Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Hagyd a fenébe!
Az E-Starban elszenvedett bukása miatt elborult az értékrendje...
Azt se tudja,hogy mi a különbség a kötvényt kibocsájtó kft. és a forgalmazó zrt. között...
-Na már a BC- megtaláltak a helyesemmel-
akkor ott sincs rendbe semmi!!!!!!!!!!
-De mért is mondanák magukról EGYENLEGLAPJUKAT
NEM IGAZOLTA VISSZA AZ MNB!!!!
Annak örülj,hogy elismerték- szerintem van esély hétfői Parlamenti szavazásnál
eldől- Velem mi lesz énnekem FOGALMAM SINCS- Én meg a Hungáriánál vagyok-
nézzétek meg írtam a BC-nek én így látom
mér borultak csúnyán- (szinte megszpotva)
A bizonyítás mért Dőlt meg!!
-ja jó reggelt
Törölt felhasználó2015. 04. 12. 08:53
Előzmény:
törölt hozzászólás
#6152
Tarsoly Csaba szerint a Quaestor 300 milliárd forint "jövőértékű cég".
Ha ez igaz, akkor nem is beszélhetünk Quaestor károsultakról, csupán arról, hogy a cég befektette az illegálisan begyűjtött tőkét, és csupán a kötvények hisztérikus kiváltása miatt vált fizetésképtelenné.
A vállalati kötvények nem arról szólnak, hogy a befektetők bármikor visszaválthatják a kibocsátó cégtől a betett pénzt, hanem ha nincs vevő a piacon a kötvényre, akkor ki kell várniuk a kötvény lejárati idejét.
Az állam sok milliárdot vont ki a Quaestorból, és a Budacash csőd miatt a kisbefektetők rohamai miatt vált a cég fizetésképtelenné.
Ha ezek a gigantikus pénzkivételek nem történtek volna meg, akkor lehet hogy a Quaestor befektetések beérése után mindenki jól járt volna, mind a cég, mind a befektetők.
Mindez nem fog megvalósulni, mert a szabálytalan forrásgyűjtés miatt felszámolják a céget.
A
Ha a Quaestor vagyonát nem herdálják el áron alul a felszámolás után, hanem a "jövőbeni értéket" is figyelembe veszik, lehet, hogy a befektetők pénze megvan teljes mértékben...
Ha lezárul az MNB vizsgálat, akkor derül ki, hogy mi a mérleg, van-e hiány.
Ez persze egy optimista forgatókönyv, és ha ez valós lenne, akkor az egész eddigi kártérítési hisztéria alaptalanná válna.
Kronológiai hiba van a Quaestor ügyben politikai szinten.
Előbb fel kellett volna mérni a Quaestor befektetett eszközeinek értékét, és utána kellett volna beszélni arról, hogy esetleges hiány esetén ki és hogyan pótolja ezt, ki és hogyan nyújt kártérítést, ki és milyen mértékben felelős a hiány kialakulásáért.
Hogyan tudjuk ezt érvényesíteni ?
10 M ott áll a számlámon. Mondhatnám azt, hogy márc. 10-én akartam éppen kötvényt venni. Sajnos lemaradtam ezért csak 6 M-ig védett. Nem visszás a helyzet ?
és? a csalás benne van a pakliban, ha egy KFT kötvényeibe teszi az ember a pénzét. az ügyet a csalókkal kell leintézni, nem azoktól követelni a pénzt, akiknek semmi köze a vállalati kötvénybe fektetők kockázatviselési hajlandóságához.
1) a quaestor KFT kötvényeset kifejezetten nem védte a BEVA. ahogy más vállalatok kötvényeseit se védi. a törvényeket szándékosan így alakították ki. most se változtattak ezen, kizárólag a quaestor KFT-re hoztak egy törvényt, utólag, visszamenőlegesen.
2) nem véletlen, hogy a vállalati kötvényekre vonatkozóan nincs befektetői védelem a rendszerbe építve. azt a kockázatot annak kell állnia, aki oda pénzt tesz. magasabb hozam reményében vállalod a kockázatot. ilyen féle befektetésből ezer féle van, és semmi se védi az oda tett pénzt. január közepén az OTP Supra alapja bukott 30 milliárd forintot. ki kártalanította azokat, akik oda pénzt tettek (magyar családok tízezreit)? senki, mivel nincs mögötte védelem, és aki oda tette a pénzt, az ennek tudatában tette oda. ahogy a quaestor KFT vállalati kötvényei se védettek, csak a maffia állt elő egy törvénnyel, hogy fizessék azok a kárt, akiknek a kötvényekhez az égadta világon semmi közük se volt.
ergo a te alkoholista példád baromira nem jó. a quaestor KFT kötvényjegyzői vállalták azt a kockázatot, hogy elbukják a pénzüket. na, akkor tessék kitartani e mellett. nem ellopni azoktól a pénzt, akik nem vitték a quaestor KFT -hez a pénzüket, és most az emelkedő díjakon keresztül velük fizettetik meg a quaestor "károsultjainak" a kárát.
kötvényesekről beszéltem. nekik kurávra semmi közük a kártalanításhoz. ez nem az ő pénzük, ez lopott pénz. olyanoktól lopják el, akiknek semmi közük sincs ahhoz, hogy az itteni kötvényesek egy pilótajátékba pénzt adtak.
tudod kitől lopják el ezt a pénzt? pl. azoktól az E-STAR kötvényes hitelezőktől, akik végigkinlódták a vállalati kötvénycsődöt, a kötvényeik helyett kaptak a pénzük töredékét érő részvényeket, és most majd a letéti szolgáltatójuk több pénzt kér tőlük azért, mert egy KFT kötvényesei nevében meglopják őket.
írtam már, egy erkölcsi hulladék elfogadja a másoktól lopott pénzt. egy itteni kötvényes semmiben se más, mint az, aki a quaestor KFT-be tett pénzeket ellopta. a kötvényeseket a quaestor KFT kötvényeire alapult bűnszervezet lopta meg, azon magyar családok százezreit, akik nem adták oda a pénzüket a quaestor KFT-nek most az ő nevükben lopják meg.
Ráadásul, aki a BC-nél 6 millióig kapja, az tényleg a számlavezetői kockázat miatt kapja, azaz neki tényleg jár a BEVA, míg a Q kötvényes a rossz kötvény befektetése után kap 30-ig...
Ráadásul, aki 6 millióig kapja, az tényleg a számlavezetői kockázat miatt kapja, azaz neki tényleg jár a BEVA, míg a Q kötvényes a rossz kötvény befektetése után kap 30-ig...
...elvileg a 'sima' tőkepiaci törvény szabályozza az rv és egyéb értékek kártérítését csak a kötvényre kellett külön törvény...
...illetve az azért 'mókás' lenne ha pl. a kötvényes a törvény értelmében 30 milláig visszakapná a pénzét miközben egy részvényes/KP-s számlatulajdonos meg csak 6 millió FT.-ig...és felette nem...
Jaj, ne játszd a jogászt, amikor te a Q kötvény vásárláskor:
- aláírtál egy valótlan adatokat tartalmazó nyilatkozatot (MiFiD),
- egy olyan ügyletet kötöttél, aminek nem ismerted a jogállását (saját bevallásod szerint fingod nem volt a vállalati kötvényekről) és még csak utána se jártál;
- teljeskörű elolvasás, értelmezés nélkül írtál alá milliós szerződést;
- nem tudtad a garanciákat, biztosítékokat, lehetőségeidet és még csak utána se jártál (nem tudtad, hogy nincs BEVA).
150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195