Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 12:05

Újra zuhan a Rába: 2,000 alatt járt a papír  

Ugrás a cikkhez
Percekkel ezelőtt újra csaknem 10%-os mínuszba süllyedt a Rába árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom mondhatni "szokásosan gigantikus". Mint ismeretes, pénteken az egyik fő tulajdonos, a Wamsler SE tulajdoni hányada 5% alá csökkent és a társaság nyilatkozatából kiderült: valószínűleg teljesen le kívánják építeni pozíciójukat, amit 1,400 forinton nyitottak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=89045
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TrendMan 2007. 10. 30. 20:25
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
Na, ennek a topiknak is annyi :-)))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 17. 08:58
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
igen srácok,

valóban politikai okokból tiltottak ki titeket. üldözöttek vagytok. eddig egyetlen olyan kitiltott volt, akit nem a politikai nézetei miatt üldöztek el, hanem mert "kurvaanyázott" a genesis topicban. gazdagodo-nak vagy minek hívták, és az az érdekes, hogy később, amikor más néven visszajött, akkor azt hazudta, hogy az okok politikaiak voltak esetében is. vigyázzatok, nehogy összemossanak vele titeket.
Törölt felhasználó 2007. 10. 17. 07:51
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Jóember!
Elkövetted azt a hibát hogy szidtad a kormányt és fletót.
Engem mindíg ezért tiltottak ki hogy valamilyen formában kritizáltam!
tabu a téma ha jót akarsz!
Törölt felhasználó 2007. 10. 17. 07:50
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#62
Csak megfenyítettek, nem zártak ki, a 2007-10-15 14:01:01 hsz-ért...

De vajon mi volt az, ami okot adott a fenyítésre, hiszen csak tények vannak benne, illetve csak olyan, amit nem is én állítottam!

link

De ez a "szívatásod" még akkor is megérte, hiszen az mindennél többet ér, hogy már te is kiábrábultál gyurcsányból, holott az ember azt gondolná, hogy te a végsőkig kitartanál mellette.

Vagy elérkezett a vég?
...hiszen itt az ősz!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:40
Előzmény: #59  neomodel
#61
balta kérdezte, vételi jelzés-e, gondoltam egyértelmű választ adok
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 23:11
Előzmény: #59  neomodel
#60
szőkét már láttam, az van
neomodel 2007. 10. 15. 22:55
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Vesszek meg ha értem. Ebből kiindulva fekete lyukak márpedig nincsenek. Én legalábbis még nem láttam. Akkor pedig tényleg nincsenek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 22:50
Előzmény: #55  balta
#58
balta
én azt mondhatom erre, amit ilyen esetben minden kétely és lelkifurdalás nélkül kijelenthetek, hogy amennyiben megfontoltan és minden lehetőséget számításba véve, sőt, fokozott, ám el nem túlzott, de kellően részletes, in extenso, teljes terjedelmében impulzív belső cselekedetekkel, mely mégis átfogóan érinti a konzisztenciát, mint immanens gondolatot, mi nem újkeletű, sőt anoním, akkor viszont ez nem feltételezi a már meglévő ellentétét.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 22:28
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#57
ezt a cikket ma délután találtam, a concorde elemzője úgy tűnik, hasonló véleményen van, de amit még nem is tudtam, hogy az aukció gyorsított volt. Ez nekem új infó, és nem szépíti a képet link
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:54
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Akkor voltam hülye mikor 2260 on nulszáldoba kiszálhattam volna.. :S vagy mikor 2389 ft on nyeröbe voltam.. ( 4 % os nyeröbe) na mindegy..
balta
balta 2007. 10. 15. 21:54
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Ez a "frankó" vételi jelzés? :))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:50
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
nem aukció volt?

volt itt egy cikk a portfólión, hogy a wamslernek nem ért annyit, szóval KBC ajánlata alatt voltak
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:50
Előzmény: #52  ingcapa
#53
frankó
ingcapa 2007. 10. 15. 21:48
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Budapesti. Úgy látom te szakértő vagy!? Vegyunk v ne? Mongyad a frankót.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:38
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
a wamsler akkor még nem realizált, mert visszavett 80 000-et. Csak azután kezdett igazi realizálásba, mikor a győri cucc a KBC nél landolt, rajtuk keresztül meg a Bét-en.
Úgy érted, a rába szólt, hogy a wamsler, mint vevő nem kell? Ezt nem tudom, de nem gondolom így. 11%-os részük már volt, tavasszal együttműködésről beszéltek, de ha azóta a tárgyalások megakadtak, akkor már korábban kiszálltak volna. A wamsler ezt csak most tette szóvá, de a fő indoka a győri rész sikertelen megszerzése. És akkor már korábban elkezdték volna az eladást, és nem így, hanem lassabban.
Arra lennék nagyon kíváncsi, mennyit ajánlottak a pakettért.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:07
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
a történet ott kezdődött, hogy kitudódott a fevásárlási szándék
kb. 1300 forintos részvényárnál már leírva láttam
ezután boldog boldogtalan elkezdte venni kis, közép és nagybüfiket is beleértve
aztán 2700-on meg a fő felvásárlónak tekintett cég elkezd realizálni
ebben semmi kivetnivaló nincs

a szakértői befektetőt kár ragozni
teljesen életszerűtlen, hogy az összes képviselő egyetért az eladással és nem beszélik le a gyárral
nem vagyok győri, de szerintem a képviselők között valszeg még gyári ember is van
nyilván a gyárból szóltak, hogy a wamsler nem kell
(a wamsler is azt nyilatkozta, hogy a tárgyalások megakadtak)

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 21:01
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
fretek
Nem is a maximumról beszélek, de ha okt. 2.-án adják el, és már hónapok óta el akarták adni, akkor a 2700 feletti árnál, ahol már mindenki a túlfeszített árfolyamról beszélt 2 hete legalább, lépni kellett volna. Az aznapi átlag ár alatti 17%-ra pedig nincs magyarázat.
A wamsler ráadásul az egészet meg akarta venni. Itt a másik gond.
Egyébként a véleményem, bár ez nem is igazán tartozik ide, mert csakis a mi érdekünk, a befektetőké, szóval, ha jól csinálják, és a wamslernek adják, most kb 3000 lenne.
A matávot hagyjuk, az meg semennyire nem jön ide, bár ha a tőkeáttétel szóbajött, azt nem lenne szabad önkormányzatoknak engedni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 20:44
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#48
Buxer!
Nincs pártállás ilyen ügyekben, mondjuk nekem máshol sincs, aki hibázik, és ekkorát, pol háttértől függetlenül verbálisan belerúgok. Bármelyik oldalon is legyen.
Nem számít a kisz múltja, mostani pártja. Azt írom, amit Gentlemanusnak, ha 3000 pízért elnyomja, megtapsolnám.
Az is tény, hogy nem ezt tette, és attól tartok, nem lesz rá másik magyarázat
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 20:37
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#47
Gentlemanus:
Én ezt a cikket okt. 3.-án este írtam, most már lehet, hogy nem annyira aktuális, de akkor nagyon új volt. Az eredeti tele van nagyon vicces, de trágár mondatokkal, ezt a verziót cenzúráztam kicsit. Akkor raktam össze a dolgokat, azóta csak megerősített az elképzelésemben, amit akkor még nem tudtam, hogy a Wamsler vevő lett volna az egészre, de így már nem érdekli, persze ezért a nagy öntés.
Azóta emiatt még rosszabb a véleményem borkairól és a közgyűlésről. A szakmai kéz azóta sem került szóba, azt az indokot, hogy nem akartuk a piacra borítani...hát ez röhej, de különben is csak akkor mondhatná, ha a pénz nagyon sürgősen kellett volna, és nem lett volna rá vevő.
Egyik sem igaz, bár az előbbi elhangzott egy nyilatkozatban, erre a lét fél évre lekötötték.
Nem ismerem Borkai eddigi munkásságát, ha volt szimpatikus lépése, örülök, én csak erről akartam írni, más lépései nem befolyásolnak.
Ha 3000 ft.-ért adta volna el, állva tapsolnék neki.
Na ezt Buxer nehezen érti meg, mindjárt írok is neki, nincs pártállás ebben az ügyben. Hülyeség, vagy korrupció van, leginkább mindkettő.
Amire azóta figyeltem fel, azt is megírom majd pár napon belül.

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 17:13
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#46
helyesen:

ja.

és ha most bíznak meg?

vagy

ha 2001-ben nagy tőkeáttétellel eladnak Matáv részvényt?
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 17:12
Előzmény: #44  zborde
#45
nem ez volt sajna nem ez lesz még roszabb sokkal
zborde
zborde 2007. 10. 15. 17:08
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
Arakisz,

"Meg Köszi, várom is az alját"

Hát nem ez volt az alja? :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 17:04
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#43
Budapesti

Köszi az összefoglalót, igaz ezt láttuk mindnyájan! Amiket leírsz tiszta sor, teljesen helytállóak! Nem ismerem Borkaiék indokait, hogy miért hoztak ilyen döntést. Ha ismerném, akkor bennfentes lennék! Ilyen döntés meghozatalához nyomós indokok kellettek. Őszintén remélem, hogy az általad is említett, és természetesen számomra is nevetségesnek hangzó állítás ( nem borítják rá a piacra, nehogy beszakadjon ) mellé kerül még sokkal elfogadhatóbb is.

Meg fogjuk tudni az igazságot, az 100%. Rövidesen.

Addig Buxer kolléga Shakespeare-i kérdése a levegőben marad: " Hol vannak a papírok? "

Félreértés ne essék: nem védem Borkaiékat, csupán voltak számomra szimpatikus lépéseik, ebből gondoltam, hogy nem lehet azonnal mindenkit a guillotine alá rakni, anélkül, hogy bizonyos döntések eredőjét nem ismernénk.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:58
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#42
Ha ráadásul egy pár nappal korábban bíznak meg valakit, akkor 2800 és 2700 között megy el, nem 2150-ért. Így 700 misi az elpancsolt különbség, amivel Győr szegényebb lett.

ja.

és ha bíznak meg?

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:56
Előzmény: #39  zborde
#41
Meg Köszi, várom is az alját
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:54
Előzmény: #39  zborde
#40
Inkább az a kérdés, hogy ki adja és miért? Ez már nem a kályhás!
zborde
zborde 2007. 10. 15. 16:53
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
pl én is vettem, kemény 500dbot záróban, azért vettem, mert szerintem többet ér :-)

Arakisz, most hogy kiderült, remélem megnyugodtál :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:45
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#38
Csak egy kérdés, hogy ki veszi és miért?
stoky 2007. 10. 15. 16:44
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
jóemberek most oda mennek
milliárdos álszociknak és liberális vámpíroknak már csak a 60 felettiek hisznek
bár ők vannak többségben ebben az országban
bamba tömeg
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:34
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
Kiszből a fideszbe...
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:32
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Végre valaki, köszi szépen tök viléágos volt amit írsz
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 16:21
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
...ami Október első hetében a leggyanúsabb volt, az Győr város önkormányzata által elkövetett, sajnos nem büntetőjogi kategóriaként értelmezhető, de a várost több száz millióval megkárosító tőzsdei tranzakció.
Borkai Zsolt, a város polgármestere, a közgyűlés felhatalmazásával tavasz óta meg akart válni az önkormányzat tulajdonában lévő 968 850 db.-os Rába részvénycsomagtól, feltétele az volt, hogy kizárólag szakmai kézbe kerülhet a 7,2 %-os tulajdoni hányadot jelentő mennyiség, de spekulánsok kizárva, mert ő szívén viseli a gépgyártó cég sorsát. Szó szerint ez hangzott el júliusban: „Napirenden van a város Rába részvényeinek eladása, erre azonban csak akkor kerülhet sor, ha a részvénycsomag szakmai befektetők kezére kerül, s nem spekulánsokéra, a győri gyár biztonsága ugyanis mindennél fontosabb."
Akkoriban e részvény árfolyama 1600 ft alatt volt, a benne lévő felvásárlási story miatt és fundamentálisan is alulértékeltnek számított, eladni nem volt érdemes.
Okt. 1.-én, de az előtte való héten is, az árfolyam 2800 ft körül járt, amikor valaki óriási mennyiséget, 100 000 db.-ot öntött egyben a piacra, mint később kiderült, a salgótarjáni vasöntöde és tűzhelygyár jogutódja, a Wamsler SE.
Ennek következtében az árfolyam 1 perc alatt 2400-ra esett vissza.
Másnap, okt. 2.-án, kedden, a részvény 2520 ft körül stabilizálódni látszott, ekkor lépett Borkai úr és lelkes csapata, akik 2150 ft-os részvényenkénti áron, tőzsdén kívül, aukció keretében értékesítették a KBC brókerháznak a majd 1 millás pakettet, érthetetlen módon 370 ft-al az aznapi átlag piaci ár alatt, ami 370 misi elmaradt haszon az önkormányzatnak.
Itt vissza is utalnék a polgármájsztró szavaira: CSAK SZAKMAI KÉZBE, SPEKULÁNSOK KIZÁRVA!!
Fasza, akkor egy brókercégnek. Grat.
A KBC még aznap, igen hozzáértően, nem egyben, hogy ne okozzon árfolyamzuhanást, hanem 5-, ill. 8000-es tételekben el is adott a BÉT-en rendes tőzsdei kereskedés formájában 600 000 rv.-t, amit a befektetők fel is szívtak, 2525 ft körüli átlag áron. A brókercég realizált haszna pár óra alatt nagyjából 240 miska, és még van ugye 368 850 db náluk.
A kérdésekre adott válaszokban Borkai kiemelte, nem akarták piacra dobni az önkormányzat pakettjét, mert akkor az árfolyam nagyot esett volna, és felvetette volna a korrupció gyanúját. (Ennél a résznél a szerzőnek röhögnie kell.)
Nem, csak ésszel kell csinálni, bármelyik bróker 1 nap alatt komoly árfolyamesés nélkül eladta volna, mint ahogy a KBC meg is tette.
Ha ráadásul egy pár nappal korábban bíznak meg valakit, akkor 2800 és 2700 között megy el, nem 2150-ért. Így 700 misi az elpancsolt különbség, amivel Győr szegényebb lett.
A Wamsler SE okt.1-ei, hétfői beöntése, ami komoly árfolyamesést generált, mert szándékosan egyben öntöttek a piacra 100 000 db-ot, felveti a bennfentes kereskedelem gyanúját, ami büntetendő, de nem gyakran bizonyítható. Ők ismerhették a másnapi tranzakció idejét, sőt, továbbgondolva, az árfolyamesés mindenkinek jól jött, kivéve Győr városát, de az meg kit érdekel, ugye.
A KBC olcsón jutott Rábához, a Wamsler SE 80 000 db-ot másnap vissza is vett, kb. 10%-al olcsóbban, másrészt így, ha ők veszik meg, a győri paketten sokat nyertek volna.
Borkai sikeresnek ítéli az eladást, mert a közgyűlés a 2000 ft részvényenkénti árat is megszavazta, így szerinte jobban járt a város 150 misivel. (a szerző itt dobja ki a taccsot, legalább ezt ne, zsolti)
Ez jó, én a közgyűléssel az 1000 ft árat szavaztattam volna meg, akkor most mekkora siker lenne a több, mint 1 milliárdos extra bevétel.
Óriási. Mintha nem az aznapi piac határozná meg egy részvény értékét, hanem a közgyűlés. Simán el lehetett volna adni 2700 körül, csak okosan, az árfolyam majd egy hete itt oldalazott, és a Wamsler féle zuhé előtt a Rábát övező eufória miatt a további emelkedés sem volt kizárva. Azt most hagyjuk is, de a 2700-2800 ft közötti eladás a Rába napi részvényforgalmát nézve csont nélkül kivitelezhető lett volna.
Így viszont a képlet egyértelműnek tűnik, önkormányzati ingatlanoknál bevált szokás, tedd tönkre, hagyd lepattanni, majd add el egy havernak ócsójér, és visszakapsz ajándékba sokat.
Értékpapíroknál nyomd le az árat, add el, és jól jársz. Itt nem csak lenyomták, hanem, ne feledjük, még az aznapi, beöntött, nyomott piaci ár alatt is 17%-al, 370 ft-al olcsóbban adták el.
Szakmai kézbe. Egy brókerháznak. Spekulánsok kizárva. (a szerző itt tanácstalan, röhögjön, vagy sírjon)
Az újságírók, és a kormányoldal sem feszegeti nagyon sem az árfolyamkülönbség kérdését, egy-két cinikus hangtól eltekintve, azt meg egyáltalán nem, hogy akkor mennyire viseli szívén Borkai a Rába sorsát, ha szerinte egy brókercég a nehézgép és futóműgyártás elismert és nélkülözhetetlen szakmai szereplője.
Hogy miért nem került híradókba? kérdezheti a jobb politikai garnitúrát érdemlő olvasó. Talán azért, mert a rendkívüli tehetségét nap mint nap bizonyító kormány ugyanezt játszotta el pár hete az FHB bankkal, amely árfolyama hetekig szárnyalt, de az állam egy hasonló árzuhanás után adott túl részvénycsomagján, a lehető legrosszabb árfolyamon, és azért is, mert az összes párt frakciója megszavazta ezt a közgyűlésben, így nehéz lenne szoci oldalról bírálni.
A kérdéseket és válaszokat, de még ezt sem lehet mondani, mert összesen egy kérdés volt, az árfolyamkülönbségre vonatkozóan a Gazdasági Rádióban, ahol 3 mondatot szenteltek a témának, Borkainak egyszerű dolga volt, ugyanis az újságírók minimálisan sem voltak felkészülve, vagy jól titkolták, és olyan választ vettek be, amin egy hozzáértő csak röhögni tud. Azzal érvelt, mint fentebb rövidebben írtam, hogy ha ők dobják piacra a részvénycsomagot, akkor mihelyst Győr a saját részéből 5% -nál nagyobb mennyiséget ad el, és ezt megtudják a befektetők, az nagy árfolyamesést okozott volna.
Nem, egyrészt ez az információ hónapok óta nyilvános volt, az utóbbi időben pedig mindennap a levegőben lógott, és nem hogy zuhant volna a Rába értéke, de meredeken emelkedett. Ráadásul mire a tényleges eladásról szóló bejelentés eljutott volna a különböző csatornákon az érintettekhez, és hatását megtette volna, addig le is zajlott volna a tranzakció. Másrészt, mint láthatjuk, a Wamsler 100 000 db-os eladása hétfőn jóval nagyobb esést produkált, mint a KBC hatszoros mennyisége kedden.
Hétfőn a 9. órai nyitóértékhez képest a 16.30 órai záráskor 5%-ot esett a Rába, de a napi maximumhoz, 2720 körül, ahol nagyjából elkezdték az öntést, és 1-2 perc múlva, a minimumnál, 2440 körül, ahol elfogyott a 100 ezer, ez -11% volt. Innen jött vissza az árfolyam, mert megszűnt az eladói nyomás, a „csak” -5%-ra, ami 2556 ft volt.
Ehhez képest másnap a KBC 600 000 db-os eladása szinte még egy kis esést sem okozott, ill. záráskor -2% volt, de ez sem miattuk, inkább az előző napi pánik miatt sok befektető menekült. Az egyiknek érdeke volt mélybe küldeni az árfolyamot, a másiknak nem. Az előbbi egyben borította a piacra, limit nélküli áron, az utóbbi hatszoros mennyiséget is el tudott adni árfolyamesés nélkül, darabokban.
Borkai válasza az áron aluli értékesítésre: Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.
Meg azt is mondta, szerinte nem ér ennyit a részvény, túl van értékelve. Ő már csak tudja.
Fundamentálisan lehet, de egy értékpapírban a jövőt vesszük meg. A felvásárlási lehetőség még élt, a bel-és külföldi megrendelések meg jönnek.
Egyébként meg egy papír annyit ér, amennyit adnak érte.
És azon is el lehet gondolkodni, hogy ezt az igen nagy mennyiséget megvették valakik 2500 körüli átlagon, különben az eladói oldal nyomására bezuhant volna az árfolyam. Ilyen mennyiséget kisbefektetők csak részben tudtak volna felszívni, tehát nagybefektető vagy nagyspekuláns jelent meg az elektronikus parketten, aki folyamatosan vette az olcsó, nyomott árú részvényeket százezerszámra. Így hát az eddig ismeretlen nagybüfi is jól járt, mint mindenki, csak Győr nem.
És, hogy mégszebb legyen a kép, a Quaestor befektetési csoport vételre ajánlja a Rábát, 3199 ft célárral, ami teljesült is volna, ha tényleg szakmai kezekbe kerül a pakett, a Wamslerhez.

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 15:46
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#33
Gentlemanus, az előző is neked címezve, és azt mégegyszer hozzáteszem, nem viszek bele politikát, ez üzlet, amit valakik, az egész frakció teljes egyetértésével totálisan elszúrtak.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 15:46
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#32
A győri önkormányzat lépését nem egy, hanem 100 millió konkrét ok indokolta.
Igen szomorú, hogy ma Magyarországon 36 önkormányzati (elvileg ellentétes tábort erősítő) képviselő közül egy sem akad, aki fel mert volna állni, és azt mondani, 3 millióért nem adom el a becsületem.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 15:42
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
ok, a Rába funda helyzete nem változott, ezt nem is gondoltam.
Nem elsőre ítéltem, jól körüljártam a dolgot, írtam erről, jó hosszú, de betehetem.
Nem az a baj, hogy az önk. kiszállt, hanem az, hogy nagyon áron alul, és hogy ígéretüket megszegve nem szakmai kézbe adták, pedig a Wamsler vevő lett volna.
Spekulánsok kizárva, mondta borkai. Szívén viseli a Rába sorsát.
Ez, akárhogy nézem, színtiszta kamu.
A wamsler nem érte el az áhított arányt, ezért már nem érdekli a dolog, itt az eredménye. Ha megveszik, a 3000 könnyen elérhető lett volna.
A gyárnak ugyan nem ez a fontos, de a gyár jövője szempontjából nagyon nem mind1 ki az, aki megveszi a nagyobb pakettet, és tőkét tol bele, vagy csak spekulál a papírral.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 15:41
#30
Sziasztok,
Eddig háttérból néztem az eseményeket és olvasgattam a fórumosokat hogy egy pár információt beszerezzek amibõl döntést hozhatok. Sajnos én is bevásároltam 2500 körül és baromira nem azért ami most van. De igazábol nem tudom szó nélkül hagyni, hogy ti itt már az aktuál politikát is beleviszitek egy részvény leöntésébe és persze ilyenkor is a másik a hülye. AMúgy amikor felfelé robogott a Rába persze mindenki mindenkirõl jót és korrektet mondot. Sjanos ez az egymás közti pocskondijázás csak két dologr tud következtetni, hogy mindenki bukik vagy elbukja a nyereségét és senki nem tud semmit. És csak azt a dolgot sajnálom hogy egy ilyen topik ami szólhatna a értelmes dolgokról egy egy visongó tizenéves chatelõ kamasz szintjére eset.
Akinek nem inge ne vegye magára.

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 15:41
#29
Sziasztok,
Eddig háttérból néztem az eseményeket és olvasgattam a fórumosokat hogy egy pár információt beszerezzek amibõl döntést hozhatok. Sajnos én is bevásároltam 2500 körül és baromira nem azért ami most van. De igazábol nem tudom szó nélkül hagyni, hogy ti itt már az aktuál politikát is beleviszitek egy részvény leöntésébe és persze ilyenkor is a másik a hülye. AMúgy amikor felfelé robogott a Rába persze mindenki mindenkirõl jót és korrektet mondot. Sjanos ez az egymás közti pocskondijázás csak két dologr tud következtetni, hogy mindenki bukik vagy elbukja a nyereségét és senki nem tud semmit. És csak azt a dolgot sajnálom hogy egy ilyen topik ami szólhatna a értelmes dolgokról egy egy visongó tizenéves chatelõ kamasz szintjére eset.
Akinek nem inge ne vegye magára.

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 15:17
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Budapesti, értem mostmár.
Mindösszesen arra próbáltam meg áttételesen rávilágítani, hogy

1) A Rába fundamentális helyzete nem változott semmit, annak ellenére, hogy az önkormányzat kiszállt.

2) Ne ítéljünk elsőre. Nem ismerjük az önkormányzat konkrét döntésének okait.

3) Nos a politikai sík meg ereklyés országzászló... én azt hittem, hogy ezt lehet érteni, úgy különösebb magyarázat nélkül is. Ezek szerint tévedtem. Meg még talán Buxer miatt is próbáltam ezt egy kicsit kibontani, aki állandóan nyomatékosítja, hogy fideszes önkormányzat!
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 14:54
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#27
DLPH, nem zavar, csak először azt hittem, gúnyból írja, annyira mellément a lényegnek
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 14:52
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#26
Gentlemanus, úgy nagyjából az egészre.
Hogy okos lett volna a győri önkormányzat.
Politikát sem vinnék bele, nekem mind1, fideszes, vagy nem, dilettáns volt, vagy nagyon is tudta, mit csinál, de akkor saját zsebre dolgozott.
A hitből nem következik a becsület, az ereklyés zászló meg nem igazán jön ide.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 14:44
#25
mint ahogyan vannak ma a meggyõzõdéses EU pártiak..
persze távolról sem ugyanaz a helyzet, mivel ez nem kötelezõ..
nem kötelezõ egyféleképpen gondolkodni is, mert h anem, akkor elvisznek egy fekete autóval...
akik fenntartották ezt a rendszert, és irányították, az a bûn..
nem midenki bûnös, aki hitt benne...
azt pedig, hogy mostani utunk jó iráányba vezet-é, majd a jövõ eldönti
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 14:38
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Sokan meg voltak itt vezetve, meggyőződéssel mentek ezerrel szocit építeni, a családtagok közül is néhányan. Én még kicsi voltam
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 14:35
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
budapesti már miért ne? zavar?
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 14:33
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Szia Budapesti!

Mármint a hozzászólásom melyik részére érted?
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 14:25
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#21
Gentlemanus, ugye ezt nem írod komolyan?

Topik gazda

budapesti
1 1 1

aktív fórumozók