A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
....nehéz figyelmen kívül hagyni Donald Trump idézett mondatát arról, hogy Amerika az első. Hiszen beiktatási beszéde végső soron arról szólt, hogy az ő olvasatában eddig mások packáztak Amerikával, de ennek most vége, és Amerika mindenkinek keményen oda fog csapni, hogy megvédje vélt vagy valós érdekeit.Ezt a fajta külpolitikai kultúrát és nemzetközi rendszert már elég jól ismerjük, hiszen a világtörténelem egy jelentős része hasonló állapotok között zajlott: az államok a szűk vezetésük által megfogalmazott nemzeti érdekeiknek próbáltak érvényt szerezni a nemzetközi porondon, és tágabb, több országot felölelő szabályrendszerek kialakítása (azaz a multilateralizmus) helyett közvetlenül egymás között intézték el konfliktusaikat. Más oldalról megközelítve: a nemzetközi rendszerben anarchia uralkodik, azaz nincsenek szabályok, az erő dönt az államközi konfliktusokban. Tehát annak az érdeke érvényesül, aki erősebb..." HOGY IS VAN AZ A SZÉP TÖRTÉNET, AMIKOR AZ ELEFÁNT ÉS AZ EGÉR MENETELNEK A HÍDON?...
"Eladtatok bennünket! " - ezt skandálták a szegedi városházánál tüntető hitelkárosultak hétfő reggel, amikor megérkezett a miniszterelnök. Orbán Viktor Botka László polgármesterrel tárgyal a Modern városok program szegedi fejlesztéseiről. Az egyeztetésen Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Csepreghy Nándor államtitkár is ott van. - írja a hvg.hu.
"Eladtatok bennünket! " - ezt skandálták a szegedi városházánál tüntető hitelkárosultak hétfő reggel, amikor megérkezett a miniszterelnök. Orbán Viktor Botka László polgármesterrel tárgyal a Modern városok program szegedi fejlesztéseiről. Az egyeztetésen Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Csepreghy Nándor államtitkár is ott van. - írja a hvg.hu.
A Délmagyarország tudósítása szerint 8 óra körül érkezett Orbán Viktor a szegedi városházához egy fekete Transporterrel, ahol Botka Lászlóval mosolyogva fogtak kezet. Ezután Lázár János miniszterrel együtt vonultak be a hivatalba.
Tüntetők is voltak a helyszínen, akik azt skandálták, hogy „Eladtatok bennünket!”, illetve „Csaló banda, bűnözők!”. A lap szerint hitelkárosultak demonstráltak, a felvételeken pár embert lehet látni, akik a városházával szemben található járdán álltak, transzparensekkel a kezükben.
Dísztó, Zsolnay-kutya, agancsok – így él az izsáki polgármester a vadászházban
Nyílt titok volt, hogy saját maga lakja az uniós pénzből "pazarul" kivitelezett vadászházat az izsáki polgármester, nagy volt nála a vendégjárás, ahogy a másik, karádi házában is – tudta meg a hvg.hu. A birtokunkba került fotókon látszik, hogy már beköltözött, és éppen a beugró ismerősöket kalauzolja – csak éppen nem szállóvendégeket, akiknek a közpénzből felhúzott ingatlant eredetileg szánták.
Egyáltalán nem csinált titkot az izsáki polgármester, Mondok József abból, hogy egy uniós pályázati pénzből épült vadászházban lakik, sőt, kifejezetten dicsekedett is vele környezetében. A 444.hu számolt be arról, hogy 2014-ben a polgármester egyik cégén keresztül uniós pályázaton nyert 35 millió forintot egy vadászház építésére, csakhogy megépítése után ő maga költözött be a hivatalosan szálláshelyként futó ingatlanba.
A névtelenséget kérő forrásunk szerint szívesen invitált vendégeket a "pazarul kivitelezett" házba, és ismeretségi körében nyíltan beszélt arról, hogy milyen pénzből telt az ingatlanra. Azt is sokan tudták, hogy a hétvégéket a másik, karádi házban tölti, amelyre szintén kaphatott közpénzt az Index szerint. link
Izsák fideszes polgármestere épített egy vadászpanziót EU-támogatásból, aztán beköltözött
sarkadizs POLITIKA ma 6:20 619 7724
Mondok Józsefnek bejött az élet. A politikus mintája az igazi, sikeres vidéki fideszeseknek: 1998 óta ő a Bács-Kiskun megyei Izsák város polgármestere, de közben van egy rakás vállalkozása is. Családja benzinkutat működtet Izsákon, 2013-ban természetesen trafikkoncessziót is nyert. A munka mellett marad ideje a hobbijára is, 2005 óta alelnöke a CBA-s Lázár Vilmos által elnökölt Magyar Lovas Szövetségnek, ő a Fogathajtó Szakág vezetője meg a Bács-Kiskun Megyei Lovas Szövetség elnöke, és a Hubertus Vadásztársaság vadászmestere is. link
Már a menzát is államosítanák
MRT 2017.01.19. 21:11 MÓDOSÍTVA: 2017-01-19 21:32:20
Egy állami koordináló szerv alá kerülne a 150 milliárdos közétkeztetési piac. Az erről szóló törvényjavaslat még januárban a kormány elé kerül, és februárban már a parlament szavazhat róla – értesült a hvg.hu.
A hírportál szerint a dolog még januárban a kormány elé kerülhet, és februárban szavazhatna róla a parlament. Viszont Lázár János a kormányfinón tagadta ezt, szerinte bár korábban valóban volt szó a menzaállamosításról, most nincs napirendben a téma.
Az államosítás a javaslat kiötlői szerint azért lenne jó, mert egyrészt le akarják törni a közétkeztetésben működő magáncégek profitját, másrészt "egységesíteni akarják a színvonalat".
Ez utóbbi kapcsán az a hivatkozási alap, hogy az ország szegényebb régióiban az iskolákban és óvodákban "lisztfőzeléket" és virslinek épphogy nevezhető húskészítményt esznek, míg például Budán állítólag "éttermi minőségű a koszt". (Ennek valamelyest ellentmondanak a budai közétkeztetéssel kapcsolatos személyes tapasztalatok.)
A kérdés csak az, hogy vajon az egységes színvonal a kettő közti skálán hol fog elhelyezkedni. A korábbi államosítási tapasztalatok alapján legalábbis optimista dolog lenne azt várni, hogy Borsodban és Nográdban is éttermi minőségű lesz majd ezután a menza.
Visszatérő érv az államosításra az is, hogy a pártokkal ilyen-olyan módon összefonódott nagy közétkeztető cégek leosztották egymás között a piacot és vitatható közbeszerzésekkel (vagy olykor anélkül), felbonthatatlan szerződésekkel betonozzák be magukat az adott településre. Ez megint elég gyenge érv, hiszen azért bőven láttunk olyanra példát, hogy az államosítás farvizén egy még szűkebb érdekcsoport tette rá a kezét bizonyos ágazatokra.
A jelenlegi rendszer úgy működik, hogy az önkormányzatok nagyjából kétharmada saját működtetésű konyháin, egyharmaduk pedig magánvállalkozásokkal szerződve állíttatja elő a bölcsődékben, óvodákban, iskolákban, kórházakban és a szociális ellátásban tálalt ételeket. Hogy minderre mennyit költ, azt az adott település anyagi helyzete határozza meg, így van olyan kevésbé tehetős település, ahol 200 forintból kell kihozni egy adag ebédet, és van olyan, ahol a kétszeresénél is több jut erre.
A Nébih korábbi vizsgálatai alapján az is kiderült, hogy a közétkeztetési konyhák 6 százaléka elégtelenre, 17,5 százaléka elégségesre, 38 százalékuk pedig csak közepesre vizsgázott és mindössze 7 százalékuk felelt meg a minőségi és élelmiszer-biztonsági követelményeknek.
Korrupció, pénzkivonás az egészségügyből és a közoktatásból, a magasan kvalifikált munkaerő elvándorlása, elhibázott reformok, ötletszerű törvényhozás, amely rontja a versenyképességet és aláássa a bizalmat – csak címszavak a Professzorok Batthyány Körének évértékeléséből.
A Fidesz rendbeteszi az országot
link