A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
Miért ne lenne! Minden cég keresi a lehőségket, hogy piacot szerezzen magának. Oda tud belépni, ahol új ötlettel, tőkével és innovációval rendelkezik.
Amennyiben a jelen esetben egy önkormányzatnak van szüksége az új, gazdaságosabb működtetésére és van erre közvetlen rendelkezésre álló fejlesztése, megtörténhet az üzlet.
Konkrétan nem tudom miért nem volt az országban a fent említett cégnek konkurenciája 2012-ben, akinek eszébe juthatott volna, hogy Szekszárdon "zsírozza" le az üzletét.
Tudok olyan cégeket, akik függetlenek a fidesztől, de nekik is van részesedésük abból a piaci szegmensből és nem kiáltják világgá, hogy milyen kár érte őket, mert nem ők kapták a szekszárdi üzletet.
Nekik elég, amit elnyernek más önkormányzatoknál.
Vannak akiknek az a feladatuk, hogy mindenben korrupciót lássanak.
Betett a rezsicsökkentés a kéményseprőknek
MRT 2017.02.01. 08:43
A kéményseprőpiac a harmadára esett vissza a rezsicsökkentés miatt, a még életben lévő cégek a vállalkozásokon próbálják behozni a kiesett bevételeiket. A kémények ellenőrzését átvevő katasztrófavédelem pedig nagy csúszásban van, a szakszervezetek szerint a létszámhiány miatt, írja a Napi.hu.
Németh Szilárd rezsibiztos 2013 májusában jelentette be, hogy a kéményseprők kartellétől is megvédi az állam az embereket, és csökkentik a szolgáltatás árát. Az árcsökkentés a lakosság számára szinte alig érzékelhető volt, a kéménysepréssel foglalkozó cégek viszont komolyan megérezték a vágást.
Tavaly pedig már az egész szektort megrengette, amikor a szolgáltatást az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) alá rendelték először 13, majd 2017. január 1-től már 17 megyében. Tovább nehezítette a piacon megmaradó cégek helyzetét, hogy az évi ellenőrzéseket is megritkították, tehát emiatt is csökkent a bevételük.
Ezek miatt egyes, korábban közepesen sikeres vállalkozások két év alatt brutális veszteségbe fordultak. Ennek jó példája a Napi.hu szerint a Magyar Kémény Kft.: a cég eredménye 10-20 millió forint körül volt 2013 előtt, azóta azonban 103 milliós éves veszteségbe fordult.
Az átállás nemcsak a kéményseprő cégeknek okozott nehézségeket: az OKF-hez is sok feladat került. A szervezet korábban nem végzett ilyen ellenőrzéseket, így rászakadt a 4,5-5 milliósra becsült magyarországi kéményállomány 85-90 százalékos lakossági része. Így ki kellett alakítani a feladatellátási rendszert, valamint dolgozókat találni.
Ez utóbbi viszont kifejezetten nehéz feladat, épp a 2013-as jogszabályváltozás miatt. A 2000 forintban maximalizált ár miatt a kéményseprőcégek kétharmada megszűnt vagy jelentősen leépítette állományát. Ez pedig magával hozta azt, hogy a munka nélkül maradt kéményseprők közül sokan elhagyták a pályát, sokan pedig külföldön helyezkedtek el, általában más területeken - mondta Vámos Csaba, a Kéményseprők Országos Szervezetének (KOSZ) elnöke a Napi.hu-nak.
Az OKF szerint viszont semmi baj, 550 kéményseprőt foglalkoztatnak, ami elegendő létszám. Bár ennek ellenére mégis sok kéményellenőrzést el kellett halasztaniuk tavaly év végén.
"A hangfelvételt vizsgálta a rendőrség is, amikor nyomozást folytattak az Elios által elnyert közbeszerzések ügyében. A nyomozást végül lezárták azzal, hogy nem történt bűncselekmény, de az erről szóló határozatban megemlítik, hogy a hangfelvételről megállapították, hogy az valóban Szekszárdon készült a már említett időben a közvilágítás korszerűsítési projektről való közgyűlési szavazást megelőzően."
„Jött Mária, és másfél hónap alatt szétbarmolt mindent”
Először csak egy cikket akart kivenni a Figyelő új tulajdonosa, Schmidt Mária. Utána már az egész újságot szidta, és politikusokat helyezett az újságírók fölé.
„Egy évig zajlott felszámolás a cég ellen, többeknek voltak ajánlatai, de mi inkább összetartottunk. Aztán jött Mária, és másfél hónap alatt szétbarmolt mindent.”
A Figyelő egyik újságírója mondta ezt azután, hogy a hetilap új tulajdonosa, Schmidt Mária egy szerkesztőbizottságra bízta a lap szerkesztését.
Csütörtök óta Lánczi Tamás, a Századvég Alapítvány elemzője, és L. Simon László egykori kulturális államtitkár mellett Tallai Gábor, a Terror Háza programigazgatója felügyeli a munkát a gazdaságpolitikai lapnál. A Figyelő legismertebb újságírója, Brückner Gergely benyújtotta lemondását. Azóta még egy újságíró, Jandó Zoltán is beadta a papírokat, mások pedig mérlegelik a távozást.
Schmidt Mária kevesebb mint két hónapja érkezett a lap élére; azt ígérte, csendes tulajdonos lesz, ehhez képest nyíltan és durván kritizálta a szerkesztőség munkáját, cikket fúrt meg, és előkészítette Láncziék bevonulását.
Schmidt Mária vagyok, pénzügyi befektető link
jah ugye a terror házás nagyasszony
re halszagú ország
A Fidesz rendbeteszi az országot
link