Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
brand 2004. 01. 15. 08:40
Előzmény: #1019  Törölt felhasználó
#1020
Erste 905 Ft célárfolyam, szépen belőtte a bázist :)
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 14. 09:05
Előzmény: #1018  Törölt felhasználó
#1019
Nagyon nagy csend van a ház tájékán, vajon mi lesz a Q4?
Törölt felhasználó 2004. 01. 06. 16:05
Előzmény: #1014  elgreco55
#1018
Végre egy jó hír, de csak szerintem jóval később fog csak az árban megjelenni és az emelkedéshez jóval nagyobb forgalom kell!
Törölt felhasználó 2004. 01. 06. 11:08
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1017
Ilyen szemetet nem tartunk itt, elég csak itt a RÁBA!
Törölt felhasználó 2004. 01. 06. 08:41
#1016
Nagyon lecsendesült a piaca.Mit vártok a papír árfolyamától ?
brand 2004. 01. 06. 08:11
#1015
Boldog Új Évet Mindenkinek!
Bár én már decembertõl téli álomba merültem, de egy lázálom felvert békés pihegésembõl. A Futómû irányítását Pintér Úr veszi magához, és közben fejek hullanak. Ha még az Alkatrészrõl lett volna szó, de úgy tûnik a baj jóval nagyobb. A Futómû sem húz, úgy ahogy kellene. Pedig már-már meginogtam a Rábát illetõen, és már-már hajlottam volna egy árnyalatnyival jobb Q4 felé, de ezek után, maradok a helyemen, és továbbra is szkepticizmusom beszél majd belõllem.
brand
elgreco55 2004. 01. 05. 11:37
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1014
BUÉK LÁma !Telelni vonulsz?Jó pihenést!elgreco
Törölt felhasználó 2004. 01. 05. 11:07
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1013
Milyen lehet ez az átszervezés a RÁBÁ-ra?
Törölt felhasználó 2004. 01. 05. 10:40
Előzmény: #1011  Törölt felhasználó
#1012
Kedves sorstársaim.
Mai nappal elbúcsúzom, és mint már említettem téli álomra hajtom fejem.
Felszerelkezt em szakirodalommal és elvonulok a világ és tőzsde, számomra nagyon kedves zajától.
Találkozunk pár hét múlva.
Mindenkinek jó tőzsdézést és busás hasznot.
Udv
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 01. 02. 18:59
Előzmény: #1010  desszert
#1011
A kártya és a csillagjósok az év részvényének jósolják a RÁBÁ-t. Legyen igazuk!
desszert 2004. 01. 01. 01:53
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1010
Hat ahogy elneztem a csutortoki kereskedes vegeredmenyet, lehet lesz benne valami!
"A következő év a Rába és a szent Láma éve lesz
Törölt felhasználó 2003. 12. 31. 23:02
Előzmény: #1008  elgreco55
#1009
Boldog újévet kívánok minden olvasónak és Rába tulajdonosnak.
Nem utolsósorban Deák úrnak!
Mivel a következő év a Rába és a szent Láma éve lesz.
Kérem Deák urat, gyújtson meg egy füstölőt a „Rába rakéta” tüzén.
Buék
P.Lama
2003 emlékére és 2004 év mottójaként álljon itt egy ősi Kínai illetve Tibeti vallási idézet:
„Isten benépesité a földet Kínaival és adott nekik Rába traktort hogy tudják mivel művelni kertjeik…….”
De talán a régi kedvelt Kinai fohász is itt lehet?!
Miszerint több milliárd keleti földműves reggeli imáját a következőkkel fejezi be.
„És adj nekünk bort, búzát és alvázat”
p.lama
elgreco55 2003. 12. 15. 12:32
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1008
Szia Láma !Hanem, emelkedünk,865 !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 12. 15. 11:20
Előzmény: #1006  elgreco55
#1007
Már az is jó ha nem esünk a jó hírre )))))))))
elgreco55 2003. 12. 15. 06:53
Előzmény: #1005  Törölt felhasználó
#1006
Borúra, derü !derü ?elgreco
Törölt felhasználó 2003. 12. 14. 21:57
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1005
A hét nagy meglepetése a RÁBA lesz, megyünk felfelé. Béla a felesektől feldobva már most megnyította a könyvet és komoly vételi szándékot jelentett be USA és kinai befektetők megbízásából
Törölt felhasználó 2003. 12. 14. 20:26
Előzmény: #1003  Törölt felhasználó
#1004
Érdekes lesz a hétfő))
Béla, mint a nagypolitika szakértője.
Néhány „felessel” enyhítette a nagy diktátor elfogásának hírére keletkezett izgalmát.
Sarki asztalánál gondterhelt arccal morfondírozik a nagy kérdés és a feles poharai felett.
Mi lesz hétfőn?
A pozitív hírre adni vagy venni?
Rába elszáll, vagy beszakad?
Ez itt a kérdés nem az adó előleg!!
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 11. 13:36
Előzmény: #1001  elgreco55
#1003
Hogy értem a döntsünk?:))
Hm……. mivel a tökét már nem divat.
Sőt ellenkezőleg, nem is illik.
Döntsünk, hogy döntünk-e.
Vagy kérlek, döntsünk a piacra egy halom papírt……………
De én döntöttem!!!
Ma nem döntök.
SÖR?
Nem iszom, de megkell mondanom, hogy úgy ámblokk, abszolút nem iszom.
Nem én!!!!
Mert kérem ha vedelhet az ember akkor minek igyon?
Mindenki ismeri az ide vonatkozó tibeti detox mondást.
Ne igyál, ha vedelhetsz is!!!
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 11. 13:06
Előzmény: #998  Törölt felhasználó
#1002
Kedves Láma barátom :o)
el kell áruljam írásom homályos volta nem tükrözte kristálytisztán, hogy megjelenésem a vételi oldalon kiváltott-e tényleges vásárlást-e vagy sem...
De azért kötöttem is, de bizodalmam nem nyugszik kellően biztos talajon a nagy volumenek megindításához.
Ezt talán még Ica (azt hiszem Ő a csapos) is megérti...

Már csak egy apró kérésem marad a pihenésed idejére! Mégpedig, hogy hanyagold azon italok körét, melyek bármilyen kapcsolatot fel tudnak mutatni a magyar tőzsde légkörét erőteljesen szennyező Heineken, Amstel féle csoportosulással...
Ugyanis jelenleg erőim jelentős részét ezen 'nagybüdös' csoportosulásnak kell szentelnem!
De ígérem amint sikerül tiszta sört önteni a pohárba, erőteljesebb figyelmet fogok szentelni a gépiparnak is!

Addig is Heineken- és Amstel- (+ társai) mentes, gondtalan élvezeteket kívánok.
szívélyes üdvözlettel:
BMX

ui: az élvezzük az életet juttatta eszembe az alábbiakat:
heihomepage: A heineken élmény/vendégkönyv TÖRÖLVE! ennyit az élményről...
elgreco55 2003. 12. 11. 11:59
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1001
Cső Láma !Hogy érted, hogy döntsünk ?elgreco

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek