Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 12. 11. 19:29

A Fidesz kisded játékai  

link



Olvasva ezt a cikket, nem tudtam, hogy sírjak vagy sírjak.

A Fidesz számára a saját kisded játszadozása fontosabb, mint egy általuk is fontosnak tartott téma megvitatása.

Majd egyszer később, amikor a politikai elemzők számba veszik, hogy a Fidesz hol k.rta el a 2010-es választásokat, bizonyára ez is egy momentum lesz az értékelésekben.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 12. 15. 11:31
#41
Egyébként meg hagyuk abba ezt a topicot, hülyeség és egyérelmű, hogy
"Aki Magyar az a Fideszre szavaz" korrekt szöveg Viktrotól.
A többi már nemis ember ill magyar ha más véleményt mer formálni.

najó inkább dogozok, amíg van mit.
csa-csi
csa-csi 2006. 12. 15. 14:49
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
"általad oly nagyrabecsült... gittegylet"
Sok marhaságot mondtam már, kedves mokuka, de azt nem, hogy bárkit is nagyrabecsülnék.
Arról gagyogtam, hogy ha már büdös volt sokaknak a szocializmus, mert állítólag öntörvényű és kegyetlen rendszer volt, akkor tessék legalább ebben a kapitálista, imperialista demokráciaában azokat a törvényeket tisztelni és betartani, amit úgy hívnak, hogy játékszabály. Vagyis, ha az egypártrendszer helyett állítólag törvényes a politikai "váltógazdaság" és a buta primitív nép van felhatalmazva a döntésre, akkor a vesztes kettőt tehet: vagy lelép a porondról és elhúz a francba, vagy kellő tisztelettel tudomásul veszi a nyertesek előjogait, azt, hogy ők irányítják az országot. Fontos lernne ráébredni, hogy a parlamenti képviselőnek az uszítás, a szavazópolgárok utcára csődítése egyáltalán nem feladata, sőt ha ezt teszi, akkor ezzel a saját munkahelyét veszélyezteti....
pampa 2006. 12. 15. 15:01
Előzmény: #42  csa-csi
#43
csa-csi

És a kormánypártnak " előjoga " kampányban az ellenzék vezérét hazugsággal vádolni, úgy hogy éppen ő hazudik és így előnytszerezni a szavazásnál?
Ebben nem találsz kivetni valót?
Nem a módot nézed ahogyan odakerült,hanem csak az eredményt?
Szerinted kampányban még erkölcstelen eszközök használata is megengedett?
Érdekes vélemény ez is .
Törölt felhasználó 2006. 12. 15. 16:00
Előzmény: #42  csa-csi
#44
csa-csi pont erről van szó!...a "játékszabályok betartása"....nem a Fidesz volt aki felrúgta őket.
minden szar, amit most eszünk, az a gyurcsány féle gittegylet produktuma....a Fidesz teszi a dolgát, amit ebben a helyzetben tehet....levegőnek nézi gyurcsányt, és igaza is van ...jellemtelen, gerinctelen, ennyit érdemel....kár, hogy az ország egy része nem így gondolja...az agymosás csodákra képpes
Törölt felhasználó 2006. 12. 15. 17:39
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
viktor ugyanugy hazudozik nekünk rendszeresen össze vissza, semmivel se jobb. Tessék visszaolvasni példát is goztam rá! és persze közbe belemondja a kamerába hogy ő sohase hazudott a népnek.
Monster 2006. 12. 15. 17:53
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Hagyd, én úgy vettem észre, hogy hiába mondjuk, hogy Gyurcsány hazugság szempontjából legfeljebb annyiban különbözik Orbántól, hogy Gyurcsány legalább szűkebb környezetben bevallotta, Orbán meg még tükör előtt sem tenne ilyet...
Az meg, hogy melyikük ért jobban a kormányzáshoz, szerintem ebben se nagyon van különbség köztük.

Számomra egyébként lehet, hogy csak azért szimpatikusabb Gyurcsány, mert Orbánt előbb kezdtem utálni:)
Törölt felhasználó 2006. 12. 15. 18:03
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
fade!
kívánom neked, hogy életedben olyan emberek vegyenek körül, akik erkölcsileg és emberileg olyan szinten vannak, mint vörösszegfűs nagyjaink.

pampa 2006. 12. 15. 18:46
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Lassan 5 éve az MSZP kormányoz. Annak amit Orbán mond, vagy hazudik annyi a jelentősége mint a mi beírásainknak.
Az igéreteket csak a győztesen lehet számonkérni.
A vesztesről azt állítani,hogy ő sem tartotta volna be az igéreteit , pedig etikátlan.
Monster 2006. 12. 15. 18:58
Előzmény: #48  pampa
#49
Az lehet, hogy nincs súlya Orbán hazugságainak, csak épp annyi jelentősége van, hogy neki meg erkölcsi alapja nincs számon kérni ugyanezt másokon.
Törölt felhasználó 2006. 12. 15. 19:07
#50
Ez itt nem többé-kevédbé a tőzsdével kapcsolatos témák fóruma?
Mit keres itt egy agymosott agitátor ?
Vagy fizetnek ezért Neked kis barátom?
Hogy oszd az igét mindenhol, egy kis lóvéért?
Pajtás, ne add már el magad , légy férfi ! Vagy gerinces nő ahogy Neked tetszik.
Törölt felhasználó 2006. 12. 15. 20:02
Előzmény: #48  pampa
#51
"Az igéreteket csak a győztesen lehet számonkérni.
A vesztesről azt állítani,hogy ő sem tartotta volna be az igéreteit , pedig etikátlan."

Így van. Ellenben én nem olyan plt hoztam amikor vesztettek.....
Törölt felhasználó 2006. 12. 15. 20:13
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
De az. Énse véletlen járok ide.

Agymosott Agitátor? Mert leírom plt hozva, hogy Viktor is össze vissza hazudozik nekünk? Vagy akinek más a véleménye mint a tied az agymosott agitátor? Oké azt eddigis tudtam akinek más a véleménye az nem számít magyarszámba de ezt nem.

Véleményem ott és akkor mondom el amikorcsak akarom, hálistennek már nem szelsőbalos kommunizmusban, vagy vmi szélsőjobbos gyönyörüségben élünk ahol kussolni kell.

Sajnos nem. :)

Ez az én véleményem. Szivesen beszélgetek róla, vitázok mégakár olyanokkal is akik agymosottnak titulálnak.

Kellemes hvét mindnkinek!
Pajtika 2016. 01. 25. 17:17
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#53
Orbán-rokon és bulvár-biztonságpolitikus az új sámándobcégben
samandobb

Vitézy András, az Orbán Viktor miniszterelnökkel távoli rokonságban élő Vitézy-klán doyenje, valamint Nógrádi György úgynevezett biztonságpolitikai szakértő is erősíti az állami tulajdonú Kárpátok-Alpok Zrt.-t, amelynek feladata a tavalyi milánói világkiállítás magyar mutyipavilonja egyelőre ködös további sorsának adjusztálása lesz.

Zrt.-vé alakult a minap, és nevet is váltott a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. tulajdonában lévő Carpathia Kft.

Az üzletvezetéssel foglalkozó Kárpátok-Alpok Zrt. feladata lesz, hogy „valamit” csináljon a 2015-ös milánói világkiállítás hivatalosan Életkert nevű, de Magyarországon leginkább sámándobnak gúnyolt magyar pavilonjával.

Hogy azonban mit, egyelőre talány: a pavilonfelelős Szőcs Géza, volt kulturális államtitkár nemrégiben nagy sikerként bejelentette: az expószervező olaszok „elkérték” a pavilont, hogy az ott létrejövő olasz technológiai intézet része legyen. Szerinte ez a felkérés nem függ össze azzal a vitával, hogy az olasz hatóságok nem sokkal korábban egy időre lefoglalták a pavilont, mivel Szőcsék adósak maradtak a kivitelezési költség egy részével.

Egy tavaly év végi kormányhatározat ugyanakkor arról rendelkezik, hogy a pavilont vissza kell szállítani Magyarországra, ahol újra felállítják majd, erre el is különítettek félmilliárd forintot.

Azon a 610 millión felül, amit az idei költségvetés „pavilonkiadásokra” már előirányzott (miközben a tulajdonos MNV tavaly összesen 1,4 milliárd forint tőkét pumpált a jogelőd kft-be). Az Index számításai szerint a magyar expórészvétel összesen 5,2 milliárd forintot emésztett fel, s ezzel minden idők toplistás költségű magyar kultúrattrakciója volt.

A sámándob magyarországi új helye sem egyértelmű: korábban szó volt a Szombathelyről – a városba valósi Hende Csaba volt honvédelmi miniszter egyenesen a vasi megyeszékhely jelképét látta az építményben -, majd a harmadik Orbán-kormánynak két minisztert is adó Karcag tűnt esélyesnek.

Igen ám, de újabb bizonytalanságra adhat okot, hogy az új zrt. megtartotta a jogelőd szombathelyi fióktelepét, karcagit viszont egyelőre nem alapított, ráadásul a felügyelőbizottságba (fb) bekerült az Észak-nyugat Magyarországi Közlekedési Központ igazgatósági tagja, Koncz Pál is.

A Kárpátok-Adria igazgatóságát erősíti Szőcs mellett Tirts Tamás volt fideszes politikus, s fb-tag lett a miniszterelnökkel rokonságban álló Vitézy András, Vitézy Tamás nagyvállalkozó és Vitézy László filmrendező fivére, a BÁV korábbi vezérigazgatója, valamint Nógrádi György megtépázott tudományos tekintélyű „biztonságpolitikai elemző”.

Nógrádi felesége történetesen az egyik kiállító volt az olasz Varese városka UNESCO-védettségű kolostorában, amelyet Szőcs bérelt ki az Index szerint a világkiállításra szánt keretből magyar vállalkozások bemutatása céljából.
Pajtika 2016. 01. 26. 17:52
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
A Nézőpont felmérése szerint az M1 többet foglalkozik a bevándorlással, mint az összes többi tévé együttvéve

A köztévével szembeni elfogultsággal nehezen vádolható, kormányközeli Nézőpont Intézet felmérése szerint 2015 utolsó negyedévében a köztévé híradója többet foglalkozik a bevándorlással, mint az összes többi csatornáé együttvéve. Abszolút értékben és százalékos arányban is az M1 a befutó.

Mint írták, „a bevándorlással kapcsolatos hírek aránya az M1 hírcsatornán volt a legmagasabb, 18,2 százalék”, a legalacsonyabb pedig az RTL Klub a híradójában (2,5 százalék) és a TV2-n (1,9 százalék).
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 01. 26. 17:54
Előzmény: #54  Pajtika
#55
(és akkor még ott vannak a xenofóbiareklámok is az adónkból finanszírozva)
Pajtika 2016. 01. 28. 18:34
Előzmény: #55  Bekre_Pal
#56
Izlandon több a levegő, mint Magyarországon

Dunajcsik Mátyás, külföld, belföld, hatalom, közbeszéd, politika, vélemény, interjú, cenzúra, szabadság, irodalom.

Elképesztő látni, ahogy a jelenlegi politikai elitnek néhány év alatt sikerült valóságos kulturális ground zeróvá változtatnia az ország közvéleményét.

„Elismert állást hagytál ott azért, hogy Izlandon jóformán a nulláról kezdj építkezni. Úgy látom, akkor vonultál ki a magyar kulturális életből, amikor éppen beérkeztél íróként és szerkesztőként. Mi vonzott a híresen rossz időjárással megáldott szigetországba?

Akkor vonultam ki, amikor azt láttam, hogy innentől már csak ugyanazt tudnám csinálni még tíz-húsz évig, mint eddig, és közben semmi nem marad belőlem, amit a saját írásaimba tehetnék,a hazai állapotokba viszont szép lassan beleőrülök. De végtelenül fáradt is voltam: a Libri kiadói részlege alig pár év alatt lett Sárközy Bence és Halmos Ádám partizánakciójából az ország piacvezető kiadói csoportjává. Fantasztikus volt részt venni ebben a folyamatban, ami sikeresen mozdította ki a magyar könyvpiacot a korábbi langyos unalomból, de közben tíz-tizenöt évet öregedtem is. 2013-ban az első komolyabb túlterheléses összeomlásom után megpályáztam egy három hónapos írói ösztöndíjat Izlandra, és a nyarat fizetés nélküli szabadságon kint töltöttem. Tulajdonképpen hazataláltam, hirtelen újra lélegezni tudtam. Több volt a levegő. Aztán még visszamentem egy évre a kiadóba, de lélekben már akkor Izlandon maradtam.

Milyen érzés a szigetország biztosította nyugalomból, távolságból Magyarországra tekinteni?

Mintha egy domb tetejéről néznéd, ahogy a szülőfaludat porig égetik.

Azt mondod, itthon talán beleőrülnél a hazai állapotokba. Mi zavar pontosan?

Szerintem ezt nem kell túlságosan magyarázni. Az ember hetente olvas két olyan hírt, aminek a hallatán rögtön csomagolna, ha nem vándorolt már volna ki eddig. Elképesztő látni, ahogy a jelenlegi politikai elitnek néhány év alatt sikerült valóságos kulturális ground zeróvá változtatnia az ország közvéleményét: olyan dolgokról vitatkozunk, olyan nézetek kecmeregnek elő a történelem szemétdombjáról, amik ellen már a századfordulón habzó szájjal tiltakozott a világ haladóbb fele – ehhez csak Ady Endre politikai publicisztikáit kell újraolvasni. A mai progresszívebb értelmiség pedig teljesen tehetetlenül nézi ezt, magára maradt és kétségbeesett Facebook-csoportként, aminek már semmilyen hatása nincs a szélesebb közbeszédre, még ha ezt ők maguk nem is mindig veszik észre. És ezt az öncsalást nagyban elősegíti, hogy manapság már nem a cenzúra a hatalom útja a véleménymonopóliumhoz, hanem a mennyiségi dezinformáció.”
Törölt felhasználó 2016. 01. 28. 19:16
Előzmény: #56  Pajtika
#57
Érdekes és még tetszett is!

Mi lenne ha...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 01. 28. 21:30
Előzmény: #56  Pajtika
#58
na igen.. de mondjuk aki nem veszi észre hogy az ország szellemi értelemben elsivatagosodott az elmúlt pár évben az maga is bizonyára egy ganajtúróbogár és jól elvan a szarban
Pajtika 2016. 01. 29. 12:30
Előzmény: #58  Bekre_Pal
#59
Perelik Magyarországot az azeri baltás gyilkos áldozatának rokonai
2016. 01. 29. 12:20

Magyarország 2012-ben adta ki az életfogytiglani börtönre ítélt gyilkost Azerbajdzsánnak, ahol kegyelmet kapott és hősként ünnepelték. Áldozatának hozzátartozói nem nyugodtak bele ebbe.

KORÁBBAN A TÉMÁBAN:
Elítélték a baltás gyilkos miatt az azerieket
Orbán személyesen tárgyalta le Safarov kiadatását
Safarov-ügy: Hibázott a kormány

2004-ben egy baltával verte agyon az azeri Ramil Safarov Budapesten örmény lakótársát, Gurgen Markariant. Safarovot letöltendő börtönre ítélték, majd – a vádak szerint – politikai okokból a magyar kormány de facto szabadon engedte őt: kiadtuk Azerbajdzsánnak, ahol borítékolható volt, hogy azonnal szabadlábra helyezik, sőt hősként fogják ünnepelni.

A Los Angeles-i örmény közösség lapja, az Asbarez arról ír, hogy Markarian családja az Európai Emberi Jogi Bírósághoz fordult Magyarország kiadatási eljárása miatt. A cikk leírja a brutális gyilkosságot, a 2006-os pert, az életfogytiglani börtönről szóló ítéletet (Safarov 30 év múlva lett volna feltételesen szabadon bocsátható), a fellebbezést, na meg a gyilkosság előre eltervezettségét.

A hírhedt kiadatás

Megemlékeznek róla, hogy 2012 augusztusában döntött úgy a magyar igazságügyi miniszter, hogy kiadja az ország Azerbajdzsánnak az elítéltet, hogy ott töltse le a büntetését. Azonban ahogy Safarov megérkezett, elnöki kegyelemben részesült, nyolcévi fizetést kapott, na meg egy lakást és előléptetést. Idéznek egy 2012-es ombudsmani jelentést is, miszerint hibázott a kiadatáskor a magyar állam.

A felperesek szerint Azerbajdzsán két pontban vétett az emberi jogi nemzetközi jogszabályok ellen: egyrészt nem töltötte le a kiszabott büntetést a fogoly, másrészt etnikai motiváció állt a háttérben, amit a kegyelemmel megtámogatott az azeri állam. Magyarországot azért akarták felelősségre vonni, mert nem győzödtek meg a magyar hatóságok a kiadatás előtt arról, hogy Safarov valóban letölti-e büntetését.

A per májusban folytatódik, az érintett kormányok képviselői is felszólalhatnak. A cikk végül megjegyzi, hogy az Európa Tanács főtitkára, Thorbjørn Jagland vizsgálatot kezdeményezett még decemberben Azerbajdzsán ellen, hogy betartja-e az Európai Emberi Jogi Egyezményt.
_pampa 2016. 01. 29. 12:39
Előzmény: #59  Pajtika
#60
Magyarországot azért akarták felelősségre vonni, mert nem győzödtek meg a magyar hatóságok a kiadatás előtt arról, hogy Safarov valóban letölti-e büntetését."

normális az a ügyvéd aki ezért perel?

Topik gazda

conquistator
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek