Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kezdo001 2009. 07. 16. 20:57
Előzmény: #3239  Törölt felhasználó
#3240
a videoton gyártott a 80-as években pc-ket meg a commodore is ott volt már akkoriban igaz elég drága lehetett
sajnos az a baj ami működött (már a kádár rezsim idején) és jó volt azt tönkretették és helyette jött a szar vagy a semmi (bérlakások)
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 20:30
Előzmény: #3238  user24
#3239
valami cocom lista volt a cucc, és az ilyen fejlett technológiájú masinériákra vonatkozott , mint pölö a számítógép..

Az való igaz , hogy mintha ugyanazt akrnák mint amit a kádár csinált , csak most már nem komunizmusnak hívják, hanem nemzeti izééknek nevezték el, meg azt hogy "erős Magyarország " Csak tudnám miben lenne erős ? A szarkeverésben és az ámításban .. Tény hogy mindent majd megold az állam bácsi és nemes vezére aki xy ... ezt sugallják , és mennek az utcán bódog bódogtalan , mint hajdan május 01 -n a Hősök terén .. Nem tudom miért de ugyanaz az érzésem mint akkor volt ... Jobb az ilyenből , ilyenekből kimaradni .. Akkor voltak milliónyian akik szerettek menetelni és skandálni , most is ugyanaz van ..

Adj az embereknek egy jól hangzó jelszót , nyomj a kezébe sarlót vagy kalapácsot , vagy éppen ilyen olyan zászlót , és meglásd milliónyian mennek , menetelnek és skandálnak .. Tök mindegy hogy miért , -csak legyen egy cél .. Az lehet mondvacsinált is .. tök mindegy

Minden "éra" menetelt .. A nácik ugyanúgy mint a komcsik . most meg a nagy szabadság , demokrácia jegyében és legalább három -négy féle zászló alatt .. Oszt nem veszik észre , de ugyanolyan szegények igy is úgy is , belül-kivül mint annakelötte . Lehet hogy van itt még olyan generáció is , aki mind a hármat menetelte más ,és meneteli .. ..
user24 2009. 07. 16. 20:11
Előzmény: #3237  Törölt felhasználó
#3238
tudod, most - ahogy elkezdtem olvasni a hozzászólásod - az jutott eszembe, hogy milyen disszonáns ez az egész.
köpköd itt mindenki, hogy így a kádár korszak, meg úgy, de ha visszanézed az első pár mondatod, akkor rájöhetsz, hogy tulajdonképpen ezt akarják vissza. (mármint a gárda meg egyéb baromsággal.)
mindenki tudja merre hány méter, ne legyenek munkakerülők(KMK), legyen támogatott lakás, kis kolhozok a falura, stb... ez nem ugyanaz?
mellesleg, ha visszagondolsz a sony meg toyota azért hiányzott, mert nem adták, nem pedig azért mert nem engedték, hogy behozzuk. ez volt a mármittudoménmilyen lista, amit a 80-as évek elején(?) oldottak fel...
nincs új a nap alatt, csak a játékosok újak.
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 19:25
Előzmény: #3236  Kezdo001
#3237
hát tényleg úgy van ahogy mondod... olcsó ? hát nem tudom hogy mi az olcsó mi a drága, de a fizetések sem voltak 5 számjegyűek . Akkoriban szóba sem került infláció meg budzsé meg ilyenek.. Nem mérgezték az emberek egymást különféle idologikus drekkségekkel , és nem hadonásztak mások orra elött ilyen olyan zászlókkal / igaz, mert nem is lehetett /. Az ember tudta azt hogy merre hány méter . Ez nem volt jó , de valamifajta biztonságot adott . KMK azaz, közveszélyes munkakrülés miatt az embert bevitték az örsre oszt kikérdezték , kellemetlenkedtek . Szóval aki nem helyezkedett el , az mán problémás volt .
Persze volt ennek a rendszernek sok hátulütője is .. Vágyálom volt a külföldi út sokáig , a sony tv meg a toyota , a merdzsó ... Aztán ez is lett . igaz nem teljes terjedelemben .. Ma meg annyi a merdzsó és a munkanélküli /fiatalban is/ hogy a fal adja a másikat . 30 -40 évesen házasodnak mert barom drága a szállás és az élet .. Naná hogy nem születnek a babyk.. Hova ? Akkor beadta a 18 éves a tanácshoz a lakás kérelmét , oszt kivárta a sorát . Max. 8 éven belül kapott lakást /panelt , vagy ha fizetett cirka 30 rugót , akkor szövetkezetit / . Vagy minőségi csere : kis lakás helyettt nagyobbat kapott .. Ma ? Perkáld ki az x milliót kezdetnek oszt fizesd 30 évig a barom törlesztést ... na nem folytatom...
Kezdo001 2009. 07. 16. 18:00
Előzmény: #3235  Törölt felhasználó
#3236
ja ja volt olcsó kenyér meg sör meg nyaralás meg lakás kiutalás ki foglakozott akkor politikával minek:)))
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 17:39
#3235
a problem ott van , hogy két dologról szól a kádár éra. Az egyik 56 -ról és a megtorlásról, illetve a kommunisták hatalmio gyakorlásától. Arról , hogy az eljén tényleg buta hozzá nem értő embereket alkalmaztak vezető beosztásokban.

A másik , hogy a normál / nem ellenálló meg partizán - elvhű komcsi meg ilyesmi/ szántó vető parasztok ,és a dolgozók ezt az érát hogyan élték meg .

ha az ember az utóbbiról beszél, akkor mindjárt előjönnek az első formulával, hogy azt adjusztálja , hogy azt a gyilkosokból állót favorizálja - tehát ő is komcsi, illetve komcsi bérenc

Pedig ez is más és az is más , másként élte meg a normál nem annyira politizáló halandó .. és szerintem ez volt a többség
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 16:13
Előzmény: #3217  Törölt felhasználó
#3234
baromira nem érdelnek a babérok meg hogy én hol állok , itt ott vagy amott középen lent vagy fent .. Egyszerűen ez a véleményem az egész cuccról . Hogy ki hogyan élt érzett a komcsi rendszerben , az a magánügye . ha ír róla ok, ha nem , akkor úgy is jó ...

user24 2009. 07. 16. 14:42
Előzmény: #3231  matgab
#3233
jogos, tiszta igazad van. megjegyzem, csak idéztem.
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:41
Előzmény: #3231  matgab
#3232
oké rendben
matgab 2009. 07. 16. 14:38
Előzmény: #3228  Kezdo001
#3231
néha kértem már, hogy ez a topik, ha lehet ne menjen át ilyen "chat"-elős stílusba....
köszi,
matgab 2009. 07. 16. 14:38
Előzmény: #3228  Kezdo001
#3230
néha kértem már, hogy ez a topik, ha lehet ne menjen át ilyen "chat"-elős stílusba....
köszi,
user24 2009. 07. 16. 14:37
Előzmény: #3228  Kezdo001
#3229
:) kikre? hát akik most "rohadt zsidó meg szemét komcsi"-znak, természetesen.
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:32
Előzmény: #3227  user24
#3228
kikre gondolsz?
amúgy szerinted mi az hogy jobb oldal meg baloldal meg szélső jobb pl?
user24 2009. 07. 16. 14:30
Előzmény: #3224  Kezdo001
#3227
hát majd a mostaniaknak is megérik a jelzője 5-10 év múlva.
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 14:29
Előzmény: #3225  Törölt felhasználó
#3226
és mindeközben a parlamentben jót röhögnek rajutnk, és zsebreteszik a nagy lóvét...
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 14:28
Előzmény: #3224  Kezdo001
#3225
a politika mindíg is egy jó érv lesz egy kiadós vitához :P

van két oldal (az egyszerűség kedvéért)
egyik oldal olvassa az ahoz közeli sajtót
másik oldal a másik sajtót

és mindketten eszeveszetten hírdetik az abban olvasottakat... természetesen egy kicsit mindkettőjüknek, egy kicsit egyiküknek sincs igaza...

és az ember elfáradt, jön a holnap és újrakezdik :P
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:25
Előzmény: #3223  user24
#3224
van ott minden, pi..csa meg rohadt zsidó meg szemét komcsi meg minden és mindezt van amikor kb 16 évesek írják
user24 2009. 07. 16. 14:20
Előzmény: #3222  Kezdo001
#3223
máshol is lehetne, de kimerül a komcsizós köpködésben.
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:16
Előzmény: #3221  user24
#3222
amúgy nem rossz ez a társaság itt a fórumon lehet értelmesen beszélgetni ritka az ilyen hely a cset egyszerűen észbontó pl a gyaloglón ott dühöngeni lehet max nem beszélgetni
user24 2009. 07. 16. 14:07
Előzmény: #3218  Kezdo001
#3221
nem. 60-ban születtem. de ahogy olvasgatom a hozzászólásaidat, te csak a megszűrt mai törikönyvekből ismered azt az időt.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók