet (jo apam mult heten volt naluk, ott hallotta)
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 13:44
Előzmény: #4300  pomperj
#4313
Pomperj vagy Xautista kivancsi lennek a velemenyetekre a Rubelben....
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 13:43
Előzmény: #4311  McDee
#4312
Mi a velemenyed a Rubelrol???
en nem reg nyitottam a harmadik pozit benne....
McDee 2014. 11. 20. 13:22
Előzmény: #4292  Törölt felhasználó
#4311
Most nem vagyok rajta a szeren.
Ez a mini-pánik jó lehet volatilitás shortra akár napon belül?, vagy rövid swingben.
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 12:56
Előzmény: #4308  krida
#4310
bizonyára így van-főleg,ha te mondod..
engedelmeddel inkább maradnék!
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 12:55
Előzmény: #4306  Törölt felhasználó
#4309
Nincs semmi probléma Én is stopolódtam, de nem sokkal voltam benne, ez benne van, Én is láttam benne fantáziát, majd legközelebb. :)
krida
krida 2014. 11. 20. 12:48
Előzmény: #4307  Törölt felhasználó
#4308
Akár el is mehetsz innen. Sokkal értelmesebb hsz-ai vannak, mint neked.
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 12:37
Előzmény: #4298  Törölt felhasználó
#4307
hangzatos lőzungokkal ilyen hosszan és kitartóan ragozni a semmit,nos el kell ismernem,ehhez különleges tehetséged van
oszkár díjat érdemel ez a "teljesítmény"
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 12:28
Előzmény: #4305  Törölt felhasználó
#4306
Bocs az EGP-ert, sajnos nem jol alakult....
raadasul, nem csak hogy eladtam, de meg shortoltam is, viszont a mobile platformon, ahol volt az elso shortom, adtam meg,de valamiert stopnak vette es kistoppolodtam kesobb....
szoval kicsit pipa vagyok erre az upgrade-re mert mar 2% folott lenne a masodik short poziban a profitom ez helyett kistoppolt...

szerintem ilyen clippekkel kellene a magyar kovetsegen reklamozni az orszagot, nem olyanokkal amik mennek....:

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 12:16
Előzmény: #4304  Törölt felhasználó
#4305
Azért vannak itthon is nagy nevek Fischer Iván a világ elitjében van, szegény Solti György Én őt nagyon imádtam , olyan mimikái voltak az öregnek, Medveczky Ádám is elég érthetően vezényel stb...
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 12:10
Előzmény: #4303  Törölt felhasználó
#4304
Sok ilyen karmester van, pl.: az egyik kinyitja a partitúrát és odarak egy vörös rózsát és így megy végig az opera pl.: Verdi : A végzet hatalma

Sok nyagyon okos és szerény karmester van, nagy tekintéllyel pl.:Abbado

És sok önelégült viselkedni nem tudó F@sz. MInt Kocsis Zoltán, szem és fültanuja voltam amikor a dobosnak beszól próbán a 90 fős zenekar előtt, hogy úgy üti meg a dobot, mint amikor Ő reggel "spriccel" egyet a párnára pfff.....Fesztivál Zenekar , na ez mindent elmond a magyar zenei élet krémjéről és Ő még mindig ott van mert ő a Kocsis SZÁNALMAS!

MInt az Állami Hangverseny Zenekarban elvégzett tisztogatása.
Azért a Ferencsikkel össze sem lehet hasonlítani.
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 11:39
#4303
ha egyszer a programozott kereskedes beindul...
;)
a piac ill. szereploi pedig nagyon gyakran hasonlo modon viselkednek, valoszinuleg a korrelacio fenn marad amig a nagyobb elmozdulas kezdetet nem veszi....
persze azt nem tudjuk, hogy folfele vagy lefele lesz,de elobb-utobb megindul valamelyik iranyba....
es ehez is csak azert kellett grafikon, hogy ne kelljen annyit irnom en ezt latom az arakbol....

link
link

Nem emlekszem de volt 1 nagyon hires karmester es megszoltak, hogy nem hasznalja a kotat, tehat a kovetkezo koncertjen kirakta maga ele es kinyitotta.....es aztan kezdte....
persz csak, hogy erdkesebb legyen a tortenet a koncert vegeig nem lapozott.....
;)
tberki 2014. 11. 20. 10:44
Előzmény: #4300  pomperj
#4302
szia pomperj!

eurusd a nemet ipari adattal parhuzamosan esett, de ugy tunik megallt 1.25nel, azota emelkedik vissza. En viszont mar nem merem megjatszani rajta a longot. Meglatjuk...
Törölt felhasználó 2014. 11. 20. 10:39
Előzmény: #4299  pomperj
#4301
A chartot nem igazan ertem??? (ezen mit ertesz???)
az en grafikonjaim amit felteszek, le vannak egyszerusitve amenyire lehet.....

van nehany vonal vizszintesen amik ki es belepesi pontok voltak korabban.....(nevezhetjuk ezeket pivot szinteknek, nekem azok), mert ez alapjan kerestem penzt vagy veszitettem....

ennel jobban csak ugy lehetne egyszerusiteni,ha szamokat irnank,de arrol tudjuk, hogy a tobbsegnek gondot okoz, hogy elkepzeljen kereskedest grafikon nelkul.....

pomperj, tiszteletben tartom, hogy te hiszel elliott hullamokban, es fibonacci szintekben engem ez nem zavar, en nem hasznalom ezeket, mert meg nem sikerult szamomra ebbol matematikai elonyt kovacsolni...
ertem es tudom, hogy a termeszetben fibonacci aranyok megtalalhatok, sajnos velemenyem szerint a piac nem teljesen irja le a termeszet es matematikai modelleket, sokkal inkabb phszihologiat es manipulaciokat amiket az emberek mestersegesen krealnak benne....
(pedig elhiheted, nem eloszor hallottam errol, de nem is iden es nem is 2,3 vagy 5 eve...)
en trendben es szinkronitasban hiszek, nem mondom, hogy 1 grafikon nem segithet, ha abbol a peldabol indulunk ki hogy 1 kep 1000szonal tobbet er....,de vannak komoly kereskedok akik szerint a grafikont hasznalok, kicsit a horoszkop keszitokhoz es csillagjosokhoz hasonlithatok...es nem rossz kereskedok....

csak 1 pelda: Richard Farleigh es o sem ma kezte, nekem volt batorsagom megkerdezni ot mi a velemenye a grafikonokrol es csak mosolygott es annyit mondot, hogy:" o nem hisz a csillagjoslasban,de ha valaki ugy erzi, hogy ezzel sikeresebb lehet akkor hasznalja, o nem hasznal ilyen magius dolgokat"...
(ez is csak 1 velemeny es nem hiszem hogy jobb vagy rosszabb lenne mint az enyem vagy mase)

szerintem ugy fair ha tiszteletben tartjuk azok velemenyet is akik hisznek benne es azoket akik nem....
ettol kerek a vilag...

En nem kivanok senkit meggyozni, hogy hasznaljon grafikont, ajanlati konyvet, fibonacci szinteket, persze ugy lenne fair, ha en elfogadom, hogy nehanyan hasznaljak, talan korrekt lenne ha az en velemenyemet is tisztaban tartanak....

Egyebkent sokan fizetnenek erte ha valaki MQ4 vagy AFL programnyelven kepes lenne olyan strategiat irni amik erre epulnek, persze nem 1-2 honapra es evre hanem ugy 20-40 evre es nem 1 termekre, hanem mondjuk 5-10re....
felhasznalokent ennek az ara ugy 50-1000$ lehetne, szereny becslesem szerint....(es ha csak 1000 kereskedore nezed, ami a kereskedok 1 nagyon alacsony %-a akkor is millio$-os projectrol beszelunk)....

Tehat aki erzi a motivaciot annak sok sikert kivanok hozza.....

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek