Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#9460
részint én is panaszkodok......
össze kéne bennünket kötni-
ez a legjobb modell a panaszkodás
pláne,ha rosszul tájékozódok-
Mit: Semmibe se vesznek
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 11:19
Törölt hozzászólás
#9459
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 11:19
Előzmény: #9454  csendben
#9458
cuppantás NEKI- PANASZKODÓ A köbön-
nemoland 2015. 05. 05. 11:18
Előzmény: #9450  BudFox
#9457
"Javasoljuk, hogy a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. "f.a.”-val szemben fennálló hitelezői igényüket mindkét fenti esetben valamennyi fennálló követelésükre - az egyenlegközlő levelekkel kapcsolatban meghatározott határidőtől függetlenül - jelentsék be legkésőbb 2015. június 1-ig"

ezért sztem meg nem kell megvárni az egyenlegközlőt...csatoljuk az előzőt (a felügyeleti biztosnak elvileg át kellett adnia a vizsgálata részeredményeit a felszámolónak.)+ a q.telephelyit...

...engem jobban zavar, hogy a tértivevényes leveleket nem veszik át már kb. 1 hete...

mi van ha 'elfelejtik' átvenni a leveleket...'véletlenül'...nincs hova fordulni... a kormányablakból elhajtanak, hogy csak kötvényesekkel foglalkoznak...
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 11:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#9456
Helló mennyire hiányzott ez nekemlink
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 11:11
Törölt hozzászólás
#9455
csendben 2015. 05. 05. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#9454
Gyorsan visszatértél! :-)
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 11:02
Törölt hozzászólás
#9453
csendben 2015. 05. 05. 11:01
Előzmény: #9451  Törölt felhasználó
#9452
Szia!

Az MNB biztos által elkezdett adategyeztetés megszakadt.
A mostanit a felszámoló küldi.
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 10:56
Előzmény: #9450  BudFox
#9451
azt írták ezen a héten jön az új egyenlegközlő
amit nem értem minek újból elküldeni mikor a régi is egyezett, de jó, küldjék
Viszont ha nem jön a héten, akkor szerintem túl sokat nem kéne rá várni
BudFox
BudFox 2015. 05. 05. 10:49
Előzmény: #9443  csendben
#9450
Sziasztok.

Tegnap bementem az egyik kormányablakba hogy hátha megtudok valamit...
hát nem sokra mentem, a kormányablak vezetője is a psfn oldalról tájékozódik,
ő sem ért sok mindent.

kérdeztem hogy mi részvényesek mit írjunk jogcímként a levélre majd... teljes tanácstalanság..

Azt is mondta hogy most az egész felelősséget őrájuk sózzák, hogy a papírokat intézzék..pedig nekik nincsen pénzügyi végzettségük.

Elkértem a telefonszámát, csütörtökön érdeklődöm nála, hátha küldenek nekik valami részletesebb tájékoztatást, vagy valami információt.

Azt még mondta hogy várjuk meg azért a felszámoló biztostól kapott egyenleg közlőt, mert a psfn -en is az van hogy az egyenlegközlővel együtt küldjük el a levelet.

Ennyire jutottam, nektek van valami új információtok ?

Tuta
Tuta 2015. 05. 05. 08:54
Előzmény: #9445  Tuta
#9449
Igen kicsit már "vicces" vagy inkább morbid!
Természetesen végig olvastam én is!
Először azt írják, hogy ha egyezés van akkor nincs teendő, elfogadott az egyenlegközlő.
Majd azért biztos ami biztos jelentsd be, amiből gondolom még nagyobb keveredés lesz csak,ill. időhúzás.
Ha nem stimmel akkor jelentsd be 8 napon belül, de ha stimmel akkor is bejelentheted jún. 1-ig, de még utánna is van 180 napod ... és had ne ragozzam.
Természetesen most részvényes oldalról beszélek.
Nem is értem ha jó az egyenlegközlő, minek m ég bonyolítani.
De hát itt már lassan semmin nem lepődünk meg.
3 Hónapja zárolva van az állítólag meglevő magánvagyon, és ezeket elnézve tippünk se lehet mikor kapjuk vissza a részvényeinket és a számlán levő pénzeket.
mahatma2 2015. 05. 05. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#9448
Mindegy nem szabad sopankodni, tenni kell amit tehetunk, hogy barmi is legyen a vege tudjuk mi mindent megtettunk.
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 08:42
Törölt hozzászólás
#9447
mahatma2 2015. 05. 05. 08:19
Előzmény: #9445  Tuta
#9446
Hitelezői igény

Javasoljuk, hogy a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. "f.a.”-val szemben fennálló hitelezői igényüket mindkét fenti esetben valamennyi fennálló követelésükre - az egyenlegközlő levelekkel kapcsolatban meghatározott határidőtől függetlenül - jelentsék be legkésőbb 2015. június 1-ig kizárólag postai úton a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. címére: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. Kérjük, hogy a borítékon feltétlenül tüntesse fel: „hitelezői igény”. A hitelezői igény bejelentése díjmentes. Az igény bejelentő lapot innen töltheti le.
Az igény bejelentéshez szükséges csatolni a számlaszerződést az értékpapír- és ügyfélszámla vezetéséről.

Amennyiben a hitelező a fenti határidőt elmulasztja, úgy a felszámolás közzétételétől számított 180 napon belül van további lehetősége követelésének bejelentésére. Ezen határidőn túl bejelentett hitelezői igények kielégítésére a felszámolás során akkor van lehetőség, ha a határidőn belül bejelentett tartozások kiegyenlítése után az adósi vagyonból van rá fedezet. A 180 napos bejelentési határidő elmulasztása jogvesztéssel jár, 180 napon túli igény befogadásra lehetőség nincs. Amennyiben 2015. április 22. előtt – azaz a felszámolás megindulása előtt - nyújtotta be a hitelezői igényét, a nyilvántartásba vételhez feltétlenül ismételt benyújtásra van szükség.

A Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. "f.a.” ügyfeleinek az adóssal szemben fennálló követelésének kielégítését jelenleg az alábbi négy jogszabály szabályozza:

Csupan a teljesseg kedveert
Tuta
Tuta 2015. 05. 05. 08:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#9445
A válasz egyértelmű, ha Részvényes vagy és kp-s!

"Egyenlőre semmi!
Várni az egyenleg közlőt!
Ha egyezés van akkor semmi teendő nincs, ha nincs egyezés akkor kell jelezni!

"Amennyiben a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. ”f.a.”-nél elhelyezett bármilyen eszköze van (pénzügyi eszköz, pénzeszköz, árutőzsdei szolgáltatás tárgyát képező eszköz)

Hamarosan az aktuális állapotnak megfelelő ügyfél-egyenlegközlőt kap postai úton. Az egyenlegközlőkkel kapcsolatos esetleges észrevételét az eltérés okát igazoló dokumentumokkal a kézhezvételt követő 8 napon belül jelezhetik kizárólag postai úton a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. címére: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. Kérjük, hogy a borítékra írja rá: „Észrevétel”. Visszajelzés hiányában az egyenlegközlőben foglaltak elfogadottnak tekintendőek.

A Bszt. jelenleg hatályos rendelkezései szerint a befektetési vállalkozás kiadja az ügyfélnek az alábbi csoportok valamelyikébe tartozó és ténylegesen fel is lelhető eszközeit.

a) az ügyfél által a befektetési vállalkozásnál letétbe helyezett pénzügyi eszköz (pl: értékpapírok – részvény, államkötvény, stb.), illetve nyilvántartott pénzeszköz (pl.: Forint, Euró, Dollár),
b) az ügyfél tulajdonában lévő vagy őt megillető pénzügyi eszköz és pénzeszköz, valamint
c) az árutőzsdei szolgáltatás tárgyát képező eszköz a befektetési vállalkozás, illetve az árutőzsdei szolgáltató bármely, az ügyfél javára vezetett számláján.

Az eszközök kiadására akkor kerülhet sor, ha a befektetési vállalkozás által vezetett nyilvántartás és a befektetői követelések megegyeznek, és az ügyfelekkel történő elszámolást akadályozó körülmény nem merül fel. A Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Egysége a QUAESTOR Értékpapír Zrt. ”f.a.” vagyonát zár alá vette, azzal a felszámoló nem tud rendelkezni, ennek okán az ügyfélvagyon kiadása jelenleg nem lehetséges."
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 06:48
Előzmény: #9442  csendben
#9444
hm -jó reggelt-
csendben 2015. 05. 05. 06:10
Előzmény: #9442  csendben
#9443
OFF!

itt nézz szét!:
link

ON!
csendben 2015. 05. 05. 06:05
Előzmény: #9433  Törölt felhasználó
#9442
Szia!

OFF!

Az a gyanúm,hogy beszólt, egy a topikon nagyon népszerű írnoknak, erre törölték a modik.

Ő a második,aki erre a sorsra jutott.

ON!

Törölt felhasználó 2015. 05. 04. 22:30
Előzmény: #9440  Törölt felhasználó
#9441
hagy jad igaz játszani lehet- a szavakkal

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek