Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 12:05

Újra zuhan a Rába: 2,000 alatt járt a papír  

Ugrás a cikkhez
Percekkel ezelőtt újra csaknem 10%-os mínuszba süllyedt a Rába árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom mondhatni "szokásosan gigantikus". Mint ismeretes, pénteken az egyik fő tulajdonos, a Wamsler SE tulajdoni hányada 5% alá csökkent és a társaság nyilatkozatából kiderült: valószínűleg teljesen le kívánják építeni pozíciójukat, amit 1,400 forinton nyitottak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=89045
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TrendMan 2007. 10. 30. 20:25
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
Na, ennek a topiknak is annyi :-)))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 17. 08:58
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
igen srácok,

valóban politikai okokból tiltottak ki titeket. üldözöttek vagytok. eddig egyetlen olyan kitiltott volt, akit nem a politikai nézetei miatt üldöztek el, hanem mert "kurvaanyázott" a genesis topicban. gazdagodo-nak vagy minek hívták, és az az érdekes, hogy később, amikor más néven visszajött, akkor azt hazudta, hogy az okok politikaiak voltak esetében is. vigyázzatok, nehogy összemossanak vele titeket.
Törölt felhasználó 2007. 10. 17. 07:51
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Jóember!
Elkövetted azt a hibát hogy szidtad a kormányt és fletót.
Engem mindíg ezért tiltottak ki hogy valamilyen formában kritizáltam!
tabu a téma ha jót akarsz!
Törölt felhasználó 2007. 10. 17. 07:50
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#62
Csak megfenyítettek, nem zártak ki, a 2007-10-15 14:01:01 hsz-ért...

De vajon mi volt az, ami okot adott a fenyítésre, hiszen csak tények vannak benne, illetve csak olyan, amit nem is én állítottam!

link

De ez a "szívatásod" még akkor is megérte, hiszen az mindennél többet ér, hogy már te is kiábrábultál gyurcsányból, holott az ember azt gondolná, hogy te a végsőkig kitartanál mellette.

Vagy elérkezett a vég?
...hiszen itt az ősz!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:40
Előzmény: #59  neomodel
#61
balta kérdezte, vételi jelzés-e, gondoltam egyértelmű választ adok
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 23:11
Előzmény: #59  neomodel
#60
szőkét már láttam, az van
neomodel 2007. 10. 15. 22:55
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Vesszek meg ha értem. Ebből kiindulva fekete lyukak márpedig nincsenek. Én legalábbis még nem láttam. Akkor pedig tényleg nincsenek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 22:50
Előzmény: #55  balta
#58
balta
én azt mondhatom erre, amit ilyen esetben minden kétely és lelkifurdalás nélkül kijelenthetek, hogy amennyiben megfontoltan és minden lehetőséget számításba véve, sőt, fokozott, ám el nem túlzott, de kellően részletes, in extenso, teljes terjedelmében impulzív belső cselekedetekkel, mely mégis átfogóan érinti a konzisztenciát, mint immanens gondolatot, mi nem újkeletű, sőt anoním, akkor viszont ez nem feltételezi a már meglévő ellentétét.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 22:28
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#57
ezt a cikket ma délután találtam, a concorde elemzője úgy tűnik, hasonló véleményen van, de amit még nem is tudtam, hogy az aukció gyorsított volt. Ez nekem új infó, és nem szépíti a képet link
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:54
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Akkor voltam hülye mikor 2260 on nulszáldoba kiszálhattam volna.. :S vagy mikor 2389 ft on nyeröbe voltam.. ( 4 % os nyeröbe) na mindegy..
balta
balta 2007. 10. 15. 21:54
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Ez a "frankó" vételi jelzés? :))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:50
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
nem aukció volt?

volt itt egy cikk a portfólión, hogy a wamslernek nem ért annyit, szóval KBC ajánlata alatt voltak
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:50
Előzmény: #52  ingcapa
#53
frankó
ingcapa 2007. 10. 15. 21:48
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Budapesti. Úgy látom te szakértő vagy!? Vegyunk v ne? Mongyad a frankót.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:38
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
a wamsler akkor még nem realizált, mert visszavett 80 000-et. Csak azután kezdett igazi realizálásba, mikor a győri cucc a KBC nél landolt, rajtuk keresztül meg a Bét-en.
Úgy érted, a rába szólt, hogy a wamsler, mint vevő nem kell? Ezt nem tudom, de nem gondolom így. 11%-os részük már volt, tavasszal együttműködésről beszéltek, de ha azóta a tárgyalások megakadtak, akkor már korábban kiszálltak volna. A wamsler ezt csak most tette szóvá, de a fő indoka a győri rész sikertelen megszerzése. És akkor már korábban elkezdték volna az eladást, és nem így, hanem lassabban.
Arra lennék nagyon kíváncsi, mennyit ajánlottak a pakettért.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:07
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
a történet ott kezdődött, hogy kitudódott a fevásárlási szándék
kb. 1300 forintos részvényárnál már leírva láttam
ezután boldog boldogtalan elkezdte venni kis, közép és nagybüfiket is beleértve
aztán 2700-on meg a fő felvásárlónak tekintett cég elkezd realizálni
ebben semmi kivetnivaló nincs

a szakértői befektetőt kár ragozni
teljesen életszerűtlen, hogy az összes képviselő egyetért az eladással és nem beszélik le a gyárral
nem vagyok győri, de szerintem a képviselők között valszeg még gyári ember is van
nyilván a gyárból szóltak, hogy a wamsler nem kell
(a wamsler is azt nyilatkozta, hogy a tárgyalások megakadtak)

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:01
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
fretek
Nem is a maximumról beszélek, de ha okt. 2.-án adják el, és már hónapok óta el akarták adni, akkor a 2700 feletti árnál, ahol már mindenki a túlfeszített árfolyamról beszélt 2 hete legalább, lépni kellett volna. Az aznapi átlag ár alatti 17%-ra pedig nincs magyarázat.
A wamsler ráadásul az egészet meg akarta venni. Itt a másik gond.
Egyébként a véleményem, bár ez nem is igazán tartozik ide, mert csakis a mi érdekünk, a befektetőké, szóval, ha jól csinálják, és a wamslernek adják, most kb 3000 lenne.
A matávot hagyjuk, az meg semennyire nem jön ide, bár ha a tőkeáttétel szóbajött, azt nem lenne szabad önkormányzatoknak engedni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 20:44
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#48
Buxer!
Nincs pártállás ilyen ügyekben, mondjuk nekem máshol sincs, aki hibázik, és ekkorát, pol háttértől függetlenül verbálisan belerúgok. Bármelyik oldalon is legyen.
Nem számít a kisz múltja, mostani pártja. Azt írom, amit Gentlemanusnak, ha 3000 pízért elnyomja, megtapsolnám.
Az is tény, hogy nem ezt tette, és attól tartok, nem lesz rá másik magyarázat
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 20:37
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#47
Gentlemanus:
Én ezt a cikket okt. 3.-án este írtam, most már lehet, hogy nem annyira aktuális, de akkor nagyon új volt. Az eredeti tele van nagyon vicces, de trágár mondatokkal, ezt a verziót cenzúráztam kicsit. Akkor raktam össze a dolgokat, azóta csak megerősített az elképzelésemben, amit akkor még nem tudtam, hogy a Wamsler vevő lett volna az egészre, de így már nem érdekli, persze ezért a nagy öntés.
Azóta emiatt még rosszabb a véleményem borkairól és a közgyűlésről. A szakmai kéz azóta sem került szóba, azt az indokot, hogy nem akartuk a piacra borítani...hát ez röhej, de különben is csak akkor mondhatná, ha a pénz nagyon sürgősen kellett volna, és nem lett volna rá vevő.
Egyik sem igaz, bár az előbbi elhangzott egy nyilatkozatban, erre a lét fél évre lekötötték.
Nem ismerem Borkai eddigi munkásságát, ha volt szimpatikus lépése, örülök, én csak erről akartam írni, más lépései nem befolyásolnak.
Ha 3000 ft.-ért adta volna el, állva tapsolnék neki.
Na ezt Buxer nehezen érti meg, mindjárt írok is neki, nincs pártállás ebben az ügyben. Hülyeség, vagy korrupció van, leginkább mindkettő.
Amire azóta figyeltem fel, azt is megírom majd pár napon belül.

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 17:13
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#46
helyesen:

ja.

és ha most bíznak meg?

vagy

ha 2001-ben nagy tőkeáttétellel eladnak Matáv részvényt?
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 17:12
Előzmény: #44  zborde
#45
nem ez volt sajna nem ez lesz még roszabb sokkal
zborde
zborde 2007. 10. 15. 17:08
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
Arakisz,

"Meg Köszi, várom is az alját"

Hát nem ez volt az alja? :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 17:04
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#43
Budapesti

Köszi az összefoglalót, igaz ezt láttuk mindnyájan! Amiket leírsz tiszta sor, teljesen helytállóak! Nem ismerem Borkaiék indokait, hogy miért hoztak ilyen döntést. Ha ismerném, akkor bennfentes lennék! Ilyen döntés meghozatalához nyomós indokok kellettek. Őszintén remélem, hogy az általad is említett, és természetesen számomra is nevetségesnek hangzó állítás ( nem borítják rá a piacra, nehogy beszakadjon ) mellé kerül még sokkal elfogadhatóbb is.

Meg fogjuk tudni az igazságot, az 100%. Rövidesen.

Addig Buxer kolléga Shakespeare-i kérdése a levegőben marad: " Hol vannak a papírok? "

Félreértés ne essék: nem védem Borkaiékat, csupán voltak számomra szimpatikus lépéseik, ebből gondoltam, hogy nem lehet azonnal mindenkit a guillotine alá rakni, anélkül, hogy bizonyos döntések eredőjét nem ismernénk.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:58
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#42
Ha ráadásul egy pár nappal korábban bíznak meg valakit, akkor 2800 és 2700 között megy el, nem 2150-ért. Így 700 misi az elpancsolt különbség, amivel Győr szegényebb lett.

ja.

és ha bíznak meg?

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:56
Előzmény: #39  zborde
#41
Meg Köszi, várom is az alját

Topik gazda

budapesti
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek