Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2018. 01. 31. 10:15
#1740
Nem akarnak elkullogni egy akkora éjszakai égés után, amibe beleszaladtak a konteos egymásnak ellentmondó állításaikat kimagyarázkodni nem tudó, a prtfólió fórumán ügyködő, magukat gazdasági és pénzügyi zseninek tartó, szélfútta csapatként dorbézolók!
-
Czvetkovicsnak meg hagyni kéne őket , hogy süljenek csak a saját kimagyarázhatatlan makrogazdasági melléfogásaikban! Matolcsy az ész! Aki nem hiszi az csak egerész a költség "vetésben"!
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 31. 10:08
#1739
Erő egészség kedves fidesznyik önkéntes propagandista elvtársak.https://444.hu/2018/01/31/a-fidesz-kedden-kiprobalta-a-teljes-facebook-hadsereget
Vazsmegyei 2018. 01. 31. 10:01
Előzmény: #1726  Törölt felhasználó
#1738
Érdekes egy elmélet! Hol születnek az ilyen valóságtól elrugaszkodott megállapításaid?
-
 Nem lehet tudni, hogy fontos beosztású "kormánytényező" vagy egy magáról megfeledkezett olvasó mond ilyeneket! De a sok egymásra rakott konteód egy félrevetett ember benyomását kelti, aki a szomszédjának hisz és nem a valós világnak, amely körülveszi! 
signal2
signal2 2018. 01. 31. 09:44
Előzmény: #1735  HPeter76
#1737
Nem értem mit szeretnél. Én csak leírta megy tényt. 
andare 2018. 01. 31. 09:42
Törölt hozzászólás
#1736
HPeter76
HPeter76 2018. 01. 31. 09:32
Előzmény: #1732  signal2
#1735
-ja az nem is baj,hogy 2010-ben  a  az ország Devizaadósság 70%-ban határozták(kaptuk) meg, értem szépen átugrod!!:)) akor légyszíves határozd meg az Orsz. Devizaadósságát!!(jó nekem a jelenlegi színtje is...
signal2
signal2 2018. 01. 31. 09:27
Előzmény: #1733  -pny
#1734
Erre írtam, hogy ez 2010 óta nem is változott. A kormány MNB-nél elhelyezett betéteinek mértéke 2007-ben 200 mrd Ft körül volt. Ez felment 1585-re az említett hitellehívás+betételhelyezés kapcsán, és végül 1200 körüli szinttel adták át 2010-ben. Mivel most is 1200 körül van, így ezen a téren nincs mit korrigálni, ha a 2010 - 2017-es időszakot nézzük.
-pny
-pny 2018. 01. 31. 09:23
Előzmény: #1725  Czvetkovics
#1733
Az IMF+EU hitel egy része az MNB-hez érkezett (nézz utána a tényeknek!) és ott is maradt tartalékban a 2010-es kormányváltáskor. Az ebből visszafizetett törlesztő az adósságot csökkentette, de ez a pénz ott volt tartalékban, nem a Fidesz gazdálkodásának eredménye.
signal2
signal2 2018. 01. 31. 09:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#1732
Ft államkötvények kibocsátásával finanszíroztuk a lejáró devizaadósságot. Mivel Ft jött be és deviza ment ki, a devizatartalék csökkent, az államadósság nem. 
signal2
signal2 2018. 01. 31. 09:19
Előzmény: #1729  signal2
#1731
Azt viszont tényleg nem értem, hogy ha a központi költségvetés adóssága novemberben 26.934 mrd Ft volt, a decemberi pénzforgalmi hiány meg 335 mrd Ft, akkor a decemberi végi adósság hogy lehet 26.746 mrd Ft úgy, hogy a központi kormányzat betétei még nőttek is. Valójában az adósságban 400 mrd Ft növekedést kellene látnunk.
andare 2018. 01. 31. 09:18
Törölt hozzászólás
#1730
signal2
signal2 2018. 01. 31. 09:08
Előzmény: #1725  Czvetkovics
#1729
Most megnéztem, a központi kormányzat betétei 2009 végén és 2017 végén is kb. 1000 mrd Ft-os nagyságrendet képviseltek, így e téren nincs mit korrigálni az államadósság számokon. Az egyetlen, amivel korrigálni érdemes, az a lakosságtól kapott MNYP vagyon, ami a GDP 9,2%-a volt akkor.
Én még nem találtam meg a 2017 év végi államadósság számot.
pénznyelőnek írnám, hogy a devizatartalék elsősorban azért csökkent, mert a deivzaadósságot Ft adósságra cseréltük, azaz csökkentettük a finanszírozás devizaarányát. Azaz a gyakorlatban a devizatartalékot felhasználtuk a lejáró devizaadósság kifizetésére, cserébe forint megnőtt a forint követelések aránya. A tartalék szintjének csökkenését a rövid lejáratú külső adósság is lehetővé és indokolttá tette.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 31. 08:29
Előzmény: #1725  Czvetkovics
#1728
"A kölcsön összeg befolyik  államnak és kifizeti a lejáró kötvényeit, vagyis megújította a finanszírozását, az államadósság mértéke ettől a tranzakciótól nem változott."
.
most tekintsünk el attól, hogy mennyire bölcs dolog egy hitelt egy másikkal kiváltani. viszont ha a másik ki lett váltva, akkor nyilván kikerül az egyenlegből. láttál valahol olyan műveleti hibát a kolléga levezetésében, ahol ez elmaradt, vagyis egy már nem fennálló kötelezettség fennállóként volt feltüntetve?
.
off, lehet, hogy csak este nézek rá, nekiindulok a napnak
HPeter76
HPeter76 2018. 01. 31. 08:26
Előzmény: #1726  Törölt felhasználó
#1727
-Ezt már mondta(régen tudjuk) Torgyán annak idején is előadta..::)))
Törölt felhasználó 2018. 01. 31. 07:55
Előzmény: #1723  -pny
#1726
Nekem is az az érzésem, hogy a fidesz nem hisz a választások egyértelmű kimenetelében (az ő javukra), minden eszközt bevet a pozíciójuk javítására, felhasználva a médiának minden lehetőségét.
Egyik ismerősöm szerint viszont csak be akarják biztosítani helyüket, mert egyszer már megégették magukat, de a 2/3 (sőt 3/3) lenne a fő cél.
Egy kis fikció, de ha ez meglesz, orbánt a Duna jegén fogják Magyarország királlyává koronázni a hűbérurai, ha kell , fagyasztani fogják a vizet. Az adót a magánszámlájára kell majd utalni és egész Magyarországot bejegyzik a földhivatalban orbán tulajdonaként, alkotmánnyal megtámogatva. Hogy  maradjanak a szolgák, nyugat felé is megépül a kerítés és mindenki csippet kap a fejébe GPS és távvezérlés funkcióval.
Czvetkovics 2018. 01. 31. 07:55
Előzmény: #1723  -pny
#1725
Leírom még egyszer:
Az államadósság részét képező deviza adósságot, melyet az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) tart karban illik elkülöníteni a Magyar Nemzeti Bank devizatartalékától.
A két intézmény független egymástól.
A kettőnek (hitelező-adós viszonylatban) csak kivételes esetben lehet köze egymáshoz. Pl. krízis esetén, ha befagy az elsődleges deviza , vagy forint kötvénypiac, akkor az MNB devizakötvény vásárlással segíti ki az ÁKK-t, nem tudom, hogy volt e már ilyen Magyarországon.
Az, hogy az ÁKK az állami költségvetést és a lejáró kötvényeket miből finanszírozza, annak semmilyen kihatása nincs  az államadósság mértékére. (Ez olyan mint, amikor az állampolgárnak van egy hitele, akkor az adósság mértéke nem a hitelező személyétől (banktól) függ.) Ezzel kapcsolatban, belpolitikai érdekből a Fidesz is sok faszságot állított (0 IMF hitel, stb.).
.
Deviza kölcsönt azért vesz föl az állam tipikusan, mert lejáró devizakötvényeit nem a piacról szeretné forint ellenében megvenni. Kétségtelenül a felvétel (devizakölcsön) pillanatában ez az összeg emeli az államadósság mértékét. De izz csak te állsz meg. A kölcsön összeg befolyik  államnak és kifizeti a lejáró kötvényeit, vagyis megújította a finanszírozását, az államadósság mértéke ettől a tranzakciótól nem változott.
Az államadósság év végi mértékét jellemzően következő dolgok korrigálják:
- A központi költségvetés (megvalósuló) hiánya
- a deviza adósság  árfolyamváltozásból fakadó értékelési különbség
- kincstárnál tartott készpénz - beleértve a deviza - állomány változása
.
Annak, hogy az MNB likvid eszközeiben a devizák milyen mértéket képviselnek a föntebb írottakhoz nem sok köze van. Továbbá az, hogy a MNB az eszközeiben megjelenő deviza mértéket miből állítja elő, megint csak nem releváns az államadósság szempontjából.
andare 2018. 01. 31. 02:55
Törölt hozzászólás
#1724
-pny
-pny 2018. 01. 31. 01:14
Előzmény: #1721  Czvetkovics
#1723
Egyre inkább a kétségbeesés és a félelem látszik Orbánékon...
.
"A Fidesz közleményei egyre jobban hasonlítanak egy frusztrált troll köpködéseire"
.
https://index.hu/belfold/2018/01/30/a_fidesz_kozlemenyei_egyre_jobban_hasonlitanak_egy_frusztralt_troll_kopkodeseire/
-pny
-pny 2018. 01. 31. 01:09
Előzmény: #1721  Czvetkovics
#1722
Konkrétum persze megint nincs csak személyeskedés, fikázás és hazugság.
.
A központi Fidesz kommunikáció is pont ebbe az irányba halad.
Czvetkovics 2018. 01. 31. 00:21
Előzmény: #1679  -pny
#1721
Most, hogy jobban beleolvastam meg kell hogy állapítsam, hogy fogalmad sincs az államadósság kezelésről és az MNB devizatartalékáról, vagyis az egész rendszer működéséről. És ráadásul az egészben az a legjobb, hogy te gazdasági analfabétázol le mást. És hogy ennek mi köze van a Fideszhez, azt végképp nem tudom.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek