A magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben - derül ki A Medián 2014 decemberében készített, reprezentatív...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254
van teljesen szinuszos is.
Nálam is ilyen megy. Az akkutöltés le van kapcsolva és külön töltő tölti, de az átalakítást ez végzi. Igy áramszünet esetén is tudom működtetni a rendszert.
Viszont lakáson belül 2 hálózat van:((
jah, értem, a szünetmentes táp sajnos nem túl jó erre a célra, mert a legtöbb csak kvázi-szinuszos kimenetet tud (bár a 0 .. +300 .. 0 ..-300 .. 0 .. ugrálást csak egy erősen rövidlátó ember nevezhette el kvázi-szinuszosnak), a visszatápláló inverterek nem ehhez vannak szokva.
ezt nevezzük érdekes ötletnek, van még néhány hasonló, a P2G technika egyelőre annyira drága és rossz hatásfokú, hogy a biztonság kedvéért (pár száz millió euróért) lítiumakkumilátorokat is vásároltak, az árához képest nevetségesen kicsi tárolókapacitással (néhány MWh)
"a napelem ad kb 30V egyenfeszültséget és napsütéstől függően 0-8 ampert. ezt megeszi a hálózatra dolgozó elektronika és tolja rá a teljesítményt."
A hálózatra táplálónál kell leni egy inverternek, ami szinkronizálja a feszültséget a hálózati feszültséghez.
Ezt kapcsold a szünetmentes kimenetére.
Azért kell a szünetmentes, mert anélkül nincs mihez szinkronizálni. Ez biztosítja hogy pl áramszünet esetén a napelemeid sem táplálnak vissza.
"az akku által táplált drága inverter"
Nem annyira drága az. Ugyanez van a szinuszos szünetmentes tápegységekben is.
Ha nem akarsz motort is működtetni, akkor még szinuszos sem kell, akkor egész olcsó.
Igen ez a németeknél is a gond. Erre találták a PowerToGas technikát.
Amikor sok a megújuló, akkor átalakítják gázzá és benyomják a gázhálózatba.
Falkenhagen volt az első ami már nem tesztüzemben működik.
a napelem ad kb 30V egyenfeszültséget és napsütéstől függően 0-8 ampert. ezt megeszi a hálózatra dolgozó elektronika és tolja rá a teljesítményt.
standalone rendszerben eléggé más a helyzet, ott akkumulátort tölt a napelem és az akku által táplált drága inverter csinálja a házat ellátó 230V váltakozófeszültséget. ez a VALÓDI napenergia-hasznosítás, ami viszont olyand drága, hogy egyelőre csak hobbiból csinálja, aki csinálja.
kicsit észnélkül támogatták a napelemeket, és most csúcsidőben annyi a termelés (amit kötelezően át kell venniük a kistermelőktől), hogy néha több, mint a helybeli fogyasztás.
viszont nem építették ki időben az észak-déli kapacitásokat, hogy elvigyék a szükséges áramot északra. ezért aztán benyomják a teljesítményt a cseh hálózatba és kiveszik északon a lengyel hálózatból. a szaldó nulla, a csehek és lengyelek pedig szívnak, mert a csomóponti és hálózati kapacitásaikat elsősorban mégiscsak maguknak építették ki. ezért építenek védelmi rendszereket a lengyelek, hogy az ilyen parazita felhasználást korlátozzák.
Csinálj egy kisérletet.
a napelemeket kapcsold egy szünetmentes kimenetére és nézd meg hogy mikor változik az áram, ha változik a nap, vagy ha változtatod a terhelést a szünetmentesen.
A többség elutasítja Paks II.-t
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254