Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mahatma2 2015. 05. 05. 21:09
Előzmény: #9518  mahatma2
#9520
Leirom mi jar a feje,ben es ,iert nem a kotbenyesek kivetelezettsege foglalkoztat.
1) meg vannak a rv-eink, elobb utobb hozzajutunk ( valoszinu opcio)
2) hianyzik az osszes rv a beva 6 millaig kartalanit ( a legbaloszinutlenebb opcio)
3) valamennyi rv hianyzik ( lehetseges opcio) pl a rv-k 70%-a van meg. Ezt a 70%-ot visszakapjuk, 30 % beva. ( felszamolast megelozo 180 nap atlaga, ez a mol eseten nekem ez van szerintem 12000-12500 korul lehet. Ezt ft-ban kapjuk. Ezt a penzt parkoltatom valamilyen " biztonsagosnak" itelt formaban. Aki tozsdezik tudja, hogy a mol lesz meg 11000 korul na akkor visszaveszem. Persze alternativa lehet barmely blue amelyik nagyon jo belepest kinal. Hosszadalmas megoldas, es osszessegeben lehet, hogy mindent figyelembe veve ( most 15000 a mol forgathatnam is ha rendelkezmek vele) van veszteseg, de mi kerestuk a tozsdet.
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 20:58
Előzmény: #9513  mahatma2
#9519
Szép, amit írsz. Csak a világ ennél kegyetlenebb. Mindenkinek pénzt osztani nem lehet. A kérdés sohasem az, hogy kinek adjunk még. Hanem hogy ki helyett, vagy kitől vegyük el. Értem én a könnyfakasztó képet, ahogy Q kötvényes egymás nyakába borul a Q számlavezető részvényes áldozatával. Csakhogy a kettejüknek nem ugyanaz a története. Nem ugyanaz a jogállása, felelőssége sem az ügyben! Nem én különböztetem meg őket, az ő jogviszonyuk és felelősségük különböző. És egyébként pont az a legabszurdabb a sztoriban, még az utóbbiaknak kell küzdeni egyenlő elbírálásért...
mahatma2 2015. 05. 05. 20:42
Előzmény: #9516  nemoland
#9518
Ertelek en, de ne ellenuk tegyunk, hanem veluk azert, hogy e jogokat lehetoseget mi is megkapjuk. Ez itt a lenyeg, ne az o kivaltsagaikat vegyek el, hanem azokat mi is kapjuk meg, ha egyaltalan szuksegunk lesz ra. Bizzunk abban, hogy rv-eink meg vannak, es igy nincs szuksegunk kulonleges banasmodra.
nemoland 2015. 05. 05. 20:38
Előzmény: #9516  nemoland
#9517
persze külön öröm lesz, ha megvan minden más és mondjuk októberig tökörésznek és az rv-k esnek mondjuk 20%-ot...ekkor azért érdekelne, hogy mivel korlátozták a tulajdonosi jogokat fizetnek-e kártérítést is az MNB-ből számukra (mivel nem adhattad el) mondjuk egy x hónapos átlagárra vetítve...
nemoland 2015. 05. 05. 20:34
Előzmény: #9513  mahatma2
#9516
nem az a probléma, hogy őket kártalanítják (ha van elég lobbierejük tegyék), hanem hogy a nem kötvényesekkel szemben inkorrektül járnak el, miközben velük kivételeznek...

1. egy kötvényes TUDJA, hogy 3* annyit
bocsátottak ki és ment ki, mint amennyi a
valós TEHÁT max. a negyede lehet meg
valósan az igényének (tehát a kár mértéke
is ismert)
2. egy kötvényes TUDJA, hogy kártalanítják a
teljes összegig KP-ben 30 millióig.

3. egy nem kötvényes NEM TUDJA az
egyenlegéből mi van meg, mert a
felügyeleti biztos a határidő lejárta
előtt 2 nappal abbahagyta a munkáját a
kötvényes törvényre hivatkozva (miközben ő
maga írta le, hogy NEM vizsgálja a
kérdést, TEHÁT egy erre vonatkozó
megjelenő törvénynek az ő vizsgálatára NEM
VOLT hatása). Az adatokat NEM publikálta
és az ügyfelek számára NEM hozzáférhető.
(fogalma sincs senkinek mit csinált,
milyen munkát végzett)
4. a felszámoló biztos,most ugyanazt a munkát
(egyenleg egyeztetés) végzi el amit a
másiknak kellett volna... (miért nem vette
át a hitelesített nem kötvényesekre
vonatkozó adatokat a felügyeleti biztostól
?!?!

itt tartunk...a kötvényes ismeri HIVATALOSAN IS a kár mértékét és a megtérítés módját...egy nem kötvényes SEMMIT SEM TUD ezekről hivatalosan (csak mindenki mondogatja - kivétel a biztosok-, hogy 'biztosan megvan')...csoda, hogy feszültséget szül ?!?!?

Olyan, mintha a nem kötvényesekkel senki sem foglalkozna, miközben pont ők voltak a 'felelős' gondolkodásúak amelyre mindenki felhívja a figyelmet...

Ebből van a feszültség...a felszámoló cég nem hatékony munkájából (esetleg az előző biztos hibáiból esetleg ha a rendőrség titkosította a vizsgálat eredményét, akkor meg amiatt - persze miért titkosítaná, ha minden megvan ?!?!?!?!)

'csak' ennyi a problémája minden nem kötvényesnek...a pontos információ hiánya...
BudFox
BudFox 2015. 05. 05. 20:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#9515
Lemaradtam a Hír -tv -ről...mi volt benne, miről beszéltek ?
nemoland 2015. 05. 05. 20:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#9514
...nem igazán értem miért tudna menni egy nem kötvényes a kormányablakokhoz leadni a hitelezői igényét, miközben a kormányablakok SEMMILYEN MÁS ügyintézést nem tesznek csak ezeket az űrlapokat/igazoláscsomagot veszik át névre szólóan...

link

a kérelem így elvileg a QKKA-hoz kerül aminek elvileg semmi köze a felszámoló céghez...

...de ne legyen így....kíváncsi leszek mekkora sorok lesznek holnap....
mahatma2 2015. 05. 05. 20:20
#9513
Meg mindig nem ertem, hogy nekunk reszvenyeseknek miert kellene azon ragodnunk, hogy miert kartalanitjak a kotvenyeseket, vagy miert sem. Ha viszont ragodunk rajta, akkor miert fogadjuk el hogy felelotlen autohiteles honfitarsainkon miert segitenek. Miert nem azon ragodunk, hogy egyesek mar reg penzuknel vannak, a torvenyeket durvan megsertve. Tehat visszamenoleg sincs tv. arra vonatkozoan hogy par szerencses mar reg rohoghet a markaba. Miert hisszuk hogy a fiktiv kotveny utan jaro virtualis hozam az hozam. Majd ha realizalt hozam lesz na majd akkor kezdhetunk ragodni. Aztan lehet itt uszitgatni (mar akit lehet), de ez nem visz elorebb. Bekes egymast segito topiknak kellene ennek itt lenni, mert hogy ez a funkcioja. Kellene nyitni egy uj topikot mely legyen pl ,baszogassuk egymas eletet' es aki akar kotozkodni belephet es kielegulhet, de ne itt!
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 20:03
Törölt hozzászólás
#9512
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 20:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#9511
Én se tudom, de ettől még igaz, amit írtam:)
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:44
Törölt hozzászólás
#9510
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:43
Előzmény: #9508  Törölt felhasználó
#9509
megyek nézétek
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#9508
Szerinted van kp? Viccelsz? Egy olyan cégcsoportnál, ahol 200 mrd-ot nyúltak, ott szerinted van kp?

Amúgy ha van kp., meg részvény, akkor mégegyértelműbb, hogy a kötvényeseknek nem járna semmilyen kártérítés, mert akkor még tisztábban kibocsátó lopás a kötvényesek buktája, ha a számlavezetőnél minden megvan.
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:41
Előzmény: #9505  Törölt felhasználó
#9507
Na hova megy ez hova ír- sajátszámlás
az a legcíkibb azt beszélik-
nini55 2015. 05. 05. 19:40
Törölt hozzászólás
#9506
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#9505
19.40 Hir TV NÉZZED
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:38
Törölt hozzászólás
#9504
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#9503
Nem! Nektek, akiket a számlavezető lopott meg, nektek VALÓBAN jár a biztosítás! Hiszen az erre van. A kötvényesek esetében, főleg kapott kamatok után nincs miről beszélni, őket a kibocsátó verte át.

És röhej, hogy most ti küzdötök azért, hogy legalább egyenlő legyen az elbírálás...
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#9502
Te neked mid van Sajátszámlásokat
vették le!!
Állítólag ennek a technikájába nagyon otthon voltak- Sőt már technikailag el ismerték csak nincs pofájuk kiállni-
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 19:09
Törölt hozzászólás
#9501

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek