Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 08:56
Előzmény: #599  -bubu-
#600
köszi
-bubu-
-bubu- 2009. 01. 20. 08:44
Előzmény: #598  Törölt felhasználó
#599
link

érdemes itt olvasgatni ............
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 23:58
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#598
nagyon egyszeru
ha mar 10 milliot tudsz keresni a forexen akkor ne maganszemelykent csinald hanem cegkent
akkor a bevetel ceges bevetel es a szembeallithato kiadas a ceg barmely kiadasa lehet nem csak az ami a kozvetlen tozsdei ugylethez kellett
magyarul ceges szamlat nyitsz
megkeresed a 10 millat
az autot es a hazat is ceges nevre veszed igy leirod koltsegkent ev vegen nulla forintot fizetsz adoba
mivel tied a ceg is a haz is tokmindegy milyen neen van mert ugyis te laksz benne senki nem kerdezi meg
autonal kicsit mas mert cegauto adot kell fizetned de meg az is jo mert szinten koltseg a kovetkezo nyereseggel szembeallithatod
ezenkivul mindket esetben az ingatlannal is meg az ingo vagyonnal is ertekcsokkenest szamolsz el evente
ami szinten tovabb noveli a veszteseget tehat tobb nyereseget tudsz ratenni a cegre
aztan ha mar egyre jon a penz akkor azt az ingatlan fejlesztesere koltod es mivel az ceg neven van mindent elszamolhatsz
csakugy mint a kocsi minden javitasat
ez azert jo mert ha mondjuk kocsit veszel es kozben tozsdezel akkor a kocsira igy is ugyis kell kolteni tankolas kotelezo biztositas ha nem is romlik el
ezt a tozsdei nyereseggel nem tudod szembeallitani
de ha van egy ceged es cege a kocsi akkor igen
ilyen egyszeru
ha megis ki akarod venni
akkor kicsit meghuzod a kocsit bejelented a biztositonak hogy osszetort jo alaposan aztan csinaltatsz egy szivessegi karfelmerest a biztositoddal es -80%-os ertekcsokkenessel leselejtezed a kocsit a cegtol es valamelyik rokon vagy akar te magad megveszi

egyszeru, jah es ez nem torvenytelen mielott barki felreerti
egyszeru koltseg, bevetel optimalizalas,
pl erre hozzak letre a holdingokat is
pl adott egy onkormanyzat akinek van 3 cege egy x ami termel 100 milla nyereseget, egy y ami termel 50 milla veszteseget, meg egy z ami termel szinten 50 milla veszteseget
namost adozas szempontjabol a cegek csak sajat veszteseguket szamolhatjak el tehat ebben az esetben a tulajdonos onkormanyzat nem keresett semmit mert 100-50-50=0 de a 100 millio nyereseg utan megis meg kell fizetnie a tarsasagi nyeresegadot
tehat erre csinal egy holdingot amibe beszervezi mind a 3 ceget, ez mar jogilag es technikailag egy ceg elszamolasanak szamit meg akkor is ha fizikailag a 3 ceg elkulonul
ebben az esetben mar osszesitve szamolja el a fenti eredmenyt tehat 0 ft utan nem kell legkozelebb adot fizetnie
erre volt jo pelda par evvel ezelott mondjuk a debreceni onkormanyzat hasonlo lepese amivel oriasi koltsegmegtakaritast ertek el lenyeges szemelyi es strukturalis valtozasok nelkul
csak kosanak ehhez volt esze hogy ezt felismerje
gyurcsany meg ettol fuggetlenul is csodbe viszi az orszagot... rossz gazda modjara...
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 21:16
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#597
Hát durva ami megy az fix.
De a csuda tudja, időnként élvezem ha nehezedik a játék. (Persze csak ha úgy is nyerek :-) )
Most akkor nem jobb-, hanem bal kézzel fogom az ütőt jó?....
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:44
Előzmény: #595  Törölt felhasználó
#596
javaslom nyílt levél megfogalmazását a brókercégek felé, hogy ha nem hagyják abba a napi szintű mutyit és emiatt kereskedhetetlenné lesz a bét, és ezzel ők is már rövidtávon vesztenek, akkor bojkottáljuk a bétet :o)
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:38
Előzmény: #594  Törölt felhasználó
#595
:-)

Az a biztos ;-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:36
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#594
én is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:29
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#593
Jobb ha az ember maga csinálja.
Én mindig magam csinálom.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:22
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#592
ja ! ez a bérből és fizetésből élőknek jó ez a kiszámolósdi, akinek van még mondjuk egy-két más bevétele is pl ingatlan eladásból, mert akkor már nem a cége csinálja, bár akkor is megcsinálja a céges ügyintéző csak sokan nem szeretik a kollégák orrára kötni, hogy mennyi az annyi.
de a magyarnak azért van esze, mert pl. ha én is befizetem amit apeh kiszámolt nekem, akkor hülye lennék hiszen a rendelkezésre álló adatok alapján se tudták kiszámolni, hogy jóval kevesebb az ileltékem.
gondulj bele kiszámolják aztán meg követelik rajtad !
és neked kell bizonyítani hogy ők számoltak rosszul.
á-á !
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:19
Előzmény: #584  Törölt felhasználó
#591
Ha éjszaka nem bírsz aludni és beletört a bicskád az ausztrál indexbe, próbáld ki a koreait és a Hang Senget is. Persze csak demóban.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:18
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
)))) ezt ugy kell csinálni hogy több apehest kell megkérdezni hogyan számolja ki
amelyik occcsóbbat mond annak kell odaadni
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:10
Előzmény: #588  Törölt felhasználó
#589
mindenesetre a válasz alapján fogalmuk sincs miről van szó.

amikor meg a híradóban az apehes kiemelte, hogy a tőzsdei ügyleteseknek is szívesen kiszámolják az adójukat :o))))))) már legyinteni se tudtam ... hiszen fingjuk nincs az egészről, azt hiszik a forgalom a bevétel !
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 20:08
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#588
:o))) menni fog, csak vegyél be valamit :o)))
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 18:43
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#587
akkor adózni kell utána. csak ugye hogyan is?
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 18:41
Előzmény: #584  Törölt felhasználó
#586
utóljára voltam én is érintett a béten, elegem lett de nagyon. eurusd jóbarát és pár fokkal kiszámíthatóbb mint ez a magyar szar.
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 17:14
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#585
phxmike
Mi van, ha nagyobb összegről van szó, ami az osztrák számládról jön pl. 10 Milla és autót, vagy házat szeretnél venni belőle?
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 16:48
Előzmény: #582  Törölt felhasználó
#584
lenullaztam a 15 ezres megharomszorozodott szamlamat

ujrainditottam megint 5-tel, hogy teszteljem ujra egy hetig
tegnap este AORD-dal rogton buktam ugyhogy ausztral index nem valo nekem
mondjuk nem sokat vagy 300 dollart de jobb maradni majd elesben az eurusd-nel talan :)

bar elesben...

hmm... minden megdoglik a magyar tozsden par napja meg elerheto volt a kiszallo bukta nelkul most orulok ha nem megyek csodbe :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 16:46
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#583
hat az is
FOReign EXchange :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 09:43
Előzmény: #579  Törölt felhasználó
#582
meg volt ))
re: betölt )
Törölt felhasználó 2009. 01. 19. 07:57
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#581
Hoppá

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók