Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 12. 11. 11:03
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1000
No akkor döntsünk a sorsról ))
Mivel Soros mondá, hogy a jövőt mi alakítjuk )))
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 11. 08:53
Előzmény: #998  Törölt felhasználó
#999
Szerintem a mai nap és a holnapi sorsdöntő lehet a jövőt illetően!
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 23:40
Előzmény: #997  Törölt felhasználó
#998
Hát kedves bmx barátom locsolhattad volna az a lét még egy kicsit.
A forgalmon nem nagyon látszott meg a vételed.
De természetesen a sok kicsi sokra megy ………..
Vagy azt is mondhatnám, hogy ki a kicsit nem……………..
No de a legfrappánsabb az volna, ha azt mondanám, hogy sok követ megkell ahhoz mozgatni, hogy megtaláld a kígyó fészkét.
De az utóbbinak semmi értelme, így nem is lényeges.
Mellesleg ma lementem vidékbe és néztem hazánk északi tájékán egy vadászházat,(mivel nem adták, kivettem januárra).
Mé is?
Idén már sokat nem idegeskedem, ha megy megy ha nem akkor sem gond.
Az idei betervezett jövedelem megvan illetve még fölös is maradt.
Így déltengerek forróságát most egy másik véglet fogja követni.
Mégpedig egy alulfűtött, kényelem nélküli zord magány.
Kérem tudni, kell élni!!
Mert kérem így mulat egy vérmes spekuláns))
Már csak ezt kell eldöntenem, hogy mivel mulatom magányos estéim.
Hm.. lehet, hogy írok?
Vagy a következő befektetésem álmodom meg?
Könyvelőm szerint (ki hisz a mágiában, ennél fogva, csontokból és kártyákból határozza meg a fizetendő adóm) nagy szívességet teszek a környezetemben élő embereknek, ha elvonulok és minden infrastruktúra nélkül, tengetek pár hetet.
Tehát uraim.
Az ünnepekig van még pár napunk, ne foglakozzunk Rábával, részvénnyel, befektetéssel.
Élvezzük az életet.
Hisz oly gyönyörű.
Kezdjünk el ünnepelni.
Irány a kisbüdös.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 15:58
Előzmény: #996  Törölt felhasználó
#997
Helló Láma,
Ma én is megjelentem a vételi oldalon így támogatom a szebb gépipari jövőt...
üdv,
BMX
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 13:31
Előzmény: #995  Törölt felhasználó
#996
Én úgy döntöttem, hogy lassan kezdem begyűjtögetni újra, mert a kormány bejelentése után a forint kezd tisztességesen erősödni, és mg emlékszem arra is, hogy valami szerződési igéret bejelentését tervezi ebben az évben a RÁBA és akkor valóban beindul, mint a gyorsvonat.Erről akkor nyílatkoztak még, amikor visszajöttek az USÁ-ból.
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 11:08
Előzmény: #994  Törölt felhasználó
#995
Én rá is adtam a tegnap megvásárolt mennyiséget. 5% haszon nem rossz.
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 11:07
Előzmény: #993  elgreco55
#994
Kínlódik 850-870 Ft között, de úgy nézz ki, hogy igazi vevő még nincsen és nagyon kicsi a forgalma is!
elgreco55 2003. 12. 10. 10:47
Előzmény: #992  Törölt felhasználó
#993
Nem kizárt !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 10:30
Előzmény: #991  Törölt felhasználó
#992
Ma kizárt dolognak tűnik az emelkedés, bár tévednék!
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 10:18
Előzmény: #990  Törölt felhasználó
#991
Láma!
Én leginkább az utolsó kettőben hiszek. Ámen.
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 10:11
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#990
Negyedik negyed a tervek szerinti. (söt)
Túl adott a részvény.
Béla is veszi.
Alul értékelt.
Rövidesen HM szerződés bejelentés?:)))
Nem utolsó sorban az istenek meghallgatták Béla fohászkodásait………..
No meg nem olyan rossz ez a cég!:))))
Mindenki választhat szája íze szerint.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 08:44
Előzmény: #988  Törölt felhasználó
#989
Nem tudom, én mindenesetre beszálltam 805-ön. Ma talán 900 is lesz...
Törölt felhasználó 2003. 12. 10. 08:36
Előzmény: #987  Törölt felhasználó
#988
Ki tudja miért emelkedik ez a szerencsétlen részvény, semmi hír és Deák úr pedig eltűnt a ködben?
Törölt felhasználó 2003. 12. 09. 23:28
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#987
Azt beszélik a korcsmában, hogy a Rába fedezeti ügyletként EU long pozícióban van, USD vel szemben.
No mármost, tudna nekem valaki erről bővebben és számszerűsítve valami mesélni.
Várható veszteség………….stb
Pe sszimisták előnyben jeligével.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 09. 14:03
Előzmény: #985  Törölt felhasználó
#986
Hát igen van ilyen, hogy téved az ember……………)))
Valóba n érdemes lesz figyelni.
Azért én valamennyit kiszórok, ha lesz, aki megveszi.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 09. 13:59
Előzmény: #984  Törölt felhasználó
#985
Akkor tévedtem... Pedig olyan jól hangzott :o)
Mindenesetre félszemmel sandítani fogok, hogy időben léphessek!
Törölt felhasználó 2003. 12. 09. 12:48
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#984
Hm
Utánanéztem a dolgoknak, az előbbi elmélet megdőlt.
Ingatlanokb ól befolyó lé a hitelek csökkentésére ment ((((((((
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 09. 12:44
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#983
Érdekes elmélet.
Elgondolkod tató.)))
És mit szólsz a következő elmélethez.
Kina elképzelések a várttól kedvezőbben alakulnak.
Jövőre már profit is várható.
Illetve még idén HM szerződés aláírás várható (megrendelés nagysága, meglepetés karácsonyra))) ).
p.lama
Ui.:
A sajátrészvényt MOL-tól független is halottam.
Törölt felhasználó 2003. 12. 09. 12:38
Előzmény: #981  Törölt felhasználó
#982
Mit szólsz a következő összeesküvés elmélethez?
1. lépés Rába eladja ingatlanjait
2. lépés MOL-t igényel, mivel jó befektetésnek tartja.
3. lépés Mivel meghiúsul a MOL kibocsátás, inkább a saját részvények felé fordul.
:o))

üdv,
bmx
Törölt felhasználó 2003. 12. 09. 12:16
Előzmény: #980  elgreco55
#981
A jövő?
Azt mondja Béla:
A DC és a Rába, keményen nyomul Ázsiában.
(Ezt teszi Béla Bözsénél is)
p.lama

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek