Sziasztok, elkezdtem shortolgatni az SP500-at, kíváncsi vagyok a véleményetekre, ki merre várja a további mozgását akár az SP-nek, akár a Ndq vagy DJI hozzászólások is érdekelnek.
Nos némi ciklikusság kimutatható a menetrend szerint érkező válságokról (7-8 év kb.). A mostaninak 2015 (16) körül "illett volna " bekövetkeznie, ami elmaradt. Azóta kb. naponta jön egy világvégés cikk remek indokolásokkal és ez lehet még jó pár évig tart majd (nem tudjuk).
Javaslatom akkor érdemes elkezdeni gyanakodni ha három komoly esőnap lesz , amit nem vesznek meg. És még akkor is ekkora vágta után nem zárható ki egy "normálisabb" korrekció bekövetkezése. Kellene továbbá egy globálisan ütös hír , adat.
Jelenleg míg naposon az ATH-k körül fostorog a 3 legfontosabb amcsi (sp, dj nasdaq)index kár erőlködni shorttal swingre szerintem (rövidre szűk stoppal kisebb idősíkon beleférhet). Csak egy szép gyönyörű álom a big short addíg főleg a beragadtaknak, ami persze egyszer mindenképpen beteljesül.
a központi tervezés jelenlegi szintjét látva meglehetősen eufemisztikus itt piacról beszélni
ez ez kb. a jegybankár-kollektíva által futtatott show-műsor
azaz
a __tervgazdálkodás__ 2.0-ás továbbfejlesztett, "piacosított" verziója
a sztori - mivel a tervgazdálkodás végül mindig megbukik - borítékolhatóan kb. akkora "sikertörténet" lesz mint a __tervgazdálkodás__ jóval rusztikusabb 1.0-ás marxista verziója...
szerintem ezzel az intelligensebb jegybankárelvtársak is tisztában vannak...
Tombol a bika piac lehet véleményezni a piacokat , de ez olyan mint a segglyuk van mindenkinek , de a másiké nem feltétlenül érdekel. Azonban ha olyan beteges és kalandos elképzelésünk van , hogy pénzt keresünk talán változtatni kell a hozzáálláson. A tomboló bikák alatt nem biztos , hogy célszerű eröltetni a shortot (vagy a nevéhez méltóan szűk stoppal rövidre játszani) az amcsi indexekben. Van egy csomó más instrumentum ami shortolható jóval nagyobb eséllyel.
Talán ha látni lehetne naposon valami eladási jelecskéket egy két esőnap után amit nem vettek meg akkor shortolnánk, nem vennék el a pénzecskét , mert van egy fix ideálunk amit eddig sz@rnak bizonyult pár éve és amit a piac középső ujját felmutatva nem igazol. Addíg azonban longoló barátaink örömmel költik el a pénzecskét további sok sikert és eredményes takarékoskodást kívánva a shortokhoz.
Mi az elmebaj biztos ismérve? Ha valaki újra meg újra ugyanazt teszi, de más eredményt vár.
szvsz
a következő 1-2 évben igen jelentős esés lesz a nagy tőzsdeindexekben
a nagy jegybankok szerintem egyelőre még nem olyan gügyék mint a caracasi elvtársak
ide terelték őket a jegybankok
persze az őrület - elméletileg - bármeddig mehet, a venezuelai tőzsde pl. ebben az évben is több mint 1000%-al ment feljebb (nominálisan)
mondjuk ők hiperinflációt összegründoló nyíltan marxista amatőrök:)
Éééés ismét sikeresen visszahúzták. Teljes szívemből kívánom az összes kedves ilyen "nyomott" áron vásárlónak, hogy évtizedekig rohadjon benne a pénze mínuszban. Annyira de annyira beteg már ez a vásárlási mánia a részükről, amire nincs jó kifejezés.
Nos a tőzsde nem a normalitásról szól, hanem arról, hogy adott helyzetben túlfűtött reakciók is bekövetkeznek. Ráadásul jelenleg némi ingyen pénz is jelen van a jegybanki vásárlásoknak köszönhetően a piacokon.
Az Sp500 prompt talán leesik a 2429-36 rést betölteni, illetve naposon bele lehet szuszakoni egy ékbe, de a múltkor h4-en sem tudta teljesíteni az alakzati célárát, de késöbb óráson igen (persze az órás célárat). Naposon, h4-nél halovány eladási jeleket sem mutat minden vételen. Óráson halovány eladási jelek.
Dj szintén zenész naposon ill. h4-nél, óráson (amit sokan még piaci zörejnek tartanak) halovány eladási jelek. Naposon talán korrigálhat boli középig (kb. 21600) amit célszerű vételekre felhasználni majdan új ATH reményében.
Us-100 a megtestesült shortos rémálom naposon (hetesen ) brutál talán ha bekukkantana a hetes boli közép alá akkor nyilhat halvány esély naposon shortolni, de a techno szektort jelenleg nem piszkálnám short ügyileg a nagyobb eséseket vételekre használnám ki.
Gyakorlatilag a nagy befektetési ill. nyugdijalapok a részvénypiacokon tudnak komolyabb hozamot összeszedni , amíg valami fundásan ütős hír nem lesz szerintem megveszik a kisebb eséseket is.
Dehogy. A szokásos menetrend szerint egy csomó veréb megégeti magát, megmentésért kiált. Rengeteg befektetőnek viszont kész forgatókönyve van a folyamatra. Én általában havonta, kéthavonta újraszámolom, hogy pontosan mikor, mit és mennyit mozgassak, ha az index akár 70%-ot esik.
Szóval ha ezek után beüt egy válság, mindenki örömködve fogja venni a már eddig sem kicsit túlárazott részvényeket? Érdekes meglátás, remélem nem lesz igazad. :)
Amcsi indexek