Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:49
Előzmény: #6559  lukskypoker
#6560
"2., én mint kötvényes nem várok extra elbírálást ha és amennyiben "korrekt üzletmenet" keretében történik az ami történt(de itt nem erről van szó)"

Ha feltörik a kocsidat, vagy ellopják az utcán a pénztárcádat, akkor se fizeti ki azt neked senki...

"4., a manyup pénz lenyúlása után ez a minimum (emléxel ugye arra amit a fogtündér mondot: ELTŐZSDÉZTÉK!!!)"

Ezt nem egészen értem. Az egyik buta, rövidlátó, komcsi lépés ugyan miben indokolja egy másik ostoba, rövidlátó, komcsi lépést?
lukskypoker
lukskypoker 2015. 04. 13. 19:45
Előzmény: #6556  Törölt felhasználó
#6559
1., lesz böri:-)
2., én mint kötvényes nem várok extra elbírálást ha és amennyiben "korrekt üzletmenet" keretében történik az ami történt(de itt nem erről van szó)
3., eddig sem szavaztam rájuk és amikor visszaadják a pénzem azután sem fogok
4., a manyup pénz lenyúlása után ez a minimum (emléxel ugye arra amit a fogtündér mondot: ELTŐZSDÉZTÉK!!!)
5., ha ez a kormány és a baráti körének összes haszonélvezője börtönbe kerülne+vagyonelkobzás akkor nekem nem kell vissza a pénz, nekem ennyit bőven megért:-))))
stock33
stock33 2015. 04. 13. 19:37
Előzmény: #6553  Törölt felhasználó
#6558
fideszesek hoztak maguknak egy újabb törvényt. az elejétől kezdve látható volt, hogy a végén majd úgy alakítják, hogy magukat kifizettetik.

ebből is látszik, hogy orbán haveri köre pl. nem volt érintett a januári chf ügyben. legalább is nem a rossz oldalon álltak.
ha ott bukott volna valamelyik, akkor már minimum az alkotmányban (vagy ahogy ők hívják, alaptörvényben) tiltanák a bukta behajtását.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:35
Előzmény: #6414  Törölt felhasználó
#6557
"Az MNB szerint "A Quaestor az engedélyezett kötvénymennyiség sokszorosát értékesítette. Mivel befektetési szolgáltatási tevékenység keretében átvett ügyfélpénzekről van szó, ezért “ez a Beva szempontjából biztosított tevékenységnek minősül” – mutatott rá az alelnök."
Én büntetőzöm, de polgáris kollegák ugyanerre jutottak. A BEVA egyik független jogi szakértője is erre a következtetésre jutott, tehát arra, hogy az ügyfelek a pénzt odaadták, ezért viszont nem kaptak semmit, nemhogy kötvényt, így nem a kibocsátó, hanem a forgalmazó nem tud elszámolni az ügyfél pénzekkel, mivel nem tud helyette kötvényt felmutatni, mivel az nincs is. Ilyen egyszerű."
.......
Szerintem, hiba azon lovagolni, hogy a kötvények valósak-e, vagy fiktívek.
A lényeg, hogy a fiktív és a valós kötvények azonos módon működtek, befektető és a kibocsátó szándéknyilatkozata alapján. Legjobb tudomásom szerint a szóbeli szerződést is elismeri a jog, és itt minden azonos feltételekkel volt írásba fektetve.
Az értékpapírok, részvények, kötvények sok éve DEMATERIZÁLTAK. Vagyis az értékpapírok nem kerülnek nyomtatott formában a befektetők kezébe, ehelyett letéti igazolás működik, jogilag egyenértékűen a kinyomtatott értékpapírokéval.
Így, ha jogászok különbséget tesznek a valós és a fiktív kötvényekkel kapcsolatos befektetői védelemben, szvsz, melléfognak, mert a befektetők nem tudhatták, hogy mi van a letéti igazolásuk hátterében.
Amíg a Quaestor fizetőképes volt, ugyanúgy megkapták az ígért hozamot a fiktív kötvények tulajdonosai is, mint a hatóságilag engedélyezett kötvények tulajdonosai.
Így, a valós és a hamis papírok tulajdonosai között különbséget tenni a kártérítés jogosságában nagyon méltánytalan.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:34
Előzmény: #6552  Törölt felhasználó
#6556
Az még egy szép sztori lesz, ha végül nem megy senki böribe (tehát ha kiderül, hogy nem volt bűncselekmény, csak szimpla csőd)... Gondolom, akkor az összes Q kötvényes, akiket most a Fidesz szavazatszerzésből kárpótol a tisztességesek pénzéből, visszafizeti az ingyen pénzt...
stock33
stock33 2015. 04. 13. 19:33
Előzmény: #6552  Törölt felhasználó
#6555
nem a tolvaj neve az, aki miatt minősítem a tolvajt. a tette az, ami miatt részemről megérdemel egy minősítést.
stock33
stock33 2015. 04. 13. 19:31
Előzmény: #6550  Törölt felhasználó
#6554
fontos lett rám lebontani? :)

nézd, páran már próbálták itt kipuhatolni, hogy milyen pénzek fölött rendelkezek. miért kötném én ezt mások orrára? te elmondanád ezt ismeretleneknek? na ugye.

azt tudod te is, hogy összességében 200 milliárd az, amit a befektetőktől, megtakarítóktól el fognak vonni a kedvetekért. azt ugye sejted, hogy ezt át fogják rájuk terhelni...
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:30
Előzmény: #6548  stock33
#6553
Teljes nonszensz, hogy a BC károsultakat 6 millióig kártérítik, a blue-kat jó eséllyel ellopták tőlük, tehát ezt a 6 milliót is úgy kapják meg, hogy 4000 Ft-tal számolják az OTP-t, 360-nal a Telekomot, 11000-el a MOL-t... A jelenlegi piaci árakhoz képest tehát még 20-30%-ot még a 6 millió alattiak is buknak a 10%-os BEVA önrészen felül.

A Questor kötvényesek meg, akik diszkont jegyet vettek, azt meg KAMATOSTÓL, rádásul a piacilag teljesíthetetlen kamattal együtt kapják meg 30 millióig. Azaz ott még a teljesíthetetlen extra hozamot is megkapják, akik egy fillért nem kéne, hogy kapjanak...

Ilyen csak félázsiában fordulhat elő, ahol egy "geci" a miniszterelnök.

Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:30
Előzmény: #6541  stock33
#6552
"a quaestor tolvajai elfogadták a tőletek lopott pénzt, gondolom megvan róluk a véleményed..."

Egyelőre nem tudom, hogy kik a "quaestor tolvajai". Majd ha jogerős ítélet lesz a büntetőügyben, akkor - talán - megtudjuk, hogy egészen pontosan kik voltak a "tolvajok", ahogy te fogalmazol.

Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:28
Előzmény: #6550  Törölt felhasználó
#6551
Te sem tudod...hiszen még azt sem tudjuk, hogy mi lesz holnap, nem hogy a távoli jövőben. Majd visszatérünk rá akkor, amikor kézzelfogható hátránya lesz ennek a kártalanítási alapnak az adófizetőkre nézve.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:26
Előzmény: #6547  stock33
#6550
Mennyi lenne?
stock33
stock33 2015. 04. 13. 19:25
Előzmény: #6545  Törölt felhasználó
#6549
vállalják a tetteik/döntéseik következményeit?
stock33
stock33 2015. 04. 13. 19:24
Előzmény: #6543  Törölt felhasználó
#6548
a saját pénzüket a quaestor csődlejárásában/felszámolásában tudnák visszaszerezni.

álljanak ki, most is vállalják azt, amit a kötvények lejegyzésekor vállaltak. ennyi.
stock33
stock33 2015. 04. 13. 19:22
Előzmény: #6542  Törölt felhasználó
#6547
ne tégy ilyen ajánlatot ismeretlennek
szerintem visszavonnád, ha kiszámolnánk mekkora összegről lehet szó.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#6546
Érted te, hogy miért írom ezeket neki...Hátha rájön, hogy mit akarok ezzel mondani.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:21
Előzmény: #6541  stock33
#6545
Tőlük is sajnálod?:-))

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:20
Törölt hozzászólás
#6544
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:18
Előzmény: #6541  stock33
#6543
De eddig a Q. károsultakat tartottad tolvajnak, mert erkölcsi nullának, pedig ők csak a saját pénzüket szeretnék vissza. Éppen ők a bűncselekmény sértettei, és nem te...egyelőre. Jelenleg ők azok, akiket bizonyítottan megloptak, te meg a saját tranzakciós illetéked emelkedése miatt aggódsz, ami még be sem következett, és nem is biztos a bekövetkezése.
Azért ennek ellenére jó előre megbélyegzed a károsultakat, erkölcsi nullának nevezve őket.
Engem nem izgat, mert rólam az ilyesmi lepereg, de látom, hogy sokakat zavar.
Pláne az, hogy nem hagyod abba, és napok óta ezen rugózol. Parttalan ez a vita, te is láthatod. Ugyanazokat a köröket rójuk értelmetlenül. Mindenki elmondta a véleményét, lépjünk tovább. Engem jobban érdekelnének a friss infók.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 19:14
Előzmény: #6541  stock33
#6542
Egyelőre
1. az sem biztos, hogy megszavazzák ezt a törvényt,
2. az sem biztos, hogy ugyanebben a formában szavazzák meg, tehát ki tudja, hogy milyen eltérések lesznek benne,
3. nem tudjuk, hogy mennyi csorog vissza a felszámolás és a büntetőeljárás során lefoglalt cégvagyonból és magánvagyonból,
4. nem lehet tudni, megjósolni sem (hiába riogat ezzel a privátbankár meg a portfolio), hogy lesznek-e, és ha igen milyen mértékű anyagi következményei az adófizetőkre nézve.

Nézd, én tényleg felajánlom, hogy ha emiatt nőni fognak a költségeid, a különbözetet megtérítem neked mondjuk évre. De szerintem összedobjuk neked itt mindannyian. Csak írd meg, hogy mennyivel szálljunk be. Ha ettől megnyugszol, már megérte.:-)
stock33
stock33 2015. 04. 13. 19:10
Előzmény: #6540  Törölt felhasználó
#6541
azoktól, akik pl. a tranzakciós illetéket is fizetik... tudod, azt, amit nem lehet áthárítani...

a lopott pénz elfogadása szimplán erkölcsi kérdés... a quaestor tolvajai elfogadták a tőletek lopott pénzt, gondolom megvan róluk a véleményed.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek