A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
Tulajdonképpen én is. (Amit Breaker a Zsiday után írt azzal nem, de később korrigálta). Ettől függetlenül mélyen elítélem az egész rendszert, ami nem zárja ki, hogy keressek rajta.
Hát, ML részvényesként örülök, hogy ezt szóba hoztad, mert az Opus topik nem kifejezetten arra való, hogy kifejtsem, hogy mit gondolok erről. :) Szóval én úgy vagyok vele, hogy az ML részvények emelkedésén keresztül legalább vissza fogok kapni valamit abból, amit ellopnak az országtól. Sajnos nagyon mély morális válságra utal az országban, hogy ott csápolunk, hogy így hajrá, meg úgy hajrá, miközben az ország szétlopásából profitálunk. Ami a magyar közbeszerzéseken folyik, az miatt egészségesebb erkölcsű országokban százezrek tüntetnének az utcán.
A devizahiteles perek specialistája, Czirmes György ügyvéd lapunknak azt mondta, hogy tanúvallomás bizonyítja, hogy a BANKOK A DEVIZAHITEL-SZERZŐDÉS MEGKÖTÉSEKOR MÁR TUDHATTÁK, hogy a forint árfolyama az adósok hátrányára jelentősen gyengülni fog. "HA TUDTÁK, AKKOR EZT A JOGSZABÁLYOK SZERINT A PÉNZINTÉZETEKNEK KÖZÖLNIÜK KELLETT VOLNA MINDEN ADÓSSAL. Ez a szerződés olyan lényeges pontja lett volna, aminek elmaradása vagy meg nem történtté vagy pedig semmissé teszi a megállapodást" – mondta a Blikknek az ügyvéd, aki szerint mindez összességében azt jelentené, hogy az árfolyamveszteséget visszakövetelhetik az ügyfelek a bíróságon. Ez alapján egy átlagos devizahiteles milliókat kaphat vissza a bankjától, ha a bíróság neki ad igazat, illetve, akinek árverezés alatt van a háza, kérheti a végrehajtás megszüntetését. Sok ezer család fizetett a gyenge forint miatt. Minden elszámoltatás dacára a bankok eddig megúszták, hogy a leghúsbavágóbb tételből, az árfolyamkockázatból nekik is részt kelljen vállalniuk. A devizahiteleket végül 2014 végén forintosították, a 256 forintos svájci frank árfolyamon, míg az adósok többsége 150-160 forint körül vette fel a hitelét. L: vagyis a bankok voltak gerinctelenek, mert tudták előre, hogy a forint jelentősen esik!!! (én arra írtam, hogy közpénz ami horvátoknál volt, mert ott a bankok kárpótolták az ügyfeleket és nem közpénzből) http://www.blikk.hu/aktualis/politika/tudtak-a-bankok-hogy-bukni-fognak-az-adosok/9bs97db
Törölt felhasználó2018. 08. 19. 13:33
Előzmény:
törölt hozzászólás
#3431
Miközben az utóbbi százszor erkölcstelenebb és országromboló. Tegyük hozzá!
Törölt felhasználó2018. 08. 19. 13:31
Előzmény:
törölt hozzászólás
#3430
Olvastam egyszer egy nagyon jó cikket arról a mentalitásról, amit Magyarországon el kellene felejteni, sajnos már nem találom. Arról volt benne szó, hogy ha látunk valakit egy drága autóban, azt gondoljuk, hogy ő egy nyertes, megcsinálta az életét, ha meg látunk valakit BKV-val közlekedni, sokan azt gondolják, hogy ő egy lúzer, még egy autót sem képes venni. Miközben az elsőnek 10 milliós tartozása van, a másiknak meg ugyanannyi megtakarítása. Nagyon tanulságos.
Pontosítanám: a közös költséget. Évtizedek óta!!!!
Törölt felhasználó2018. 08. 19. 12:51
Előzmény:
törölt hozzászólás
#3424
Még mindig meg lehet csinálni ebben az országban, hogy valaki évtizedekig nem fizeti a rezsit!!!!! Mások meg fizetik helyette is. Saját tapasztalat. Nem részletezem, hogyan csinálja, mert nem szeretném reklámozni. 28 évvel a szocializmus bukása után!!!!!
A Fidesz rendbeteszi az országot
link