Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 08. 21. 16:45
Előzmény: #3596  upgrayeddAKS
#3600
"Aljas, az állampolgárok ellen dolgozó bagázs a bürokraták döntő többsége". Ez - akárhogy is ragozod - azt jelenti, hogy a bürokraták legalább fele (bár a döntő többség inkább többet jelent) aljas és az állampolgárok ellen dolgozik. Tehát kb. 40 ezer emberről jelentetted ki (ha csak a központi közigazgatást nézzük), hogy aljas. Persze lehet, hogy nem így van és én vagyok a hülye (bár közgazdász vagyok, így talán mégsem), mindenesetre azt javaslom, hogy máskor talán fogalmaz körültekintőbben. Részemről lezártam a vitát, mivel semmi értelmét nem látom.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 16:40
Előzmény: #3595  Törölt felhasználó
#3599
Javaslom, értelmezd: A belterjes, genetikai és/vagy memetikai hulladék   (inkább mindkettő) vogon-csürhe mindig is ilyen volt a hülyék földjén. Aljas, az állampolgárok ellen "dolgozó" bagázs a bürokraták döntő többsége. Sajnos. Defenesztrációra van szükség, hulljon a férgese szó szerint :) (ez most vicc akart lenni, de komoly vicc...)
Kik szerinted ebben a kontextusban a vogonok? Most már tényleg érdekel... kb. 100%, hogy ezt értetted félre többek közt (sok minden mást is) :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 16:38
Előzmény: #3595  Törölt felhasználó
#3598
"Szerintem a nagy rész nem egyenlő a döntő többséggel..." kb. egyenlő vele, én is ennyit írtam... szövegértés, kérem szépen :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 16:36
Előzmény: #3595  Törölt felhasználó
#3597
Ez szintén nagyon szánalmasra sikeredett :) Látszik, hogy még mindig nem érted. Az érdemi részéhez: "Ez a közpénzből ellened dolgoznak dolog, ha konkrét tapasztalat, akkor megvannak a törvényes fórumok, ahol panaszt tehetsz," igen, ez így van, ettől még lehet róla véleményem, :) amúgy a panaszt kenhetem a hajamra... ehhez mit szólsz? Értsd: semmire nem megyek vele, számos esetben megtettem btw.
"ha meg csak sima üldözési mánia, akkor ne felejtsd el, hogy az államigazgatás dolgozói nem egyenlőek a politikusokkal. " ez volt a nap egyik fénypontja számomra, szerintem az IQ-d olyan 100 körül lehet... eltaláltam? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 16:32
Előzmény: #3592  Törölt felhasználó
#3596
"Sajnos így értelmezve is az a véleményem, hogy ostoba és nagyképű hozzászólás volt és én nem lennék rá büszke. De hát nem vagyunk egyformák..."
Igen, szerencsémre cseppet sem hasonlítok rád meg a szavakon lovagló, a szöveg lényegét nem értő vogonjaidra :) Jó szelektív "gyűjtést" a hsz.-emből, rád is fér, hogy a hülyeséged alátámaszd a (kontextusból) kiragadott részletekkel :) 
Törölt felhasználó 2018. 08. 21. 16:30
Előzmény: #3593  upgrayeddAKS
#3595
Szerintem a nagy rész nem egyenlő a döntő többséggel és mivel olvastam a Galaxis útikalauzt, a vogon szó ilyen értelemben használva  szintén sértő (a mostani hozzászólásodban még kiegészítetted a tetű szóval is). Te bürokratákról beszéltél, tehát én sem számítottam bele a tanárokat és orvosokat, sőt az erőszakszervezeteket sem, hanem a konkrét államigazgatást, ott pedig kb. 80 % nő (menj be valahova ügyet intézni, Nav, okmányiroda, önkormányzat, stb. és nézz  körül ). Ez a közpénzből ellened dolgoznak dolog, ha konkrét tapasztalat, akkor megvannak a törvényes fórumok, ahol panaszt tehetsz, ha meg csak sima üldözési mánia, akkor ne felejtsd el, hogy az államigazgatás dolgozói nem egyenlőek a politikusokkal. Véleményed lehet, így pl. mondhatod, hogy szerinted rosszul dolgoznak, stb., de a genetikai hulladék, tetű vogon, stb. szerintem már inkább becsület sértés kategória, ha szerinted nem, akkor azt javaslom, hogy tégy egy próbát, menj be pl. a legközelebbi NAV ügyfélszolgálatra és közöld az ügyintézőkkel, hogy genetikai hulladékok, biztos örülni fognak, mint ahogy gondolom te is, ha ilyeneket mondanának neked.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 16:18
Előzmény: #3592  Törölt felhasználó
#3594
nem kell, csak értelmezned kellene az "inkább" szót :) ebben a kontextusban... ne erőltesd, ez ma nem megy neked :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 16:17
Előzmény: #3589  Törölt felhasználó
#3593

"Te nem nagy részt írtál, hanem "döntő többséget" " wazze, ez azért vitte ma a pálmát :) nagy rész kb. = döntő többség, de azért jóindulatú segítségképp elárulom: vogonoknak nézz utána (by Douglas Adams) meg azt próbáld meg értelmezni, hogy ebben a kontextusban mit jelent a bürokrata szó... elvileg jelentHETné a teljes közszférát, ahogy valószínűleg te értelmezted, és ami amúgy némiképp "logikátlan", mert ugyebár mitől igazi bürokrata egy tanár, egy orvos, egy ápoló, stb.? Gondolom, hogy a 80%-os adatod onnan jön, hogy hozzávetted... Más: hadd legyen már beleszólásom abba, milyen teljesítményt nyújtanak a tetű vogonok, akik közpénzből dolgoznak ellenem is, jó? Hadd legyen már véleményem anélkül, hogy valami kretén vogont (nem téged) megbántanék vele... illetve ha meg is bántom, akkor is hadd sz..jam már le...
Törölt felhasználó 2018. 08. 21. 16:09
Előzmény: #3590  upgrayeddAKS
#3592
Értem, tehát a zárójeles "inkább mindkettőt" figyelmen kívül kell hagyni, az "aljas bagázs...a döntő többsége"-ben pedig a döntő többség csak nagy részt jelent.
Sajnos így értelmezve is az a véleményem, hogy ostoba és nagyképű hozzászólás volt és én nem lennék rá büszke. De hát nem vagyunk egyformák...
lancaster
lancaster 2018. 08. 21. 15:56
Előzmény: #3587  upgrayeddAKS
#3591
fórumozót sose sértegetünk!!!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 15:51
Előzmény: #3589  Törölt felhasználó
#3590
Én pedig neked javaslok szövegértés-órákat :)
Belekötöttél egy pár soros hsz.-be, amit képtelen voltál helyesen értelmezni, és még te jössz nekem a lekezelő stílusoddal... ne haragudj, de szánalmas, amit művelsz, legalábbis az én szememben. Ha nekem magas valami, akkor nem okoskodok, hanem kérdezek. Szemmel láthatóan neked magas volt, amit írtam, pedig úgy írtam, hogy relatíve könnyen érthető legyen. Nyilván nem cizelláltam, hogy kik a vogonok nálam, stb. Ha kiragadsz a szövegkörnyezetből részleteket, akkor nem fogod megérteni, amiket írtam, sőt felvetődik bennem, hogy direkt akarsz csúsztatni. Az "eredeti" hsz.-t továbbra is tartom. Ha sikerül értelmezned, szívesen vitatkozom veled róla. Nem feltételezem, hogy ostoba volnál vagy hogy ostobaságokat írtál/írnál (veled ellentétben), de egyenesen szánalmasnak tartom, hogy nem értetted meg, mit akartam közölni, és még neked áll feljebb :)
Sok sikert az értelmezésben :)
Törölt felhasználó 2018. 08. 21. 15:34
Előzmény: #3587  upgrayeddAKS
#3589
Te nem nagy részt írtál, hanem "döntő többséget" és bár valóban "és/vagy"-ot használtál, de zárójelben odaírtad, hogy "inkább mindkettő", így ne szépítsd utólag a hozzászólásodat, maradjunk annyiban, hogy én nem lennék rá büszke a helyedben. Egyébként én nem tartom magam szerencsétlennek, mivel nagyjából mindig is úgy alakítottam az életemet, ahogy szerettem volna (a 1,5 év sorkatonaságot leszámítva) és úgy vélem, hogy másokat le"szerencsétlenezni"  - anélkül, hogy ismerném az illetőt, elég nagy ostobaságra vall. Javaslom, hogy mielőtt döntesz vagy véleményt nyilvánítasz, előbb próbálj informálódni, így sokkal megalapozottabb döntéseket tudsz majd hozni, ami biztos hasznodra válik.
Törölt felhasználó 2018. 08. 21. 15:29
Előzmény: #3587  upgrayeddAKS
#3588
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 15:21
Előzmény: #3586  Törölt felhasználó
#3587
Sajnálom, hogy nem megy neked a szövegértés :) Kis segítség: nagy része és ott van egy és/vagy is :) Segítettem? :) Szerencsétlen... gondolom, érintett vagy / rokonság az... erről pedig nem én tehetek...
Törölt felhasználó 2018. 08. 21. 15:04
Előzmény: #3585  upgrayeddAKS
#3586
Hát akkor nagy baj van, mert a közigazgatásban dolgozók kb. 80 %-a nő (mostani és jövendő anyák), így ha ők genetikai hulladékok, akkor az nem sok jót jelent a következő generációra nézve, amit ők szültek vagy fognak szülni.
Egyébként gratulálok, ilyen ostoba és nagyképű hozzászólást még itt is ritkán lehet olvasni, magasra tetted a mércét.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 08. 21. 14:38
Előzmény: #3578  signal2
#3585
A belterjes, genetikai és/vagy memetikai hulladék   (inkább mindkettő) vogon-csürhe mindig is ilyen volt a hülyék földjén. Aljas, az állampolgárok ellen "dolgozó" bagázs a bürokraták döntő többsége. Sajnos. Defenesztrációra van szükség, hulljon a férgese szó szerint :) (ez most vicc akart lenni, de komoly vicc...)
HIM
HIM 2018. 08. 21. 14:09
Előzmény: #3583  Seismic
#3584
A napi 12-14 kilakoltatás közben ezt kéne nyomatni a hangszóróknak..
sanka 2018. 08. 21. 13:51
Előzmény: #3576  Vazsmegyei
#3582
Ülj le egyes!
Törölt felhasználó 2018. 08. 21. 13:50
Előzmény: #3577  Vazsmegyei
#3581
Ezek mind okos gondolatok és egyet is lehet vele érteni. De a vita nem erről szólt, hanem arról, hogy sokan vannak-e az állami alkalmazottak (főként a közigazgatásban) vagy sem, mivel nemzetközi összehasonlítás szerint sokan. Erre írtam a vita elején, hogy a közmunkások nélkül nemzetközi összehasonlításban sincsenek sokan és a közmunkások igazából - ha már a külfölddel hasonlítunk össze - nem sorolhatóak az állami alkalmazottak közé, ők inkább a szociális segélyen élők kategória, csak nálunk a segélyért cserébe munkavégzést várnak el tőlük, míg más országokban nem sorolják őket statisztikailag az állami alkalmazottak közé.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek