Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prfecó 2004. 02. 16. 14:25
#1080
Elek Ur 33 nagyfröccse után titokzatos módon a kómába esése előtt azt rebegte RSI fontos, most itt is lehet ugyanazt, mint aK@H...
Elek ágrólszkadt, egy forintja sincs mégis Bécsbe jár a Kulcsárnak csak Ő viheti az Evian vizet...
Hol a Rába(bányászbéka) segge???
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 13:59
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1079
RSI?
No jól van, értekezzünk erről.
Ez kérem Béla olvasata szerint, egy mutató.
Meg mutatja 5-20 napos időszakban a vevők és eladók izgalmi állapotát.
R= Rozzant
S= Spekik
I= Indikátora
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 13:54
Előzmény: #1077  prfecó
#1078
Azt mondja tegnap este Ica (Ö a csapos)
Rába szerződések túlsúlyba került az EURO.
Hogy van e ennek jelentősége, nem tudja, de kell valami téma……….
p.lama
Tibe ti:
Mindegy ki veszi.
Az a fontos fizet-e érte?
Ui.: Béka?!!
Kérem ez már bányászbéka !!!!
prfecó 2004. 02. 16. 13:46
#1077
A szokásos esszé hiányában megemlitett RSI Mo-n nem tőzsdei cég.Kiváló eredményének hozadékát kiviszi az országból, kivétel ha pl. ezt az ominózus céget venné meg.A rövid megnyilatkozásnak ez értelmezésére még nem hallottam Elek Urtól sem infót.Az árfolyam a békasegge alatt.
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 13:26
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1076
Az RSI kezd jó lenni.
Jöhet a vevö:))))
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 13. 14:43
Előzmény: #1074  prfecó
#1075
vallis, mint vevő, azért ennél rosszabb forgatókönyv nem is lehetne...
márpedig eddig ők vannak az előszobában csak...
prfecó 2004. 02. 13. 14:31
#1074
Szerencsére délutánra megjött az elemzés.Elek Urat ismerem, pénzügyi zseni - egyébként befektető, cégtulajdonos - mindig amikor elhagyja a céget utána a kasszában nem találnak semmit.Elek meg profi befektetőként éli tovább világát.Már a Rába környékén is konvertálódik.Ajaj.. .
Gond nincs,eredmény sincs.... majd jön a Pick, a Wallis , a Fotex ,,,lesz nemulass. A kisbefektetők meg !?
Törölt felhasználó 2004. 02. 13. 11:41
Előzmény: #1072  prfecó
#1073
Vannak magvas gondolatok))))
de mint Deák úr is nyilatkozta tőzsdei céggel kapcs. nem illek……..
No mármost függőben lévő ügyletek esetén sem illik.
Ez örök törvény.
A jelentéssel kapcsolatban érdemes azért komolyabban bele mélyedni.
Kati és egyes remegő kezűek megnyilvánulásai nem szakembert és felületes egyént tükröznek.
Ha nem kívánják ellopni valakik ezt a céget, akkor ez az idei év nyertese lesz.
A magvas és filozofikus gondolatok alapja a jelentés tüzetes átvizsgálása és értékelése.
Per pill korcsmai körben ez most történik.
Béla, Ica (ö a csapos) és Elek (a sarki hajléktalan ki egyben koldus ennél fogva pénzügyi zseni), segédletével most folyik.
Addig is minősítésünk: vétel (750-ig)
p.lama
ui.:
Úgy halottam a Rábánál intenzív nyelvképzés folyik.
Javaslom a Tibeti nyelvjárás képzését az USA megrendelőkkel szembeni nyelvjárással!!
prfecó 2004. 02. 13. 09:34
#1072
Hiányoltam a kisbüdösben megszokott magasszintü filozófálást ami egyben elemzői vélemény.Ugy tünik lecsengett a gyorsjelentés, már csak az esetleges felvásárlás okozhat(na) mélyenszántó gondolatokat.Pénzt keresni ugyis csak máshol lehet,sielésre való csak fapadosra jut a Rábánál.
Törölt felhasználó 2004. 02. 13. 08:46
Előzmény: #1070  brand
#1071
Ezen az áron rövidesen meg fog jelenni a vevő!!
Én a Vallisra tippelek.
Nem kimondottan bőkezű vevő, de vevő és az önkormányzat és többi 10% os nem adja olcsón..
De a lényeg az hogy Béla sem ))))))
p.lama
brand 2004. 02. 13. 08:18
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1070
Hát én nem is tudom... mindenesetre ha igaz, akkor hosszú lábadozási idővel számoljatok.
Nekem azért kellemes volt ez az utolsó negyedév, végül is a sielésrevalót meg lehetett keresni a papíron :)
Üdv,
brand
Törölt felhasználó 2004. 02. 12. 13:47
Előzmény: #1068  brand
#1069
Valóban megmondtad.
De azt hiszem a műtét befejeződött és a beteg megmaradt.
p.lama
brand 2004. 02. 12. 13:28
Előzmény: #1067  prfecó
#1068
Én megmondtam, hogy a Rába még nagyon beteg, de már megint csak károgok, igaz Láma? :)
üdv,
brand
prfecó 2004. 02. 12. 12:52
#1067
A dolgozói létszámot megbontva - produktiv + irodai - tartalmazni kell a közgyülésen előterjesztett anyagnak.Gyorsabb info. közvetlenül a kisbüdösben figyelő Rt. dolgozók tudnak adni.Ica és Katika ,mint helyi megfigyelők biztos ismerik a számokat.
Törölt felhasználó 2004. 02. 12. 10:33
Előzmény: #1065  prfecó
#1066
Megtudja valaki mondani, hogy menyi az egy főre levetítet veszteség a Rábánál?:)))
Talán aprólékosnak tűnök ha megkérdem Deák urat a veszteség 1 az az egy ledolgozott órára mennyi.
A kérdés a dolgozói létszám ismeretlensége miatt van.
Béla megköszönné az információt, hisz a jövőben képződő veszteségek számításához ez elengedhetetlen számára.
Számításána k indítéka a veszteség csökkentésének érdekében történő optimális létszám meghatározása.
Köszö nettel p.lama
prfecó 2004. 02. 12. 09:36
#1065
Elnézést, de tegnap a cégemnél dolgozni kellett.Az eredmény itt is gyengébb lett- bőven nyereséges , de csökkent a piaci hányad - de még igy is sokkal jobb , mint a részbeni tulajdonomban lévő Rábában.Kis befektetőként a Picknél megértem egy cégátvételt, a Rába vezetői helyett nagyon összeszedném magam.Icát és Katikát üdvözlöm.
desszert 2004. 02. 11. 21:01
Előzmény: #1063  desszert
#1064
Aze' ennyi hir utan (ha nem is jo) lassan-lassan csak beindulnak a rozsdas fogaskerekek (bizakodik mindenki a rengeteg megrendeles hallatan ) es a szakik is a muszak vegen halvany mosollyal az arcukon torlik le az olajos izzadsagot az arcukrol es remenykedve a szebb jovokepben befordulnak "egy" froccsre a "kisbudibe"!
Meg adnak egy evet a cegnek es ha nem teljesit akkor elhagyjak egy nagyobb remenysegu, biztosabb megelhetest nyujto masikert! Azutan pedig, barmit is csinalnak a fomuftik a cegnel a ceg mukodeskeptelen lesz, felvasarlasra kerulhet es szetszaggatva, darabokban adjak el barkinek aki hajlando legalabb egy kilo kenyeret meg 10 dkg vajat adni erte!
Aze' egy ev hosszu ido es 2005.02.11-ig van meg egy par nap hatra!:)
desszert 2004. 02. 11. 20:46
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1063
Igy legalabb az is kiderult, hogy Deak Ur is ott ul a sarki "kisbudosben" csendesen, a sarokban meghuzodva. Meg megrendelesert sem kell mennie, mert a ZIca (O a csapos) egyutterzo es kiviszi a neki.
Eszrevetlenseg eben igy csak neha-neha kell neki hozzaszolnia 1-1 erosebb beszolas utan!
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 19:26
Előzmény: #1061  prfecó
#1062
Nem akarok túlzottan pesszimistának látszani,
Osztom Béla véleményét, miszerint egy keményebb „letűzés” benne van a levegőben.
Rövidesen ébred majd a magyar országba disszidált nagy indián.
Az irokéz, Remegökéz .
Öt követően, majd pedig a Wallis szépen kivásárolja a közkéz felét))))))
Más.
Vol t egy vezér nyilatkozat.
Még nem jött el a felvásárlás ideje vagy valami hasonló………
Nem tudom mikor is hangzott ez el, de elég rég volt már)))))
Jobb egy céget a kisbefektetők tulajdonában, lévő időszakban tisztába tenni, mint ha a nagytulaj kezében van jelige…...))))
Tudja valaki esetleg, hogy mennyi % van „kint” a kicsiknél?
Ja igen.
Erről jut eszembe, az USA megrendelések azért jól le lettek vezetve részemről, és nem kaptam meg a napi megszokott dicsérő beírást (((
No nem baj.
Megyek és megközelítem kedvenc sarki korcsmám.
És megváltom virtuálisan ( Bélával) a világot.
Határozotta n jó nap volt a mai)))))))
Jót dumáltunk, okoskodtunk és kerestünk is egy kis lét.
p.lama
Ui.
Mive l közben olvastam Deák úr beírását.
Ha nyereség nincs is, de legalább humorérzék az van.
Amúgy meg üdvözlet Deák úr.
Hogy s mint?))
Mi zujs a Rába háza táján?
Elnézést a közvetlen hangnemért, de sugallni akartam liberális tulajdonosi mivoltom.
Meg kell jegyeznem, hogy munkahelyemen (mint vezető) keményebb hangnemben nyilatkozom és kategorikusan elszámoltatok.
Mint tulajdonos nem kívánom ezt a mentalitást magamévá tenni.
Így barátkozó és közvetlen modort követek.
Hm… mondjuk 500 as árfolyamig.)))))
Egy apró építő jellegű észrevételem azért lenne.
Mégpedig a jelentés kommentálása némi kívánni valót hagy maga után és nem győz meg arról, hogy értékesítsem tulajdonomban lévő tulajdonlásra feljogosító papírokat.
Mire is gondolok?
Pozitív jövőképbe illetve a tetemes veszteségbe, mint magyarázat, a túlórák és selejttermelés nem illik bele.
Esetleg tanácsolom, ne túlórázzanak!!
Sőt, könyörögve kérem, ha ez így van, akkor hagyják a melót.
Lehet, hogy kisebb lesz a veszteség.
Az én tőkémből ne fizessünk az Amerikai vevőnek vagy a városi (így is gazdag)színesfém-ker eskedőnek.
Mert ugye kérem szépen, mint vala Katika az utcasarki prosti is mondta.
Az üzlet az üzlet!
Szórakozásból nem ………………..!!
prfecó 2004. 02. 11. 16:52
#1061
Az itt irottak közül eddig egyedül Ica a csapos volt teljesen biztos a dolgában.Az elöző beiró megnyugtathatná a topic olvasóit, hogy 800-850 között nem vásárolják fel a céget.Az eredmény borzasztó , a jövő az szép , de azért nem lehet a közértben vásárolni.Talán az árfolyamot is valakinek figyelnie kellene, a gazdálkodást meg rendbehozni..

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek