Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:58
Előzmény: #7956  Törölt felhasználó
#7960
"Nem is kaptam autót, ezért nen is lopták el. A pénzemet lopták el.;)"

Nem. Te vettél el autót, amit a nevedre ki is állítottak. A csőd azt jelenti, hogy kiderül, hogy szar. Most meg az derült ki, hogy egy része szar, másik része üres. De vegyük észre, hogy ez tulajdonképpen ugyanaz: az autó eladója átvert, szart adott neked el. Én sajnállak, te követelheted rajta a károd. De a többi, korrekt autócégnek, meg autótulajnak NEM KELL összedobja neked az új kocsit.

Nem érzed gáznak, hogy az, akinek a részvényét, pénzét ellopták az értékpapírszámlájáról, az 6 millióig kap kártérítést és még bukik 10% önrészt, a részvényein a piaci helyzet miatt 25-30%-ot, pedig neki abszolút jár a BEVA, amit pont erre találták ki. A Q kötvényes úgy vett vállalati kötvényt, hogy arra NINCS BEVA és most 30 millióig megkapja KAMATOSTÓL. Olyan kamatostól, ami piaci viszonyok között nem volt kitermelhető, de most a többi céggel megfizettetik még ezt az extra hozamot is!

Ez szerinted rendben van?

Értem, hogy jó neked, hogy visszakapod. Kurva nagy mázlid van. Tedd is el a pénzt, örülj neki. De el ne hidd, hogy az járt.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:57
Előzmény: #7957  Törölt felhasználó
#7959
A bankoknak nem csak az ügyfelektől van pénze.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:55
Előzmény: #7955  Törölt felhasználó
#7958
Nekem nem jár, mert 6 millió alatt vagyok.
A többit leírtam szerintem elég érthetően,csak te nem akarod elfogadni. Vitás és nehéz ügy ez nem kérdés.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:54
Előzmény: #7956  Törölt felhasználó
#7957
"Most is ez lesz, csak a Bankok követelik a pénzt a kusbefektetők helyett."

1. A bankok pénze = ügyfelek pénze. Tehát a Q kötvényt NEM vevők fizetik.
2. A fenti érv jó nagy Fidesz kamu. Ha ugyanis minden megvan, akkor minek a felszámolósdi. Ha meg nincs, akkor hazugság, hogy nem kerül a piac tisztességes szereplőinek a pénzébe.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:52
Előzmény: #7953  Törölt felhasználó
#7956
Most is ez lesz, csak a Bankok követelik a pénzt a kusbefektetők helyett. Ők ráérnek, mert talán még akkor is létezni fognak amikor már az unokáim se...

Nem is kaptam autót, ezért nen is lopták el. A pénzemet lopták el.;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:51
Előzmény: #7954  Törölt felhasználó
#7955
És szerinted neked így hirtelen 6 helyett 30-ig jár rögtön az amúgy is kérdésesen járó BEVA? Azt is elhitted?

Kötvényt akartál venni. Aki korábban vett ilyet, az még KAMATOT IS KAPOTT UTÁNA! Tök mindegy, hogy "fiktív" vagy nem. Az ügylet kötvényre irányult. És a kötvénnyel vertek át, nem a számlavezetéssel. Nem a kötvényedet lopták el és nem is a pénzedet. Hanem szart adtak el. Ez viszont kibocs. kockázat, ami nem BEVA.

Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:48
Előzmény: #7951  Törölt felhasználó
#7954
Én csak akartam venni kötvényt, de nem kaptam semmit.;P Már írtam neked, ha simán csődbe megy a cég a fizetésképtelenség miatt, akkor elfogadom. Így is volt az első pár napban. Szarul is voltam, lemondtam a penzemről, de akkor még arról nem volt szó, hogy az számlákról lenyúlták a pénzt.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:47
Előzmény: #7952  Törölt felhasználó
#7953
De jó példa, mert attól mert az autó eladó átvert, miért kéne téged a többi autósnak kárpótolnia...

Sajnálatos, ami veled történt. És tök joggal követelheted a pénzed. Azon, aki átvert. Itt is megteheted.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:42
Előzmény: #7950  Törölt felhasználó
#7952
Már reagáltam korábban, de ez Továbbra se jó példa, mert nem kaptam autót.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:39
Előzmény: #7949  Törölt felhasználó
#7951
Egyébként te mikor vettél Q kötvényt?
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:35
Előzmény: #7948  Törölt felhasználó
#7950
"a a károsultaktól is elvették, amiért megdolgoztak"

Igen, csalók elvették. Ahogyan egy autótolvaj is szemét módon ellopja a kocsidat a ház elől. De ettől még a házmester utána nem rendelkezhet úgy, hogy elveszi mindenki kocsiját, lecseréli kisebbre, hogy neked meg összedobják a tolvaj által ellopottat.

Ezekre az érvekre sose reagálsz... Persze tudom miért. Nem tudsz. Nem is lehet. Nonszensz az egész.

És megismétlem (mindegyik hozzászólásomba leírom), hogy SAJNÁLOM, ami ezekkel az emberekkel történt (kivéve az olyan nyunyu féléket, akik jogászként voltak ennyire kapzsik és felelőtlenek). De ettől még NEM JÁR kártérítés. Pláne nem a tisztességes szereplőktől és a felelős emberektől elvéve.

Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:30
Előzmény: #7946  Törölt felhasználó
#7949
Személyeskedünk te tirpák?:)
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:28
Előzmény: #7947  Törölt felhasználó
#7948
Ja a károsultaktól is elvették, amiért megdolgoztak, amiután adót fizetek, és amiből megmenteték a bankokat 2008-ban. Akkor persze nem sírtak, hogy elveszik a pénzt az adófizetőktől, de ha tőlük vesznek el akkor sírnak. A bankok számára van ingyen pénz, csak a kisembereknek nincs.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:16
Előzmény: #7944  Törölt felhasználó
#7947
Sokadjára írom. Lecke #1: nincs ingyen pénz. Tessék belevésni mindenkinek a hálószoba falába!

Te is írd ki.

És ez a megmentősdire is igaz. Nem lehet pénzt varázsolni. Ha valakinek adsz, azt mástól veszed el...
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:12
Előzmény: #7944  Törölt felhasználó
#7946
"Csak úgye a gátlástalan pénzügyi szektorban a gengszertváltás óta, mindig is ott lopták meg a kisembereket, ahol tudták. Én annyira nem sajnálom a bankokat, még igy is van miből meríteniük."

Belőled merítenek, te szerencsétlen...
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:11
Előzmény: #7944  Törölt felhasználó
#7945
"Sokan 30-40 évnyi kemény kétkezi munkával keresték meg azt a pénzt, amit elloptak tőlük."

Hagyjuk a szentimentális túlzásokat. Magasabb kamatra utazó, kockázattal nem törődőd spekukánsok!

Értékpapírszámlát nyitottak, MiFiD tesztet töltöttek ki, vállalati kötvényt vettek. Ez nagyon nem Marika néni és az OTP esete, és még csak nem is a devizahiteleseké...

"Az nem ingyen volt."

Ez igaz. Megismétlem: baj, hogy ilyen van. Sajnálom is, ami velük történt. De ez BENNE VAN A PAKLIBAN. Azt is sajnálom, akinek ellopták a kocsiját a ház elől. De ettől még nem veheted el a többiekét, hogy dobják össze szegénynek...

Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:06
Előzmény: #7938  Törölt felhasználó
#7944
Sokan 30-40 évnyi kemény kétkezi munkával keresték meg azt a pénzt, amit elloptak tőlük. Az nem ingyen volt. Csak úgye a gátlástalan pénzügyi szektorban a gengszertváltás óta, mindig is ott lopták meg a kisembereket, ahol tudták. Én annyira nem sajnálom a bankokat, még igy is van miből meríteniük. Demagógnak tünik, de ez így van. Ezután mindenkinek az lesz az éredeke, hogy bejelentse a pénzügyi turpiságokat.
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 22:53
Előzmény: #7941  mr_oven
#7943
Bizony. Még ez is bőven benne van a pakilban. Lehúzni a BEVA-t, meg a BEVA tagokat megfejni...
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 22:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#7942
Érvek helyett látom, neked is csak a személyeskedés megy.
mr_oven 2015. 04. 21. 22:50
Előzmény: #7932  Törölt felhasználó
#7941
Ezzel csak egy baj van. Jogilag ugyan külön személy a két cég, de még sem kellene úgy kezelni mint ha nem Tarsoly állna egy személyben fölötte.
Máig vallom, hogy a 150 milliárd jelentős része be sem folyt. Fiktív befizetési nyugták vannak fiktív részvények mögött, vagy átutalás esetén más csatornákon visszafolyt a pénz.
Az igazi csalás még most fog beteljesedni, amikor a fiktív nyugtákra és kötvényekre kifizetik a pénz.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek